Vacantie FransTimmerman Deze week: 100 s iram voor 35 1 cent 200 gram voor 39 cent 3 stuks voor 11 D cent a Lmtm lyv/uem- HOOVEREN MÊEUSErt Handige Meisjes Bij de Sperwer winkels: de beste kwaliteit en direct voordeel l Chi les Vruchtenblokjes i LOLLIES 5 KERKCONCERT Aart Klip ReAie, fyonqanA en YYLeityeA Een vacantiereis van twee vrienden C« W. van Oevcren Maakt Uw woning gezellig met van Scheldestraat 32 kunnen direct geplaatst worden bij Stoom- en Chem. Wasserij pyAntOIDB Van Dishoeckstraat 26 DC. pastil en voor de kinderen ^OO^winkels door geheel Nederland Koop bij de Adverteerders in De Scheldebode Ligstoelen v.a. f7.50 BUIJS& DE KONING 10 D.D.T. J. Roelse 0 Stadsgezichten 0 Klederdrachtkaarten 0 Boekjes kaarten en foto's 0 Zak-atlasjes Autokaarten enz. vindt U in grote sortering bij Het koekje van de week Citrocnsprits P. van Bclzcn Helen Boeke, Sopraan en Piet Broerse, Orgel, U koopt toch ook bij de adverteer ders in De Scheldebode Dit blad wordt ie dere Vrijdag huis aan huis bezorgd! U bewondert de Hoover elec- trische wasmachine om het handige formaat, de schitte rende uitvoeringMaar de onvergelijkelijke capaciteiten kon U niet ziendat ze de grootste gezinswas goed en vlug doet. Laten wij U dat tonen - zon der enige verplichting. U zult steeds met genoegen aan onze demonstratie terugdenken. Bel ons op, wanneer U een wasje voor ons hebt klaar liggen. Scheldestraat 84, Vlissingen, Tel 2890 Radio en electrische apparaten Velours vanaf 7.45 Handweef vanaf 3.35 Vitrage vanaf 1.08 Zwitserse voille vanaf 3.30 Vloerbedekking vanaf 5.70 Traplopers vanaf 3.35 m Walstraat 50 Dit insectenpoeder bevat 10 °/o D.D.T en doodt alle insecten, o.a. ook mieren ,,Ro-Bu" D.D.T.-poe- der in blikken stuifdoos a 65 cent is uitsluitend verkrijgbaar bij Scheldestraat 25 Tel. 2944 FIRMA Walstraat 44 55 ct per 250 gram Zeer licht in gewicht Luxe Bakkerij Groenewoud 35 - Vliss. Telefoon 2803 in de St. Jacobskerk te Vlissingen, op Woensdag 2 Augustus a.s., 's avonds 8 uur. TOEGANG VRIJ. Collecte ter bestrijding onkosten RIJWIELBEDRIJF GROENEWOUD 31 VLISSINGEN GEMEENTELIJKE MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL De aandacht van de leerlingen, die geslaagd zijn voor het Mulo-diploma, wordt gevestigd op de mogelijkheid hun studie voort te zetten aan de Gemeentelijke Middelbare Handelsavond school. Zonder examen worden bezitters van het Mulo-diploma of 3 jaar H.B.S. toegelaten tot de 4e klasse. Het onderwijs aan deze inrichting van voortgezette studie is de laatste jaren wel zeer gemoderniseerd. Het is Middelbaar onderwijs geworden en het einddiploma houdt tevens in, vrij stelling van het examen voor het Middenstandsdiploma. Aan de leraren worden de nodige wettelijke eisen gesteld. Wie de Middelbare Handelsavondschool volgt, is voor som mige vakken vrijwel, voor andere vakken een heel eind klaar voor de z.g. practijk-diploma's. De studie biedt, behalve de handelsvakken, ook alle gelegenheid de talenkennis te onder houden en uit te breiden. Veel vervliegt anders spoedig. Het Middelbaar Handelsavondonderwijs omvat de 4 talen Nederlands, Duits, Engels, Frans, (in hogere klassen ook handels correspondentie), Economische Aardrijkskunde, de Handels vakken, w.o. Boekhouden, Bedrijfshuishoudkunde, Handels- rekenen, Recht voor Maatschappelijk Verkeer, Organisatie en Techniek van de Handel, Reclame en Verkoopkunde, en boven dien Stenografie en Typen. Voor de twee laatste vakken kan een afzonderlijk, erkend diploma worden uitgereikt. Leerlingen kunnen zich alsnog opgeven ten huize van de Directeur, Koudekerkseweg 128 (78 uur). RAADSVOORSTELLEN Vandaag zal de gemeenteraad bijeenkomen ter behandeling van een uitgebreide agenda. Aan de orde zullen komen het ontslag van de heer Th. Andriessen als ambtenaar van de bur gerlijke stand en de benoeming van een plaatsvervanger. Voor gesteld wordt de heer N. L. Brandes te benoemen tot leraar aan de Nijverheidsschool en de Industrie- en Huishoudschool. Ge vraagd zal