Beste Handappels Handperen Stoofperen, Sperciebonen 3 pond 55 ct 3 pond 50 ct per kilo 25 ct per kilo 25 ct Aardappelen 10 kilo voor f 1,-- L. DE RIJKE FransTimmerman „SNOEKJES" Zeeland-Tours ölUUItöUtKtN «JAN ROOVERS JANSSEN (Madaleinen) (Oomskinderen) Extra kwaliteit 10 kilo voor f 1,20 Aardappel-, Groente en Fruitbedrijf v» d. Manderestraat 10 Vlissingen, TeL 2904 r~ „III t ParadljS Bellamypark 7 Het yehele, ytfyin voor vader en zoon voor moeder en dochter voor de gehele familie Walstraat 82 - Vlissingen ROTTERDAM „AHOY" Deze kans mag U niet voorbij laten gaan 2-daagse tocht naar de BELGISCHE ARDENNEN Nieuwe vetteBokking Nieuwe Maatjesharing Vette gest. Makreel Kamperpaling Gedroogde Scharren Woltering-Verburg School-, Schrijf- cn Tekenbehoeften voor iedere inrichting van onderwijs, worden U gaarne geleverd door eigengebakken BAKBOKKING MAKREEL Frans de Muijnck Predikbeurten Doktersdienst Apothekersdienst Ook gedurende de maand Augustus iedere Woens dag Zaterdag- en Zondagavond van 811.30 u. stemmingsmuziek in Cnfé Restaurant door t Ensemble Hugo Reyndcrs Kom, stap er eens uit en geniet in een zaak met de prettige stemming en prim consumpties. Diverse ijsvariaties vanaf 25 ct, salades vanaf 40 ct, groot glas Heinekens bier 25 ct, koffie 20 ct enz. enz. te veel om op te noemen C~K.omi It ook eens luisteren slaagt in onze speciaalzaak voor Lederwaren. portefeuille, actetas, portemonnaie. si heerétui, enz. reis-, boodschap-, handtas, portemonnaie, reis- nécessaire, enz. een fijne koffer voor de reis, en alles tegen lage prijzen Grote sortering en alles degelijk vakmanswerk. Wegens enorme vraag, aan ons program toegevoegd Zaterdagmiddag 29 Juli naar Vertrek na de middag (Vlissingen 13 uur) Vertrek uit Rotterdam 24 uur. Prijs f 4.50 per persoon Donderdag 10 en Vrijdag 11 Augustus: (Paspoortjof bevkv. Nederlandsch. vereist) Prijs f 30per persoon, inclusief logies, ontbijt, lunch en diner. U kunt zich aanmelden TE GOES: A. M. Z., Spieghelstraat 5. Tel. 2200 TE MIDDELBURGStoomtram Walcheren, Markt, Telef. 3043 en 3044. V.V.V. Verkeershuis, Lange Delft, Telef. 2112. T. C. W. v. Graafeiland) Turfkaai 11, Telef. 3200. TE VLISSINGENV. V V., Coosje Buskenstraat, Telef. 2345. Garage De Murjnck, Paul Kruger- straat 209, Telef. 2008. Sigarenmagazijn Ter Meulen, Walstraat 34, Telef. 2341. Weka's Pijpenhuis, Walstraat 31, Telef. 2840. Verder bij de A.M.Z. kantoren en agentschappen te Borssele, Hansweert, Kamperland, Rilland, We- meldinge en Ierseke. 13 cent per stuk mals en vet nu 14 ct. p. stuk dik en vet H ct. per 100 gr. Kerkstraat 5, Tel. 2614 V lissingen FIRMA Walstraat 44, Vlissingen buZONDEli GESLAAGDE SCHELDEBEKERWEDSTRIJD De activiteit van het Scheldebekercomité en de zorgvuldige voorbereiding van deze wedstrijd is wel bijzonder beloond. Onder ideale weersomstandigheden kon het gehele programma worden afgewerkt. Geheel volgens de verwachtingen, die we vorige week reeds uitspraken, is deze negende internationale Scheide- oekerwedstrijd een demonstratie van perfecte organisatie ge- woraen. Dank zij