Gebr. C. en J. Maas 3 Tips 2 3 BOBBE TAXIKOLIJN SNOEKJES Waarschuwing Predikbeurten Met alleman naar MAAS VISHANDEL JANSSEN telefoon 2000 telefoon 2008 CC Doktersdienst Apothekersdienst Het moet nu maar gebeuren! Goedkoop en goed, als Maas 't doet Nieuwe Voor examen geslaagd 1 dan een mooie Vulpen Parker Waterman Union, enz. Vulpenhuis ,,'tHoekje" f 5.30 BUYS DE KONING voor deze week f 26.75 f 28.50 f52.50 en f73.50 v. d. Manderestr. 4 Verl. Paul Krugerstr. 11 Prijs 50 cent per 15 woorden Elk woord meer 5 cent U koopt toch ook "bij de adverteer ders in De Scheldebode Dit "blad wordt ie dere Vrijdag huis aan huis "bezorgd! BONDSVERGADERING „MAARTEN LUTHER" Dezer dagen had in de zaal Concordia de begroetingsavond plaats, ter gelegenheid van de bondsvergadering van de Neder landse Bond „Maarten Luther". De Voorzitter van de afdeling Vlissingen, de heer Vader, opende de avond en memoreerde de geschiedenis van de afge lopen dertig jaar, daar de afdeling op 10 October a.s. 30 jaar zal bestaan. Na de oprichting telde de afdeling de eerste jaren ongeveer tien leden, doch dit ledental kon worden opgevoerd tot 34, terwijl men kans zag f 1400.aan de behoeftigen van de bond uit te reiken. In September 1940 moest het werk tijdelijk worden stopgezet, terwijl na de bevrijding bleek, dat een gedeèlte van het archief en de boeken waren verdwenen. Momenteel bedraagt het aantal leden 20. Na deze inleiding bracht het kerkkoor enkele liederen ten gehore, terwijl de Voorzitter door een declamatie de Zeeuwse gevallenen herdacht, waarna het Zeeuwse volkslied volgde. Namens de Bond sprak de Bondsvoorzitter, dhr. M. Ruppert, dank voor de gastvrije ontvangst in Zeeland en beloofde het verwoeste archief zoveel mogelijk te zullen aanvullen met afschriften van de beschikbare correspondentie. Spreker hield een beschouwing over de taak van de vereniging en zei, dat deze niet alleen gezocht moet worden in de kring van gelijkgezinden, doch in de gehele maatschappij. Hij sprak de hoop uit, dat ondanks de moeilijkheden de Vlissingers zullen vasthouden aan de beginselen en het doel van de organisatie. Ds. Johannes sprak hierna over democratie en Lutheranisme. In de pauze werd een verloting gehouden, waarna het toneel stukje „Met vacantie" werd opgevoerd. Zaterdagmorgen werd in Concordia de algemene vergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer M. Ruppert, die een bijzonder welkom toeriep aan de afgevaardigden van andere kerkgenootschappen, alsmede de heren L. P. van Oorschot en M. A. van Popering, vertegenwoordigers voor het gemeente bestuur van Vlissingen. Spreker wees op de moeilijkheden in de bond, waartegenover echter weer stond de fusie van de Hersteld- en de Evangelisch- Lutherse gemeente. Met nadruk betoogde hij, dat het werk niet mag worden afgewenteld op enkele ambtsdragers, doch dat ieder zijn aandeel er in leveren moet. De Heer van Oorschot begroette hierna de leden namens het gemeentebestuur en wees op de verwoestingen van onze stad en de herbouw daarvan, doch ook op de nog grotere vernielingen op geestelijk gebied. Voor het herstel daarvan dient ook de Lutherse gemeente te ijveren. Vervolgens werd de agenda afgewerkt. 