L. DE RIJKE Weekprofijt i i i i 4 D. R. U. SNOEKJES r Êuropese flthletiek- Kampioenschappen Dat is goedkoop 20 pond Uien f 1.00 20 pond Winterpeen f 1.00 15 pond Rode Kool f 1.00 15 pond Witte Kool f 1.00 15 pond Bieten f 1.00 Alles Wintergroenten. Bewaarbaar. Wordt aan huis bezorgd. Prima Goudreinetten, Jonathan, Sterappels, Glorie van Holland, Groninger Kroon Alles 6 en 7 pond voor f 1.00 PRIMA FRUIT Aardappel-, Groente en Fruitbedrijf v. d. Manderestraat 10 Vlissingen, TeL 2904 van 50 voor 40 cent per ons Georganiseerde Slagers van Vlissingen en Souburg WAARSCHUWING HENK BOS SLAGERIJ J. J* Schouwenaar Bellamypark 16 Tel. 2747, Vliss. Havendorp emaille ovenschotels Onverslijtbaar Hittebestendig Sierlijk VAN DER MADEN CC Prijs 50 cent per 15 woorden Elk woord meer 5 cent Deze week iets zeer bij zonders. Van Vrijdag 3 t.m. Donderdag 9 Novem ber een heerlijk product uit de Slagerskeuken Vergelijk ook de prijzen van alle andere vleeswa ren, en U zult met ons zeggen De prijs bij de slager Ligt aanmerkelijk lager! En nog steeds verkopen wij de prima Rookworst voor 34 cent per ons Het gaat reusachtig Laat U niet wijsmaken door Uw groentehan delaar dat onze aardappels van mindere kwa liteit zijn. Door aankoop van een zeer grote partij van beste kwaliteit kunnen wij nog leveren voor 90 ct per 10 kilo. Neemt proef aan de wagen of bestelt ze bij Noordstraat 69 - Vliss'ngen Gratis thuisbezorgd De zaak van kwaliteit en vertrouwen. Niet alleen onze etalage doch ook Uw bestellingen worden vakkundig verzorgd. Onbetwist een Worstspecialist Beleefd aanbevelend. Agent „De Scheldebode" H. v. d. Heijden Rijwielhandel Roerplein 449 U moet het verkeer geen last aandoen Ook op de weg Houdt Uw fatsoen houden Uw spijzen heer lijk warm en kunnen zo van 't gas op de tafel ge zet worden In 15 verschillende soorten verkrijgbaar in de speciaal zaak voor huishoudelijke artikelen Kleine Markt 1, Vlissingen Banketbakkerij „P. M. Merk Deze week "Pain d' amandes", een fijn gekruid amandelkoekje 60 cent 250 gram. „Cocosblokjes" bijzonder lekker 48 cent 150 gr. Zaterdag 4 Boomstammen 50 ct een heel smakelijk moccagebakje heerlijk voor Zondag bij de kof fie Wij verkopen weer de bekende eigen fabrikaat repen 12 cent. Qembarkoeken 6 cent, 5 voor 25 cent Breng Uw schoenen in een zaak die ingericht is. Zolen genaaid, gelijmd. In één dag klaar, Wal- straat 105, Schoenmakerij Wegens vertrek te koop, buffet, tafel, 2 clubs. 4 stoelen. Ook afzonderlijk. Bouwen Ewoutstraat 48, Vlissingen Voor pijnlijke voeten naar O. Brinkman, gedipl. Pedicure. Beursstraat 7, Vlissingen Alle soorten Lectuur verkrijgbaar bij Sigarenmagazijn Wed P. J. van der Peijl, Spuistraat 65, Vlis- gen Te koop een beklede wieg f10. 1 paar Robinson schoenen maat 27 f 8.— Sottegemstraat 48 ben. Vlissingen Dames! Naai- en knipcursus in Havendorp. Voor Woensdag kun nen zich nog enige dames opge ven in No 392. C. Vleugel-Flo- russe, Coupeuse, Lerares, Spui straat 22, Vlissingen Te koop z.g.a n. Kinderwiegje met bedje. Havendorp 743, Vlis singen Smeren kost minder dan repare ren. Een rijwiel dat regelmatig goed gesmeerd en onderhouden wordt, heefteen lange levensduur en minder onderhoudskosten. Laat Uw rijwiel in en uitwendig schoonmaken en repareren. Rlj- wielbedrijf Aart Klip, Qroene- woud 31, Telefoon 477 Een mooie sortering in de fijn ste Engelse toiletzepen vindt U in Drogisterij Roelse, Schelde- straat 25 Ook voor Elastieke kousen slaagt U in Drogisrerij Roelse, Schelde- straat 25 Katjes, schuine, ronde en kruis- drop 30 cent per ons Hoestta- bletten, anijs en vruchtenhartjes Toffees en bruidsuskers 35 cent per 2 ons. Centrum, Kerkstraat 4 Bij Willem Fenijn daar moet