de medewerking van de Marine en de beide .Loodswezens was het mogelijk met de vele boten de wedstrijd van nabij gade Le siaan, terwijl ook op het strand en de boule- varas net puDiieK., dat 111 massa was opgekomen, voiieuig op de noogte kon worden gehouden met de luidsprekers. xoen om i.i4 uur de vuurpijl door de lucht kliefde, nam deze negende titanenwedstrijd een aanvang. Twee zwemsters en veertien zwemmers pionsten in het water om elkaar de zege te gaan oetwisien. Het was een prachtig gezicht. Zestien jollen op een rij, geflankeerd door loods- en af haalboten, motorsloepen, jaenten en vissersboten, gaven een beeld van een kleine vloot revue, bestraald door een heerlijk zomerzonnetje. Opvallend was, hoe direct na de start de zwemmers door het opkomende water uit eikaar kwamen te liggen. Een gunstige positie namen direct in de nummers 9 en 4, n.i. van Daatseiaar en van Rijk, resp. van de Kobben uit Hilversum en D.J.K. uit Amsterdam. Kater zou blijken, dat deze beide zwemmers regelrecht op de overwinning afzwommen en na een nek aan nek race met slechts een twaalf meter verschil zouden arriveren aan de finishlijn. Nog enige tijd bestond de mogelijkheid van verrassing door de verandering van het getij, daar de positie bij het keren van het tij zeer belangrijk is bij deze wedstrijd. Lange tijd werden de koplopers gevolgd door de nummers 3 en 10, n.l. Hessing van u.j.K. en Schopman van Het IJ, eveneens Amsterdam, doch bij net intreden van de ebstroom bleken van Daatseiaar en van Rijk toen de juiste koers te hebben genomen en zwommen onbedreigd naar de finish. Van Rijk liep nog veel in van zijn opgelopen achterstand, doch kwam nog juist twaalf meter te kort. Inmiddels werd in de middengroep zwaar gevochten om de volgende plaatsen. Om 2.10 uur was de volgorde van Daatse iaar, van Rijk, Schopman, Hessing, de Waal, Hoy (Eng.). Tien minuten later liep Schopman iets in, terwijl van Meenen en Stender aanzienlijk achterop bleven. Vooral ook de Engelsman Hoy had een riskante plaats ingenomen. Terwijl de koplopers tamelijk scherp de vloedstroom schuin doorkruisten, liet de Engelsman, die toch reeds een moeilijke startplaats had aan de oostzijde, zich steeds meer afdrijven, zodat hij een veel grotere omweg maakte. Na een dappere strijd in het inmiddels stil staande water kon de ebstroom niet meer helpen en moest hij voor ae boulevards ondanks wanhopige pogingen totaal uitgeput in de jol worden gehesen. Vier maal had hij reeds gerust en de vijfde keer besloot begeleider van Bel, dat hij de strijd moest staken. Deze beslissing bleek wel een heel gelukkige te zijn, want enkele seconden later zou deze tot het bittere einde zwem mende Engelsman ongetwijfeld in levensgevaar hebben ver keerd. Overduidelijk is hier wel gebleken, hoe noodzakelijk de aanwezigheid van deskundige V.R.B.