Denkt U morgen om de collecte van „Draagt Elkanders Lasten"? Bruine Babbelaars één kwartje J.J.v.d.Sande Haarden en Haardkachels Haarverven Kotoun SINGER OPENBARE VERKOPING publiek verkopen A. J. BRUGGE r <1 B-eAte ^onqenó en ÏÏleibjeA Wij demonstreren Deze week 200 gram voor slechts dt SpAutót spiflft mdmtatUTOtdeef hritl €2130331 KEUKEN- UITZETTEN reparatiedienst M££U££N f 408.50 l" Een vacantiereis van twee vrienden HET T.B.C.-FONDS VAN HET CHRISTELIJK NATIONAAL VAKVERBOIVD (C.N.V.) Alleen verkrijgbaar bij de bekende Sperwer-winkeliers goede rijwiellamp Aart Klip W oninginrichting In de vorige adver tentie stond 4 clobfautcuillcs f 108.50 dit moet zijn STRIJD TEGEN VOLKSVIJAND! Morgen zal men een beroep op ons doen om deel te nemen aan de strijd tegen de volksvijand nummer één, n.l. de tuber culose Niet dat we zelf behoeven te strijden, doch wel kunnen we de strijders helpen door het verlenen van een financiële bijdrage. Men schat het aantal t.b.c.-patiënten op 100.000 in ons land. Dat is 100.000 te veelDe sanatoria hebben slechts plaats voor 10.000 patiënten. De bestrijding van deze gevreesde ziekte vraagt scheppen geld. Daarom willen wij gaarne onze stadgenoten opwekken gehoor te geven aan de oproep van „Draagt elkanders lasten", het actieve t.b.c.-bestrijdingsfonds van de Chr. Vakbeweging en wel „Geeft mild" en „Meldt U aan als collectant of collectrice". Duizenden slachtoffers zullen U dankbaar zijn GOEDKOOP Iets van de slager op het brood, Maakt de kinderen sterk en groot. Niemand hoeft meer bang te lijn i/oor winterkou en hoogt uitgaven metloo'n HAARDKACHEL van Groenewoud 37 en Plein Vierwinden 3 Vlissingen in ruime sortering voorhanden Geen grijze haren meer, door onze deskundige behandelingen in Haar verven en Pigmenten Natuurlijke egale kleuren zonder rode weerschijn of donkere vlekken Kapsalons Walstraat 88-90 Tel. 2744 - Vlissingen Voor een hebben wij Philips, Bosch cn Unigro R IJ W I E L B E D R IJ GROENEWOUD 31 VLISSINGEN Grote keus in w.o. D.R.U. en B.K. Uitzetten Reseda reeds vanaf f 54.45 Fa Buijs deKoning Walstraat 50 Tel. 2860 BOSCHSTRAAT 49 BREDA Onze Reparatiedienst komt bijna dagelijks op Walcheren. Aanvragen voor reparaties van alle merken naaimachines worden gaarne ingewacht bij: Mag. „De Zonnebloem" St. Jacobsstr. 28, Vliss., Tel. 2872 Singer Mij. N.V., Londense Kade 19, Middelburg, Tel. 2165 Vlees op tafel van 't gezin, Brengt er vreugd en blijdschap in. Notaris J. L. VERHAGEN te Vlissingen zal op Woensdag 13 September 1950, des avonds te acht uur, in het Concert gebouw aan de Emmastraat 10 te Vlissingen in het openbaar verkopen de navolgende huizen en erven te Vlissingen 1. Het dubbel woonhuis met afzonderlijke opgang en erf aan de Molenstraat 65, hoek Kaaskadestraat 8 met poort uitkomende aan de Kaaskadestraat, groot 77 centiaren. Huuropbrengst f480.—. Lasten f95.90. 2. Het eengezinswoonhuis en erf aan de Zandweg 26, groot 94 centiaren. Huur opbrengst f 208.Lasten f31.27. 3. Het dubbel woonhuis en erf met afzonderlijke op gang, Achter de Kerk 7, groot 1.11 A. Huurop brengst f 434.20. Lasten f 136.11. 4. Het dubbel woonhuis en erf aan de Molenstraat 41, groot 1.76 A. Huurop brengst f 416.Lasten f 112.20. 5. Het dubbel woonhuis en erf aan de Molenstraat 43, groot 1.47 A. Huurop brengst f 488.Lasten f80.01. 6. Het dubbel woonhuis en erf aan de Noordstraat 16, groot 1.24 A. Huurop brengst f 234.Lasten f96.19. 7. Het dubbel woonhuis en erf aan de Vrouwestraat 21, groot 81 c.A. Ged. huuropbr. f 104.Lasten f71.90. 8. Het dubbel woonhuis en erf aan de Palingstraat 14, groot 1.36 A. Huurop brengst f 702.Lasten f 159.96. 9. Het dubbel woonhuis en erf aan de Vrouwestraat 11, groot 87 c.A. Huurop brengst f 349.Lasten f87.50. 