je zijn. Voor prachtige nieuwe meu belen en Haarden. Noodwinkel op de haven, Breskens, Tel. 116 Kent U het al, R 12 het afdoen de middel tegen Rheumatische pijnen? Verkrijgbaar In Drogis terij Roelse, Scheldestraat 25 Trouwfoto's, bruidreportages, zaalfoto's van groepen e.d. Foto Kees Helder, Bellamypark 38 Verras papa op St. Nicalaas met een leuke foto van baby. Foto Kees Helder, Bellamypark 38 Een aardige St. Nicolaas verras sing is een foto gemaakt bij Kees Helder, Bellamypark 38 Pasfoto's voor alle doeleinden Foto Kees Helder, Bellamypark 38, Vlissingen U kunt Uw kinderen aan huis laten fotograferen, wij staan steeds voor U klaar. Foto Kees Helder Bellamypark 38 Te koop Kinderwagen en Fornuis elk f 5.Bloemenlaan 97, Vlis singen Te koop i g.s.z. Aquarium, met tafel en kap. 60 x 35 x 35 Schelde straat 77, Vlissingen De laatste week van onze recla me. Halve fles likeur en 1 fles zoete rode wijn, samen voor f 3.95 Alleen bij Hildernisse, St, Jacobsstraat 24, Vlissingen Qoudreinetten 25 cent, Sterap pels 25 cent, Bellefleurs 25 cent jonathan 35 cent. alles per kilo. Centrum, Kerkstraat 4 Dames, voor maatpatronen, stof- knippen en pasklaar maken, ook in Havendorp des Woensdags in gebouw 609. C. Vleugel-Flo- russe, Spuistraat 22, Vlissingen Te koop Herenfiets in prima staat, nieuwe banden, licht, kast torpedonaaf f35,— Nieuwstraató Vlissingen Dames opgelet! Jaegerwol en zwarte sajet f 2.55 per 100 gram Donderblauwe Meisjesdirectoires van 2-14 jaar f 1.15 f 1.45 S. Hol- lebrandse, Nieuwendijk 37, Vlis singen Lange groene rubberjassen f5.25 Oliekleding, Waterproof beenpij pen f 12.75 Rubber knielaarzen vanaf f 11.75 Dij- en lieslaarzen Werkhandschoenen (leer) f 4.50 Sportmagazijn „Olympia", Nieu wendijk 7-9, Telefoon 2817, VI. Schoenen vergroten 75 ct, ver breden, hielen verbreden, knob bels inzetten 50 cent. Schoenma kerij L. de Pagter, Walstraat 105 Te koop z.g.a.n. Voetbalschoenen maat 40, Kinderledikantje met bedje. Falhaber, Irislaan 18, VI. Bij Willem Fenijn daar moet je zijn! Prachtige nette gebruikte meubelen. Slaapkamer, 2 crapouds 4 stoelen, dressoir enz. 3e Zand straat 1, Breskens Autorijles Rijschool „Succes" Erkende Rijschool. Gediplomeerd Instructeur A N. W.B. en FN.O.P. D. Oroen, Nieuwendijk 10, Tele foon 2008 De goede gewoonte ora dagelijks een „oorlam" te verstrekken aan boord van H.M. oorlogsschepen werd in 1904 afgeschaft. Bij mij echter niet. De oude Oenever merk „Oorlam" is nog steeds voorhanden. Harms' wijn-, likeur en gedistilleerdhandel, Vlissingen Spuistraat 6. Telefoon 2013 Te koop een Herenjas, grote maat en een complete lamp. Emmastraat 26 2xb. Vlissingen Te koop Schotse Colly. Te be vragen tussen 7-8 uur des avonds Paul Krugerstraat 43 ben, Vlis singen Autorijles Rijschool „Succes" Erkende Rijschool. Oediplomeerd Instructeur A.N.W.B. en F N.O.P. D. Groen, Nieuwendijk 10, Te lefoon 2008 Bij Willem Fenijn daar moet je zijn! Windjacks voor jongens tot 19 jaar voor slechts f 4.25 Ver der flinke werkbroeken f 5 75 Camouflage regenjassen f 5.50 Wees paraat en naar de 3e Zandstraat 1, Breskens Te koop nieuw Old-finish huis kamer ameublement en een paar 7..g a n. bruine pumps maat 39 Kasteelstraat 7, Vlissingen Te koop z.g.a.n. Kinderwagen „Tilop" en een paar nieuwe br. Damesmollierres maat 39. 3e Maststraat 571, Vlissingen Te koop wit emaille Keukenfor nuis f 15.— en Vioolkist f 5 Duivendrechtstraat 35, Vlissingen Te koop wijnrode Haardkachel Anjelierenlaan 78, Vlissingen Te koop bruine Winterjas leef tijd 18 jaar. Bloemenlaan 100 Vlissingen Orool, Bellamypark 36. Katjes, knoopjes, kruisjes, figuurdrop en salmiakpastilles 30 cent per ons. Qriotten, groentjes en gecandeer- de drop 25 cent per ons. Hoest- tabletten 25 cent per ons. Grote anijstabletten 15 cent per stuk. Het Haar is de sieraad van ieder* een. Voor de verzorging hiervan is het beste adres Kapsalon Goor- machtig, Spuistraat 58, Vlissingen Leren vesten vanaf f 65.