SNOEKJES Prijs 75 cent per 15 woorden Elk woord meer 5 cent .400 m. 61 sec., 800 m. 2 min. 1 sec. en 1000 m. 2 min. 32.6 sec. Nu komt de Zweed Eriksson naar voren. El Mabrouck en Nankeville gaan mee. El Mabrouck gaat hem zelfs voorbij. Slijkhuis loopt rustig in 7e positie. Zou hij toch niet meekunnen Het gaat nu spannen. Nog 300 m. Slijkhuis komt uit de rij en gaat met versnelde pas allen voorbij tot El Mabrouck. Nog 50 m. El Mabrouck kijkt op zij naar de ranke Nederlandse athleet met zijn verende pas en prachtige stijl. Wat gaat er om in de koffiekleurige Marokkaan met zijn gevreesde snelheid in de eindsprint Wacht hij op zijn laatste kans of is hij zijn beste krachten kwijt en ziet hij alleen maar wazig het oranjebroekje door zijn kool zwarte ogen Het interesseert Wim Slijkhuis niet. Hij sprint weg. Even gaat de Fransman nog mee. Dan geeft hij zich ge wonnen, Mét een fraaie lange pas, die in de hitte van de strijd geen moment verslapte, gleed hij als Europees kampioen over de finish. 1500 meter in 3 min. 47.2 sec., de beste tijd uit de geschiedenis der Europese kampioenschappen, waarin de namen van de Italiaan Beccali, de Brit Sydney Wooderson en de Zweed Lennard Strand staan geschreven. Dit was de revanche van ?Treebeek, waar El Mabrouck won van hem. Overtuigender kon ïhet niet. Beheerst en tactisch werd hij kampioen tot grote 'vreugde van de Hollandse kolonie. De kus van Fanny was wel verdiend Het speerwerpen bracht Lutkeveld een 8e plaats met 61.50 m. Fel was de strijd om de eerste plaats tussen de Fin Hygtrainen 'én de Zweed Berglund, die de eerste won met 71.26 m. Verrassend was de 3000 m. steeple chase heren. Favoriet waren o.a. de Zweed Söderberg, die met 9 min. aan de kop van de lijst 1950 stond en de Yoegoslaaf Szegedin. Deze twee met tfiog enkele anderen beloerden elkaar dan ook hevig. Szegedin weet weg te sprinten na de start. Söderberg er achter met Sjöstrand en de Brit Disley. Na een ronde heeft Szegedin 10 m. voorsprong. Na 1000 m. in hard tempo (2 min. 53.4) heeft hij al 40 m. Dit neemt Söderberg niet. Met een tussensprint neemt hij de 40 m. terug. Met machtige sprongen neemt de Zweed de hindernissen, maar Szegedin weet van geen wijken en slaat elke aanval af. Achter deze twee jagen de Tsjech Roudney en gile Fin Taipale. Szegedin ziet ze komen en gooit er een schepje bp. Dit brengt Söderberg de genadeklap. Hij zakt af tot de zevende plaats. In de laatste ronde komt Roudney onweerstaan baar naar voren en passeert op de helft de Yoegoslaaf. Ademloos ziet men toe op de tribunes. Met 15 m. voorsprong gaat Roudney Over de streep in 9 min. 5.4 sec. Zijn beste tijd was tot nu toe 9 min. 25 sec. Ook hier mysterieuze krachten in de sport. Intussen kwamen de Oranjebroekjes weer op de baan. Estafette 4 x 100 m. dames. De start bracht Henia Stadt, die weinig verloor. Puck Brouwer maakte veel goed. Gré de Jongh verloor iets door het wisselen, hetgeen bij alle Hollandse dames droevig ging. De laatste 100 m. bracht Fanny in de baan met 7 a 