Bij de Sperwerwinkels de beste kwaliteit ea direct voordeel CHOGOL. HAGELSLAG SPLITERWTEN, Ie soort GAPUCiJNERS, nieuwe oogst Gebr.C.enJ.Maas 4 4 4 4 4 4 Weekprofijt 4 4 4 SINGER Letter banket van Beizen Dagmeisje Grijze Haren Kotoun 32 ctp* 100 gram Vruchtenhagel r w,. ReAJte. ^xmqmA en. ïïld/XjeA rookworst) „ru da" Nederlandse Roode Kruis MET ALLEMAN naar Maas voor koopjes I A reparatiedienst Ëen vacantiereis van twee vrienden Moeder houdt van de kinderen en de kinderen houden van Alleen deze week nog voor de lage prijs van 200 gram voor 25 cent 35 cent per 500 gram 50 cent per 500 gram Afd. Vlissingen Bloedtransfusiedienst* Deze week buitengewoon geslaagd Reclame-artikelen Succesartikelen Goedkoop en Goed, Als Maas 't doet Oude Markt 16-18, Vlissingen, Tel. 2632 32 cent per ons Georganiseerde Slagers van Vlissingen en Souburg H. H. Motorrijders Paul Krugerstraat 408 Pijproken is Mannenwerk dc nieuwste en beste P lü P N Sigarenmag. C. C. Lagaaij 35 cent per 100 gram Hollaers-Verberkt Slagerij van Stee ót Spriet Spieöt iwAtdotUvotfuJeet GiaJt! De reorganisatie van de Bloedtransfusiedienst te Vlissingen is bijna voltooid. Alle donores zijn herkeurd of hebben een oproep daarvoor ontvangen en nieuwe donores zijn gekeurd en ingeschreven. Toch wil de transfusiedienst nog gaarne vele nieuwe donores keuren en inschrijven. Speciaal doen wij een beroep op jonge gezonde mannen en vrouwen, die aan dit menslievende werk mede willen doen. Het kan gaan om het redden van mensenlevens. Geeft U op bij de administratrice Mevr. H. M. van Delft-van Rossen, Boulevard Evertsen 36 Gesneden Rode kool Savoye Andijvie Soepgroenten Prima Zuurkool Geschrapte Worteltjes Het mooiste van 't mooiste Gele Goudreinet 25 ct kg Prima sterappels 25 ct kg Klapsperen fijn rijp20ctkg Harde Uien 2 kilo 15 ct Gele Andijvie 2 kilo 25 ct Ondanks veel duurdere inkoop 11 Sinaasappelen 100 cent 10 Kilo prima Aardappelen 95 cent Deze week grote partijen Groenten Speciaal gesorteerd in Witlof, Spruiten, Bloemkool en U weet 't Goedkoper Onze Pinda's (grote Chinese) worden dagelijks gebrand, dus steeds vers. Voor Vruchten in glas of blik slaagt U nergens beter. Ontzettende sorteringen. Wij gaan er kalm mee door Zolang de voorraad strekt Bananen 100 en 125 cent per Kilo Najaar, guur, nat en koud. Echt weer voor winterkost, zoals erwtensoep, stamppot, zuurkool, enz. En om U in de gelegenheid te stellen deze echt ouderwets klaar te maken, starten wij het koude seizoen met een goed kope aanbieding van die wij deze week van Vrijdag 20 Oct. t.m. Don derdag 26 Oct. verkopen voor de zeer lage prijs van Een maaltijd met zo'n heerlijke rookworst verwarmt U van binnen uit en maakt U dus beter bestand tegen het gure weer. En bedenk ook bij het kopen van Uw overige vleeswaren De prijs bij de slager Is aanmerkelijk lager! 4 BOSCHSTRAAT 49 BREDA Onze Reparatiedienst komt bijna dagelijks op Walcheren. Aanvragen voor reparaties van alle merken naaimachines worden gaarne ingewacht bij: Mag. ,,De Zonnebloem" St. Jacobsstr. 28, Vliss., Tel. 2872 Singer Mij. N.V., Londense Kade 19, Middelburg, Tel. 2165 ONZE „KONINKLIJKE" MUSICEERDE IN GENT Precies op tijd kwamen we Zaterdagavond met lijn 4 om de bocht gereden, want juist marcheerde onze Koninklijke Har monie het Kouterplein op, om te gaan spelen op de tent. Belang stellend keken de vele Gentenaren, die aan het winkelen waren, naar de 76 Vlissingse muzikanten, die met hun fraaie uniformen door de oude stad stapten. Het was een indrukwekkend .gezicht. Onze stadgenoten maakten een goede beurt op de tent. Opge togen en vol lof was de Belgische