— Leren jekkers vanef f 115.— Lange le ren jassen f 155.— f 175 Water proof sportjackets vanaf f 26.75 Fiets- en motorhandschoenen met kap gevoerd f 9.75 f 11.90 f 12.75 f 14.75 Wanten f 7.50 f 9.75 Sportmagizijn „Olympia" J. Ooedbloed, Nieuwendijk 7-9, Telefoon 2817, Vlissingen Autorijles Rijschool „Succes". Erkende Rijschool. Gediplomeerd Instructeur A.N.W.B. en F.N.O.P. D. Oroen, Nieuwendijk 10, Te lefoon 2008 Technisch Bureau „Jeno", Vrou westraat 4, Vlissingen. Naafma chines en Electra. Reparatie aan alle merken naaimachines en elec- trische apparaten. Aanbevelend, J. j. Nooijens Technisch Bureau „Jeno", Vrou westraat 4, Vlissingen. Naaima chines en Electra. Het bekende adres speciaal voor reparaties aan Singer-Naaimachines. Aanbe velend, J J, Nooijens, voorheen filiaalhouder Singer-maatschappij Lijkdienaar voor Vlissingen, bij de begrafenis onderneming „De Voorzorg", is da Heer A. J. Kievit, Noordstraat 34, (Vereni gingsgebouw), Vlissingen Onder de vele oude jenevers neemt de „Olifant" nog steeds een bijzondere plaats in. Zacht, aangenaam van smaak en billijk f 4.75 per liter. Harms' wijn, li keur en gedistilleerdhandel, Spul straat 6, Tel. 20t3, Vlissingen Te koop Heren winterjas, kleine maat. Te bevragen Nieuwstraat 43 ben. Vlissingen Te koop een zinken Bad en een laken Gape, grote maat. Bone- dijkestraat 3, Vlissingen Te koop 2 Winterjassen z.g.a.n. maat 46-48 Noordstraat 69 bov. Vlissingen Van een verjaarsfeestje kunt li een bruiloft maken, maar ook van een bruiloft een verjaarsfeest- je. en dit is zonde van uw geld Zorg dan eerst voor goede stem mingsmuziek, en daarvoor moet U ztin bij J. Adriaanse, Walstraat 22, Telefoon 461, Vlissingen Voor prima slijpwerk naar de vakman H. Coppejans, Electrische Slijperij, Groenewoud 67, Vlis singen. Erkend slijper. Te koop gevraagd een Jongens jas leeftijd 8 jaar. Tevens te koop zeer goede Jongensjassen leeftijd 14 jaar. Tooroplaan 13, Vlissin gen Autorijles Rijschool „Succes". Erkende Rijschool. Oediplomeerd Instructeur A.N.W.B. en F.N.O.P. D. Groen, Nieuwendijk 10, Te lefoon 2008 Bij de dames in de vijfkamp ging het al weinig anders. Totchenova, de Russin, lag na drie nummers Donderdag aan de leiding. Het vierde nummer, de horden, deed haar duikelen naar de vierde plaats. Terneergeslagen met gebogen hoofd keerde ze terug naar haar trainingspak op het grasveld en schudde haar hoofd toen het scoringbord de uitslag aangaf. Het laatste nummer, n.l. verspringen, kon haar niet meer redden, vooral niet toen ze negende werd met 4.67 m. Het bewegelijke Franse dametje Ben Hamo ging met de eer strijken met 3204 punten voor de Britse Crowther met 3048 en de Tsjechische Modrachova met 3026 punten. Uitbundige vreugde met een volkslied en eremetaal, naast grote teleurstelling. Maar daar voor is het ook sport. Keren we thans even terug naar de individuele nummers. Het 50 km. snelwandelen, waarvoor de deelnemers om 3.15 uur vertrokken, werd een felle strijd tussen de Italiaan Dordoni en de Zweed John Ljunggren, die beiden over een prachtige stijl beschikten. De Italiaan won deze krachttoer in 4 uur 40 min 42.6 sec. De Nederlander A. Kluyskens werd ondanks hevige pijn in de zij nog tiende. Bij het discuswerpen dames maakte de Russin Nina Doum- badze een geweldige indruk met haar forse worpen. Evenals in 1946 werd ze ook nu kampioene met een worp van 48.03 meter voor haar landgenote Shoumskaya met 42.58 meter. Het