8 m. achterstand. Een verloren zaak Niet echter voor Fannj'. Fantastisch hard rende ze achter de Russin Setchenova en de Engelse Foulds (16 jaar). Het ongelofelijke gebeurde. Op de streep werpen ze zich gelijk voor het oog door de draad. Wie had gewonnen Niemand wist het. Akelige spanning en langdurig wachten. Het ging tussen Engeland, Holland en Rusland. De athleten zaten voor het juryhokje te wachten. Steeds bleef de uitslag uit. Zenuwachtig liep men heen en weer. Met moeite kon men de jurydeur dichthouden. Opeens juichten de Engelse meisjes. De uitslag was 1. Engeland 47.4 2. Hol land 47.4 3. Rusland 47.5. De foto had beslist.' Door slecht wisselen verspeelde Holland een gouden medaille. Maar voor iedereen was deze loop de grote wedstrijd van Fanny, die het klaarspeelde een grote achterstand zo ver in te lopen, dat de ioto moest beslissen. De *4 x 400 m. estafette heren was voor Engeland met 3 min. 10.2 sec. De veel besproken finale 4 x 100 m. heren werd met spanning tegemoetgezien. Ondanks een zwak begin wisten de Russen met 41.5 sec. de zege uit 't vuur te slepen voor Frankrijk en Zweden. Met een optocht van de vaandeldragers werden de wed- Strijden besloten. Nadat de muziekkapel van het vliegwezen ;',T,ot wederziens" had gespeeld, een lied dat volop werd mee gezongen, nam Lord Burghley, Voorzitter van de Int. Athletiek- federatië, het woord en verklaarde o.m. dat, indien al de volke ren zich de hand willen drukken, zoals de athleten, de wereld een heilzame en voortdurende vrede zou kennen. Hiermede kwam het einde van een groots athletiekfeest. Jarenlang zullen de vele hoogtepunten ons nog bijblijven. Hoogte punten van succes en blijdschap, tegenslag en verdriet. Meer dan ooit hebben we beseft, dat de athletieksport een spiegel is van het dagelijkse leven. Vallen en opstaan. Zware opofferingen en inspanning gevolgd door successen en tegenslagen. Maar vooral de zekerheid, dat men slechts iets kan bereiken door de inzet van de volle persoonlijkheid. Ook dat men nooit mag over schatten, noch onderschatten. Dat leerden ons de cracks, die verloren en de grote onbekenden, die toch nog wonnen. Pas op de eindstreep valt de beslissing Geeft Uw Snoekjes vroegtijdig op Tot Donderdags v.m. 11 uur worden ze aangenomen te Souburg tot Woensdagavond 6 uur aov Voor correcte uitvoering van begrafenissen te Viissingen, Sou burg en overal elders, beveelt zich beleefd aan M. P. van der Hoeven, Badhuisstraat 16 bov., Telefoon 2344, Viissingen Autorijles Rijschool „Succes". Erkende Rijschool Gediplomeerd Instructeur A.N.W.B. en F.N.O.P. D. Groen, Nieuwendijk 10, Te- léfoón 2008 Té koop Kinderwagen i.g.s, Te bevragen Glacisstraat 31 boven, Viissingen. Na 6 uur Wie ruilt mijn grote Eénverdie- pingswoning voor kleine of grote benedenwoning. Brieven onder No. 675, bureau van dit blad Te koop i g.s.z, salon gramofoon met circa 50 platen. Prijs nader overeen te komen. Brieven on der No. 678, Bur. van dit blad Te koop i.g.s.z, Kinderwagen Verlengde Glacisstraat 