10. Het dubbel woonhuis en erf aan de Korenstraat 10, groot 93 c.A. Huurop-' brengst f 247.Lasten f87.98. Betaling en aanvaarding 1 October 1950. Zakelijke be lastingen vanaf 1 October 1950 voor rekening van kopers. Bezichtiging der percelen op vertoon van toegangsbewijs, verkrijgbaar ten kantore van Notaris Verhagen, vóór en op de dag van verkoop van 10-12 en 2-5 uur. De notarissen J. L. VAN DER HARST te Middelburg en J. L. VERHAGEN te Vlissingen zullen krachtens rechterlijk bevel op Woensdag 13 Sept. 1950, in het Concertgebouw aan de Emmastraat te Vlis singen, Het woon- en winkelhuis aan de Scherminkelstraat no. 32 te Vlissingen, ka dastraal aldaar bekend sectie E no. 1501 ged., voorzover dit niet is ont eigend, groot ongeveer 110 centiaren. Zonder contract verhuurd voor f 50.per maand. Zakelijke belastingen f 146.37. Nader omschreven bij biljet ten, met verdere inlichtingen verkrijgbaar bij genoemde no tarissen. Kijkdag daags vóór en op de verkoopdag van 10-12 en 2-4 uur op vertoon van toegangs bewijs verkrijgbaar bij notaris Verhagen. fjr; 1 Zaterdagmiddag 9 Sep tember de werking van verschillende wasma chines en warmwater apparaten Ook een open oliebad drijfwerk der H en J wasmachines Beursplein 9 Vlissingen Telefoon 2791 De feiten hebben overtuigend bewezen „DE SCHELDEBODE" wordt gelezen. Een Zeeuwse vrouw, een Zeeuwse man, Verkiezen reuzel op de boterham. E.H.B.O. Stadgenoten, Wie van U is thans nog niet overtuigd van het grote nut van E.H.B.O. De toenemende verkeersdrukte, de sportvelden, kinderspeel plaatsen, badstranden, werkplaatsen, bedrijven en vooral niet te vergeten de vele ongevallen die thuis voorkomen, een defect electrisch apparaat, een emmer kokend water, we wetén het allen, een ongeluk zit in een klein hoekje, leggen ons de ver plichting op U te wijzen op de belangrijkheid van de „Eerste Hulpverlening". En elk ongeval, elke verwonding, hoe klein ook, kan, bij het ontbreken van goede „eerste hulp", ernstige gevolgen hebben. Daarom ook is onze leus In Vlissingen, daar moet 't zo, In elk gezin E.H.B.O. De afdeling Vlissingen van de Ned. Ver. voor Eerste Hulp bij Ongelukken organiseert binnenkort weer een volledige cursus ter opleiding voor het E.H.B.O.-diploma. Voor bijzonderheden verwijzen wij U naar de advertentie in dit blad. Bestuur E.H.B.O. afd. Vlissingen. 3e RONDE VAN VLISSINGEN Gezien het grote succes van de vorige wielerwedstrijden, gaat de Z.W.C. „De Scheldemond" op Zaterdagmiddag 16 Sep tember a.s. voor de derde maal een ronde van Vlissingen houden voor amateurs. Het parcours zal weer lopen vanaf de Spuistraat langs de Oprit, Boulevard en het Bellamypark. Ongetwijfeld zal ook deze wedstrijd, waaraan alle cracks weer deelnemen, een gezellige sfeer scheppen in dit stadsgedeelte. De vereniging rekent er op, dat de Vlissingse sportliefhebbers niet alleen door belangstelling, doch ook door geldelijke bijdragen te verlenen deze wedstrijd zullen doen slagen. Zoals we reeds eerder hebben geschreven, maken duizenden kleine bijdragen een groot geheel. Voor de aardigheid willen wij er even op wijzen, dat het 3000 zielen tellende Oostburg kans gezien heeft een garantiefonds te verzamelen van f 4000 voor een wielerwedstrijd achter derny- motoren op 23 September a.s. Het beroep waarop jullie deze week jullie hersens hebben kunnen oefenen, was Marketenster. De uitslag was le prijs Spaarbankboekje Nutsspaarbank met f 2.50, Jannie van der Hof, Leliënlaan 2 A, Vlissingen 2e prijs Waardebon f 1.50, Marijke Bijl, Scheldestraat 78, Vlissingen 3e prijs Waardebon f 1. Rinus Roth, Burg. Gerritsenstraat 2, Breskens Voor deze week gaan we voor de verandering weer eens wat verborgen diernamen zoeken. 