TAAI TAAI Taai Taai poppetjes 35 cent per 250 gram Leuk Lekker Goedkoop 4 4 4 4 4 4 Weekprofijt 4 4 A A 4 A Zeeuws Tarwebrood Wit Speculaas Letterbanket P, van Seizen Labrujère's Scheerkwasten G. Kotoun r V Een vacantiereis van twee vrienden Ze komen ieder jaar weer terug, die kleine welke wij U deze week leveren voor (circa 23 in een half pond) ROLLUIKEN - ZONSCHERMEN ^HAAGSE LEVERWORST^ voor 20 cent per ons Georganiseerde Slagers van Vlissingen en Souburg Chr* Geref* Kerk Herdenking Kerkhervorming Ds. L S. den Boer» Den Haag Attentie Zanguitvoering van het Vliss. Mannenkoor „D. 0. U." Ja, er staan weer genoeg koopjes in ,t Is vroeg koud Huispantoffels SCHOENENHUIS Tc Koop Woonhuis 70 cent 175 cent Lamsvlees! SLAGERIJ POL Een grote collectie I WALSTRAAT 32. VLISSINGEN „T^eJtand" v. SLIJKSTRAAT 17-19 - VLISSINGEN - TEL. 312 Belegt Uw boterham met iets hartigs. Het geeft U na de maal tijd een voldaan gevoel en komt Uw lichaam ten goede. Het behoeft werkelijk niet duur te zijn, daarvoor zorgen de slagers Wij verkopen deze week van Vrijdag 27 Oct. t.m. Donderdag 2 November Wegens het enorme succes van vorige week, hebben wij de prijs van rookworst tot nader aan kondiging vastgesteld op 34 cent per ons Houdt U er ook rekening mee, dat de prijs van Rookvlees bij de slager is verlaagd van 58 op 50 cent per ons. U ziet dus op het gebied van alle Vleeswaren De prijs bij de slager Is aanmerkelijk lager! L S EEN GOEDE RAAD 2 J Zoekt U een sigaar die nooit teleurstelt? Neem dan Carl Upmann En.... ze is niet in prijs verhoogd J Alleen bij C. C. Lagaaij O O 9 Badhuisstr, 12 VLISSINGEN Kasteelstraat 73 Maandag 30 October des avonds 8 uur Onderwerp„Verzande potten" Denkt U om de op Zaterdag 28 October des avonds 8 uur in het Concertgebouw, Vliss. INGEBRUIKNEMING NOORDERKAPEL Voor de Ned. Herv. Gemeente was het Zaterdagmiddag een bijzondere dag, toen in tegenwoordigheid van vele genodigden, door de President-Kerkvoogd, de heer Chr. Kamermans, de keurig omgebouwde barak aan de Kerkeraad werd overgedragen. Nadat door verschillende sprekers gelukwensen waren over gebracht, werd onder klokgelui door ouderlingen en een diaken de kanselbijbel, het doopvont, avondmaalsstel en offerschalen binnengebracht, die met toepasselijke bijbelgedeelten werden ingewijd.. Hierna betrad Ds. J. C. Sickesz het spreekgestoelte en sprak een predikatie uit, met als tekst Markus 2 lb „Het werd gehoord dat Hij in huis was." Ook in dit eenvoudige huis wil Jezus Christus wezen laat allen komen en toeven rondom de Heer. Bij de gemeente moet zijn bereidheid, om hen die buiten zijn, te halen. Hier past evangelisatie-arbeid, ongeacht het succes, slechts een getuigen van Gods zoekende liefde. Hier moet zijn een levende gemeente met sterke contacten naar buiten. Wie hier straks schoorvoetend binnenkomt, zal aan ons moeten zien dat Jezus in ons midden is. Onze taak zij getrouwheid, opdat de Noorderkapel er sta tot zegen van talloos velen. Door aannemer, schilder en electricien is hier een mooi ge heel verkregen, dat van buiten een goede indruk maakt, en van binnen tot een vriendelijk kerkje is afgewerkt. Het geheel zal in wijk IV kunnen bijdragen tot een verhoging van het kerke lijk- en verenigingsleven. HOOGWATER TE VLISSINGEN (Breskens 6 min. vroeger) Zaterdag 28 October 3.0615.12 Zondag 29 October 3.38—15.47 Maandag 30 October 4.1116.23 Dinsdag 31 October 4.46—17.05 Woensdag 1 November 5.2217.51 Donderdag 2 November 6.0718.45 Vrijdag 3 