Alles voor de scholen: D. Goetheer In elke kwaliteit er! BOUMAN- NOACH DE HAL nette leerling U bespaart guldens op Uw textieluitgaven door te kopen bij de N.V. voorheen A. J. Witte Zonen Bouman-N oach K. Wisse C. P. Wisse-de Koning |j BRUIDSBOUQUETTEN BLOEMWERKEN De feiten hebben overtuigend bewezen „DE SCHELDEBODE" wordt gelezen. Extra berichtil We Ka's-Kiosk Hogeweg (naast Finse school) Wij breken de prijzen! Pr. grote aardappels lO kg voor 90 ct 1ste soort tomaten 2 kg voor 35 ct Pracht appels 3 kg voor 60 ct Fijne klapsperen 3 kg voor 65 ct Sperciebonen z. draad 2 kg voor 45 ct Harde uien 2 kg voor 75 et f9 Noerdstraat 80, Tel. 2792, Vlissfngen Voor direct gevraagd een Bakkerij P. van Belzen Groene woud 36 - Vliss. De vacantie loopt ten einde 1 Heeft U uw schoolboeken nog niet besteld? Doe het dan tijdig BOEKHANDEL C. A. BIKKER L# 5% 10.95 2.47 1.52 2.98 0.29 0.25 6.88 Palmbcach per meter Khaki per meter Gestreept pyamaflanel p. m. Crêpe de chine per meter Stofdoeken per stuk Washandjes per stuk Geplatt. onderjurken m. 44-50 maat 44 Babyhemdjes met schoudersluiting per stuk 0.93 De liefst geklede baby's dragen kleertjes van de N.V. voorheen Overslag jasschorten p. stuk 11.75 Serveerschortjes per stuk 3.55 Verpleegsterschorten p. stuk 5.27 Prima nylonkousen per paar 7.90 Blauw keper werkbroeken p. st. 10.90 Prima werksokken per paar 1.89 Rode zakdoeken vanaf 0.55 Cretonne (zeer mooie dessins) per meter 3.95 Zo juist ontvangen prachtige Ratiné JONGENSJEKKERS Japanmatten per stuk vanaf 7.47 Rail compleet per meter 0.89 Plastic (gebloemd) voor lampekappen per meter 2.56 Plastic (transparant) zo helder als glas per meter 1.79 Wasdoek kastrand per meter 0.88 Cocos deurmatjes, 100 proc. cocos per stuk 2.38 2-pers. spiralen m, beugel p. st. 27.50 2-pers. Eng. ledikant p. st. 44.75 1-pers. Eng. ledikant p. st. 32.75 Divanbedjes per stuk 27.50 Lepelstraat 5-7 - Vlissingen Doktersdienst Apothckersdienst 1925-1950 Vrijdag 1 September D.V. hopen onze geliefde Ouders §S met ons in grote dank baarheid aan God, de dag te herdenken, waarop ze 25 jaar geleden in het hu welijk traden Janie Kees en Jenny Piet Marietje Nico Gelegenheid tot feliciteren van 3.305.30 uur, C. Buskenstraat54 FIRMA Artistieke Bloembinderij Badhuisstraat 4 - Telefoon 2217 bij het Betje Wolffplein, Vliss. in diverse prijzen voor alle gelegenheden Verzorging van Uwe opdrachten voor Binnen- en Buitenland. Vakkundige verzorging. Schriften in alle liniaturen Schooletuis Passers vanaf f 0.29 t.m. f5.25 Passerdozen vanaf f 2.50 t.m. f 46.80 Tekendozen Tekenplanken Tekenhaken T ekenportefeuilles Tekenpotloden Tekenpapier Tekenlinialen Tekeninkten Schetsboeken Driehoeken Houtskool Trekpennen Gradenbogen Kleurpotloden Garan d' Ache e.a. enz. Ziet etalage BOEKHANDEL Paal Krugerstr 41Tel. 2733 r~ Ja, inderdaadwat een genot, want op Vrijdag 25 Augustus, des morgens om 10 uur opent waar U dan alle bekende merken tabak, sigaren en sigaretten kimt bekomen. Van ruime sortering kunt U verzekerd zijn. W. J. Kesteloo J ff Badhuisstraat 15 Telefoon 2483 KONINGIN JULIANA EN PRINS BERNHARD IN VLISSINGEN Zaterdagmorgen arriveerden de Koninklijke bezoekers op doorreis door onze Provincie in onze stad. Gezeten in een open auto reden de hoge gasten via het Havendorp en de nieuwe wijken naar Kinderstad, waar velen zich hadden opgesteld om vanaf Boulevard en Grote Markt het bezoek aan deze miniatuur stad te kunnen gadeslaan. Ook