SNOEKJES Algemene ledenvergadering Geeft mild in de collecte voor Ambon, die morgen (Zaterdag) gehouden wordt. Denkt aan de grote nood aldaar. Vergeet nooit de tijd dat ons eigen land aan alles gebrek leed. Prijs 50 cent per 15 woorden Elk woord meer 5 cent Predikbeurten Doktersdienst Apothekersdienst "V St. Nicolaas weet het wel: geschenken NED. R00DE KRUIS Vrijdag 24 Nov* a*s* Banketbakkerij P M. Merk. Deze week „Gesuikerd Specu laas" 60 cent 250 gram. (bijzon der lekker) „Croquante chocola de blokjes" 48 cent 150 gram. Wegens vertrek tegen lage prijs 2-pers. ledikant met spiraal, eiken buffet, prima schrijfmachine, uit- trektafel en haardstoel met 2 kus sens. Brieven onder No 626, bureau van dit blad Concertzaal „De Zwaan", Sou burg. Uitvoering accordeonver eniging Crescendo, 8 uur. Entreé f 1.Dansen na afloop. Autorijles Rijschool „Succes". Erkende Rijschool.Gediplomeerd Instructeur A.N.W.B. en F.N.O.P. D. Groen, Nieuwendijk 10, Te lefoon 2008 Ook Zaterdag weer 4 heerlijke tompouces voor 50 cent. Fijne Speculaaspoppen 15 cent Grote sortering chocoladeletters luxe dozen enz. En blikken Droste cacao. P. M. Merk, Badhuisstraat 28, Vlissingen Te koop z.g.a.n. donker blauwe plusfour Ift. 15 jaar f 8 50 don ker blauwe plusfour lft. 12 jaar f 5.50 Resedalaan 1, Vlissingen Te koop wegens vertrek i g.s.z. Stofzuiger 125 volt f 40Coosje Buskenstraat 56 b Vlissingen. Na 6 uur Voor pijnlijke voeten naar G. Brinkman, gedipl. Pedicure, Beursstraat 7, Vlissingen Damesrijwiel als nieuw en Jon gensrijwiel leeftijd 8-10 jaar. Wegens vertrek te koop. Te be vragen Rijwiel Centrale, Koude- kerksevveg 59 Boerenboter wat is ze fijn, bij Polderman moet je er voor zijn Glacisstraat 140 Te koop 2 paar bruine Dames- mollières maat 36 Paul Kruger- straat 34 bov. Vlissingen Te koop Jongensfietsje, leeftijd 10 jaar. Aart Klip, Groenewoud 31, Telefoon 477 Te koop 5 witte Marinehemden Pres. Rooseveltlaan 76, Vlissingen Te koop Jongenscostuum en Schoenen leeftijd 12 jaar f 15. Herenjas f 15 Trapleer 7 tre den f 2.50 Singel 351 Deze week een geweldige zen ding groenten en fruit aan zeer lage prijzen in „De Hal", Noord straat 80, Vlissingen. Tel. 2792 Te koop kinderstoel, box en kinderwagen. Boterbloemlaan 21 Vlissingen Pracht partij witlof 45 cent per kilo „De Hal", Noordstraat 80, Vlissingen Al ons Marsepainwerk wordt uitsluitend gemaakt van zuivere amandelmarsepain. Kuipers' bak kerij Goed tehuis gezocht voor 2 Fokshondjes 2 maanden. Gratis tegen advertentiekosten. Oranje straat 4 's avonds na 6 uur Beste winteruien 4 kilo voor 25 cent. Groene kool en prei 3 kilo voor 40 cent. „De Hal", telefoon 2792, Vlissingen Te koop Kinderledikantje met matras en gestikt dekentje f 25.— Koudekerkseweg 74 Dames en Heren, wij nodigen U uit tot bijwoning Concert Chr. Zangvereniging „Hosanna" op 28 November, Concertgebouw, Entreé f 1.— [bel. inbegr.] Pracht partij Goudreinetten en Bellefleurs 4 kilo voor één gul den. „De Hal", Noordstraat 80 Spercieboontjes diep bevroren, Dat is toch maar je uitverkoren, Ze zijn zo heerlijk en gezond, De prijs nu 63 cent per pond. Groentehandel Polderman, Gla cisstraat 140 Mooie grote Sterappels, hoe be staat het 4 kilo voor f 1.