L. DE RIJKE G. KOTOUN Cöte d'Or SNOEKJES LET OP Êuropese flthletiek- Kampioenschappen JANSSEN 11 HAZEWOLD Prima Stoofperen 5 pond voor 50 cent Goudreinetten 6 pond voor 100 cent Jonathan 6 pond voor 100 cent Sterappels 7 pond voor 100 cent Hollands Glorie 7 pond voor 100 cent Pinda's 40 cent per pond (vers gebrand) Prima Blauwe en Witte Aardappelen Spruiten, Witlof en Bloemkolen Aardappel-, Groente en Fruitbedrijf v. d* Manderestraat 10 Vlissingen, Tel. 2904 TAST TOE, 't is van De Jonge Onze heerlijke Leverworstsoorten brengen Uw gezin in verrukking Ook de prijs valt mee SLAGERIJ DE JONGE Walstraat 46. Vliss. Aart Klip leerling Kapster of halfwas EET VIS omdat het zo lekker is VISHANDEL GLAS-aanbieding VAN DER MADEN Zaterdagi 6 Soezen of 6 Mocca Congresjes voor 50 cent Kuiper's Bakkerij CC Prijs 50 cent per 15 woorden Elk woord meer 5 cent Smalle Leverworst 15 cent Saksische Smeerleverw 32 cent Berliner Leverworst 38 cent Echte Boeren Leverw. 36 cent Leverkaas 38 cent Alles per ons en voor Weekprofijt Heerlijke Haagse Leverworst 20 cent per ons GERARD JACOBS 85 JAAR Zondag 29 October a.s. hoopt de bekende Zeeuwse kunst schilder Ger. Jacobs te Vlissingen 85 jaar te worden. Toen de heer Jacobs in 1914 uit België naar ons land vluchtte, vond hij de blonde sfeer van het Zeeuwse landschap met zijn nevelige verten en wijde wolkenluchten zo mooi, dat hij hier is gebleven. Dat is een zegen geweest voor de ontwikkeling van het kunstleven hier. Wie kent niet de tere, lichte schilder stukken van zijn hand, vooral de vele zeegezichten En hoeveel jongere kunstenaars heeft hij niet gestimuleerd Op Zaterdag 28 October zal er in Hotel Noordzee-Boulevard een bijeenkomst zijn, waar deze nestor der Zeeuwse schilders gehuldigd zal worden. Een comité is opgericht om de verdiensten van deze geniale kunstenaar, die ondanks zijn hoge leeftijd nog vitaal is, te waarderen, door een zijner schilderijen aan te kopen om er een passende bestemming aan te geven. (Giften daartoe kunnen worden gestort op girorekening 476503 van de secretaris-penningmeester van het comité, H. G. J. de Meij te Vlissingen). Vrijdag, de derde dag van deze kampioenschappen, bracht het tweede gedeelte van de tienkamp voor heren en de vijf kamp voor dames. Om half elf kwamen de heren aan de start voor de 110 m. horden. Weer was het de veelzijdige IJslander Clausen, die met de eer ging strijken in 15.1 sec. en zijn puntenvoorsprong op voerde tot 345. Ieder zag in hem reeds de eindoverwinnaar, behalve de Fransman Heinrich, die wist dat zijn beste nummers nog moesten komen. De jonge Clausen glunderde reeds, maar de oude ervaren Heinrich wachtte rustig op zijn kans, voorzover men een harde strijd, nek aan nek van half elf tot 's avonds negen uur rustig kan noemen. Maar daarvoor zijn het dan ook de all-round athleten. De stand was nu Clausen 5016 punten, Heinrich 4671 punten en Tannander 4645 punten. Om half twaalf volgde het discuswerpen, het nummer van Heinrich, die het dan ook won met 41.44 m. Tannander gaf geen krimp en werd tweede met 41 m. Clausen maakte een puntenduikeling en werd slechts 10e met 36.21 m. Zijn voorsprong slonk tot 193 punten. Het polsstokhoogspringen werd een fantastisch nummer, maar thans was het weer een outsider die de aandacht vroeg. Zoals