18, Vliss, Te koop als nieuw divan, pafa- foon met platen en mandoline. Nijverheidstraat 4, Viissingen Te koop i.g.s.z, Keukenfornuis. Schuitvaartgracht 217, Viissingen Zo moet het wezen, zo moet het zijn. C. Lorier die blijft het geven. Lompen 35 ct. per kilo. Oud papier 4 ct. per kilo. Nieuwstraat 24, Viissingen Bij het koekje van de week hoort ook wat smakelijk vocht. Harms' wijnhandel enz. Te koop Haard, i.g.s. |an Steen laan 14, Viissingen Wio ruilt mijn benedenwoning met grote tuin voor Maigrite- woning of Ééngezinswoning in de nieuwe buurt. Brieven onder No. 677, bur. van dit blad Autorijles Rijschool „Succes" Erkende Rijschool. Gediplomeerd Instructeur A.N.W.B. en F N.O.P. D. Groen. Nieuwendijk 10, Te lefoon 2008 Te koop Buffetje, (iets apparts) Te bevragen Paul Krugerstraat 9 ben. Viissingen „Het Ding" en Pret speel een deuntje, door het „Orkest zonder naam" is de plaat van de week in de automatiche gramofoon te huur voor elk feest. Muziekschool Walstraat 22, Telefoon 461, Vlis- siógen Let goed op de groene Ford van C. Lorier, die geeft waarde voor lompen en oud papier. Lompen 35 cent per kilo, oud papier 4 cent per kilo. Nieuwstraat 24, Viissingen. Te koop gevraagd Tekenbord 50 x 65 cm. Vlissingsestr. B 316 Koudekerke Speciale aanbieding van deze week 250 gram Victoriastengels 60 cent, 150 gram Cocostruffels 50 cent Speculaas 20, Ringers chocolade 50 cent 100 gram. Grote sortering gebak vanaf 12 cent. Zaterdag weer 4 van die fijne Tornpouces 50 cent. Banketbak kerij P. M. Merk, Badhuisstraat Telefoon 2783, Viissingen, Dinsdag spreekt Evangelist J. Sevensma uit Amsterdam. Ge bouw Noordstraat 34, Viissingen Komt U ook weer Te koop gevraagd een twee pers. en een éénpers. Opklapbed met ombouw. Brieven onder no, 683, bureau van dit blad. Vele soorten Snoepjes 15 cent per ons, bruidsuikers, bonen, toffees, 2 ons 35 cent. Centrum, Kerkstraat 6, Vliss. Te koop een Toonbank, in goede staat, afm. 175x55x76 cM. J. J. Back, St. Jacobsstraat 27, Viissingen Kijkt U toch niet zuur. Al is alles zo duur. Dit is onze leus, doe daarom uw keus. Lompen 35 cent per kilo. Oud papier per kilo 4 cent C, Lorier, Nieuwstr. 24, Vliss. Voor pijnlijke voeten naar Zr. G. Brinkman, Gediplomeerd Pe dicure, Beursstraat 7, Viissingen Te koop gevraagd één-of twee pers opklapbed, wringer, vloer kleed en dames-of meisjesrijwiel Brieven onder no. 680 bur. v. d. blad Wegens vertrek ter overname prima Schrijfmachine met grote wagen, inzinkbare trapnaaima- chine in salonkast en gewone trapnaaimachine. Brieven onder no. 681, bur. van dit blad. Laat U niet verleiden door kwade tongen. Wij zijn wel degelijk in het bezit van een opkopersver gunning, C. Lorier, Nieuwstraat 24, Viissingen Wegens verhuizing ter overname twee vloerkleden, keukenfornuis, crapeauds en stoelen, 3-delig bed, 2-pers. ledikant met spiraal en eiken linnenkast, koopje, Brieven onder no, 682, bureau v. d. blad Wegens emigratie te koop 2 Herenjassen f35 en f 40.2-plaats- electr. kookstel 220 volt f 15.