langs de overige straten, waar door de autostoet kwam, hadden duizenden zich opgesteld. Ongeveer half twaalf kwam aan de spanning in Kinderstad een einde, toen de auto's de poorten binnenzwenkten. Een ogenblik bleef het doodstil totdat de kinderen het koninklijke paar ontdekten en tot luid gejuich overgingen. Nadat burge meester Bikker van Kinderstad met zijn college en dienaren waren voorgesteld en Hare Majesteit had toegesproken, ging Zij in het bezit van een fraaie oorkonde als ereburgeres van deze stad de poorten uit. Hierna viel de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" de eer te beurt de koninklijke gasten te ontvangen. Met de auto's reed men over de terreinen en door de hallen, langs de hellingen en diverse schepen, door hagen van Scheldepersoneel, zodat de gasten een globaal overzicht kregen van de Scheldewerf, de peiler waarop Vlissingen economisch steunt. Tijdens de rondrit door de stad werden op diverse plaatsen bloemen aangeboden, terwijl vele stadgenoten werden voor gesteld. Op het stadhuis onderhielden de koninklijke gasten zich met het college van B. en W. en de diverse autoriteiten die werden voorgesteld. Burgemeester Mr. B. Kolff richtte zich tot Hen en gaf een overzicht van onze stad en enkele historische feiten. Aan de Koningin werd door het dochtertje van de vervaar diger, de heer F. de Muijnck, een verkleind model van een Vlissingse hoogaarts aangeboden. In de burgemeesterskamer zetten H.M. en de Prins ver volgens in het gastenboek der gemeente hun handtekeningen. Zij deden dit met de ganzenveer met gouden pen, waarmede Koningin Emma en Koningin Wilhelmina in 1894 bij de ver plaatsing van het standbeeld van de Ruyter de hierop betrekking hebbende oorkonde ondertekenden. Deze oorkonde was in de kamer aanwezig, evenals een gedenkboek van de inhuldiging van Prins Willem IV als erfheer van Vlissingen in 1751. In de hiertoe fraai ingerichte raadszaal werd daarna de lunch gebruikt, bestaande uitgarnalensoep, koude Rijnzalm Chablis 1945, kreeft in gelei, ham met asperges, kippenpastei en fruit salade. Om 1 uur werd de tocht voortgezet. Buiten stond onze Koninklijke Harmonie opgesteld en zette het Wilhelmus in, waarna directeur en dagelijks bestuur werden voorgesteld en de gelegenheid konden benutten H.M. dank te brengen voor de ontvangen onderscheiding met het praedicaat „koninklijk" voor het corps. Hierna reed men door de stad naar de Provinciale boot met bestemming Breskens. Door dit koninklijk bezoek kreeg de Vlissingse feestweek wel een heel prachtig slot. VRAGEN gesteld in de Raadsvergadering op 17 Augustus 1950 door het raadslid Drs. P. Theune. Het is voor vele Vlissingers, met name voor hen, die al hun tijd en moeite hiervoor vrijwillig opgeofferd hebben en ook voor talloze niet-ingezetenen een wel zeer grote teleurstelling geweest, dat de „Vlissingse Sportweek" te elfder ure niet door is kunnen gaan, aangezien niet beschikt kon worden over het Gemeentelijk Sportterrein, waar de voetbalwedstrijd gespeeld moest worden ter dekking van de onkosten van deze Sportweek, zodat door het wegvallen hiervan de gehele Sportweek moest komen te vervallen. De oorzaak van het niet kunnen beschikken over het Ge meentelijk Sportterrein wordt enerzijds toegeschreven aan de laksheid en verregaande slordigheid, welke een der met de uit voering belaste verenigingen heeft weten ten toon te spreiden, anderzijds wordt het Gemeentebestuur