de Zweed Widenfelt het hoogspringen beheerste, eiste nu de Zwitser Scheurer de eer op. Terwijl Heinrich als derde op 3.80 m. bleef staan, Tannander vijfde met 3.70 m. en Clausen elfde op 3.40 m., ging deze dappere Zwitser steeds hoger tot 4.30 m. Het publiek dat deze urenlange strijd vlak voor de tribune gadesloeg, kreeg er plezier in en zodra de Zwitser zijp polsstok greep, werd het stil in het stadion. Elke mislukte sprong leverde een massale uitdrukking van teleurstelling op, maar zodra hij het weer haalde, daverde het applaus. Lang waren de overigen reeds aan het speerwerpen, terwijl de Zwitser lustig hoger sprong en punten verzamelde. Op 4.40 m. moest hij zijn pogingen staken, het was welletjes geweest. De voor sprong van Clausen was nu reeds gedaald tot 27. Het speerwerpen gaf Clausen de genadeslag. Zeer zenuw achtig door de naderende Heinrich wist hij slechts 47.97 m. te werpen tegen Heinrich 53.31 m. Hierdoor nam Heinrich de leiding met 34 punten voorsprong. De spanning steeg in het stadion. De speaker kondigde het laatste nummer aan voor de tienkampers, n.l. de 1500 m. Nu moest de beslissing vallen in deze titanen wedstrijd. Het was reeds avond geworden en de schijnwerpers overgoten het stadion met licht. Nu moest de beslissing vallen. Clausen en Heinrich hielden elkaar angst vallig in de gaten en bleven vanaf de start bij elkaar. De Tsjech Moravec liep weg, maar dat speelde geen rol. Alle ogen waren gericht op de twee favorieten. Zo draaiden de athleten hun rondjes. Op het laatste rechte eind was de strijd beslist doordat Heinrich zijn tegenstander niet liet ontglippen. Zijn punten voorsprong kon niet meer worden bedreigd. Clausen begreep dit en voordat ze samen de finish bereikten, broederlijk naast elkaar, gaf hij Heinrich de hand ter felicitatie. Het publiek applaudiseerde. Het zat in tweestrijd. Wie was sympathieker, de oude Heinrich, die zijn kans afwachtte en meer presteerde, of de jeugdige Clausen, die streed tot het bittere einde en toch de laatste nummers zijn prachtige voorsprong zag slinken en zijn nederlaag sportief aanvaardde en daarmede de eer en het eremetaal in volle glorie liet aan zijn grote rivaal. Het ere metaal, waarvoor ze twee volle dagen de zwaarste en athletisch meest waardevolle inspanningen leverden. De ware liefhebberij in de sport. Trotse en onbaatzuchtige voortzetters van de olympische geest en gedachte. (Wordt vervolgd). RIJWIELBEDRIJF GROENEWOUD 31 VLISSINGEN TELEFOON 477 GevraagdNette Walstraat 88, Vlissingen, Tel. 2744 Ierse Bakharing Gebakken Haring Gestoomde Makrelen Harderwijkers Kippers Zalmbokking Gepelde Garnalen Zure Haring en Rolmops Inmaakharing Blanke Stokvis Droge Scharren Koelhuisharing Vette gerookte Paling Bellamypark 44 Tel. 2224 Een greep uit onze speciale 4- Bloembolglas 49 ct, Suikerpotje 49 ct. Botervloot 49 ct. Zoutstrooier 49 ct. Fotostandaard enkel 29 ct, dubbel 59 ct. TRessenleggers per 6 stuks 149 ct Onderzetters per 6 stuks 179 ct. Gebakste! 