Federatievoorzitter over het gepresteerde. Na afloop marcheerden ze dan ook vol trots en in een opperbeste stemming naar de Koornmarkt om achter de Sint Baafskerk de bussen op te zoeken voor de thuisrit. Gent heeft dit bezoek in het kader van de Zeeland-dagen ter gelegen heid van de „Zie Zeeland"-tentoonstelling ten zeerste gewaar deerd. Dat hebben we in diverse gesprekken bemerkt. Bravo „Koninklijke". DE REDDINGSHAKEN De Vrijwillige Vlissingse Brigade tot Redding van Drenke lingen tracht, zoveel in haar vermogen ligt, het verdrinkings gevaar te beperken. Daartoe heeft zij o.m. in het voorjaar zeven reddingshaken op diverse plaatsen in de stad opgehangen. Tot haar teleurstelling is gebleken, dat de reddingshaak, opgehangen bij het z.g. Haventje van Meijer, door bandeloze jeugd totaal vernield is. Daar de politie niet overal tegelijk kan zijn, verzoekt de Brigade nogmaals met grote nadruk, of ouders en onderwijzers de jeugd willen wijzen op het grote nut der reddingshaken, opdat in de toekomst dergelijke excessen vermeden worden. Vlissingse ouders, ook op Uw kind loert het verdrinkings gevaar. CLUBHUIS V.C. „VLISSINGEN" Bovengenoemde vereniging heeft van de Gemeente in huur gekregen het voormalige café „Madjoe", vroeger bekend onder de naam hotel „L'Union", aan de Koudekerkseweg. Met ver eende krachten hebben de leden in dit verwaarloosde pand een keurig centrum ingericht, waar alle vergaderingen en andere samenkomsten kunnen worden gehouden. Morgen half 3 opening. OPENING NOODKERK HOGEWEG Zaterdagmiddag 3 uur zal de officiële ingebruikneming plaats hebben van de noodkerk der Ned. Herv. Gemeente. Zoals be kend is deze geplaatst aan het begin van de Hogeweg achter het ziekenhuis „Bethesda". Bij de opening van deze kerk, die de naam draagt van Noorder kapel, zullen verschillende sprekers het woord voeren. In verband met de beperkte ruimte, er zijn plm. 200 zitplaatsen, zal er slechts een klein aantal genodigden zijn. HET VLISSINGSE MANNENKOOR „D.O.U." Het Vlissingse Mannenkoor „D.O.U.", directeur de heer A. Hollaers, geeft Zaterdag 28 October 1950 een concert in het Concertgebouw. Naast het capella-gedeelte, vermeldt het pro gramma enkele nummers met pianobegeleiding, welke verzorgd worden door Mej. Annie Meijer, soliste, Vlissingen. De alt zangeres is Mej. Geertruida Spee uit Middelburg. Een klein blaasorkest heeft de begeleiding van enkele opera-fragmenten. Uitgevoerd worden werken van Wagner, Schubert, Joh. Strauss, Johann Brahms enz. HOOGWATERSTANDEN Van verschillende zijde bereikte ons het verzoek om door te gaan met de hoogwaterstanden. Hoogwaterstand te Vlissingen (Breskens 6 min. vroeger) Zaterdag 21 October 11.06—23.43 Zondag 22 October 11.55 Maandag 23 October 0.2512.36 Dinsdag 24 October 1.0313.11 Woensdag 25 Oct. (V.M. 21.46) 1.35—13.41 Donderdag 26 October 2.0414.11 Vrijdag 27 October 2.33—14.41 Het is nu tijd voor MOTORREVISIE HET adres voor het draaien van alle Motor onderdelen en het vak kundig lassen hiervan is Vlissingen Zo juist ontvingen wij een grote collectie van Ruime keuze voor iedere beurs Badhuisstraat 12, Vliss. BAKKERIJ Groenewoud 35 - Vliss. Telefoon 2803 V Gevraagd voor direct flink net Walstraat 78 Vlissingen O >o^B n Een voordelige worstsoort en bijzonder fijn van smaak is Saksische Leverworst 32 cent per 100 gram Ze is daarom zo voordelig omdat U ze kunt smeren. En dat ze fijn van smaak is, daar staat de naam v. Stee borg voor ^^Noordstraat 68, Tel. zijn lelijk en maken oud!' Heeft U bezwaar tegen verven Probeer dan onze Pig ment-Methode eens Geen zichtbare nagroei. 