— H. Buter, tijdelijk adres Kasteel straat 7, Viissingen Bellefleurs 25 ct, Jonathan 45 ct Goudreinetten 30 of 35 ct per kilo. Sinaasappels, Citroenen en bananen. Centrum, Kerkstraat 6 Viissingen Zoek nergens anders aan ge woon in Viissingen voor Uw winkelkasten, vitrines, toonban ken, etalagematerialen enz. ,,Buigom" Noordstraat 75 Vliss, Vanaf heden leveren wij allerlei soorten proenten-en bloemzaden I. Eversdijk, Mesdaglaan 21 Depot Zeeuwse Zaadhandel K. A. Mijnsbergen Te koop wegens overcompleet een Haard in zeer goede staat verkerend, Paul Krugerstraat 20 bov. Viissingen Te koop Nieuwe zwarte wollen Omslagdoek en Philips'luidspre ker, Bloemenlaan 66 ben.Vliss Het Zaadhuis, Groenewoud 80, Viissingen. Heeft voor U alle P. Sluis' vogelzaden los en ver pakt. Serrarens' Groente- en Bloemenzaden en Bloembollen, Kunstmest, Pokon enz. Flora honden- en kattenbrood, Felix kattenbrood. Koopt bij de vakman Jo Maes, St. jacobsstraat 15, Viissingen, levert U alles op ge bied van olieverfschilderen, aqua relleren, tekenen, stofbeschilde- ren enz. Zie etalage Vermist een zwarte gecastreerde Kater, witte borst, witte snor haren en witte sokjes en enkele witte haartjes op zrjn neus. Luisterend naar de naam „Tripje" Terug te bezorgen tegen belo ning bij Mevr. Detmar, Badhuis straat 25, Viissingen Uw adres voor gras- en groente zaden van de Gebrs. de jon puit Goes is Noordstraat 19, Vliss. Prijscouranten verkrijgbaar. Te koop zwaar brandhout, appels, 200 Kg sjalotten, 2000 witte gla diolen, vat-snroeier met toebe horen. D, j. de Visser, Dijkstraat 3, Oost-Souburg Vastentiid Vistijd. lederedag aanvoer van verschillende soor ten westoomde- en gerookte vis Woltering-Verburp, Kerkstraat 5 Viissingen Het wereldvermaarde Van Hau- waert Rijwiel in snortmodellen vindt U natuurlijk hif Kees. Kees v d Linde, Bellamypark 28 Ondanks prijcstiigïngen Punt- permanenten wij no? voor f 4, profiteert er van. Kansalon Ooor- machtig, Spuistraat 58, vliss, voor de kanarie hebben wij pri ma vogelzaad, negerzaad. zoet raapzaad en wit slazaad, weeg breezaad. Let op het adres Noordstraat 19, viissingen De naam Simplex en Kees zijn één. Besteedt daarom Uw geld dppehjk. Kees van der Linde, Bellamypark 28, viissingen Leert Auto riiden f 5.per les uur bii J. F. Kasteden. Tarenlanw praktijk. Spuistraat 52, Tel. 2596 viissingen Mevrouw, wanneer Uw naaima chine lust. draad of naalden breekt tob dan niet langer, deel het ons even mee. Na enkele dagen bent U over Uw machine, nriis en service zeer tevree, Pfaff Naai machinehandel, Nieuwendijk 33, Telef 729, viissingen H.H. Duivenliefhehhers. Wij hebben prima Duivenvoeders Denkt U om de broedtijd. Wij hebben voor IJ de schotels. Noordctraat 19. viissingen De crootste sortering Rijwielen vindt U bii Kees van der Linde Bellsmvnark 28, viissingen Als IJ now goede kwaliteit wi't kopen in Ondergoederen, 'akens, slopen, baddoeken, theedoeken, enz., koont dan bii S. Ho'Ie- br.andse, Nieuwendijk 37, vliss. voor betere Haarverzorginp naar Kapsalon OoormacbtiP'. Spui