's Middags hield de heer J. F. Jaanus uit Bussum in de Lutherse kerk te Middelburg een referaat over het onderwerp „Vragen rondom de nieuwe kerkorde". Spreker schetste de diverse kerkorden in de loop der historie en achtte een hernieuwde bestudering van de Lutherse leer stellingen van groot belang. Een der aanwezigen vroeg tijdens de rondvraag opheldering over het vasten, waarop de voorzitter beloofde daarover in een volgende vergadering te zullen spreken. In Vlissingen tracht een colporteur van Van Gent's Bureau voor Bedrijfsreclame gevestigd Jasmijnstraat 79 Rotterdam, hij vooruitbetaling advertenties te plaat sen voor een uit te geven Zaken- en Bedrijfsadres- boek voor Vlissingen. Alvorens hier op in te gaan wordt geadviseerd over dit bureau inlichtingen in te winnen bij de Commis saris van Politie te Vlissingen TENTZENDING Met medewerking van de plaatselijke predikanten, zullen van 8 tot 15 Juli 1950 tentsamenkomsten gehouden worden op het terrein van Dishoeckstraat-Singel. Dit zal dan de eerste maal zijn na de oorlog, dat de Evangeli satiekring Vlissingen in de gelegenheid is een tent te plaatsen. De algehele leiding der tentsamenkomsten berust bij de Evangelist Jb. Klein Haneveld uit Bodegraven, die de tent ver strekte, de banken zijn van de voormalige Zuidertentzending, die door bemiddeling van Notaris H. van Mazijk te Sluis gratis voor dit doel beschikbaar zijn gesteld. Medewerken het Duet of Kwartet Servaes uit Gent (België), het Breskens zangkoor „God is mijn lied" en vele sprekers. De opening zal plaats hebben op Zaterdag 8 Juli door de leider der tentsamenkomsten, daarna zal Ds. J. S. Hartjes en Evangelist J. Servaes spreken, met medewerking van Duet Servaes. ONTBOEZEMING VAN EEN LEZERES (Wie volgt). Wilt ge iets verkopen of hebt ge wat van node, Plaats dan een „Snoekje" in „De Scheldebode". Het kost maar 50 cente(n), Zowel in de zomer als in de lente. Je zult bijna altijd slagen, Dus ik zou het er maar op wagen. „De Scheldebode" is een interessant blad, Dat bij al de advertenties ook veel nieuws bevat. Zij verschijnt gratis in ieder gezin Dat wil er in Vlissingen heus wel in. Ik besluit nu m'n rijmpje Met dank aan de redactie Voor hun activiteit en actie. op Zondag 2 Juli te Vlissingen. Ned. Herv. Gem., St. Jacobskerk 10 uur Ds. J. C. Sickesz, Voorber. H.A. 5 uur Ds. J. S. Hartjes. Havendorp 10 uur Ds. J. S. Hartjes. Geref. Kerk, Paul Krugerstraat9.30 en 5 uur Ds. A. Verschoor. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. J. Tijmes van Nunspeet. Doopsgez. Gem.10 uur Dhr. J. P. Matthijssen. Geref. Gem.9.30, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst. Evang. Luth. Gem.9 uur Ds. M. van Empel van Middelburg Vrijz. Herv. Dhr. J. B. Salvanink, Voorganger N.P.B. Schiedam. Geref. Kerk Art. 31 4.30 uur Stud. C. Trimp van Amsterdam. Leger des Heils10 uur Heiligingsdienst. 3.30 uur Openlucht samenkomst. 5 uur Jeugddienst. 8.30 uur Verlossingssamen komst, leidster Kapt. H. G. Aulman. R.K. Kerk H. Missen half 8 en 9 uur. Gezongen Hoogmis, waarna uitstelling van het Allerheiligste, om half 11. 