GEBR. VAN DEN BERG Een pracht Permanent Kotoun Lamsvlees J. POL Heden, Vrijdag 12 en Zater dag 13 Januari op al onze artikelen BOUMAN-NOACH 5.6,7 en 8 pond voor f 1.00 L. DE RIJKE 10 korting r £de£w-eii *1 YJ* Curopese flthletiek- Kampioenschappen f 37.25 Kuipers' Bakkerij VAN OER MADEN Als besluit van onze BALANS OPRUIMING Bellamypark 6, Vlissingen,Tel,2650 Eet- Thee- en Ontbijtserviezen Buys de Koning Bij Lensvelt kopen is geld besparen Fa» LENSVELT Co. Een goede Wringer is vooral in de winter onmisbaar Miele-wringers Erres-wringers Acme-wringers uiterst degelijke Wringer 5 jaar garaniie Natuurlijk alleen bij de zaak waar U nu kapitalen op Uw textieluitgaven kunt besparen de N.V. voorheen Lepelstraat 5-7 Vlissingen Beste Goudreinetten, Jonathans, Sterappels, Bellefleurs enz. Aardappel-, Groente en Fruitbedrijf v» cL Manderestraat 10 Vlissingen* Tel» 2904 STOOMWASSERIJ HET VERTROUWDE ADRES OOK VOOR UW WAS Doktersdienst rf~, Apothekersdienst i II HOOVER WASMACHINES met de nieuwste Gallia machines, biedt U vele voordelen b.v. Een soepele krul (geen kroes), geen warmte op het hoofd, krult in 5 mi nuten het moeilijkste haar, uitstekend geschikt voor geverfd, geblondeerd en zeer fijn haar KAPSALONS Jatstraat 88 - 90, Vlissingen Tel. 2744 Wij hebben nog enige bui tenlandse porseleinen kunnen kopen tegen de oude prijzen. Profiteert hiervan. Walstraat50, Tel. 2860, Vliss. Bij dat natte gure weer hoort 'n stevige middagpot Het voordeligste middag maal kunt U bereiden met Lamsvlees Lamsribben f 1.25 pee 500 gr Lamscotelet f 1.55 per 500 gr Lamsbout (zonder been) f 1.80 per 500 gr Lamsvet f 1.05 per 500 gr Lamspoulet f 1.25 per 500 gr Doe als velen, probeer U het ook eens van MODELSLAGERIJ Noordstraat 84 - Vlissingen Telefoon 2681 DE SPARKRUIDEN1ER Zeer veel artikelen zijn in prijs verlaagd en toch 10 korting Onze geurige thee 85-78-76 cent per 100 gram Pruimen en huis- houdjam 42 - 51ct. p. pd. Choho'ade strooisel 30 ct.p. 100gr. Vruchten en anijshagel 25 ct. p. 200 gram. Havermout 76 ct. p. 500 pramspak Patentbloem 25 ct, p. 500 gramspak Was poeder 22 ct. p. pak. Zeep poeder 25 ct p. pak. Huishoudzeep 29 cr. p. dubbel stuk 225 gr. Toilet zeep iets fijns 27 ct. p. groot stuk Beschuit 27 ct. p. pak. Margarine 37 ct. p. pak. Op al deze artikelen een korting van 10 aan Spar- zegels, Als extra reclame 1 pak Custard 1 pak Maizena T 2 pak Pudding, ieder voor 1L. Melk Waarde 74 ct. voor 60cenimet nog 6 zegels. Zachte Zeep 48 ct, p. 500 gr. - Grove Soda 25 ct. p. 1500 gr. - Vootts nog honderde artikelen met 10 korting Nieuwendijk 27, Tel. 2275, Vliss. Zaterdag speciale rec'ame 6 Congresjes voor 50 cent 6 Soezen voor 50 cent Nieuwendijk 63 - Tel. 2478 Vlissingen In onze sortering treft U o.a. aan Bovendien hebben wij een met voor slechts SPECIAALZAAK Kleine Markt 1, Vlissingen v. J DEBARKATIE MILITAIREN UIT DE WEST Zondagmorgen was er flinke belangstelling aan de buiten haven. Om twaalf uur liep de Oranjestad van de K.N.S.M. binnen met 62 militairen uit de West, die hun dienstplicht van ongeveer twee jaar er op zitten hadden en weer naar huis kwamen. Diep in hun kragen gedoken stonden ze op het dek aan de reling en tuurden naar de wal of ze bekenden konden ontdekken. Diverse autoriteiten stonden te wachten om de mi litairen te begroeten. Bijzonder jammer was het daarom, dat zowel autoriteiten als militairen ruim een half uur de scherpe en koude wind moesten trotseren, omdat niet voldoende assistentie