Weekprofijt Reclameprijzen Bouman-Noach Direct voordeel Extra Reclame-aanbieding Brusselse Biscuits 250 gram voor 35 ct. Boterhamworst J fRanS naeReBOUX, de dappere redder door onze Extra Reclame f 0*65 per 100 gram )3-&lte fyangenó tn ÏÏleibjbb Een vacantiereis van twee vrienden 25 cent per 100 gram Uw was behandelen door „ANTOIME" Het koekje van deze week Zeeuwse Moppen P. van Bclzcn Lakenkatoen O 98 180 cM. breed per M. Lr Geborduurde Lakens 2-persoons, per stuk Linksgeweven Kousen per paar Regenmantels met Capuchon, per stuk Witte Onderjurken met ronde hals Geplatteerde Onderjurk Q 85 ronde hals, per stuk Ul Bandages CQ per stuk Ü/L lil Gestreepte Poplin 1 39 voor Pyama's per M. Il Jarretelles per paar Washandjes per stuk Prima Oogjesluier per stuk Teddyluiers Jaegerwol per stuk per knot Zwarte Sajet per knot Pr. zwarte Werksokken per paar Lichte Khaki-Overhemden van fijne gabardine, per stuk Prima Overhemden streep-dessin, per stuk Zeer luxe Dames-Onder jurken, met garnering van Zwitserse kant, in de kleu ren wit - zalm - lichtgroen - lila - geel per stuk Zeer luxueuse Dames- pyama, wit gebl., p. stuk Gordijnrail compleet p M. f 0.89 Gordijnveer plastic p. M. f 0.33 1001 Textielartikelen tegen uiterste prijzen U bespaart guldens op Uw textiel- uitgaven door te kopen bij de N.V. v.h. Lepelstraat 5-7, Tel. 2262, Vlissingen Voor fiets- en wandeltochten, naar strand en zee, neemt U allicht eens een Biscuitje mee. Heeft U onze losse Thee al eens geprobeerd Deze week voor de speciale prijs van Alleen verkrijgbaar bij de bekende Sperwer-winkeliers Alleen vlees bij de maaltijd geeft U na tafel een verzadigd gevoel. Daarom stellen de sla gers het op pijs U ook deze week weer een aanbieding te doen, die U in staat stelt Uw brood goed te beleggen. Wij verkopen n.l. deze week Heeft U dit al eens geprobeerd, de worst iets dikker gesneden en dan gebakken. Er is maar één woord voor: Verrukkelijk". Normaal gesne den zijn er ongveer 12 a 14 plakjes in een ons, dus bijzonder voordelig. Deze aanbieding is geldig van Vrijdag 30 Juni tot en met Donderdag 6 Juli. GEORGANISEFRDE SLAGERS VAN VLISSINGEN EN SOUBURG Laat in de Zomer- en Vacantiedagen Stoom- en Chemische Wasserij v. Dishocckstraat 26, Tel. 2696, Vliss. Transpataserende behandeling zonder prijsverhoging is 55 ct per half pond Luxe Bakkerij Groene woud 35 - Vliss. Telefoon 2803 Alle dagen vers gerookte Kamperpaling vet en mals. Billijke prijzen. Nieuwe gerookte bokking Gestoomde makreel Blanke zoutevis Gedroogde kookschol en schar Nieuwe haring WOLTERING-VERBURG Kerkstraat 5 Vlissingen GEMEENTERAADSBESLUITEN De Raad van Vlissingen besloot tot het vaststeken van een verordening, regelende de inrichting en samenstelling van een commissie van toezicht op het lager nijverheidsonderwijs voor meisjes het vaststellen van een verordening, regelende de inrichting en samenstelling van een commissie van toezicht op het lager nijverheidsonderwijs voor jongens het heroprichten van het standbeeld voor Frans Naerebout op het Bellamypark tegenover de Voorhaven en daarvoor een bedrag van f 10.100.te voteren aankoop van de bermen van de Vrij domweg in verband met de aanleg van het recreatieterrein achter de Nolledijk aankoop van enkele percelen grond hiertoe verbetering van de Bloemenlaan wat betreft wegdek en trottoirs verhuur grond aan de N.V. P.Z.E.M. verhuur grond nabij de hoek Hogeweg-Adriaan Brouwerlaan voor het plaatsen van een kiosk voor de verkoop van rook artikelen benoeming leerkrachten voor de gemeentelijke