— „De Hal", Vlissingen Autorijles Rijschool „Succes". Erkende Rijschool. Gediplomeerd Instructeur A.N.W.B. en F.N.O.P. D. Groen, Nieuwendijk 10, Te lefoon 2008 Schrijfmachines! Wij verhuren schrijfmachines per maand of langer. Verkopen ook in huur koop. Inlichtingen: Riebesstraat 56, Vlissingen Smeren kost minder dan repare ren. Een rijwiel dat regelmatig goed gesmeerd en onderhouden wordt, heeft een lange levensduur en minder onderhoudskosten. Laat Uw rijwiel in en uitwendig schoonmaken en renareren. Rij- wielbedrijf Aart Klip, Groene woud 31, Telefoon 477 Te koop 22 jonge Hennen met Haan aan de leg. Reds. Vlissing sestraat B 275, Koudekerke Rijwielverlichting vanaf f 12 50 Rijwiel achterlichten f 1.15 Auto peds f 31.50 Driewielers f 19 75 Rijwiel Centrale, Koudekerkse- weg 59, Telefoon 2544 Concertzaal „De Zwaan", Sou burg. Uitvoering acordeonvere- niging Crescendo, 8 uur, Entreé f 1.Dansen na afloop Wie heeft Maandagavond mijn hoge schoenen van de Turnver eniging „Oranje Nassau" meege nomen? Terug te bezorgen bij Flip Feii, Lambrechtsenstraat 29 Vlissingen Te koop z g.a.n. Kindermanteltje leeftijd plm. 6 jaar. Scheldestraat 46 ben. Vlissingen Te koop mooie Haardkachel, in prima staat. Vrouwestraat 4, VI. Lange Rubberjassen (groen) f 5.90 Waterproof beenpijpen vanaf f 8 75 Leren vesten vanaf f 65 Leren jekkers f 125 Lange Ieren jassen f 155 f 175 Oiiekle- ding, Dubbeltex-jassen Fietshand schoenen met kap gevoerd 9.75 f 12 75 f 14 75 Wanten f 7.50 Werkhandschoenen f 4.50 Sport- magaziju „Olympia", J. Goed- bloed, Nieuwendijk 7-9, Telefoon 2817, Vlissingen Te koop z.g.a.n. Wieg, Pres. Rooseveltlaan 117, Vlissingen Sterappels, Goudreinetten, Belle fleurs 25 cent Der kilo. Jonathan 35 cent per kilo, Citroenen 12 cent, Mandereinen 10 cent per stuk. Pinda's 42 cent per half pond. Centrum, Kerkstraat 4 Suikerbeestjes 2 ons 35 cent. Chocoladebeestjes 50 cent per 100 gram. Chocolade letters en figuren aan lage prijzen. Zie de etalage. Centrum, Kerkstraat 4 Te koop z.g.a.n. bruine Swagger St, Jacobsstraat 26 Te koop flinke eiken salontafel. Garaninmlaan 7, Vlissingen Gevonden, het adres waar men die keurige leverworst verkoopt Het is Slagerij J. J. Schouwenaar Bellamypark 16. Voorradig Don derdags en Vrijdags, Beleefd aan bevelend Te koop donkerblauwe Mantel met zwarte bontkraag, z.g a.n. voor gevorderde leeftijd. Brieven onder No 628, bur. van dit blad Violettes 6x9 portretjes, leuk voor jonge Meisjes. 6 stuks voor f 4.25 Foto Kees Helder, Bella mypark 38 St. Nicolaas cadeau, wegens verhuizing prima „Singer" trap en handnamachine te koop. Koop je Brieven onder No 625, bur. van dit blad Ruime sortering St. Nicolaas artikelen, letters, chocolade en suikerwerkfiguren, sigaren 5 cent per stuk enz. Grool, Bellamypark 36, Vlissingen Bruidsfoto's Bruidreportages, vraagt U eens prijs, het valt best mee! Foto Kees Helder, Bella mypark 38 Te koop grijs Herencostuum, bruine Mantel maat 40 en 2 paar Damesschoenen maat 39 Alles tegen