kogelstoten heren trok bijzondere belangstelling door de deelname van de kleine, maar zeer zware IJslander Huseby. Het was bijna komisch deze vleesbonk bezig te zien. Met ver bluffend gemak speelde hij met de toch nog 7 V\ kg. zware kogel. Met zijn trainingspak aan deponeerde hij de kogel over de 16 m. lijn. Deze kolos, die zijn kracht schijnt te putten uit bier en bij het drinken daarvan ook een kampioen heet te zijn en daardoor met zijn bond overhoop heeft gelegen, maakte er gelijk een nieuw record van voor zijn land met 16.74 m. De Italiaan Profeti werd tweede met „slechts" 15.16 m. In de series voor de 80 m. horden dames wonnen Dyson- Gardner, Engeland, 11.5 sec.Fanny Blankers-Koen, Neder land, 11.3 sec. en Desporges, Engeland, 11.5 sec. Willy Lust en Nel Vos werden beiden 4e in de series. De series 200 meter heren brachten een tweede plaats voor Jan Lammers met 21.8 sec. Zeer spannend was de finale 400 m. heren in goede tijden, waarbij de Engelsman Pugh met 47.3 sec. in de eindsprint won. En toen kwam het grote moment 100 m. damesfinale. Fanny tegen de Russinnen Setchenova, kampioene 1946 en Doukhovitch. Uiterlijk rustig stelde Fanny haar startblokken en maakte nog een praatje met ons groepje Nederlanders op de tribune op enkele meters van de startblokken. „Iedereen rekent op het Wilhelmus," zei ze, „en daarom ben ik zo bang dat het mislukt." De Engelse Foulds glimlachte nerveus en de Russinnen keken eens ernstig om zich heen. Daar klonk het onverbiddelijke bevel van de starter en de loopsters knielden in de blokken. Even twijfelen we aan haar start, maar voor we het beseffen, ligt ze al voor. Gejuich barst los en fantastisch rent Fanny op haar eerste titel aan met meters voorsprong. Hier was geen foto finish nodig. Persfotografen bestormen haar en bloemen worden overhandigd. Een uitzondering bij deze wedstrijden, daar we het alleen bij Fanny hebben gezien. Toen ze terug kwam om haar trainingspak veegde ze een traan weg en nam onze felici taties in ontvangst. Overgelukkig was de grote kampioene nu de beklemmende spanning was gevallen. Naast haar stond Setchenova, die haar eveneens feliciteerde. Opeens ging een gemompel door het stadion. Het scoringbord gaf de tijden aan. Fanny 11.7 sec., Setchenova 12.3 sec. Zes tiende seconden verschil. De Russin keek om en zag de uitslag. Ze schudde het hoofd en verdween gebroken. In 1946 kam pioene. Verliezen, dat kon, maar met zo'n fataal verschil. Dat was haar te zwaar. Vreugde en leed, vlak bij elkaar. Even later stond Fanny met de Russin en de Engelse Fould op de verhoging. Plechtig klonk het Wilhelmus door het stadion. 15000 toeschouwers rezen overeind om hulde te brengen aan deze kleine Nederlandse vrouw. Een aangrijpend moment. Niet het minst voor de Ned. Unievoorzitter, Ir. A. Paulen, die bij deze Ceremonie Protocolaire de gouden medaille aan Fanny mocht overhandigen, om daarna als een standbeeld de houding aan te nemen voor ons volkslied. Na drie dagen eindelijk het Wilhelmus. Onze dag was goed. Na afloop rende Fanny hard weg, dwars over het veld naar de tribune aan de overzijde. Daar stond een moeder met open armen te wachten om haar dochter te omhelzen. Een leger fotografen er achteraan. Een komisch gezichtIn een ogenblik was het oranje figuurtje in een mierenhoop van handtekening jagers aan het gezicht onttrokken. Tevreden verlieten we het stadion HOOGWATER TE VLISSINGEN (Breskens 6 min. vroeger) Zaterdag 4 November 8.2721.24 Zondag 5 November 9.5222.38 Maandag 6 November 11.0223.35 Dinsdag 7 November 11.52 Woensdag 8 November 0.1612.29 Donderdag 9 November 0.5013.05 Vrijdag 10 November (N.M.) 1.2913.46

Scheldebode | 1950 | | pagina 3