1 behandeling in drie maanden is voldoende En de prijs valt mee DAMESKAPSALONS Walstraat 88 - 90, Vlissingen Tel. 2744 De feiten hebben overtuigend beween „DE SCHELDEBODE" wordt gelezen. Van een heel brood kan je maar een boterham afsnijjdfeni. waarna het dus geen heel brood meer is. Er waren er een paar ingelopen. De meesten hadden het echter begrepen en bij loting bleken de prijzen als volgt te zijn gevallen le prijs Spaarbankboekje Vlissingse Nutsspaarbank met f 2.50 voor Riet Weimar, Anjelierenlaan 101, Vlissingen 2e prijs Waardebon van f 1.50 voor Anton Faber, Bloemenlaan 107, Vlissingen 3e prijs Waardebon van f 1.voor Coby Rouw, Goosje Buskenstraat 51, Vlissingen Zenden jullie, als opgave voor de komende week, eens eerc spreekwoord in, waarin twee verschillende diernamen voor komen. Opgaven voor Dinsdag 5 uur a.s. aan Noordstraat 44. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdags na 2 uur. Over de honderd gevangenen in zijn kamp werd noch door mij, noch door hem gesproken. Na enige uren evenwel kwamen ze gezond en wel terug, verblijd omdat het zo goed voor hen was afgelopen. Na een heerlijke nachtrust, die we allen ruimschoots ver diend hadden, braken we de volgende morgen vroeg op en keer den terug naar onze nederzetting, waar we door vrouwen en kinderen met luid gejuich werden begroet." Uit was het verhaal. De jongens hadden met open mond zitten luisteren. Waar haalde Frans het allemaal vandaan. De „Wijze Uil" was opgestaan en verzocht aan Dirk om de meegebrachte verversingen rond te delen. Thans bleek, dat in de grote ketel chocolademelk was klaargemaakt. Ook had een van de andere Indianen een grote zak oliebollen bij zich. NadaJ; de melk was rondgediend en ieder een vette oliebol tussen zi$n~ vingers had, kwamen de tongen weer volop los. Vooral ooze vrienden waren enthousiast. Wat een verteller, die Frans. Wat zou je daar fijn een opstel over kunnen maken op school. On willekeurig gingen Jan's gedachten terug naar huis en school. Wat leek dat alles ver weg. Ze waren nog maar een paar dagen van huis en het leek wel of het een paar weken waren. Morgen zou hij eens een brief naar huis sturen, als er ten minste tijd voor te vinden zou zijn. Maar het zou onmogelijk zijn al de belevenissen te schrijven die hij deze dag had mee gemaakt. Inmiddels had Ko zijn gitaar voor de dag gehaald en sloeg- enkele accoorden aan. Eerst neuriënd, doch spoedig luider zingend, kwamen diverse kampliedjes aan de beurt, en het duurde niet lang of allen zongen uit volle borst van „My old. Kentucky home" en „My bonny". Een der jongens wist het schone lied van „De moord te Raamsdonk" ten gehore te brer1_ gen, waarbij allen het refrein meezongen. Plotseling zei een van de jongens „Kijk eens naar onze Jopie, die is van de inspanning in slaap gevallen." En werkelijk, Jopie lag op zijn zij en sliep als een r'oos. „Ja, jongens," zei Frans, „het is al over elf. We, moéten opbreken en zorgen dat we onder de wol komen." De „Indianen" doofden het vuur door er zand op te gooien. Vier jongens pakten Joop bij zijn armen en benen en droegen hem in de richting van het kamp. Lang duurde dat spelletje echter niet, want met een schreeuw werd Joop plotseling wakker en rukte en schopte om los te komen. De dragers waren maar al te blij dat ze van hun vrachtje af waren. Eerst stond Joop nog wat op zijn benen te draaien, maar spoedig was hij weer klaar wakker en geneerde zich voor zijn in slaap vallen, vooral toen de jongens hem er nog wat mee plaagden. Weldra waren ze nu bij de tenten gekomen en spoedig waren allen in diepe rust. (Wordt vervolgd).

Scheldebode | 1950 | | pagina 4