elk aannemelijk bod. Oe- vraagd noodkacheltjes of iets dergelijks. Brieven onder No 629 bureau van dit blad Wist U dat U langer loopt op genaaide of gelijmde zolen. Wij zijn er speciaal voor ingericht. Zo nodig in een dag klaar! Schoenmakerij L. de Pagter, Walstraat 105 Wij ontvingen voor de 8f. Nico laas een Dracht collectie Chroom- lijsten, Foto Kees Helder, Bella mypark 38 Met de feestdagen een mooi kapsel? Bestel dan nu reeds bij Kapsalon Goormachtig, Tel. 2641 Heden verkrijgbaar eau de colog ne van f 1,05 voor f 0,75 Natuur lijk bij Kapsalon Goormachtig, Spuistraat 58 Loop niet met pijnlijke voeten. Schoenen vergroten 75 cent. ver- breden, knobbels inzetten 50 ct. Schoenreparaties in een dag klaar Schoenmakerij L. de Pagter, Wal straat 105, Vlissingen Onze prima Boeren Ham kost deze week ook maar 40 cent per ons. Dus naar Slagerij Schouwe naar, Bellamypark 16 Pasfoto's voor alle doeleinden bij Foto Kees Helder, Bellamy park 38 Zo juist ontvangen mooie Koord- wo', verschillende kleuren f 3,45 per 100 gram. S. Hollebrandse, Nieuwendijk 37, Vlissingen Heeft U scheuren of gaten in zolen van rubberlaarzen, worden bij ons gevulcaniseerd. Schoen makerij L. de Pagter, Walstraat 105 Te koon prima Gazelle dames fiets. Herenfiets met torpedo naaf, alles met licht. A. Klip, Nieuwst raat 6, Vlissingen Licht geel ziet onze rookworst, hoe dat komt? Omdat ze uit zuiver varkensvlees bestaat! En wat zegt dat? Dat de smaak in een woord af is. Probeert U maar eens! Slagerij Schouwenaar Hoe komen wij toch aan die prima samenstellingen? Omdat wij het Ned. Slagersvakschool- diploma behaalden. Slagerij Schouwenaar Ter overname i.g s.z. Winterjas. Walstraat 91 ben, Vlissingen Harms' wijnhandel enz. Spuistraat 6, Telefoon 2013, Vlissingen. Franse cognac, Adet, Bisquit du Bouché, Chateaii Panlat, Camus, Courvoisier, Hardij, Hennessij, Hannaopier, Martelf, Remij Mar, tin, Jules Robin, Albert Robin- Salignac, enz, enz. Autorijles Rijschool „Succes" Erkende Rijschool. Oediplomeerd Instructeur A.N.W.B. en F N.O.P. D. Groen. Nieuwendijk 10, Te lefoon 2008 Wie helpt een jong verloofd paar aan een woning? Brieven onder No 622 bur. van dit blad Technisch Bureau „Jeno", Vrou westraat 4, Vlissineen. Naaima chines en Electra. Reparatie aan alle merken naaimachines en elec- trische apparaten. Aanbevelend, J. J, Nooijens Technisch Bureau „jeno", Vrou westraat 4, Vlissingen. Naaima chines en Electra. Het bekende adres speciaal voor reparaties aan Singer-Naaimachines. Aanbe velend, J J, Nooijens, voorheen filiaalhouder Singer-maatschappij Oud Indisch gasten, de Bokma staat voor U gereed. H. W. Harms Vlissingen Lijkdienaar voor Vlissingen, bij de begrafenis onderneming „De Voorzorg", is de Heer A. J. Kievit, Noordstraat 34, (Vereni gingsgebouw), Vlissingen Te koop licht grijze Winterman tel met royale bontgarnerfng (maat 42-44) en trouwpak maat 44 Badhuisstraat 12, Vlissingen Autorijles Rijschool „Succes" Erkende Rijschool. Gediplomeerd Instructeur A N. W.B. en F N.O P. D. Groen, Nieuwendijk 10, Tele foon 2008 Te koop goed onderhouden mo dern Wandelwagentje. Te