in de haven was om het schip te doen meren. Het motorbootje dat zou assisteren, geraakte op het critieke moment onklaar, zodat de loods op eigefc houtje maar moest zien binnen te komen. Hiervoor was echtér niet genoeg ruimte aan de kade, daar diverse sleepboten en binnenvaartschepen gemeerd lagen. Uiteindelijk kon de sleej^oot Rammekens helpen en was het schip spoedig gemeerd. De kapitein sprak zijn ontstemming uit over deze gang van zaken, waardoor veel tijd werd verspeeld. Vooral nu de haven het laatste jaar weer geheel opleeft, is het te betreuren, dat dit juist moest gebeuren met deze debar- katie, waardoor straks de kapiteins ongetwijfeld weer de voor keur zullen geven aan andere havens, hetgeen voor Vlissingen niet zo best is. SINGEL 135, VLISSINGEN TELEFOON 2589 HOOGWATER TE VLISSINGEN (Breskens plm. 6 min. vroeger) Zaterdag 13 Januari 5.4118.11 Zondag 14 Januari 6.2218.52 Maandag 15 Januari (E.K. 1.23) 7.08—19.43 Dinsdag 16 Januari 8.0220.43 Woensdag 17 Januari 9.0821.56 Donderdag 18 Januari 10.2323.08 Vrijdag 19 Januari 11.30 Zondkgdienst loopt altijd van Zaterdagmiddag? 12 uur tot Maandagmorgen 8 uur. Dr. Boone, Badhuisstraat 24, Telefoon 2950. DE NATIONALE RESERVE 1951 EN ONS IDEAAL Nu het jaar 1951 is ingezet, zal door U, lezer, zeer zekér een ideaal zijn gesteld voor dit nieuwe jaar. Wanneer U géén ideaal meer in uw leven hebt, stel er dan een, want wat is tenslotte een leven zonder idealen. Ieder, jong en oud, zal zeer zeker de wens hebben geuit bij de intrede van het nieuwe jaar: „en dat we de vredè'rtiógen ontvangen in 1951". Wanneer we soms vergeten hebben een ideaal te stellen^ laten we dan afspreken, dat we zullen werken om de vrede te verkrijgen in 1951. Om deze vrede te bereiken, moeten we allen iets döeri, en niet alléén de Nederlanders, maar alle landen, die de vrijheid lief hebben. Hoewel dit paradoxaal klinkt, zal alléén een sterk gewapend West-Europa de vrede mede kunnen bewerkstelligen. Dit samen te stellen sterke Westen heeft kerels nodig van de daad, en het geloof in deze daad als de juiste. Reeds duizenden Amerikanen vielen ook voor uw vrijheid en wij mogen niet aan de kant van de weg blijven staan als lusteloze toeschouwers. Straks wordt uw man, zoon, buurman of vriend opgeroepen voor het front in West-Duitsland, uw plicht om te zorgen, dat het achterland gezuiverd blijft van parachutisten etc. a Laten we toch goed begrijpen, waar het om gaat. In de troonrede van Hare Majesteit Koningin Juliana is door Kaar duidelijk gezegd, dat, wanneer straks voor het eerst of bij Ver nieuwing een beroep wordt gedaan op uw medewerking voor de bestendiging van onze vrijheid, men dit zal begrijpen als bittere noodzaak. Ons volk is niet militairistisch, maar als het moet, dan zijn we paraat. Het moet nu, uw Vorstin en uw regering rekenen op U. Reeds duizenden gaven zich op in ons Vaderland. Ook Vlis singen maakt een goede indruk, hoe kan het anders, maar nog niet voldoende. Blijf niet aan de kant van de weg staan. Stel een daad, in het nieuwe jaar, waarvoor tenslotte altijd en iedereen respect heeft, en ga niet opzij voor allerlei onnozel gepraat, en laf wegkruipen. Wanneer gij aan de vrede wilt werken, stel dan het wapen tegenover de inbreker en rustverstoorder, en hij zal niet in breken. Ga niet aan de overkant van uw huis staan, om te zien of hij wellicht komt. Voor hen die geloven, geldt het Woord Ora et labora (Bid en wörk). Daarom allen één. Van U wordt gevraagd