Uw Vacantiekoffer gevuld met textiel van „BOUMAN" DRUKKERIJ GEELHOED Huizen en Bouwterreinen Dit is ook een manier r Interlock Damesdirectoires p. st. vanaf 1.80 Interlock Dameshemdje, lengte 110 p. st. 2.87 Solide Damesonderjurk (r. hals) p. st. 3.90 Dameskousen per paar vanaf 98 cent Bandages (badstof) per stuk 52 cent Bandages (uitst. kw. tricot) p. stuk 39 cent Regenmantels met capuchon vanaf 16.90 Singlets maat 5-6-7. maat 5 1.95 Overhemden met vast boord vanaf 6.90 Overhemden met 2 losse boorden vanaf 8.95 Tinoshirts (prima kwaliteit) 2.55 Witte boorden vanaf 1.20 Ruime sort. Interlock onder goed voor kinderen tegen uiterste prijzen Leuke Dameszakdoeken vanaf Prima Herenzakdoeken vanaf Washandjes (uitstekende kwaliteit) Pracht Baddoeken per stuk 39 cent 39 cent 32 cent 2.10 ,a. 2.98 Past op de Kleintjes en Voor Uw Logé's DIVANBEDDEN, ENG. LEDIKANTEN, ENZ. H DE daarom Uw babykleding gekocht bij BOUMAN Neerlands meest beroemde luier „de Teddyluier" per stuk f 1.43. Oogjesluiers per stuk 1.18. Tetra- luiers per stuk 1.25. Interlock navelbandjes p.st. 0.45 Voorts 1001 artikelen waarmee Uw vacantie wordt veraangenaamd door de N.V. voorheen wederom Oude Markt 43-45, Tel. 2274 B-eAte ^onq*M> en ïïleiAjeA ïlattekdam Ahay Een vacantiereis van twee vrienden LEPELSTRAAT 5-7 VLISSINGEN Per Touringcar de „Scheldetours" naar SCHELDEBODE BOUMAN-NOACH Nptaris J. L. VERHAGEN te Vlissingen zal op Woensdag 9 Augustus 1950, 's avonds te 8 uur, in het Concertgebouw te Vlissingen, in veiling brengen de navolgende TE VLISSINGEN 1. Het dubbel woonhuis, Vrou westraat 11, groot 87 c.A. huuropbrengst f 349: lasten plm. f87.50 p. j. 2. Bouwterrein aan de Nieuw- straat (ondergrond verwoest pand no. 7), groot 1.06 A. Vrij van huur. 3-4-5. Bouwterrein aan de Van Dishoeckstraat (onder grond verwoeste panden nos. 47-49-51), groot 3.60 A. te veilen in 3 percelen en combinatie. Vrij van huur. 6. Het dubbel woonhuis, Pa lingstraat 20, groot 1.24 A. Huuropbrengst f 480.las ten plm. f 128.-^- p. j. 7. Een ééngezins woonhuis, Bouwen Ewoutstraat 40, groot 77 c.A. Huuropbrengst (2 partijen) f429.lasten plm. f72.50 p. j. 8. Het dubbel woonhuis, Kas teelstraat 47, groot 1.17 A. Huuropbrengst f 494.las ten plm. f 105.p. j. De veiling van perceel 6 ge schiedt in samenwerking met (Notaris R. Batten te Middel burg. Aanvaarding en betaling 1 Sept. 1950. Lasten huizen van 1 Sept. 1950, bouwterreinen van 1 Jan. 1951 voor rekening kopers. Bezichtiging 8 en 9 Aug. 9-12 en 2-5 uur. Toegangsbewijs en verdere inlichtingen ten kan tore van vnd. Notaris Verhagen, Badhuisstraat 97, Vlissingen, tel. 2295 (K 1184). Het was wel een gemakkelijk raadsel vorige week, maar toch zijn er nog enkele kinderen ingelopen. Die schreven dat de chauffeur van de Prins zijn riem droeg, omdat anders zijn broek afzakte, of omdat het mode is, ook wel om zijn broek op te houden. Daar heeft hij geen riem voor nodig, hoor, dat kan ook wel met knopen. De juiste oplossing is Om zijn middel. Ook niet om de middel, hoor. (Voor taal 6- op je rapport.) Leuk, dat zovelen het Kinderverhaal graag lezen. Dat jullie niet allen gaan kamperen is logisch, vooral de meisjes gaan liever met moeder naar het strand. Van Meliskerke en Koudekerke waren er weer nieuwelingetjes bij en ook van Vlissingen weer. Doet allen trouw mee, hoor, verschillende van jullie kregen reeds meer dan eenmaal een prijs. Wie weet hoe spoedig je zelf de gelukkige zijn. Onze vriend, of is het een vriendin Koos A. uit Meliskerke gaat iedere dag zwemmen naar Zoutelande, hij vindt dat heerlijk. Zeg, Koos, hoe hou je dat vol, helemaal van Meliskerke naar Zoutelande zwemmen Is er dan bij jullie ook al een Kanaal door Walcheren Nooit van gehoord, hoor, zeker met de herverkaveling, of doe jij soms aan droogzwemmen. De prijzen werden als volgt behaald 1. Jacob van Luijk, Adriaen Brouwerlaan 25, Vliss. 