industrie- en huishoudschool aan het Groenewoud het verienen van gelden ten behoeve van de Oranjeschool het uitbreiden van de in aanbouw zijnde Industrie- en Huis houdschool het baggeren van de Vissershaven het aanschaffen van een verrijdbare muziektent het aanschaffen van 14 lichtmasten voor Tuindorp en Tuin stad en de Verlengde Hobeinstraat het verlenen van een crediet van f 32.500.ter voorziening in de waternood en van f 1100.voor de aanschaffing van een reservepomp daarvoor. (vervolg van pagina 1) Zelf gingen de redders naar huis om enkele uren te rusten. De volgende morgen gingen de mannen nogmaals uit om de laatste overlevenden te halen. De kerken stroomden vol en menig dankgebed en bede voor de redders steeg op, terwijl deze opnieuw strijd leverden tegen de woeste zee. Tegen middernacht kwam het scheepje opnieuw binnen met zestien schipbreuke lingen aan boord, zodat allen van het wrak waren gehaald. De naam van Naerebout klonk weldra door het gehele land. Gedichten werden gemaakt op zijn heldenfeit, terwijl zelfs een toneelsluk werd vervaardigd, dat werd opgevoerd in Vlissingen in de aanwezigheid van Frans Naerebout. Zo wist Vlissingen een groot man te eren in die dagen. Na een veelbewogen leven werd hij op oudere leeftijd vuur torenwachter op de vuurbaak, die in 1808 op de hoek van de polder Oost-Beveland op het eiland Zuid-Beveland werd ge plaatst. Drie jaar later werd hij havenkapitein en sasmeester aan de haven van Goes. In 1813 echter verviel deze functie en werd hij weer lantaarnopsteker, om in armoede zijn oude dag te slijten. In 1816 trof hem een droevige slag toen zijn vrouw overleed. Na twee jaar in eenzaamheid overleed hij. Een leven, vol menslievendheid en offervaardigheid werd hiermede afge sloten. Gelukkig had men de laatste jaren nog iets goed ge maakt van het hem aangedane onrecht, toen hij zijn jaarwedde als sasmeester niet meer had ontvangen. Hij was in 1816 be noemd tot Broeder in de Orde van de Nederlandse Leeuw met een toelage van tweehonderd gulden per jaar, terwijl een gift van de Koning van vijfhonderd gulden ter afdoening van zijn achterstallige loon hem zijn lasten verlichtten. Zo waren dan de laatste levensdagen van de dappere loods iets meer verhelderend geworden door de nog onverwachte en talrijke bewijzen van hoogachting en genegenheid, die hem werden geschonken. Rustig leefde hij nog in stilte voort. Een voudig, zoals hij altijd was geweest. Nadat hij eenmaal was gevonden aan de voet van de lantaarn, waar hij van vermoeid heid en uitputting was neergezegen, werd hij bedlegerig totdat hij omringd door kinderen en kleinkinderen op zeventigjarige leeftijd overleed. Een groot man was heengegaan. Een man, die zou blijven voortleven in de herinnering van het nageslacht, vooral in die van ieder die te maken heeft met de zee en alle daaraan ver bonden gevaren, omdat zij beter dan anderen beseffen, wat destijds door deze redder is gepresteerd. Daarom past het Vlissingen in deze tijd, ondanks alle moei lijkheden, op waardige wijze het nageslacht een blijvende herinnering te geven in de vorm van een standbeeld, opdat niemand deze roemrijke daden zou kunnen vergeten. KRIS-KRAS SBSBSBBH HOOGWATER TE VLISSINGEN - Breskens plm. 6 min. vroeger Zaterdag 1 Juli 2.3914.59 uur Zondag 2 Juli 3.3115.49 Maandag 3 Juli 4.2116.35 Dinsdag 4 Juli5.0817.24 Woensdag 5 Juli5.5718.12 Donderdag 6 Juli 6.4118.55 Vrijdag 7 Juli (laatste kwartier) 7.2719.44 de SpAutó, Spitdt «ac&iJatUmufoet GteJtl De opgave van vorige week schijnt nogal in de smaak ge vallen te zijn, ofschoon er enkelen waren, die het niet goed begrepen hebben. De prijzen werden als volgt behaald le prijsSpaarbankboekje van de Vlissingse Nutsspaarbank met f 2.50, Piet Sommeijer, Hobeinstraat 61, Vlissingen. 