straat 58, Telefoon 2641, vh'ss Te koon 4 prima jassen, leef- tiid 16 tot 18 jaar. Vlissingsestr 58, Souburg Wij komen ze halen uw oude metalen. Auto-accu's f 12 per stuk, Lood f 1,40, Zink f 1.80, Rood koper f 2,30, Geel koper f 1,50, alles per kilo. C. Lorier, Nieuwstraat 24, Viissingen Vast en zeker goed en voordelig slaagt U voor een Dames, heren of kinderfiets in de Rijwiel Cen trale, Koudekerkseweg 59, Viis singen, Telefoon 2544 Autorijles Rijschool „Succes" Erkende Rijschool. Gediplomeerd Instructeur A N.W.B. en F N.O.P. D. Groen, Nieuwendijk 10, Tele foon 2008 Alle Groenten- en Bloemenzaden van Turkenburg zijn in de depot winkel in voorraad. Prijscouran ten gratis. Denkt om het mooie Jubileummes. Paspoortstraat 13, Souburg Ruime keus in Rijwielen maar ook voor alle maten banden kunt U voordelig terecht in de Rij wiel Centrale, Koudekerkseweg 59, Viissingen Costuum stomen f 4.15 Alle stoom- en verfgoederen in 8 da gen klaar „De achterste molen" Depot Feij, Kasteelstraat 51, Viis singen Technisch Bureau „Jeno", Vrou westraat 4, Viissingen. Naaima chines en Electra. Het bekende adres speciaal voor reparaties aan Singer-Naaimachines. Aanbe velend, J J, Nooijens, voorheen filiaalhouder Singer-maatschappij Technisch Bureau „Jeno", Vrou westraat 4. Viissingen. Naaima chines en Electra. Reparatie aan alle merken naaimachines en elec- trische apparaten. Aanbevelend, J, L Nooijens Autorijles Rijschool „Succes" Erkende Rijschool. Gediplomeerd Instructeur A.N.W.B- en F.N.O.P. D. Groen, Nieuwendijk 10, Te lefoon 2008 Te koop wit Keukenfornuis, v. d. Linde, Aagje Dekenstraat 11, Viissingen Te koop een Bruidssluier, 1 m. lang en tasje. Aagje Dekenstraat 71 b Viissingen Te koop een Herenfiets, koopje en fototoestel, Veneret. Adriaan Brouwerlaan 16, Viissingen Te koop nieuw Zomerhuisje, dubbelwandig, groot 23 m2, 6 slaapkamer6. Compleet met inven taris Brieven onder No. 676, Bureau van dit blad Te koop z.g a.n. Damesrepenman- tel f 10.— Lange Zelke 58, Viis singen Geen betere en goedkopere Boterhambelegging dan de Le verworst van 18 cent per ons van Schouwenaar, Bellamypark 16, Telef, 2747, viissingen Heeft U houtworm in Uw meu belen Koopt dan in Drogisterij Jilleba, Kerkstraat 7, Viissingen een tube Houtworm-verdelgings middel. Jo Maes, Schilder St. Jacobsstraat 15, Viissingen. Verf voor bin nen en buiten, Verf van tube tot vat, Verf van de vakman. Afbijt- middel, Vernissen, kwasten. H.H. Duivenliefhebbers, uw adres voor Voeders en benodigdheden Weer ontvangen Tabaksstelen. „Het Zaadhuis", Groenewoud 80 Viissingen. Het is niet alleen mijn, maar ook Uw voordeel, wanneer II koopt in de bekende wijn-, likeur- en gedistilleerdhandel van H. W. Harms, Spuistraat 6, Tel. 2013, Viissingen. Huis van vertrouwen. Billijke prijzen. Franco toezen ding. Bij enige afname flinke korting. Deze week nog appelcarré's 5 a 45 cent. Appelsnecks 4 a 55 ct. Kent U onze vanille theebeschuit jes? 28 cent per pak. Bakkerij „De Klok", Kleine Markt Te koop grote ronde