De feiten bewijzen het Walstraat 85 Vlissingen II bespaart guldens op Uw textiel-uitgaven door te kopen bij de N.V. voorheen Onze zaak is doorlopend geopend van 9 uurfv.m.ftotjó uur n.m. 's Maandagsmiddags gesloten Thans Was thee handjes doeken f 0.89 f 0.28 Baddoeken f 1.95 Badstof wasdoekje f 0.69 Dames garnituur f 3.76 Jas- schorten f 15.90 Dames zakdoeken f 0.34 Kleuter schortjes f 2.98 Tricotages Khaki- overhemden f 8.95 Piqué Bedspreien f 21.-- Rail (compleet) f 1.09 Cocos deurmatjes f 2.38 Vitrage f 1.15 Cocos f 7.47 Gordijn veer met plastic f 0.35 Kapokstel f 149.50 Balatum f 3.10 Een volmaakt Sportrijwiel met 50 lichtere gang is het Van Hauwaert Rijwiel, wat U vindt natuurlijk bij Kees in het Bella my park Eet nu Witlof, zeer voedzaam en gezond en spotgoedkoop. Orote zending ontvangen vanaf 25 cent per kilo. Alleen „De Hal" Noordstraat 80, Tel. 2792, Vliss Qrote zending jonge groenten, waaronder prima sla. Niet duur in „De Hal", Noordstraat 80 Nog prima bloemige aardappels Neem wat in voorraad uit „De Hal", Noordstraat, Vlissingen Te koop Herenfiets en motor van Wasmachine 125 volt. J. Ver- planke, Kasteelstraat 55, Vliss. Voor het uitvoeren van Begra fenissen in Vlissingen, Souburg, enz. is Uw adres P. den Hol lander, Kasteelstraat 44 B Vlissin gen. Billijke tarieven Profiteert van onze voordelige aanbieding: Dames- en Herenrij wielen f 119.— Compleet met prima lamp, jasbeschermer en slot in 3 prijsklassen f 139 f145 f 149 Sportrijwielen, luxe uitvoe ring in diverse kleuren f 139. Alle rijwielen met 1 jaar garantie Frames 5 jaar garantie „Olympia" j. Qoedbloed. Nieuwendijk 7-9, Vlissingen '*i Te koop Kodak Retina, lenzen Ektar 3,5 en beklede kinderwieg Zeewijksingel 72, Souburg Oeen betere en goedkopere boterhambelegging dan de Le verworst, 18 cent per ons van de bekende Slagerij Schouwenaar Steeds tot Uw dienst met prima kwaliteit. Slagerij Schouwenaar Simplex Rijwielen in alle model len met fabrieksservice vindt U natuurlijk bij Kees in het Bella mypark, Agent Simplex Rijwielen Lijsten voor foto's, plaatwerk en schilderijen. Lijstenmakerij. Rem brandt' hoeklijsten. Orote col lectie fotolijsten. Jo Maes, St.Ja- cobsstraat 15, Vlissingen H.H. Duivenliefhebbers. Wij gaan door met U het beste en het zuiverste voeder te leveren. Ziet onze grote sortering genees middelen. Ons succes is alreeds onze voeders. Koopt al Uw arti kelen in de speciaalzaak „Het Zaadhuis", Qroenewoud 80 Leesbibliotheek „De Posthoorn" Wilhelminastraat 21 Uitlenen van boeken: 's Woendags van 7-8 uur 's Zaterdags van 4 6 uur. Lees- geld 7 cent per deel Knutsel-, teken-, kleur-, knip- en vlechtmapjes, taartkaarsjes, over- druksels, lampekappen en glacé papier. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, Vlissingen Te koop plusfonrpak leeftijd 14 jaar, zijden meisjesjurk leeftijd 9 jaar, stoffen jongensbroekje Ift. 2 jaar en speelgoed tractor. Sin gel 332, Vlissingen. Liefst's mor gens Te koop in goede staat zijnde Herenfiets zonder banden. Ledi- kantje f 9.— Beatrixlaan 25, VI. Na zes uur Mevrouw, wanneer Uw naaima chine lust, draad of naalden breekt tob dan niet langer, deel het ons even mee. Na enkele dagen bent U over Uw machine, prijs en service zeer tevree, Pfaff Naai machinehandel, Nieuwendijk 33, Telef 729, vlissingen Leesbibliotheek „De Posthoorn" De nieuwste aanwinsten o.a. „De Slag" van Piet Bakker. „Mary" van Jan de Hartog en vele anderen. Talens' Rembrandt olieverf, plak kaatverf en waterverf. Alles op gebied van schilderkunst en kunstnijverheid. Jo Maes, St. Ja cobsstraat 15. Vlissingen Voor Groente-, Gsas- en Bloe- menzaden