bevra gen Havendorp 772 Verloren Zilveren Schakelarm band, aandenken. Tegen beloning terug te bezorgen Havendorp 737 Voor prima slijpwerk naar de vakman H. Coppejans, Electrische Slijperij, Groenewoud 67, Vlis singen. Erkend slijper. PERNOD 60HARMS Het nieuwe Sjorsboek is verkrijg baar k f 1.25 bij agent „Panora- ma-Libelle", W. H. van der Hoe ven, Kasteelstraat 23, Vlissingen Te koop Jongenswinterjas leef tijd 13 jaar. Havendorp 721, VI. Wintertijd, dus Oliebollen en patates frites, maar dan gebakken in de fijne witte reuzel van sla gerij Schouwenaar. Zie etalage. Wist U dat die verse worst die wij bereiden bijna bij iedere groente smaakt? Slagerij J. J. Schouwenaar Wij hebben te koop de beste kwaliteit Aardappelen, Groente en Fruit, waar U de 100 Proc. vitaminen uithaalt. Piet Maas, Walstraat 40, Vlissingen U kunt bij ons elke dag kopen: gesneden uien, wortelen, savoye- en rode kool, soepgroenten, ja, alle groenten panklaar. Ook schillen wij met onze schilma- chine voor U (en wel heel dun) Moes appelen en stoofperen Piet Maas, Walstraat 40, Vliss, Wij verzorgen Uw Fruitmand en besteden hier onze meeste zorg er aan door geheel Neder land. Lid van de Ned, Fruit Ex presse. Piet Maas, Walstraat 40, Vlissingen Te koop eiken linnenkast, divan, en 1-pers. bed. Vlissingsestraat B 306, Zuidbeek op Zondag 19 November te Vlissingen. E.K. Kerk Geen opgaaf ontvangen. Ned. Herv. Gem., St. Jacobskerk 10 uur Ds. F. C. Kloosterman. 5 uur Ds. J. C. Sickesz. Noorderkapel 10 uur Ds. W. M. Maes. Havendorp 10 uur Ds. J. C. Sickesz. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur Ds. D. L. Aangeenbrug te Terneuzen. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. A. Verschoor. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. J. P. Meijering, Em. Pred. te Zierikzee. Evang. Luth. Kerk 5 uur Ds. H. Johannes. Doopsgez. Gem. 10 uur Dr. M. Schreuder van Amsterdam. Jeugddienst. Vrijz. Herv. Ds. H. G. Eckenhausen van Brouwershaven. Geref. Kerk Art. 31 4.45 uur Ds. J. J. Arnold van Vrouwen polder. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 3.30 uur Openlucht samenkomst, 5 uur Jeugddienst, 8.30 uur Verlossingssamen komst, Leidster Kapt. H. G. Aulman. Dr. de Greef, Julianalaan 13, Telefoon 2121. Zondagdienst loopt altijd van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 8 uur. Van Zaterdag 18 November t.m. Vrijdag 24 November Apotheek Engering, Singel 60. AGENDA Vrijdag 17 Nov.Gebouw Noordstraat 34, Evangelisatiesamen komst. Zaterdag 18 Nov. Huis-aan-huis- en straatcollecte Ambon in Nood. Concertzaal „De Zwaan", Souburg, 8 uur, Accordeon-concert „Crescendo". Zondag 19 Nov.Concertgebouw, 8 uur, Haarlem's Radio Cabaret. Donderdag 23 Nov.Concertgebouw, 4.30-7 uur, Receptie 75- jarig. bestaan St. Joseph Ziekenhuis. Vrijdag 24 Nov. Strandhotel, 8 uur Alg. Ledenvergadering Ned. Roode Kruis. HOOGWATER TE VLISSINGEN (Breskens 6 min. vroeger) Zaterdag 18 November 9.0621.59 Zondag 19 November 10.2123.05 Maandag 20 November 11.2023.53 Dinsdag 21 November 12.03 Woensdag 22 November 0.3112.41 Donderdag 23 November 1.0613.16 