November, L.K7.0820.00 NIEUWE RUBRIEK Nu het seizoen van vergaderingen, uitvoeringen, lezingen, concerten enz. weer begonnen is, meenden wij goed te doen hiervan in een vaste rubriek melding te maken. Desgewenst wil onze redactie een lijst aanleggen van in dit seizoen te houden samenkomsten, waarvan ieder inzage kan nemen voor men een vergadering e.d. vaststelt. Dit voorkomt in vele gevallen meer dere samenkomsten op één avond. Laat besturen van vereni gingen hieraan zoyeel mogelijk meewerken, het is in veler belang. Minstens Zaterdags tevoren moet de opgaaf binnen zijn om des Vrijdags d.a.v. in ons blad opgenomen te worden. Noteert U dit even HELP AMBON Zaterdag werd in het Strandhotel te Vlissingen opgericht~een afdeling van de Stichting„Door de Eeuwen Trouw". Alle aan wezigen gaven zich als lid op. Het bestuur werd samengesteld uit de heren Ir. J. H. Kriete- meijer, voorzitter C. H. H. Prins, secretaris J. van Veenen- daal, penningmeester leden H. Bakker en J. C. Dert. Mede was aanwezig de heer Fraanje uit Goes, die een over zicht gaf van het werk aldaar. Besloten werd op Maandag 30 October een vergadering te beleggen in het gebouw Coacordia waarin een vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur en iemand uit Ambon zullen spreken. Voor een zeer lage contributie kan men lid van de vereniging worden. De werkzaamheden behelzen niet alleen directe hulp aan het zwaar geteisterde eiland Ambon, doch zal zich uit strekken tot voortdurend contact met allen in Indië, die de langdurige samenwerking met Nederland willen handhaven. Getracht zal worden door een collecte voor dit volk, dat door de eeuwen trouw bleef aan Nederland en nu in grote nood ver keert mede door een natuurramp, hulp en steun te verlenen. ïieAtt fyonqtnA m ÏYLeibjeó Daar er heel wat verschillende spreekwoorden binnen ge komen zijn, die aan de gestelde voorwaarden voldeden, is het onmogelijk deze allen af te drukken. Onder de goede inzen dingen werden de volgende prijzen behaald le prijs Spaarbankboekje van de Vlissingse Nutsspaarbank, met f 2.50, Ineke Geleijn. v. Hoorn v. Burgtstraat 10, Vlissingen 2e prijs Waardebon f 1.50, Martha Zijlstra, Nieuwstraat 39, Vlissingen 3e prijs Waardebon f 1. Jopie Adriaanse, A-89, Mel'skerke Wie weet voor deze week het antwoord op de volgende vraag Wat kan er in een lege fles zitten behalve lucht Oplossingen in te zenden tot Dinsdagavond 5 uur, Noord straat 44. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen af halen Zaterdags na 2 uur. De volgende morgen waren ze reeds vroeg uit de veren. Onze twee vrienden hadderj. besloten om die dag verder te gaan. Ze wilden nog wat meer van ons land zien. De padvinders hielpen hen bij het opbreken van de tent en het opbinden ervan op hun fietsen. Een zeer hartelijk afscheid volgde en van beide zijden werd afgesproken om contact met elkaar te houden door middel van briefwisseling. Spoedig waren ze nu op pad. Bij de boerderij van Withagen werd nog even afgestapt en afscheid genomen van de vriende-» lijke boer en zijn vrouw, waarbij de jongens op het hart werd gedrukt vooral voorzichtig te zijn en niet te vergeten de groeten aan vader en moeder over te brengen. Daarna ging het verder in de richting Tilburg. Wat was het druk op de weg. De jongens kwamen niet uitgepraat over de wederwaardigheden van de vorige dag. Wat waren die padvinders een gezellig ploegje jongens. Als de vacantie voorbij was, zouden ze in hun eigen woonplaats toch ook eens bij de bestaande