-leden is. Om half 3 waren de vier eersten meer uitgelopen op de rest, terwijl de beide Engelsen toen nog de vleugels bezetten. Mej. Veldhuijzen had inmiddels een zeer gunstige positie ingenomen en werd gevolgd door onze stadgenoot Siem Ventevogel. Verder op lagen Scheffer, Wiarcta, de Wit, de Waal, die rugslag zwom en Bouwmeester. Vele mogelijkheden bestonden er nog voor deze groep, daar de ebstroom nog moest beginnen. Om kwart voor drie liep van Daatseiaar iets uit, terwijl Mej. Veldhuijzen zich losmaakte van de middengroep en tijdig een goede positie innam voor de eb en de eindsprint. Om drie uur kwam er teke ning in de strijd, toen allen voor de boulevard lagen. Van Daatseiaar trok regelmatig door en Hessing moest van Dijk los laten. Deze 19-jarige en jongste deelnemer ging zelfs nog op van Daatseiaar af en reduceerde in de eindsprint zijn achterstand tot slechts twaalf meter. Mej. Veldhuijzen volgde Hessing en Schopman, in welke volgorde de ploeg binnenkwam. Het was kwart over drie toen de winnaar aantikte onder luid gejuich en het gefluit van de bootsirenes enz. Op het strand vond onder grote belangstelling en luid applaus de begroeting plaats door Dr. A. Staverman. Bij elke deelnemer of deelneemster stond al een Rode Kruislid gereed met een deken, terwijl de medische staf direct de conditie controleerde. De Robbenleden zagen zich. extra oegroet door Geertje Wielema, die zich tevoren had gè- blesseerd en niet kon starten. Achtereenvolgens kwamen nu binnen Wiarda, Scheffer, Mej. de Hooge, de tweede dame, Bouw meester, ten Seldam, de Waal, Gill, Stender, Cambier uit Bres- kens, de eerste Zeeuw, na een nek aan nek sprint met Siem Vontevogel uit Vlissingen en een verschil van 0.3 sec., de Wit en van Meenen uit Breskens, de derde Zeeuw. 's Avonds vond in de Sociëteit van het Belgisch Loodswezen, de prijsuitreiking plaats onder leiding van de Voorzitter, Ir. Hupkes. Een welkomstwoord werd gevoerd door de heer Steen- wege, Voorzitter van de Belgische Loodsen Sociëteit. Hierna tracht de heer Hupkes vele dankwoorden tot de medewerkers. Burgemeester Mr. B. Kolff sprak er zijn vreugde over uit, dat deze traditionele wedstrijd, een geesteskind van o.a. oud-Burge meester van Woelderen, zijn voorganger, die hem voor deze wedstrijd zijn bijzondere sympathie had laten kennen, eindelijk na een lange onderbreking weer was verwezenlijkt. De Voor zitter van de K.N.Z.B.-sportcommissie, de heer J. Ambrust,. roemde de perfecte organisatie van de wedstrijd, waarheen hij officieel was afgevaardigd, hetgeen na de oorlog nog niet eerder geschiedde. Hierna richtte Dr. Staverman zich met een per soonlijk woord tot allen in verband met zijn afscheid van de organisatie. Het was een aangrijpend moment, toen hij zijn vriend Jan Stender, die sinds 1930 alle negen Scheldebeker- wedstrijden meezwom en er twee van wist te winnen, als blijk van trouw aan deze wedstrijd een prachtige antieke gouden, trouwring aanbood en beide mannen elkaar ontroerd dankten.. Eén brok Scheldebekerwedstrijdhistorie werd daar op dat mo ment vertegenwoordigd door deze twee oudgedienden. Een rijke periode van stuwkracht en sportiviteit werd daar afgesloten. Twee lichtende voorbeelden voor de nieuwe sportgeneratie. Met een vol gemoed dankte Jan Stender voor alles wat Dr. Staverman