DE 8900 ex* OPRUIMING 4 4 4 4 4 Weekprofijt Amerikaans Plastic Kunstgebit Haarverzorging Kotoun Lavendslzeep Jo van Boven 10 pet. korting „De Meermin" HACCOU ui de S- foco&sstï j| BOBBE D. Goetheer r I 1 Schaatsen j 1Jo van Boven J r r Mag. „HEFA" A CBrunswijker MetworsQ Opruimiegs-etalage 2 dagen Seizoen-Opruiming Wollen Heren truien en Slipovers BIJ ZEGT ALLES voor 30 ct per 100 gr. Georganiseerde Slagers van Vlissingen en Souburg Gratis inlichtingen Koop bij de Adverteerders in De Scheldebode 19 cent Zie de Koopjes Ontbijtspek 37 cent Fa. C. B. v. Zwienen SLAGERIJ SNEL Nog slechts Reclame-aanbieding RESTANTEN geeft deze week op alle 10 pet. Korting Mantels Japonnen Koopjes in Boeken Restanten vanaf 2.49 5 Januari 1951 - 2e JAARGANG No. 7 SCHELDEBODE Gratis Advertentieblad voor Vlissingen en O. en W. Souburg Verschijnt elke Vrijdag Dit blad wordt in een, door de Vlissingse Middenstand gecontroleerde oplage van huis-aan-huis verspreid, in Vliss. en O. en W. Souburg .J Wie vorige week Vrijdagsavonds de radioberichten heeft be luisterd en goed heeft nagedacht over de situatie, moet toch eigenlijk verwonderd zijn geweest. Een veerboot zoek op een traject van 6 km., Vlissingen-Breskens, en liefst urenlang. Dat wil dus zeggen, dat het in onze tijd van technische wonderen en super-organisatie mogelijk is, dat op een afstandje van 3 km. van Vlissingen of Breskens af een schip met tientallen auto's en honderden passagiers tijdens een mistperiode, zoals die regel matig voorkomt, met man en muis zou kunnen vergaan, zonder dat er aan de wal een haantje naar kraait. Het is immers in het geheel niet denkbeeldig dat in een dergelijke situatie een opkomend zeeschip de veerboot ramt en doet zinken. En dat, terwijl tegenwoordig met de mobilofoon vanuit treinen en auto's elk gewenst adres kan worden opgebeld. Wanneer we eens bekijken, hoeveel honderdduizenden guldens zijn gemoeid met deze bootdiensten, dan lijkt het ons, dat de aanschafkosten van een mobilofoon maar een zakcentje bedraagt in verhouding tot die kosten. Men kan zich proberen te verschuilen achter de radar instrumenten, die nog niet klaar zijn, maar dat bevredigt ons niet. Zelfs met radar aan boord dient er een mobilofoon te komen op de schepen. Het is nu eenmaal niet verantwoord, dat een schip met zoveel passagiers aan boord, als Vrijdag het geval was, geen verbinding kan krijgen met de wal. Men kan dan formeel gedekt zijn met het plaatsen van een bord aan de ponton met de bekendmaking, dat op eigen risico wordt gevaren, maar daarmede is men moreel niet gedekt. En nu de bijkomstigheden. Wanneer we goed ingelicht zijn, en we hebben geen redenen dit te betwijfelen, heeft de Directeur van de bootdiensten het gepresteerd, bij informatie van de zijde van de pers inzake de juistheid van de radioberichten, te antwoorden, dat de boot nor maal dienst deed. En dat terwijl de Prins Hendrik toen al uren zoek was. Een hoogst merkwaardige houding. Merkwaardig was ook, dat toen de boot reeds uren zoek was, schipper Slis er met de reddingsboot op uit trok op eigen initia tief. Het komt ons wel gewenst voor. dat de agenten de be voegdheid krijgen, al of niet in overleg met de directie, in der gelijke omstandigheden zelf opdracht te geven te laten zoeken met reddingsboot of sleepboot, want tussen vijf uur en half tien had reeds heel wat kunnen gebeuren. En nu het anker. Reeds voor negen uur trok de mist op. Toch heeft men kans gezien tot half twaalf nog te blijven, omdat de kapitein het anker niet op eigen verantwoording durfde kappen. Het gevolg hiervan was dat tientallen passagiers, die nog de treinen hadden kunnen halen, in Breskens bleven en buspassagiers voor Z.