worden een crediet van f 1735.voor het aanschaffen van 24 banken en diverse leermiddelen ten behoeve van de Oranjeschool. Voor het inrichten van een parallel klas aan de Openbare Bonedijkeschool wordt voorgesteld een bedrag van f 1000.uit te trekken. Voor de heer F. Dekker wordt gevraagd een jaarlijkse toelage te verstrekken van f 300.omdat destijds geen ouderdomsverzekering is gesloten. Toestemming zal worden gevraagd om deel te nemen aan het geven van garantie voor de te Middelburg te houden algemene Zeeuwse tentoonstelling tot een bedrag van f 1380.Voor de uitvoering van gemeentelijke sociale werkvoorzieningsregeling voor handarbeiders is f 1600. benodigd. Daar zowel de afscheiding van de Noord- als de Westzijde van de Noorder begraaf plaats niet deugdelijk is, wordt voor de verbetering hiervan een bedrag van f 1100.gevraagd. Een plan zal worden voorgelegd voor herbeplanting van het gedeelte Bloemenlaan tussen de Singel en de Anjelierenlaan en tevens de beplanting van de terreinen rond de Oranjeschool. De kosten hiervoor worden geraamd op f 6600.Een gedeelte zal hiervan kunnen worden teruggevraagd van het Rijk als bij drage in de oorlogsschade. De vereniging Rijwielpad Walcheren zal zeer binnenkort een aanvang maken met het opnieuw aan leggen en herstellen van het rijwielpad van de grens der ge meente Vlissingen naar Zoutelande, welk werk vermoedelijk door de D.U.W. zal worden uitgevoerd. Een gedeelte van het fietspad in de gemeente zal moeten worden verlegd, waarvoor een bijdrage van f 1900.dient te worden verleend aan de vereniging. Ook de omlegging van het rijwielpad bij het water wingebied van de gemeente zal f 900.kosten als vergoeding in de kosten. TAFELTENNISTOURNOOI Op Donderdag Z Augustus a.s., wordt in de ..Scheldehal" een Tafeltennistournooi gehouden, waar aan door de volgende Vlissingse clubs wordt deel genomen .Schelde", ..Sorry", ,,Be-Fair" en Spirit". De wedstrijden beginnen 's avonds om 7 uur. Be langstellenden zijn hartelijk welkom, terwijl de toe gang vrij is. De oplossing van de vorige week is VEEKOPER. Ditmaal eens een Waardebon van f 2.50, deze is voor Thea Tournoy, Clijverstraat 48, Vlissingen Een spaarboekje van de Middelburgse Spaarkas met een zegel waarde van f 1.50 is voor Thea van Kortenhof, Singel 351, Vlissingen De Waardebon van f 1.krijgt Mina Standaert. Noodplan E 18, Breskens Wij hebben gezien, dat er kinderen uit Meliskerke ook al meedoen aan de oplossingen. Hoera, de kring wordt steeds groter. Vertellen jullie eens in je briefje, of je geregeld het vervolg verhaal lezen en hoe je het vinden, eerlijk zeggen, hoor. Als je zelf gaan kamperen, mogen je dat ook wel eens schrijven. Of hebben je andere vacantieplannen ONS WEKELIJKS RAADSEL Deze week het volgende Waarom draagt de chauffeur van Prins Bernhard een broek riem Oplossingen voor Dinsdag 5 uur a.s. Noordstraat 44. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdagsmid dags na 2 uur. Op ongeveer tien minuten afstand was een boerderijtje, waar ze gratis water mochten halen. Van de boer hadden ze zelfs een meiköus, van veertig liter inhoud, in bruikleen gekregen. Die zetten ze nu achterop een fiets. Eén man op de fiets, één links, eén rechts en nog één van achter, zo werd het water transport verzorgd. Bovendien hadden ze nog twee canvas water zakken, die op zij aan de fiets werden gehangen. Leeg ging het gemakkelijk. Toen ze bij de waterput kwamen en alles afgeladen was, gingen ze eerst zichzelf te goed doen aan het heerlijk koele water, uat bracht Jan op de vraag „Zeg, Frans, kan je hier ook ergens zwemmen „Nou," zei Frans, „dat weet ik eigenlijk zelf niet precies, maar straks zal ik even op de stafkaart kijken, misschien is er hier wel een stroompje waar je een bad kan nemen. Kunnen jullie goed zwemmen „Natuurlijk, welke jongen kan tegenwoordig niet zwemmen. Dat hoort bij je opvoeding, net zo goed als fietsen." Jan en Piet hadden beiden een zwemdiploma. Ze hadden het op school geleerd, of eigenlijk