in de afgelopen twintig jaar, .volgens hem harde sport met veel. tegenslagen, voor hem had betekend en aan wie hij veel van. zijn doorzettingsvermogen dankt, sinds hij de eerste keer in 1930 totaal uitgeput de eerste wedstrijd zwom. Stender noemde het parcours het zwaarste van Nederland en zwaaide lof toe aan de Zeeuwen, die ondanks het gemis van een overdekt zwembad voor regelmatige training gedurende een geheel jaar, toch deze tocht kranig hadden volbracht. Nadat Dr. Staverman nog een fraai havengezicht van Vlissingen van enkele eeuwen geleden had overhandigd aan Inspecteur de Mulder van het Belgisch Loodswezen, ging Voorzitter Hupkes tot de prijsuitreiking over.. Hiermede behoorde een prachtige wedstrijd weer tot het verleden en kunnen zowel het Comité als de vereniging de Zeehond met genoegen hierop terugzien. Een traditioneel evene ment voor Vlissingen werd weer verwezenlijkt. Te koop een Wandelwagentje Havendorp 568, Vlissingen Te koop een crème Til-up kin derwagen. Kasteelstraat 67, Vliss. na 5 uur. Appels 25 ct.. rijpe Peren 35 ct. de Kilo. Tomaten, Meloenen, enz. „Centrum", Kerkstraat 4, Vliss. Laat U bevoorraden door Harms' gedistilleerdhandel enz. Daar zijn we beiden mede gebaat. Weest zuinig op Uw kostbare documenten. Laat er Fotocopieën van vervaardigen bij Van Berkel, Nieuwendijk 45, Vlissingen. Te koop een in prima staat zijnde Tandem met goede banden, licht, merk Magneet, zeer billijke prijs A. Klip, Nieuwstraat 6, Vliss. Indien er v doende aanvoer i>, kunnen wij weer regelmatig leveren de De gestoomde is prima 1 De Groene Maatjesharing is nu binnen ieders bereik 14 cent en buitengewoon goed Kaas- en Vishandel Oude Markt 10 Tel. 2189 Vlissingen Banketbakkerij P. M. Merk. Deze week Choc. Sprits 250 gr. 60 ct, Hazelnoottruffels 150 gr. 48 ct, Tompouces 4 voor 50 ct Heeft U ons heerlijk romig ijs al eens geproefd? Vanille 10ct, chocoijs 20 ct, cups 25 ct. Halve liter 75 ct Voor strand en duinen aman delbroodjes, botercake, boter hoek, cocosmacronen, cano'g, ge vulde ringen, zandtaartjes enz, Spritskoeken 6 ct, 5 voor 25 ct. Alleen Zaterdag 4 heerlijke tom pouces 50 ct. Speciaal adres voor fijn gebak P. M Merk, badhuis straat 28, Tel. 2783 Gaat U met vacantie? Laat Uw haar dan nog voordien verzorgen door Kapsalon Goormachtig, Spuistraat 58, Vliss. Simplex, Burgers E.N.R., Juncker en Magneetrijwielen. Agent voor Vlissingen Rijwiel Centrale, Kou- dekerkseweg 59, Tel. 2544, Vliss. Te koop een Herenrijwiel Noordstraat 22 bov., tussen 6 en 7 uur, Vlissingen Te koop: Tweeverdiepingshuis op mooie stand met 25M2berg- of werkplaatsruimte en vrije poort Ziet er netjes uit. Brieven no. 590, bureau van dit blad. Let op! Wegens vacantie zijn wij gesloten van 14 t.e m. 19 Aug. Kapsalon Goormachtig, Spui straat 58, Vlissingen. Nog enkele soorten Wol en en kele Jongenstruien en -pakjes, zeer voordelige prij/en. S. Hollehrandse, Nieuwendijk 37 Vlissingen Alle soorten Zuurtjes 16 ct per 100 gr. Grool, Bellamypark 36, Vlissingen Heden weer ontvangen ee« zen ding prima Molenklokjes, tegen de zeer