-Vlaanderen in Vlissingen stonden. Men moet regelmatig deze misère meemaken om te weten, hoe be- róerd deze situaties zijn. Vooral met de feestdagen zijn vele mensen op reis naar huis of familie, die ongeveer afgepast hun reiskosten bij zich hebben. We hebben ze ook nu gezien. Vrouwen met kinderen en mannen die hun verbinding missen en plotseling voor het feit komen te staan in hotels te moeten overnachten of taxi's te moeten nemen, zonder dat ze de kosten kunnen dragen. We hebben ze gezien van vijf tot half twaalf achter een kopje koffie en niet bij machte, evenals anderen, om een uitsmijter te bestellen, terwijl ze toch waarschijnlijk voor het laatst 's middags hadden gegeten. Het zou goed zijn wanneer de verantwoordelijke personen eens een poosje met ons heen en weer trokken. Mogelijk zouden ze dan vlugger beslissen. Er moet ons nog iets van het hart. Toen eindelijk de boten arriveerden, moesten de honderden passagiers maar uitzoeken hoe ze verder kwamen. Ook dat klopte niet. Wanneer er ergens een dansavondje is, komt er 's nachts om twee, uur een bus om de dansliefhebbers netjes thuis te brengen. Soms voor enkelen. Hier treedt men een voudig op het terrein van de taxi's, die als kleine middenstan ders machteloos staan tegen de concerns, waarvan ze soms nog met hun belastinggeld de tekorten mogen helpen dekken. Men wist reeds tevoren dat de boot na de dienstregeling vele passagiers zou afleveren. Waar bleef nu de service Wij hebben heerlijk gewandeld in de felle vrieswind. Dat gaf niet. Maar ook vrouwen en kinderen moesten naar huis. Alle hulde bij al deze wanorganisatie aan de stationschef, die een verwarmde trein liet opstellen, waarin de passagiers konden gaan zitten. De N.S. begreep het woord „service". Maar verder hebben we weinig service gezien. Het is een heel verhaal geworden. Mist en een anker Kap pen of niet. Het jaar is nieuw en de voornemens zijn vers. Moge de leiding der bootdiensten de eerste klap geven. Deze kan meer dan een daalder waard zijn, vooral voor de passagiers. BALANS- BANKETBAKKERIJ p. m. meRk J. J. Faber, Banketbakker-Kok 250 gram Janhagel 60 cent 150 gram Rotsjes 48 cent 4 Moccapunten 50 ct. (alleen Zaterdag) BADHUISSTRAAT 28 - VLISSINGEN - TELEF. 2783 Een van de meest succesvolle artikelen in onze Weekprofijt- aanbiedingen is Om aan de vele vragen naar dit speciaal fijne"slagersproduct te voldoen verkopen wij deze worst vanaf Vrijdag 5 tot en met Donderdag 11 Januari (normale prijs 35 cent) Wie ze reeds eenmaal gekocht heeft komt er zeker om en voor diegene die ze nog niet geproefd heeft, hebben wij slechts een goede raad„Koop ze deze week" en U blijft een geregel de afnemer. 4 4 4 4 over de plaatsing in één dag van een geven wij op 9 Januari a.s. te BRESKENS 2-4 uur n.m. in Café Restau rant N. C. Valk, Spuiplein VLISSINGEN 7-9 uur n.m. in gebouw Concordia, Palingstraat 25 R.I.T., Claes de Vrieselaan 21, Rotterdam Verlangt U een stevige permanent met een soe pele krul, vraag dan onze Gallia Warme of Tiède voorverwarming, het toestel met wereldver maardheid KAPSALONS Walstraat 68 - 90, Vlissingen Tel. 2744 Extra groot stuk halfjaarlijkse in Wij zetten 1951 in met een extra aanbieding! per 100 gram St. Jacobsstr. 33 - Tel. 2134 WEEKPROFIJT Wij beginnen het jaar weer goed Deze week onze heerlijke Branswijker Metworst van 35 voor 30 ct per 100 gram Nog steeds voorzien van alle soorten fijne vleeswaren St. Jacobsstr. 3 Tel. 2570 (Vrijdag en Zaterdag) kunt U profiteren van onze bijzondere n.l. op alle wollen stoffen, van Uw Stoffenpaleis St. Jacobsstraat II, Vlissingen aan sterk verlaagde prijzen 1 Vulpenhuis Wegeling St, Jacobsstraat 16 op nr. 7 HALVE PRIJZEN Wij gaan nog enkele] dagen door met ruimen Al onze en moeten weg. Wij moeten ruimte ma ken. Stel Uw aanko pen dus niet langerj uit, ook U kunt nu nog profiteren van de^extra lage prij zen van mantels en japonnen ook in de maten 50,52,54 Op al onze regen kleding, mantel- en japonstoffen 10 pCt korting Het is opruimingsfeest Uw Modehuis Coosie Buskenstraat 63 Vlissingen HALVE PRIJZEN eeeeeeeeeeeeeeaeeeee (Balansopruiming) BOEKHANDEL Paul Krugerstraat 41 Vlissingen Walstraat 56 - Vliss. J

Scheldebode | 1951 | | pagina 1