12-persoons 455 ct. Kleine Markt 1, Vlissingen De beste Belgische Chocolade Nieuwendijk 55, Vlissingen Nieuwendijk 53, Vlissingen Technisch Bureau „Jeno", Vrou westraat 4, Vlissingen. Naaima chines en Electra. Het bekende adres speciaal voor reparaties aan Singer-Naaimachines. Aanbe velend, J J, Nooijens, voorheen filiaalhouder Singer-maatschappij Technisch Bureau „Jeno", Vrou westraat 4, Vlissingen. Naaima chines en Electra. Reparatie aan alle merken naaimachines en elec- trische apparaten. Aanbevelend, J, Nooijens Te koop prima gebruikte Hand naaimachine, merk „Succes", ringspoel. Technisch Bureau „Jeno", Vrouwestraat 4, Vlissin gen Banketbakkerij P. M. Merk Deze week „Nougatines" 250 gram 60 cent en „Hazelnootbon bons" 150 gram 48 cent Zaterdag weer vier heerlijke moccapunten 50 cent. Een ver rukkelijke tractatie voor Zondag bij de koffie Slagroomborstplaat 40, Spoor- banket (zuiver amandelspijs) 60. Gevuld speculaas 35 cent 100 gram. Merk Uw Banketbakker Opgelet Dames, onze nieuwe reclame, een halve fles dubbele likeur, smaak naar keuze en 1 fles zoete wijn voor f 3.95 Alleen bij Hildernisse, St. Jacobsstraat 24 Te koop mooie emaille Keuken kachel en mooie Wintermantel. St. Jacobsstraat 24, Vlissingen H.H. Zelfreparateurs. Wij zijn ruim gesorteerd in Kernzoolleder stroken zwarte- en bruineplaat- rubber, plakrubber, tubes rubber- lijm. zwarte en bruine rubberhak- ken. Raspen, hamers, drievoeten messen en verder alle benodigde fournituren. Wij verzorgen ook Uw stikwerk. L. de Pagter, Wal straat 105, Vlissingen Nog voorradig enige Ringspoel- machines KL 30 op salonkast, etagère bf inzinktrap. Pfaff Naai machinehandel, Nieuwendijk 33, Vlissingen Heden voorradig prima Toilet zeep 22 cent per stuk (5 stuks voor f 1.—) Natuurlijk bij Kap salon Goormachtig De echte Eigenbak babbelaars 20 cent per 100 gram. Grool, Bellamypark 36, Vlissingen Draagt U in de winter lang haar? Ook hiervoor kunt U het best terecht bij Kapsalon Goormachtig Onze welbekende geraspte kaas 34 cent per ons. 't Zuivelhuis, Hobeinstraat 7 Uitsluitend Boerenkaas. Jonge 28 ct, Belegen 34 en 36 cent, Oude 38 cent per ons Iets nieuws voor de boterham is onze overheerlijke Butterfly- choco, 56 cent per pakje van 250 gram Desgewenst nemen wij ook 's morgens in de wijk bestellin gen aan. 't Zuivelhuis, D. W. Sohier, Hobeinstraat 7 Behalve de bekende Velponlijm nu ook Velpon-speciaal en Vel- pon-plasticlijm Drogisterij Roelse Scheidestraat 25, Telefoon 2944 Wij hebben weer een mooie sortering No. 4711 eau de cologne vanaf f 1,50 Drogisterij Roelse, Scheldestraat 25 Verhoog Uw weerstandsvermo gen door onze vitamine rijke Levertraan. Noteer het vertrouw de adres: Drogisterij Roelse, Scheldestraat 25 Ook voor Uw Ziekenverplegings- artikelen kunt U terecht in Dro gisterij Roelse, Scheldestraat 25 Maak er een gewoonte van en geef hem zijn borrel thuis. Komt goedkoper uit ook. Harms'wijn handel, Telefoon 2013 Te koop z.g.an. bruine Winter mantel maat 46 Paul Kruger- straat 42 ben. Vlissingen, Voor 12 uur Te koop z.g.a.n. Winterjas leef tijd 14-16 jaar, prijs f 25Clij- verstraat 52, Vlissingen Te koop een modern Dressoir 180 cm lang. Jozef Israëllaan 20, Vlissingen Autorijles Rijschool „Succes". Erkende Rijschool Gediplomeerd Instructeur A.N W B. en F.N.O.P. D. Groen, Nieuwendijk 10, Te lefoon 2008 H. W. Harms' wijn, likeur en gedistilleerdhandel, Spuistraat 6, Telefoon 2013, Vlissingen Armagnac, Agricole, Adet, Bisqüit- Du Bouche, Chateau- Paület, Cha- rentais, Camüs, Cardinaal, Cour- voisier, Devac, Exshaw, Hardij, Hennessij, Hine, Hannappier, Laflëche, Martineaü, Martel!, Remij-Martin, Roüijer-Guillet, Renault, Jules