voordelige prijs van f 6.75. Ons succesartikel. Hor logerie J. Peters, Bellamypark 40 Vlissingen Bruidssuikers 30 ct per 150 gr. 49 ct per 250 gr. Grool, Bella mypark 36, Vlissingen Te koop 2 Damesfietsen f 55 en f 45. Lammenstraat 7, Vliss. Rijwiel Centrale Vlissingen. Grote sortering in Rijwielen, rij wielbanden cn onderdelen. Doet uw voordeel. Koudekerkseweg 59 Telefoon 2544 Voor een neutje thuis, Harms, spullen In huis. Huis van vertrou wen. Franco door heel Nederland IJsbonbom, Bruidsuikers, Zure Hartjes, 2 ons 35 cent. „Centrum", Kerkstraat 4, Vliss. Weer ontvangen Korte Tabak, f 1.— en f 1.50. Sigarenmag. Jo Malgo, Hobeinstraat24, Vlu- Wegens overcompleet te koop prima massief Cuba mahonie salon- en eiken slaapkamer-ameu blement. Oosters karpet 3.25x2.40 Kapstokken, dienbakken over gordijnen, vitrages, spreien. Electr. garnituren, hooikist en fauteuil, in handomdraai rustbank, bed. Londensekaai 31, Middelburg Te koop: zinken badkuip, voor- oorl. kwaliteit, weinig gebruikt f 10.kinderbox f 5 en enige boeken over pluimvee enkonijnen Te bevragen t C. W. Schuys, Jan Vermeerlaan 24, Vlissingen Te koopDamesfiets. Ferdinand Bollaan, 14, Vliss. Te koop wegens vertrek 2 groen emaille vulkachels tegen lage prijs. Kasteelstraat 28, Vliss. Te koop Kinderwagen en kinder stoel, Eedestraat 12 bov., Vliss, na 6 uur. Port, Sherry en Madeira van de bekende huizen Sandemann,Oon- zalez, Constantino enz. Harm's wijnhandel, Telefoon 2013 Bodedienst, Vlissingen, Middel burg, Goes en verhuizingen. Fa. Jongepier en Luitwieler, Niéuw- straat 30, Molenstraat 61, Schel» destraat 8, Tel. 2559 en 2794 Heerlijke vette Makrelen Vette Harderwijkers Gebakken Haring Gebakken Schol Fijne Hollandse Nieuwe Vette Kamper Paling VISHANDEL Bellamypark 44 Tel. 2224 op Zondag 30 Juli te Vlissingen. Ned. Herv. Gem., St. Jacobskerk 10 uur Ds. D. J. Vossers van. Leiden. 5 uur Ds. J. S. Hartjes. Havendorp 10 uur Ds. J. S. Hartjes. Geref. Kerk, Paul Krugerstraat9.30 en 5 uur Ds. H. A. Wier- singa van Baarn. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. J. Drenth van Amersfoort. Dinsdag 1 Aug. des avonds 8 uur Dhr. L. Floor, Theol. Cand. Doopsgez. Gem.10 uur Ds. M. de Boer. Geref. Gem.9.30, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst. Evang. Luth. Gem.9 uur Ds. H. Johannes. Vrijz. Herv. 10.45 uur Ds. K. G. Eckenhausen van Brouwers haven. Geref. Kerk Art. 314.30 uur Ds. J. C. Janse van Rijswijk. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst. 3.30 uur Openlucht samenkomst. 5 uur Jeugddienst. 8.30 uur Verlossingssamen komst, leidster Kapt. H. G. Aulman. R.K. Kerk Stille H. Missen half 8 en 9 uur. Gezongen Hoogmis half 11. 7 uur Lof met Rozenkrans. In de week H. Missen 6.45, 7.30 en 8.30 uur (wijziging voorbehouden). Woensdag-, Vrijdag- en Zaterdagavond om 7 uur Lof. Vrijdag le Vrijdag van de maand, 's morgens 7.30 uur gezongen H. Mis. Havendorp H. Mis 8.30 uur. Dr. Detmar, Badhuisstraat 25, Telefoon 2233. van Zaterdag 29 Juli tot en met Vrijdag 4 Augustus Apotheek Engering, Singel.

Scheldebode | 1950 | | pagina 3