tafel, klei ne keukentafel als nieuw, emmer kacheltje en 1-pers. ijzer ledikant Glacisstraat 86, Viissingen Wij geven deze week nog 1 liter zeer fijne Bosbessen voor f 2.30 Alleen bij Hildernisse, St. Jacobsstraat 24, Viissingen Prima Ochtei oer en wij hand haven nog si ids f 1.80 per 5 Kg. Speciaa ,'c Paspoot Dtraa* 13, Souburg. Voor Dhalia-knollen op kleur is Turkenburg Uw adres. Bestel ze nu! Depot Paspoortstraat 13, Souburg Mandoline Concert- en Cabaret uitvoering in Gemeentezaal Kou dekerke a.s. Zaterdag 8 uur. U komt toch ook? Te koop Haardstoel, Schemer lamp-standaard, Spiegel, Salon tafel, Box en opvouwbaar trek- wagentje, alles als nieuw. Spuistraat 72, Viissingen. Kiest eieren voor uw geld. Geeft uw kippen P. Sluis' Ochtendvoer en Gemengd groen. Het is het beste voor uw kippen. Wij heb ben het vooi n. „Het Zaadhuis" Groenewoud \0, Viissingen jo Maes, behanger, St. Jacobs straat 15, Viissingen, Leerpapier Tegelbehang, Kinderbehang. Keuze uit eigen voorraad en uit de boeken van O. H. en R. en D. Voor Cescrine-preparaten ter verzorging van Uw hond of poes naar Jilleba in dé Kerkstraat 7, Viissingen Eigenbnkspekjes 20 cent per 100 gram. Pakjes Crakers fjoder- Paasbrood) 25 cent per p'! Nieuwe Kwattabonbons 40 cent per 100 gram, Grool, Bellamy park 36, viissingen H.H. Duivenliefhebbers. De van ouds bekende Plasschaert-Con- stateur, grootte 13x16x18 cM. Contantprijs f 210,Ook in huurkoop, gunstige voorwaarden 2 jaar garantie. Ook hebben wij nog enkele Moederklokken k f 130,volle garantie, dit is een bezit voor Uw leven, uit voorraad leverbaar bii de Agent voor Walcheren „Het Zaadhuis', Groenewoud 80, viissingen Te koop gevraagd goed werkend Trap- of Handnaaimachine Brieven onder no. 684, bureau van dit blad. voor een Simplex Rijwiel naar Kees. In alle modellen voorradig Kees van der Linde, Bellamypark 28, viissingen Wie de worst van Schouwenaar kent Wil niet anders, is verwend. Ontvangen nieuwe aanvoer Zoutevis, blank en mals f 1, per pond. Nog een beperkt kwantum van f 0,75 per pond Blanke Stokvis, alle prijzen Woltering-Verburg, Kerkstraat 5 vli-singen Vanaf heden is Kunstmest in elke hoeveelheid verkrijpbaar in Turkenburps' zaadwinke', Pas- poortstraat 13, Souburg Koop een bus Vitera voor het uitlopen tegen te paan bij Uw aardappelvoorraad. Speciaalzaak Paspoortstraat 13. Souburg Juffrouw wil gaarne oppassen op kinderen bii afwezigheid van de ouders. Brieven onder no. 679 Bureau v. d. blad Te koop2 mooie armstoelen f 20 en 2 mooie schilderijen f 10 Ver. Gebouw, Noordstr. 34, VI. Mevrouw, legqen Uw kippen ook zo slecht, Neen mevrouw Janse want ik koop altijd Kippen- en Ochtendvoer in Noordstraat 19, viissingen Op Sportgebied is Kees het aan- gewezen adres, Agentschap Sim plex, Kees van der Linde, Bel lamypark 28, viissingen Thans hebben wij voor de Duiven het beste wat er is: Strooibussen, bodem wit, vitagrit en Calcargrit en Rodivit voor de broedtijd. Met de bekende punten Dus naar Noordstraat 19, vliss

Scheldebode | 1951 | | pagina 3