slechts een klein offer voor een grote zaak. Enkele uren oefenen per week in een prettige kameraad schappelijke sfeer en in een goede harmonie, op een avond die U zelf kunt bepalen. Dat is al. ït van Zaterdag 13 Januari tot en met Vrijdag 19 Januari Apotheek Engering, Singel 60. Nu werd de strijd pas moor dend tussen de twee groten. Reiff voerde het tempo ongenadig op, oorverdovend aangemoedigd door het publiek. De Belgen bi begonnen weer in een zege te geloven. Men vergiste zich in het pijnlijk verwrongen gelaat van Zatopek en zijn schuddend hoofd. Reiff liep een vijftal meters uit en de menigte jubelde al. Wat zouden echter de feiten anders zijn. In werkelijkheid loopt de Tsjech zijn kans af te wachten, het moment van het schema* Zijn wraak zal zoet zijn. Tweemaal bracht Reiff hem een pijn lijke nederlaag toe, n.l. op de Olympische spelen te Loxïden in 1948 en voor eigen publiek in Praag. Nu komt zijn beurt, de sportieve maar harde en ongenaakbare vergelding. Vier kilo meters zijn nu afgelegd en het publiek voelt de ontknoping naderen. De lopers draaien hun rondjes. Nog eenmaal het rechte eind voor de tribune en de bel zal gaan voor de laatste ronde. Zatopek schiet voorbij de Belg, maar deze klampt zich verbeten vast. Zijn armen krampen in een laatste poging de spieren te dwingen. Het tumult wordt geweldig. Daar klinkt de bel. Laatste ronde. Nog 440 m. Gelijk dat de bel gaat, ge loven we onze ogen niet meer. En toch gebeurt het. De Tsjech loopt niet meer, hij sprint als door een rukwind voortbewogen. Dit moet het moment uit het schema zijn. Reiff lijkt stil staan. Een Olympisch kampioen wordt ontgoocheld. Als be dwelmd gaat hij voort. Zatopek, de ongenaakbare, slaat zijn slag, waarop hij nu al enkele jaren heeft gewacht. Het wqifdt stil in dat grote stampvolle stadion. Het is niet te gelove^. jSïen begrijpt het niet. Een Belgisch idiool wordt vermorzeld en van het voetstuk gesmeten door Zatopek. 110 meter loopt hij uit in deze ronde. Na 4% km. moordend tempo gooit hij er een schep op. Zodra hij de aankomstlijn oversnelt door de blitz- lichten, beseft men wat er is gebeurd. Een orkaan van toe juiching breekt los. Ondanks de bittere pil blijven de Belgen sportief en belonen deze fantastische prestatie. Soepel en kalm loopt Zatopek over het grasveld naar zijn trainingspak en even soepel snelt hij weer terug naar de tribune alsof hij nog moest beginnen. De speaker geeft de tijd 14 minuten en 3 seconden of slechts 4.8 sec. boven het wereldrecord van Gunder Haegg en de tweede beste wereldtijd. Zijn eigen record sneuvelt met 3 sec. En Reiff Roem is vergankelijk, dat moet hij ervaren. Alle ogen zijn gericht op de Tsjech. Als een wrak legt hij zijn laatste ronde af. Wat zou er in hem zijn omgegaan Op deze manier gekraakt voor eigen publiek, voor 50.000 landgenoten En nog is de beker niet geledigd. Mimoum, de kleine Fransman, is bijgekomen en ziet zijn kans. Met alle kracht die in hem is, loopt hij zijn achterstand van 100 m. op Reiff in. Nog vijf ïïiéter en hij bereikt Reiff, die deze smadelijke aanval nog wil afwèren, maar ook dat is hem niet gegund. Als derde stort hij totaal uitgeput over de streep en wordt bewusteloos weggedragen. Zo eindigt een sportdrama, zoals we nooit eerder hebben gezien en we ook wel nooit meer zullen zien. De weg naar eer en roem is hard en zwaar, ongelofelijk hard, alle inspanning en opoffering ten spijt. Dat heeft Brussel ons geleerd

Scheldebode | 1951 | | pagina 2