DE 8300 ex* was een groot succes A. J. BRUGGE Haarborstels G. Kotoun U itknkeêt aefoMty „De Ster" HACGOU lh.de Mag. HEFA sfo! M. MEERMAN j KindeAltad JAN ROOVERS HEROPENING Firma van den Ameele Zaterdag 26 Aug. a.s. 10 uur v van onze Brood-, Beschuit- en Banketbakkerij, Scheldestraat 24, Tel. 2316, die geheel gemoder niseerd is, ook op 't gebied van fijn gebak. Wij nodigen U be leefd tot een bezoek uit. Voor stukgoederen Katoenen en Wollen garens Babykleding Wastafels Aart Klip Fa. C. B. v. Zwienen Sportkousen f 1.80 Extra prijs GILLETTE Scheerapparaat met 2 mesjes Prijs 100 cent JO VAN BOVEN Amerikaanse Nylon dassen f 5.95 Verkouden Prima Zakdoek Ja Horloge Lederen Actetassen Schooltassen SLAGERIJ SNEL 25 Augustus 1950 - le JAARGANG No. 40 SCHELDEBODE Gratis Advertentieblad voor Vlissingen en W. Z. Vlaanderen. Verschijnt elke Vrijdag Dit blad wordt in een, door de Vlissingse Middenstand gecontroleerde oplage van huis-aan-huis verspreid, in Vliss. en W.Z.-Vlaanderen Wat hebben de kinderen genoten in hun eigen stad. Wat waren ze doordrongen van hun rechten en plichten, die ze kon den of moesten uitoefenen. Vele moeders zullen een rustige week hebben gehad nu de kleine levenschoppers hun bezigheid hadden in deze miniatuurstad. Zo matig de belangstelling tevoren was voor dit experiment, zo daverend was die belangstelling tijdens de gehele week dat er op volle toeren werd gedraaid. Ruim vijftienduizend betalende bezoekers kwamen het terrein op om te genieten van het frisse kinderspel of de diverse attrac ties die het programma bood. Het begon Maandag al bij de opening van de stad en de installaties van de diverse functiona rissen. Ze voelden zich gewichtig, de vele stadsdienaren en beseften volkomen hun plaats en taak, die ze allen netjes hebben volbracht. Ook de huwelijksvoltrekking sloeg in bij het publiek, zelfs nog de laatste dag voor de derde keer. De waardering voor deze fleurige kinderstoet met fraaie costumes was algemeen. Ook de boerenmeisjes deden het goed en waren een lust voor het oog met hun klompendansjes. De eerste avond verzorgde Piet Ventevogel met zijn accordeonvereniging het muzikale ge deelte, dat als altijd ook nu weer prima was. Dinsdag werden behalve het optreden van de diverse stads diensten ook kinderspelen gehouden. Een openbaring voor de jeugd was deze week ook de poppenkast van onze stadgenoot Anton de Dreu, die niet alleen de kleintjes, maar ook de groten amuseerde. Anton zal zijn weg wel vinden met zijn poppenkast, vooral nu hij moet gaan proefdraaien in Hilversum voor de Jeugduitzendingen van Radio Nederland Wereldomroep. Dinsdagavond was het weer de moeite waard in het Bellamy- park, toen de coureurs van start gingen. Deze sport begint zoveel belangstelling te trekken, dat de andere sporten er jaloers op worden. Wanneer Kees van de Linde het nog eens zo ver krijgt, dat alle toeschouwers een dubbeltje geven, kan hij ook eens een wedstrijd voor professionals organiseren met zware jongens. Voorlopig is daar nog geen geld voor. Toch moet het kunnen Kunnen we hier misschien het voorbeeld van Zeeuws- Vlaanderen volgen en een intekenlijst gereed leggen, waarop iedereen zijn steentje bijdraagt? Toch hebben we Dinsdag mooie sport gezien. Monthaan komt er weer aardig in en Daamen wordt specialist in het inlopen van achterstand tot genoegen van het publiek. En dan die transportfietsen. Ook een corvee apart om daar een sprintje mee te nemen. En toch gebeurde het en nog niet zo zuinig ook. Het wordt tijd dat Sluis ook eens een racekarretje probeert. Het laatste nummer, de gecostumeerde wedstrijd, vormde een waardig slot. Het was een komisch gezicht. De koe ging wat stroef, maar het bruidje, de dorstige dame, opoe, de metse laar, het boerenechtpaar en de vliegende voetballers trapten er behoorlijk tussenuit. Dat het talrijke publiek het waardeerde, kon men wel horen aan de reacties. Het nummer sloeg er in als koek. Een volgende keer nog wat meer deelname kan best. De eerste schapen zijn over de brug. De rest volgt wel. „Vlijt en Volharding" uit Souburg liet zich niet onbetuigd en gaf menig nummertje muziek ten beste. De Woensdag bracht even de klad in het programma. Kinder- stad draaide dapper door, maar het waterfeest viel in het water of liever in het donker. Aan de verlichting ontbrak te veel om het werk van van Bel en zijn mannen tot uiting te kunnen brengen. Overigens alle lof voor de zwemmers, die in deze temperatuur geen krimp gaven en een gehele avond in het koude water in actie bleven. De gloeiende chocolademelk 's avonds was eerlijk verdiend. Wat de gereserveerde zitplaatsen betreft het is altijd een goede gewoonte iets minder kaarten uit te reiken dan er zitplaatsen zijn en niet andersom De Donderdagavond bracht ons een gymnastiekdemonstratie, die ondanks de gure wind een prachtige propaganda is geworden voor deze mooie sport. Velen zullen er geweest zijn, die niet wisten dat gymnasten zulke toeren leverden. Er waren specta culaire nummers bij, maar het was sport van de beste soort. We willen niemand iets te kort doen, maar de grondgymnastiek van de V.T.V.