2e prijs Waardebon van f 1.50, Ria Veijgen, Verk. Quakkelaarstraat 7, Vlissingen 3e prijs Waardebon van f 1. Alfred van Veeren, Koudekerkseweg 84, Vlissingen Deze week zijn er verschillende verborgen diernamen op te sporen uit de volgende zin We zaten gezellig over koetjes en kalfjes te praten toen er opeens twee tegelijk begonnen te zingen. Oplossingen in te zenden voor Dinsdag a.s. 5 uur Noord straat 44. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdags na 2 uur. Frans liet Jan even ter controle op zijn horloge zien, dat het vijf over half een was. „Nu moet je onthouden," ging Dirk verder, „dat om twaalf uur de zon precies in het zuiden staat. Als ik dus om ongeveer half een naar de zon kijk, moet ik mijn linkerarm iets achter de zon uitstrekken, m'n rechterarm in de tegenovergestelde richting strekken en dan wijst mijn rechterarm dus naar het noorden. Nu ga ik met mijn neus naar het noorden staan, dan is het Oosten aan mijn rechterkant." „Ik ga altijd met mijn gezicht naar het zuiden staan," zei Joop, de jongste van de patrouille, „dan is het oosten aan mijn linkerhand." „Jij doet altijd anders dan een ander", zei Dirk. „Zo kan je het natuurlijk ook berekenen, maar gewoonlijk redeneren we van het noorden uit." Jan en Piet vonden het erg interessant, maar wilden nog meer weten. „Hoe doe je dat dan als het avond is, of als de zon achter de wolken schuil gaat Frans maakte echter voorlopig een eind aan het gesprek en deelde mee, dat zijn maag het geen half uur meer zonder eten uit zou houden. Met spoed werd nu het kampement opgezocht en binnen tien minuten stonden de piepers op de primus. Terwijl een paar jongens verdere toebereidselen maakten voor de maaltijd, zaten de anderen met Jan en Piet te praten. Honderd en een vragen werden gewisseld. Onze vrienden vonden het reuze leuk om met zo'n grote troep bij elkaar te zijn, vooral toen Ko, de muzikant uit de patrouille, zijn gitaar voor de dag haalde en de jongens allerlei leuke wijsjes zongen. Inmiddels kwam het maal gereed en haalden de jongens hun tinnen borden voor de dag. Jan en Piet maakten hun pakje brood los, dat aan hun riem zat. Frans zei„Zijn jullie wel eens meer op visite geweest „Hoe bedoel je dat," zei Jan, „natuurlijk, al vaak genoeg." „Nam je dan ook je brood mee", vroeg Frans met een knipoog naar de andere jongens. „Nee, dat niet", zei Piet. „Maak dan, dat die boterhammen weg komen, anders denkt Dirk, dat je zijn kookkunst in twijfel trekt en dan zou hij erg beledigd zijn, niet waar, Dirk „En of," zei Dirk, „ik heb voor de gasten juist iets extra's gemaakt." „Jullie staan al beter in de pas bij Dirk dan een uur geleden," zei Frans, „toen kon hij jullie wel opeten, omdat jullie onze sporen stuk getrapt hadden." „Ja," zei Piet, „die sporen. Dat is ons tot op heden niet duidelijk. Ik heb bij mijn weten geen spoor gezien. Hoe doen jullie dat dan Met pijltjes van krijt of zo Nu ging er' een daverend gelach op en Piet voelde dat hij iets geks had gezegd. „Je denkt toch niet dat we kleine jongens zijn, die „pijlen zoekertje spelen Wij maken echte sporen, die in de natuur thuis horen. Maar als ik het goed begrijp," zei Dirk, „hebben jullie helemaal geen sporen gevonden of gezien." „Hoe zagen die er dan uit", vroeg Jan.

Scheldebode | 1950 | | pagina 4