2. Rosa Berting, Singel 134, Vlissingen 3. Maatje van Gemert, Paardenstraat 20, Vlissingen De prijzen worden afgehaald Zaterdagsmiddags na 2 uur. Voor deze week hebben we weer zo'n bekende vraag. Maar pas op, want sommigen zullen zich misschien toch nog vergissen. Waarom staat er een haan op de toren Oplossingen worden weer ingewacht vóór Dinsdagavond 5 uur, Noordstraat 44. Op de envelop het woord „Prijsvraag". 8, 9, 10, 12 en 13 Augustus. Vertrek 7 uur en vertrek terug om 23 uur f 5.retour Plaatskaarten verkrijgbaar bij J. van Willigen, Scheldestraat 57, Vlissingen, Telefoon 2519 jjj maar véél doeltref- m fender én gemakke- Üj lijker is het wanneer |jj U geregeld adver- gH teert in Het bleek, dat Jan in een mierennest was gaan zitten en enige van deze diertjes waren langs zijn been naar boven in zijn broekspijp geklommen en lieten hem daar voelen dat ze het niet prettig vonden een bezoeker op hun dak te hebben. Jan deed alle moeite om van dat geprik af te komen, maar het werd steeds erger en als een dolle liep hij in 't rond. „Doe je broek even uit, jó," zei Frans, „we zijn maar jongens onder elkaar en ze houden niet op voor ze weer een uitweg gevonden hebben." Jan schoot zijn broek uit en met vereende krachten gelukte het de indringers er uit te krijgen. De gepijnigde Jan was er nu wel van verlost, maar de beten waren aardig aangekomen en het jeukerige gevoel ging weldra over in een pijnlijk branderig gevoel. „Je kijkt alsof ze je opgegeten hebben", zei Piet. „Je moet er niet mee spotten, Piet", zei Frans. „Het is een allesbehalve aangenaam gevoel. Kom, laten we vlug teruggaan. Ik zal je wat ammoniak geven, dat moet je maar op de pijnlijke plaatsen»smeren, dan zal het wel gauw overgaan." Toen de jongens in het kamp terug waren, trok Jan zich in een van de tenten terug met de fles ammoniak. Weldra voegde hij zich weer bij de troep, maar aan zijn gezicht kon je wel zien, dat de pijn nog niet over was. Natuurlijk liep het gesprek over mieren. De een had dit beleefd, een ander weer wat anders en ieder trachtte de aandacht te winnen voor zijn verhaal. „Weten jullie eigenlijk precies wat er gebeurt als je door een mier wordt gebeten vroeg Frans. „Toe, Frans, vertel ons er eens wat van", riepen er een paar. „Vooruit dan als jullie maar niet denken dat ik alles weet, want er zijn zoveel mierensoorten. Alleen van de rode bosmier, waar Jan pas kennis mee gemaakt heeft, weet ik wat te vertellen. Een bosmier is een gezellig dier. Het leeft in grote troepen bij elkaar. Zo'n groep noem je een kolonie. In de bossen kun je hun huizen gauw zien, want dat zijn meestal van die heuveltjes, waar sommige jongens zo graag op gaan zitten", zei Frans, terwijl hij Jan een knipoogje gaf. „Er zijn mannetjes en wijfjes. Dat zijn flinke knapen van bijna een centimeter lang. Op zeker ogenblik vliegen die uit het nest. Na verloop van tijd komen ze ook weer terug. De mannetjes gaan dan spoedig dood, maar de wijfjes, die in hoog aanzien staan, leggen dan honderden eitjes."

Scheldebode | 1950 | | pagina 4