Robin, Salignac, enz. enz. Zure Haring in potten van 3, 4 7 en 25 stuks. Rolmops in pot ten van 6 en 20 stuks, ook los verkrijgbaar. Woltering-Verburg Kerkstraat 5, Vlissingen Te koop 2 Dameswintermantels maat 46 en 2 Winterjassen. Cly- verstraat 29, Vlissingen. Na 6 uur Gevraagd, nette actieve personen, over veel vrije tijd beschikkende Goede bijverdienste. Brieven on der No 619, bureau van dit blad Te koop een Wintermantel, prijs f 35.— Irislaan 5, Vlissingen Te koop: Emaille kachelplaat f 4.50 Motorlaarzen (leer) f22 50 Bruine Meisjesschoenen maat 37 z.g.a.n. f 6.Blauwe jongens jas 9all jaar f 7.50 Gebr. regen jasje 6 a 7 jaar f 3.50 Zwarte Da messchoenen maat 38, f 7.50 Mandoline metfoudraal f10 50 Br. kinderschoenen f 2.50 Salon- spiegel f 15.Gortstraat 62, Middelburg Net Meisje gevraagd van 2-7 uur meerdere hulp aanwezig. Mevr. Bax, Badhuisstraat 122, t.o. de Leeuwentrap Bij ons slaagt U beslist voorde liger: Leren vesten vanaf f 65.— Jekkers f 115.Lange Ieren jas sen f 155.Sportjackets vanaf f26 75 Dubbeltexjassen,Trainings pakken, Losse broeken. Werk handschoenen f 4 50 Fiets- en Motorhandschoenen met kap, ge voerd f 9.75 f 11.90 f 12.75 Sportmagazijn „O'ympia", Nieu wendijk 7-9, Telefoon 2817, Vlis singen Borstplaatjes 150 gram 24 cent Babbelaars 16 cent per ons, Wit speculaas 2 ons 35 cent. Centrtfm, Kerkstraat 6 Gelegenbeidskoopje, eiken tiit- trektafel f 35.eiken buffet f40 veldverrekijker f 20Prima schrijfmachine f 150,— „Vesta" handnaaimachine f 95,„Singer" trapnaaimachine f 95,Mooie fauteuil f 12,50 Heren winter jas f 15, Blauwe herenpulover f 6 „Philips" knijpkat f 3,50 Tuin schaar f 1,50 Brieven onder No. 621, bureau van dit blad Dat is direct voordeel! 1 blikje soepgroenten nie* voor 25 cent, maar 18 cent. Woltering-Verburg Kerkstraat 5 Voor pijnlijke voeten naar O. Brinkman, Gedipl. Pedicure, Beursstraat 7, Vlissingen Deze week speciale etalage met foto-lijstjes en foto-albums. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, Vlis singen Te koop een mooi 1-pers. wit gelakt Ledikant met spiraal en toebehoren f 40.— Havenplein 397, Havendorp Vlissingen Woensdag 1 November van 2-4 uur begint de brei- en borduur- les, voor meisjes tot 16 jaar. Aanmelden voor Dinsd' g. „De Zonnebloem", St. jacobsstraat 28 Te koop z.g.a.n. Herencostuum, kleine maat. Jan Vermeerlaan 42 Vlissingen Te koop geheel nieuwe Overjas Koopvaardij Officier, maat 46 f 80.Paul Krugerstraat 82 ben. Vlissingen Autorijles Rijschool „Succes". Erkende Rijschool. Gediplomeerd Instructeur A.N.W.R. en F.N.O.P. D. Groen, Nieuwendijk 10, Te lefoon 2008 Wij repareren al Uw Stoffeer- werk vlug en billijk. Brieven on der No 618, bureau van dit blad Zwaardemakers Bisschop wijn Harms' wijnhandel, Tel. 2013 Lijkdienaar voor Vlissingen, bij de begrafenis onderneming „De Voorzorg", is de Heer A. J. Kievit, Noordstraat 34, (Vereni gingsgebouw), Vlissingen Gevraagd, nette actieve personen, over veel vrije tijd beschikkende Goede bijverdienste. Brieven on der No 619, bureau van dit blad Te koop Tafel 80x135. Een koopje. Bloemenlaan 19 Een net meisje 15 jaar zoekt een leuke vriendin. Brieven onder No 620, bureau van dit blad Autorijles Rijschool „Succes" Erkende Rijschool. Gediplomeerd Instructeur A N.W.R. en F.NO P. D. Groen, Nieuwendijk 10, Tele foon 2008 i J? L m,nebron kunt U Pnv 5« ?i? ppe,s koPen> als Sirfn.r! 2" -enZ' e" 'Pkkere Handperen, druiven, sinaacapre_ len bananen, citroenen, vijgen vers gebrande grote 4o" Vlissingen'e* ^aas' Wa'straat Enorme sortering fotolijstjes 80 c®nt: zie onze etalage. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, VI. Te koop mooie Jongenswinterjas fTe kooP donkerblauwe lange tafz. Trouwjapon. Donkergrijze Dames wintermantel maat 40 en een i.g.s z. bruine Herenwinterjas Breewaterstraaf 29, Vlissingen Te koop Emmerkacheltje, D. Vos, Marinestraat 18, Vlissin gen Te koop wollen plusfour pak, winterjas en lage bruine schoe nen 38, z.g a n. Alles voor jongen van P|m. ]3 jaar SinRei 136 Vlissingen Door Uw groenten en Aardap pelen ook uien panklaar gemaakt (vakkundig) bij ons te kopen spaart U veel tiïd uit en het is vlug gaar D?t geldt speciaal voor Hotels, Pensions enz. Piet Maas Walstraat 40, Vlissingen Uw Naaimachine defect, wij repareren perfect. Ieder defect verhelpen wij direct. Pfaff Naai machinehandel, Nieuwendijk 33, Vlissingen Sterappels, Goudreinelten, Relle- fleurs 25 cent per kilo. Jonathan 30 of 35 cent per kilo. Centrum Kerkstraat 6 Een Jongensjas te koop, maat 46 Jan van Gooyenlaan 59, Vlissin gen Zo juist ontvangen, flanellen Dames nachthemden. Heren-, Dames-, e i Meisjespyama's. In interlog ruim gesorteerd. Trr '- ninesbrocken in verschillende maten. Voor kwaliteit naar S. HoIIebrandse, Nieuwendijk 37, Vlissingen Wiit U een lekker middagmaal, koopt dan onze prima witte of blauwe aardappelen aan voorde lige prijzen. Piet Maas, Walst, aat 40, Vlissingen Bruin boterhamspeculaas 15 cent per 100 gram. 35 cent per 250 gram, Grool, Bellamypark 36, Vlissingen Voor prima slijpwerk naar de vakman H.Coppejans,Electr!sche Slijperij, Groenewoud 67, Vlis singen. Erkend slijper Alles voor Uw rijwiel. Rijwiel lampen vanaf f 12.25 Rijwielban den vanaf f 4.85 Binnenbanden vanaf f 1.75 Rijwiel Centrale, Koudekerkseweg 59, Vlissingen Telefoon 2544 Te'koop z.g.an. 2 pers.Opklap- bed met bijbehorend 3-delig „Epeda" matras. 1 Fauteuil (ge bruikt) Boulevard Bankert 96 bov. Autorijles Rijschool „Succes" Erkende Rijschool. Gediplomeerd Instructeur A.N.W.B. en F.N.O.P. D. Groen, Nieuwendijk 10, Te- lefoon 2008 Te koop i.g.s.z. Kinderledikantje Noordstraat 36, Vlissingen Wees een heer in 't verkeer, zorg voor goede rijwielverlich ting. Rijwiel-lampen vanaf f 12.25 Riiwiel-achterlichten vanaf f 1.15 Rijwiel Centrale, Koudekerkse weg 59, Vlissingen, Tel. °544 Te koop i.g.s.z. Haardkachel, een Wandelwagentje, een paar kinderschoenen maat 27 Aelbert Cuyplaan 32, Vlissingen Te koop z.g.an. Trekwandelwa- gen en Babycape. Jan Vermeer laan 6, Vlissingen Te koop zwarte Damesmallières maat 40, platte hak. z.g.a.n. f 6.- De Lanoystraat 9, Vlissingen Te koop bronzen Pendule op voet, met glazen stolp Duiven- drechtstraat 12, Vlissingen Te koop een goede Jongens win terjas leeftijd 15-16 jaar. M de Nooijer, Glacisstraat 147, Vlissin gen Het is heter een Rijwiellamp te kopen, dan tegen de lamp te lo pen Alles voor Uw Rijwiel ver lichting. Rüwiel Centrale, Kou dekerkseweg 59, Vlissingen. Te lefoon 2544

Scheldebode | 1950 | | pagina 3