Vroege en late poot- aardappelen. Tuinnetten, kunst mest, Asef en Pokon. Slakken- vergif. Verder alle soorten ver delgingsmiddelen voor ongedier te in de tuinen. Koopt dit bij de speciaalzaak „Het Zaadhuis", Groenewoud 80 Voor pijnlijke voeten naar Zr. G. Brinkman, gediplomeerd Pe dicure. Beursstraat 7, Vlissingen Afspreken tussen 8 en 9 uur 's avonds Bruine en witte Vermouth f 2.15 per literfles. Onbeperkte voor raad. Harms' wijnhandel, telefoon 2013, Spuistraat 6, Vlissingen Emigranten leert Engels, doel treffende snelle schriftelijke op leiding f 4.50 per maand. Vraagt inlichtingen Instituut Tisno, Post bus 22, Vlissingen Voor winkelkasten, vitrines, toonbanken en etalagematerialen naar Buigom, Noordstraat 75, Vlissingen Alle Groenten- en Bloemenzaden van Turkenburg zijn in de depót winkel in voorraad. Prijscouran ten gratis. Denkt om het mooie Jubileummes. Paspoortstraat 13, Souburg Costuum stomen f 4.75 Alle stoom- en verfgoederen in één week klaar. Depót A. J. Feij, Kasteelstraat 51, Vlissingen Bekendmaking. C, Mommaas koopt uw inboedel of tafels, stoelen, ledikanten, naaimachines enz. Slijkstraat 15, Vlissingen Vast en zeker goed en voordelig slaagt U voor een Dames, heren of kinderfiets in de Rijwiel Cen trale, Koudekerkseweg 59, Vlis singen, Telefoon 2544 U slaagt met succes voor Uw Autorijles bij J. F. Kasteelen f5 per lesuur. Telefoon 2569, Spui straat 52, Vlissingen Simplex, Magneet, Burgers, E.N.R, Junckerrijwielen. Koop nu inde Rijwiel Centrale, Koude kerkseweg 59, Telefoon 2544, Vlissingen Rariteiten, curiositeiten, sieraden, inboedel?, inventarissen enz. enz. koopt C. Mommaas, Slijkstraat 15 Vlissingen Een Prismakijker kopen is een zaak van vertrouwen. Wij leve ren U de beste merken met volle garantie. Aanbevelend J. J. Back, Optiekhandei, St. Jacobsstraat 27, Vlissingen. Telefoon 2336 Kalkamonsalpeter, Parelsuper, Patentkali, Kalksalpeter, Grani- mix, Asefkorrels zijn in elke hoe veelheid en tegen lage priizen verkrijgbaar in Zaadwinkel Pas poortstraat 13, Souburg Witte colliers vanaf 45 ct. Parel colliers vanaf f 1.45 Losse sloot jes voor enkele en dubbele col liers. Enorme collectie poeder dozen (vanaf f 2 60) Broches, oorknopjes en gekleurde colliers Jo Maes, St Jacobsstraat 15. VI. Wegens verandering ter overna me: enige Cocoslopers 50 cm. breed, 2-pers. Verenbed f 55.— en 1-pers. Verenbed f 40. prima „Singer" trapnaaimachine f 125.— Alles als nieuw. Brieven onder No. 779, bur. van dit blad Plastic-emaillak, vuui en stoot vast! voor gasstellen, fietsen, autopeds enz. Ripolin goud en zilver. Jo Maes, schilder. St. Ja cobsstraat 15, Vlissingen Te koop gevraagd alle soorten meubelen, zolderopruimingen, koperwerk, naaimachines, ook defecte enz. enz. Hoge prijs. Brieven onder No. 780, bureau van dit blad Grootbloemige Gladiolen 30 a f 1.— Dahlia's, Bolbegonia's, Le lies, enz. enz is Uw adres Pas poortstraat 13, Souburg Te koop gevraagd, 2-pers. Ledi kant en een Zomermantel Ift. 12 jaar. Padweg 16, Souburg Te koop een Topper zg.a.n. en een Mantel maat 42 Nieuwe Vlis- singseweg 115, Souburg Te koop mooi Trekwagentje en een donker blauwe Zomermantel, nieuw maat 42-44 Wilhelmina straat 21, Souburg Net Meisje Chr. beg. zoekt leuke Vriendin, leeftijd 16-17 jaar. liefst Souburg of Vlissingen. Haven dorp 409, Vlissingen. Na 7 uur. Kopervernis, meubel vernis, vernis voor binnen en buiten. Bootlak. Plamuur, stopverf, glas, glazen deurplaten. ]o Maes, schilder, St. Jacobsstraat 15, Vlissingen Te koop gevraagd Meisjesfiets en 2 crapeauds of armstoelen met 4 stoelen. Brieven onder No. 777, bureau van dit blad Bloedpoeder en droog groen voer zijn onmisbaar voor Uw kippen. Verbetert de leg, en Uw kippen blijven in goede conditie Verkrijgbaar in speciaalzaak Pas- noortstaat 13, Souburg Te koop gevraagd 1 of 2 Keu kenkastjes of Keukenbuffetjes. Hotel Neerlandia, Nieuwendijk 31 Vlissingen Rode Mistella f 2.