groep gaan kijken. Als het daar half zo gezellig was, dan zouden ze zich graag als lid opgeven. Toen ze een paar kilometer gefietst hadden, besloten ze eerst wat te gaan drinken. Bij de eerste gelegenheid die zich hiertoe voordeed, stapten ze af en gingen op een der rieten stoeltjes zitten, die op het terrasje stonden. „Het Dorstige Hert" heette het cafétje. Een groot uithang bord, waarop een hert was geschilderd, dat zijn dorst bij een meer stond te lessen, gaf de naam van het café op zinnebeel dige wijze weer. Onze 3 Specialiteiten 27 ct per 800 gram 55 ct per 250 gram 35 ct per 100 gram LUXE BAKKERIJ Groenewoud 35 - Vliss, Telefoon 2803 V.J maar wij hebben vele soorten mooie en warme •k De prijzen zijn nog zeer voordelig! C. Buskenstraftt '5'8 Tel. "672 fnaAaa^ ^7 fort Herhalen moet men telkens weer De rijweg is voor het rijverkeer het in herstel zijnd Noordstraat 48, Vlissingen, groot 93 c.a. Vrij van huur en in 2 partijen bewoonbaar. Aan koper wordt vesti gingsvergunning verleend Inlichtingen Notaris J. L. Verhagen, Badhuisstraat 97 Vlissingen, Tel. 2295-K 1184 Wij hebben voorU scheer kwasten van prima kwaliteit nog tegen oude prijs, reeds vanaf Speciaal voor in reis-etuis met chroomhuls Walstraat 88 - 90, Vlissingen Tel. 2744 Ook deze week weer ruim voorzien van le kwaliteit LAMSVLEES Krippen f 1.25 Coteletten f 1.55 Bout zonder been f 1.80 Alles per 500 gram Tevens ruim gesorteerd in le kwaliteit Rurd-, varkens-, kalfsvlees en fijne vleeswaren Noordstraat 84 Vlissingen Telefoon 2681 y^W$m Blouses, Vleermuis, lange en driekwart mouw 8.50,13.75,15.75,19.75, 21.75 Japonoen, een zeer grote sortering Regenkleding vele soorten tegen K^OamiUCO-rLcluA oude prijzen Skr-M U koopt prettig bij Weldra verscheen een juffrouw met een wit schortje voor, om te vragen wat de jonge heren wensten te gebruiken. Jan wilde een glas melk en Piet nam een flesje chocomel. Spoedig kwam de juffrouw met het bestelde en kon de dorst worden gelest. „Zeg, zie je die schommel daar", zei Piet. „Zullen we eens „Als je niet te hoog gaat," zei Jan, „want dan wordt ik duizelig." Piet sprong op en Jan volgde hem. Het leek maar een „wrak stelletje", zoals Piet opmerkte, want toen hij voor de eerste keer heen en weer zwaaide, deinden de palen mee. Inmiddels was Jan ook opgestapt en samen gingen ze schom melen. Al spoedig ging het Jan echter te hoog en daar de palen nog steeds mee wiebelden, waardoor hij telkens een schok kreeg, was hij zo verstandig om te gaan zitten. En al vond Piet dat nu flauw, het was verstandig gezien van Jan. Ze waren nu spoedig uitgeschommeld en gingen verder op verkenning de tuin in. Juist achter het café was een glijbaan. Die hadden ze van hun plaats niet kunnen zien. De jongens renden er op af en klauterden om het hardst het torentje op. Jan was het eerst boven. In een ogenblik zat hij op een matje enrrrts, daar gleed hij naar beneden. Piet volgde hem onmiddellijk. Het bleef natuurlijk niet bij die ene keer, maar achter elkaar renden ze, wie het eerst boven en dan weer beneden was. „Zullen we eerst eens gaan drinken," vroeg Jan, „want ik krijg er' dorst van." „Nog één keer," zei Piet, „dan ga ik mee." En weer klom hij omhoog. Jan stond onder aan de glijbaan te wachten. Daar kwam Piet. In baldadige overmoed nam hij een sprongetje en gleed toen verder. „Au riep hij opeens en bleef halverwege steken. Verschrikt keek Jan naar omhoog. „Wat is er vroeg hij. (Wordt vervolg-!

Scheldebode | 1950 | | pagina 4