verweten, dat zij geen medewerking wenste te verlenen in deze aangelegenheid. Vraag 1. In hoeverre is dit verwijt, dat het College van Burgemeester en Wethouders treft, juist Antwoord 1. De vereniging voor vreemdelingenverkeer alhier, welke de sportweek organiseerde, heeft het verzoek om gebruik te mogen maken van het gemeentelijk sportterrein voor het spelen van een voetbalwedstrijd eerst op 29 Juli 1.1. ingediend, op welk tijdstip de voorbereidingen voor deze sportweek practisch reeds geheel waren getroffen. Hoewel Burgemeester en Wethouders van mening zijn, dat de velden in het z.g. gesloten seizoen niet gebruikt dienen te worden, omdat de grasmat zich in die tijd moet herstellen en zo nodig bijgewerkt dient te worden, hebben zij, het belang van deze sportweek inziende, getracht alsnog een oplossing te vinden. Daar bij een bepaalde weersgesteldheid de mogelijkheid bestond, dat het veld £oor de wedstrijd van 29 Juli in een zodanige toe stand zou geraken, dat het op 15 Augustus, de aanvang van het voetbalseizoen, niet te bespelen zou zijn, is aan de besturen van de plaatselijke voetbalverenigingen, die zelf ook aan de sport week zouden deelnemen, gevraagd of zij, indien de toestand van het veld dit noodzakelijk zou maken, bereid zouden zijn eerst enkele weken na 15 Augustus met haar wedstrijden te beginnen. De verenigingen maakten hier bezwaar tegen. Een van hen had zich zelfs reeds contractueel verbonden om nog in Augustus enige wedstrijden tegen Belgische clubs te spelen. Onder deze omstandigheden bleef Burgemeester en Wet houders niets anders over dan de vergunning te weigeren. Enig verwijt als zouden Burgemeester en Wethouders geen medewerking hebben willen verlenen, is derhalve te enenmale ongegrond. Vraag 2. Indien het verwijt juist is, welke redenen heeft het College van Burgemeester en Wethouders dan om niet haar medewerking te verlenen aan een dergelijke voor Vlissingen zo belangrijke Sportweek Antwoord 2. Door de ontkennende beantwoording van vraag 1 behoeft deze vraag geen beantwoording. Intussen wensen wij nog het volgende op te merken. Door Burgemeester en Wethouders wordt steeds, uiteraard zover hun dat verantwoord voorkomt, mede werking verleend bij de diverse sportmanifestaties. Dit blijkt o.a. uit het feit, dat de op zeer korte termijn aangevraagde wed strijd tegen een Zweedse athletiekploeg doorgang heeft kunnen vinden, omdat het bestuur van de organiserende vereniging in staat bleek de nodige banen uit te zetten op die gedeelten van het terrein, die geen bewerking nodig hadden. Vraag 3. Indien het verwijt aan Uw College onjuist is, zal ik gaarne van U vernemen waar volgens de mening van het College de oorzaken liggen, waardoor het College niet kon toestaan, dat van het Gemeentelijk Sportterrein gebruik gemaakt zou worden, opdat door het kennen van de oorzaken in den vervolge een herhaling van deze teleurstelling vermeden kan worden. Antwoord 3. Afgezien van het hiervoren reeds medegedeelde, vindt het feit, dat geen toestemming kon worden verleend, zijn oorzaak hierin, dat een van de plaatselijke voetbalverenigingen langer dan normaal van het veld gebruik moest maken, omdat zij degradatiewedstrijden moest spelen, tengevolge waarvan de rust tijd van het terrein uitgesteld moest worden. Dr. R. Grfppeling, Badhuisstraat 121, Telefoon 2190 Zaterdag 26 Augustus tot en met Vrijdag 1 September Apotheek Engering, Singel.

Scheldebode | 1950 | | pagina 2