— per fles Harms' Wijnhandel enz. Telef 2013, Vlissingen UITVOERING LICHAAMSONTWIKKELING Voor een volle zaal heeft de damesgymnastiekvereniging „Lichaamsontwikkeling" vorige week in het Concertgebouw weer de jaarlijkse uitvoering gehouden. Evenals voorgaande jaren heeft de heer L. J. van der Steen, de actieve leider, hier mede weer alle eer ingelegd. Vooral de inschakeling van de jeugdige adspirantjes in het programma oogstte veel succes. De ijver en inspanning, duide lijk zichtbaar op de jeugdige gezichtjes, maken deze oefeningen aantrekkelijk. Vooral bij de volksdansjes, waarbij moeite noch kosten werden gespaard voor de costumes, ziet men de jeugd stralen van genoegen. Hier is de lichamelijke oefening nog een spel, doch een spel waarmede men een basis legt voor de toe komstige gymnasten. Welke resultaten kunnen worden bereikt na jaren van oefe ning bleek bij de dames. Diverse nummers werden beheerst en charmant uitgevoerd, terwijl naast de zuiver gymnastische oefeningen een plaatsje werd gelaten voor de entourage, waar door de strakke lijnen wat worden onderbroken. Daarom vielen zowel Vlinderdans als tamboerijn-oefening bijzonder in de smaak. Dat men de evenwichtsboom inschakelde en hierop reeds fraaie resultaten wist te boeken, bewijst dat de heer van der Steen, ondanks zijn hoge leeftijd, zijn tijd weet te begrijpen. „Lichaamsontwikkeling" kan dan ook op een zeer geslaagde avond terugzien. KONINGIN WILHELMINAFONDS In Nederland verzamelt men thans alle beschikbare krachten en middelen ter bestrijding van de gevreesde kankerziekte. Ook Vlissingen wil hierbij niet achterblijven en zal overgaan tot het vormen van een plaatselijk comité voor de kankerbestrijding, als onderdeel van de Vereniging Koningin Wilhelminafonds. De Burgemeester is Ere-Voorzitter, terwijl Dr. P. C. Kraan als Voorzitter zal fungeren. Met de vorming van de afdeling is men doende. Ongetwijfeld zal Vlissingen ook in deze strijd een hartig woordje willen mee spreken. We komen hierop nog nader terug, wanneer de actie voor het inzamelen van de onmisbare gelden gaat beginnen. Bouman- Noach Prima per stuk per stuk per stuk vanaf per stuk hemdje broekje (fantasie) lange mouw vanaf Snoezige gebloemd voor Dames, Heren en Kinde ren tegen uiterste prijzen van 180 x 230 per stuk per meter 100 pCt cocos per stuk per meter 100 procent 100 cm breed per meter per meter 2-persoons 3-delig zeer mooie dessins 2 m. breed per meter CONTACT MET C 803 Het lijkt heel vreemd, maar het staat toch met metershoge cijfers óp de boeg van H.M. Jacob van Heemskerck in de bin nenhaven C 803. We hebben weer officieel contact gehad met de Marine en waren er getuige van hoe twee „Koninklijken" elkaar hebben begroet. Ditmaal was het wel alles goud wat er blonk. We weten alleen niet goed meer wie het rijkste van goud voorzien was, de heren van onze Koninklijke Marine of die van onze Koninklijke Harmonie. De Harmonie doet in geen geval echter onder hebben we geconstateerd. Het deed de Marinemannen zichtbaar goed deze muzikale begroeting en het heeft de Harmonie eveneens goed gedaan aan boord te worden uitgenodigd door Overste de Graaff. Er heerste een intieme sfeer in de hut van de Commandant en in de longroom. Vele contacten zijn gelegd. Niet alleen aan boord van de Heemskerck. Ook op de