1. Toen Jan met het werk op de boerderij gereed was, stapte hij op de fiets en reed naar huis. 2. Het hondje van Katrien heet Herta. 3. Om negen uur slaap ik in de regel al. Oplossingen inzenden tot Dinsdagavond 5 uur. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdagmiddag na 2 uur, Noordstraat 44. „Dat is natuurlijk iets van Frans", zeiden er een paar, terwijl ze elkaar aanstootten. „Die weet altijd weer iets nieuws." De jongens waren benieuwd wat ze vanavond nog zouden beleven, want als Frans voor Indiaan ging spelen, kwam er altijd iets bijzonders. Nadat ze hun handen hadden gewassen en hun deken uit de tent hadden gehaald, deden ze de primus uit en gewapend met de warme ketel gingen ze voor de tweede keer op weg. Toen ze een eindje gelopen hadden, zei Ko „Zeg, zien jullie dat, de stapel brandt al, je kan het duidelijk zien !f' En werkelijk zagen ze heel vaag tussen de bomen vlammen oplaaien. Frans was dus met de drie anderen langs een andere weg naar het kampvuur gegaan en ze hadden al vast het vuur aan gestoken. Ze verhaastten hun stap en spoedig kwamen ze aan de rand van de open plaats, waar ze een mooi gezicht hadden op 't vuur. Van de vier anderen was echter geen spoor te ontdekken, ook niet toen ze bij het vuur kwamen. Het gaf een enigszins geheimzinnige sfeer, wat de jongens toch wel echt leuk vonden. Toen ze hun deken omgeslagen hadden en een plaatsje bij het vuur hadden opgezocht, hoorden ze links in het bos de roep van een uil. Onwillekeurig keken ze die richting uit, vooral tóen de roep werd herhaald. Opeens schrokken ze van een harde stem vlak achter hen, die zei „Zal het deze avond vrede zijn tussen de Wijze Uil en de bleekgezichten Dirk sprong op en ook de anderen waren opgestaan. Dirk antwoordde „Grootmachtig opperhoofd, wij nederige wezens hebben hedenavond Uw vriendelijke uitnodiging ont vangen en zijn zeer vereerd en verheugd enige uren met U aan hetzelfde vuur te mogen vertoeven. Moge het ons vergund zijn de vredespijp, waarover sprake was in Uw brief, samen met U te roken." De andere jongens, die dit gesprek in stilte hadden aan gehoord, stonden natuurlijk te genieten. Dirk geleidde het opperhoofd naar het vuur en nadat hij gezeten was, werden de vijf andere bleekgezichten aan hem voorgesteld. Frans zag er kostelijk uit. Een fraaie verzilverde band met gekleurde kippenveren was rond zijn voorhoofd bevestigd en hing verder af in twee stroken over zijn rug. Hij had een vuurrood vest aan, waarover heen ëen rode deken was gehangen, die gedeeltelijk zijn schouders bedekten. Om zijn middel droeg hij een brede leren riem, zodat de deken onder het lopen niet over de grond sleepte. Zijn gezicht was rood geschilderd met hier en daar een zwarte veeg. Bovendien had hij nog een paar grote koperen ringen aan zijn oren hangen. In zijn ene hand hield hij een groot schild, gemaakt van karton, dat beplakt was met allerlei stroken gekleurd papier. In zijn andere hand hield hij een speer. Nadat de jongens waren voorgesteld, kwamen ook de drie andere indianen en schaarden zich rond hun opperhoofd. Ze waren ongeveer op dezelfde wijze gekleed, alleen was het opper hoofd fraaier uitgedost. Frans was met de drie andere jongens het bos uitgelopen toen het kampvuur ongeveer gereed was en de andere jongens op weg naar de tenten gingen. Een van hen ging toen links het bos weer in, terwijl Frans en de andere twee, nadat ze het vuur met een flinke scheut petroleum hadden aangestoken, rechts het bos weer in gingen. Toen de zes bleekgezichten weer terug gekomen waren en een plaatsje hadden uitgezocht, had Kees, volgens afspraak, links in het bos, de roep van een uil enige keren nagebootst.

Scheldebode | 1950 | | pagina 4