-heren is nog steeds iets aparts. Niet veel ver enigingen in Nederland beschikken over zo'n stel gymnasten. Maar daarvoor zijn het dan ook oude rotten in de sport, die jaren en jaren oefenden. En dan de hoge rekoefeningen. Prima. Over beheersing gesproken Wat denkt U van de menselijke torpedo, die uit 't rek vloog, de houding aannam en zijn nummer rustig afwerkte Het was een mooie avondOok Vrijdag werkte de wind niet mee en kwam de Quadrille des Lanciers van Gé Matthijssen met zijn ploeg niet tot zijn recht. Voor charme en gratie moet men nu eenmaal geen koude wind hebben. Zaterdagmorgen voelde je de spanning in Kinderstad. Tot in de finesses had Voorzitter van Druten alles geregeld. Zul je dit doen, zul je dat doen, vergeet dit niet enz. Het was voor elkaar. Jammer, dat het zo kort was. Hare Majesteit Koningin Juliana had nu eenmaal een overladen programma af te werken en had geen tijd om de stad lang te bezoeken. In Haar wagen hoorde Ze met Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden de toe spraak aan van Burgemeester Bikker en nam de oorkonde in ontvangst. Maar wat was dit toch een hoogtepunt voor de jeugd na al die spanning tijdens het wachten. Met luid gejuich hebben ze hun Vorstin begroet en alle stadsdiensten kwamen in actie. 's Middags zijn we nog even op de bruiloft geweest en hebben in sprookjesland vertoefd, totdat Voorzitter van Druten de stad sloot. Kernachtig was zijn slotbetoog. Men kon merken, dat er tussen de jeugd en deze voorzitter een vriendschapsband was gegroeid. „Kerels" noemde hij ze, en kerels hebben ze zich getoond, stuk voor stuk. Vlissingen heeft hier een goede beurt gemaakt, dank zij een kern van grote „kerels" en vele kleine kerels, die allen van geen wijken wisten ondanks alle moeilijk heden. Vlissingen kan er trots op zijn en is er ook trots op Na jaren nog zal men er over spreken. In de archieven van de Bond van Buurtverenigingen ligt de huwelijksakte, opgemaakt door Burgemeester Bikker van Kinderstad, als een bewijs en herinnering aan een groot feest in Vlissingen. Alle hulde aan de organisatie BANKETBAKKERIJ p. m. mepk J. J. Faber, Banketbakker-Kok De speciale aanbieding van deze week 250 gram Wiihelmientjes 60 cent 150 gram Nougatpuntjes 48 cent 4 Heerl. Tompouces (alleen Zaterd.) 50 cent BADHUISSTRAAT 28 - VLISSINGEN - TELEF. 2783 Actetassen, prima leder, grote maat f 9.- Actetassen met voorzakken, prima leder vanaf f 12.35 Dubbele schooletuis vanaf f 2.75 Prima tuiglederen ritstassen f 16.50 Prima tuiglederen Canadian Bags f 16.80 Grote sortering portemonnaies, portefeu illes, luxe damestassen, koffers enz. enz. V. Walstraat 82 - Vlissingen AFLOOP VERKOPING Door Notaris J. L. Verhagen werden op Woensdag 9 Aug. in het openbaar verkocht Een perceel bouwterrein, ondergrond van het verwoeste pand aan de Nieuwstraat No. 7. Koper de heer L. Geense voor f 231. Het woonhuis aan de Bouwen Ewoutstraat No. 40. Koper de heer J. Cijvat voor f 2150. Het woonhuis aan de Kasteelstraat No. 47. Koper de heer J. H. van der Mee voor f 3400. Scheldestraat 24, Vlissingen Hobeinstraat 1, Tel. 2158 Speciaal adres voor Kousen en Sokken Nylonkousen v.a. f4.95 ALTUD MUISVROUW yf wIJ HEBBEN VOOR O ZUlREN Beursplein 9 Tel. 2791 Uitsluitend le kwaliteit in haar en Nylon Zuiver haren import bor stels vanaf f 3.75 Nylon in wit en gekleurd vanaf f 3.50 Massageborstels, stalen en nylon naalden vanaf f 2.50 Walstraat 88-90 RIJWIELBEDRIJF Vrijdag en Zaterdag 2 rol beschuit en 200 gr. boterkoekjes samen voor 89 ct Heerlijke candykoek per stuk 35 ct St. Jacobsfltr. 33 - Tel. 2134 Nieuwe sortering Kinder- ontvangen Alle maten en kleuren vöor plm. 2 jaar op nr. 8 Origineel In vincft U bij ons momenteel een grote sortering Kwakkelzomer Wij hebben een voor 45, 49 en 59 ct op nr. ook U vindt in onze grote sortering een goed en mooi GROENEWOUD 31 VLISSINGEN en met schriftelijke garantie Fa. C. J. v. d. HemeS Zn. Horlogemakers - juweliers Kleine Markt 9 t.o. Albert Heyn met 2 voortassen Reclameprijs f 9.75 prima leder 7.95 en 8.95 Deze week breagen wij U Bloedworst vol met spek per 100 gr. 20 ct Gekookte metworst per 100 gr. 30 ct Brunswijker metworst per 100 gr. 35 ct Leverworst per 100 gr 15 ct enz. enz. St. Jacobsstr. 3 Tel. 2570

Scheldebode | 1950 | | pagina 1