valreep van de Flores zagen we contacten smeden. Vlissingse schonen hielden staande receptie met jeugdige „jannen". Ook in de stad zagen we reeds Ziet onze grote sortering Vogel» P. Sluis' vogelzaden los en ver pakt. Grote sortering Sierkooien vindt U alleen in de speciaalzaak „Het Zaadhuis" Groenewoud 80 Te koop wegens overcompleet uittrektafel f 20,Prima hand naaimachine f 65, kinderstoel f 15 kinderledikantje f 12.50 box f 12,50 wringer f 15, prachtig pluche vloerkleed f 75, prima cocosmat 2 x 2.85 voor f 25, werkfiets met z.g.a.n. banden f 32.50 Brieven onder No. 778, bureau van dit blad Mijn klanten zijn tevreden! Bent U ook al bij Electrische Schoenmakerij A. Jilleba, Bree- straat 12, Vlissingen Te koop nieuwe lampekap f 20 voor staande schemerlamp en een kinderbox f 10.Scheldestraai 66, Vlissingen Te koop, ja iedereen heeft wat te koop, maar niet een van Hau waert rijwiel kunt U overal ko pen, Doch wel bij Kees in het Bellamypark Te koop prima Bakfiets met pri ma banden. Scheldestraat 66 b. Vlissingen. Na 6 uur Te koop een staande Leeslamp f 22.50 en Kookhaard z.g.a.n. Spotprijs. Emmastraat 26, 2 x b. Vlissingen Te koop lage zwaite Herenschoe nen maat 43 f 7.50 1 paar blau we Damesschoenen maat 37 f 5 Papaverlaan 7, Vlissingen Voor een goed en degelijk Rij wiel natuurlijk naar Kees in het Bellamypark. Agent Simplex rij wielen Te koop een buffet, 2 armstoe len en 5 stoelen. Te bevragen bij L. van Haaften, le Maststraat 527, Havendorp Te koop klein model Herenfiets A. Klip, Nieuwstraat 6, Vlissingen Te koop Wegens overcompleet grote staande Schemerlamp. Paul Kru- gerstraat 74 ben., Vlissingen Zwarte en bruine Plakrubber, vooroorlogse kwaliteit. Heren- zolen f 1.10 Dameszolen 85 cent Tubes rubberliim 25, 30, of 50 cent. Leder. Fournituren. L. de Pagter, Walstraat 105 Weder ontvingen wij een grote zending Rijwielen, w.o. Simplex in pracht kleuren. Kees in het Bellamypark. Agent Simplex rij wielen Te koon z.g.a.n. Kinderwagen. Te koop gevraagd Wandelwa gentje. Paul Krugerstraat 359, Vlissingen Zuur-, pepermunt-en kaneelstok ken 50, 25, 10 en 5 ct per stuk Grool, Bellamypark 36, Vliss. Te koop een Duitse Herder, (reul 8 maanden. Rembrandtlaan 8, Vlissingen Na 6 uur Te koop Werkfiets f20 jongens race fiets f 40 beide nieuwe ban den. Box en kinderstoel f 10. Adr. Brouwerlaan 29, Vlissingen Te koop wit Keukenfornuis 80x55 cm. zo goed als nieuw. Sottegemslraat 30, Vlissingen Enorme collectie Behang. Ruime keuze uit eigen voorraad. Kin- derbehang en -randen. Plakmeel, spijkers en linnen. |o Mae?, schilder. St. Jacobsstraat 15, VI. Muziek die U graag hoort! Pick-ups kunt U overal bekomen, maar niet de vakkundig samen gestelde platencollecties die voor Uw feest nodig zijn, daarvoor moet U zijn bij 1. Adriaanse, Walstraat 22, Telefoon 461, Mu ziekschool contacten tot stand komen, terwijl de M.P.'s met hun witte helmen patrouilleren om zo nodig ook even duidelijk contact te maken. Het is weer als vanouds. Was het een wonder, dat met de Harmonie honderden Vlissingers kwamen meemarcheren om spontaan uiting te geven aan de gevoelens jegens de Marine Burgemeester Kolff, een der grootste voorvechters voor de terugkeer, gewaagde vanaf het dek over een trots jegens deze Marine, een trots die altijd bestond, doch tijdens de oorlog door de daverende prestaties oneindig groter werd. Deze Marine hoort in Vlissingen thuis, dat is ondubbelzinnig gebleken. Daarom verheugen wij ons in de gelegde contacten. Moge dit contact overeenkomstig de woorden van Overste de Graaff „worden bestendigd tot in lengte van jaren

Scheldebode | 1951 | | pagina 3