niet op school, maar vanuit school. Toen de jongens in de vijfde klas zaten, moesten ze het al leren. Inmiddels waren de bus en de zakken gevuld en sjorden ze met vereende krachten de zware bus op de bagagedrager. Er was gelukkig een deksel bij, anders zou er heel wat water uit de bus geklotst zijn. De zakken werden ook vastgemaakt en terug ging het weer. Nu ging het heel wat moeilijker. Over een smal paadje, langs de smalle zandweg, sjouwden de jongens met hun vracht. Het zweet stond op hun gezichten. Om beurten losten ze elkaar af tot ze eindelijk bij het kamp kwamen, waar met vereende krachten de bus water weer van de fiets op een schaduwrijk plekje werd gezet evenals de water zakken. In het halve uurtje dat ze weg geweest waren, hadden Dirk en zijn mannen voor de afwas gezorgd, zodat ze nu tegelijk klaar waren. Frans stelde voor om het er een uurtje van te nemen, wat zoveel zeggen wilde als een uurtje te gaan luieren. De een ging in het zonnetje liggen, een ander greep de pen om een brief of kaart naar huis te sturen. Zo had ieder iets voor zichzelf te doen. Daar Jan en Piet geen schrijfmateriaal bij zich hadden, waren ze min of meer op elkaar aangewezen. „Gaan jullie met me mee het bos in", vroeg Frans. Wat vonden ze die Frans toch een fijne kerel. Je kon zo echt voelen, dat hij er plezier in had om iets voor een ander te doen. „Kijk," zei hij, toen ze een eindje gelopen hadden, „dit is nu zo'n konijnenspoor, waar we het vanmorgen over hadden. Zie je, het zijn allemaal ongeveer gelijke indrukken drie ovaaltjes schuin achter elkaar en één links opzij. Dit is nu het spoor van een konijn dat hard loopt." „Waar zie je dat aan, Frans wilde Piet weten. „Als een konijn langzaam loopt, kan je de indruk van zijn achterpoten beter zien. Dan zijn het geen vier ovaaltjes, maar twee ovaaltjes en twee lange streepjes." „Ik kan niet begrijpen, hoe jij al die dingen uit elkaar houdt", zei Piet. „Het is gemakkelijk", zei Frans. „Je hebt toch wel eens een tam konijn in een hokje zien zitten Dan weet je ook, dat hij alleen de tenen van zijn voorpoten neerzet. Zijn achterpoten zet hij echter helemaal neer. Die achterpoten vormen dus, als hij kalm loopt, een streep. Als het konijn echter wegvlucht, zet het alleen de tenen van zijn achterpoten neer, dus zie je als indruk vier ovaaltjes." „Zeg, zien jullie dat kikkertje daar op die boom", riep Piet. „Dat heb ik nog nooit gezien, een kikker op een boom. Bij ons zitten ze alleen in de sloten of soms zie je ze in het gras, dicht bij de sloot." „Dat is een boomkikker", zei Frans. „Die komt hier niet veel voor, die vind je meer in het Oosten van ons land. Je denkt misschien dat hij niet volwassen is, maar ze worden niet groter dan drie of vier centimeter. Zijn lichtgroene kleur valt direct op, he. Ik zal hem proberen te pakken, wacht even." u- ^rans om het diertje te grijpen en voorzichtig hield hij het in zijn hand. „Zie je niets bijzonders aan zijn poten „Ja," zei Jan, „er zitten blaasjes aan zijn tenen." „Dat zijn geen blaasjes, maar zuignapjes. Daar zuigt het zich mee vast aan een boom of aan een blad. Ik ben blij, dat we hem gezien hebben, want zo'n boomkikker is een goede weer- voorspeller. Als het mooi weer blijft, klimt hij in de struiken of bomen, maar als er regen op komst is, verschuilt hij zich onder een blad of onder de struiken." Inmiddels waren de jongens op de grond gaan zitten. Frans had nog steeds het kikkertje in de hand en ze keken alle drie vol belangstelling naar het mooie gekleurde diertje. Voorzichtig zette Frans het weer op de grond. Eerst bleef het stil zitten, doch toen Piet het met zijn vinger een duwtje gaf, sprong het weg en was spoedig onder de bladeren verdwenen. „Auriep Jan, terwijl hij verschrikt opsprong en met zijn handen over een zeker lichaamsdeel onderaan zijn rug stond te wrijven. „Wat doe je riepen de anderen verwonderd en ze schoten in de lach toen ze Jans gezicht zagen. (Wordt vervolgd).

Scheldebode | 1950 | | pagina 4