Vrijdag 24 Nov. (N.M. 16.14) 1.38—13.46 S De sortering voor groot en klein is opperbest in 't Geschenkenhuis Badhuisstraat 34, Vliss. Ruime keuze ia practische geschenken en Speelgoederen Afd. Vlissingen des avonds 8 uur, in het Strandhotel, Boul. Evertsen UIT DE RAAD Zoals we verwacht hadden, zijn tijdens de behandeling van het voorstel tot de aanleg van een sportcentrum, in de laatste raadsvergadering de tongen los gekomen. Het was goed gezien van de heer van Poelje om de aandacht te vestigen op de z.g. grassintelbaan. Het is ons bekend dat in athletiekkringen vreemd is opgekeken van dit plan. Reeds voor de oorlog stelde men pogingen in het werk om een echte sintel- baan te krijgen, maar dit is nooit gelukt. Nu wil men deze tak van sport blij maken met een fantasie-sintelbaan. Wat denkt men van een grasbaan waarop steeds rondjes worden gelopen In zeer korte tijd zal het een kleibaan worden. Wat betreft de opmerking van wethouder van Popering over het commissielid van Zijl, die een grassintelbaan prefereert, zullen de athleten het alleen maar betreuren, dat personen die dergelijke prae- historische athletiekdeskundigheid tonen, tot vooraanstaande figuren op sportgebied worden gerekend. Sober ziet het er voor de sport uit, nu de aanleg is gebaseerd op financiële inzichten. Sport en lichamelijke opvoeding zijn overheidstaken en geen winstobjecten, hetgeen bij de behande ling wel over het hoofd is gezien. Daarom wordt het sport centrum meer een voetbalcentrum, hetgeen jammer is voor de andere takken van sport. Nu echter het gehele debat in bedragen is uitgedrukt, willen wij ook even een globaal rekensommetje voorleggen. Het centrum kost globaal f 156.000, te verhogen met inrich tingskosten. Het geraamde exploitatie-tekort per jaar is ge raamd op f 13.000." Dé echte sintelbaan kost f23.000. De klei baan f 10.200. Verschil rond f 13.000. Ten laste van de gewone dienst komen jaarlijks de rente en aflossing voor de aanleg- kosten, verhoogd met de f 13.000 (of meer) voor exploitatie tekort. Wat zullen nu uiteindelijk op een jaarlijks bedrag van duizenden guldens nog uitmaken de enkele honderden guldens per jaar aan rente en aflossing voor de echte sintelbaan In gfeen geval genoeg om een fantasiebaan aan te leggen. Mocht de gemeente werkelijk staan of vallen met die kleine uitgave, dan zullen de athleten met liefde hun baantjes op de velden blijven kalken, want wanneer men bovendien de betonbanden met vaste afstandspunten nog weg laat, moeten ze toch blijven meten en kunnen we de f 10.200 klasseren onder de rubriek „geld smijterij". Verder moet het ons van het hart, dat, waar zulke belang rijke bedragen aan gemeentegelden mee gemoeid zijn, een meer deskundige informatie wel verantwoord is. Vlissingen heeft bijv. athletiekdeskundigen bij uitstek, maar deze verkeerden in de veronderstelling, dat een echte sintelbaan zou worden aangelegd en daarop was ook het advies van de Unie-deskundige Willink gebaseerd. We hopen dan ook, dat deze sintelbaankwestie nog eens be hoorlijk zal worden bekeken.

Scheldebode | 1950 | | pagina 3