7 uur Lof met Rozenkrans. In de week de H. Missen om 6.45, 7.30 en 8.30 uur (wijziging voorbehouden). Woensdag-, Vrijdag en Zaterdagavond om 7 uur Lof. 7 Juli half 8 gezongen H. Mis. De volwassen vormelingen worden Zondagnamiddag tijdig in de Parochiekerk te Goes verwacht. De kinderen uit onze Parochie zullen Maandag 2 Juli te Vlissingen het H. Sacrament van het Vormsel ontvangen. Havendorp H. Mis 8.30 uur. Dr. Sluijter, Badhuisstraat 70, Telefoon 2225. van Zaterdag 1 Juli tot en met Vrijdag 7 Juli Apotheek Engering, Singel 60. Kersen 3 pond 40 cent Tomaten 75 cent per kilo Bananen 70 cent per pond Sinaasappelen 8 voor 100 cent Aalbessen 3 pond 65 cent Aardbeien (iedere dag vers) Alles spotgoedkoop De prijs van onze aardappelen blijft een verrassing, deze wordt U bekend gemaakt op ons reclame-bord aan huis Reken maar op spotgoedkoop. Verder nog afgeladen wagens groenten aan moordprijzen Oude Markt 18, Telefoon 2632, Vlissingen zijn nu bijzonder mals en laag in prijs. Bij de nieuwe aardappelen prachtige Zoutevis (zonder graat) 95 en 75 ct per Va kilo Ruim gesorteerd in Vette Kamperpaling Gepelde Garnalen Fijne Zure Haring Bellamypark 44 Tel. 2224 'De feiten hebben overtuigend bewezen ,,DE SCHELDEBODE" wordt gelezen. Onze sortering bevat BALLPENNEN met con- troleerb. inktvoorraad f 1.25 De betrouwbare Scandia Ballpen f 2.95 Paul Krugerstraat 68 Telefoon 2\ 94 - Vlissingen Iedere week komen er nieuwe snufjes. Zo ontvingen wij 'n solide Vruchtenpers waar U letterlijk alle fruit mee kunt persen, terwijl de prijs zeer aantrekkelijk is n.m.l Walstraat 50 Vlissingen Wij brengendeze week 3 zéér voordelige aanbiedingen 1'n vlotte jeugdige Japon met aangeknipte mouw, bijzonder geslaagd mo del van kreukvrij lersch linnen in turquois, mais, bleu, oud rose, maten 88 - 40 - 42- 44 'n jeugdig model Japon in de grote maten met korte mouw en wit piqué kraag en manchetten, laine noppé in bleu, tur quois en groen maten 46 - 48 - 50 'n Sportmantcl prima Engelse Tweedstof zeer geschikt voor Uw vacantie en voor het najaar, een wat men noemt een gezellige jas, maten 42 - 44 - 46 - 48 Voor Uw Stoffen en betere Damesconfectie eerst kijken bij Uw Itla'deLisI Coosje Buskenstraat 63 Vlissingen VLISSINGEN (hoek Beatrixlaan) VLISSINGEN Prima schrijf bloc 100 vel 98 ct. Talens' inkt in blauw, blauw-zwart rood, groen. Ball-pen 95 ct Een wereldbei, reuze voor de kinder kamer f 1.95 (Zie etalage) Pracht collectie vulpotloden. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15 Wegens omstandigheden voorde Vrijdagmorgen Nette Werkster gevraagd. Scheldestraat 57 ben. Te koop gevraagd goed werken de handnaamachine en grote ver rekijker. Brieven onder No 581, bureau van dit blad Te koop ledikantbedje en wagen bedje. Adres bureau v. d. blad Banketbakkerij P. M. Merk, deze week „Amandelstengels" 250 gr. 60 cent „Choc. Kletskopjes" 150 gram 45 cent Om mee te nemen naar strand en duinen, gevulde koeken, zand taartjes, cakes enz. spritskoeken 6 cent, 5 voor 25 cent. dubbele spritskoeken met chocolade 12 ct Wist U dat wij een grote sor tering zomerbonbons en vruch tenkoekjes hebben? en heerlijk Vanille ijs 10 cent, choc. ijs 20 cent, cups 25 cent Ons ijs is speciaal verpakt om enige uren te bewaren. Choco- ice-creamtaart, twee smaken met vruchten en slagroom f 2.90 Va nille ijs V-» liter 75 cent, 3/4 liter f 1.10 P. M. Merk. Badhuisstraat 28, telefoon 2783 T koop z.g.a.n. Meisjessportfiets en gewone Damesfiets. Nieuw- straat 6, Rijwielstalling A. Klip, Vlissingen Te koop een zware broedse kip f 6.Adriaan Brouwerlaan 14, Vlissingen Speciale Reclame, deze week 1 fles Vermouth voor f 1.65 Alleen bij Hildernisse, St. Jacobsstr. 24 Crêpe papier, glacé-,, steentjes- en dakpannetjespapier PJakrond- jes, lampekappenpapier, Décal- commé of overdruksels voor lampekappen (bloemen o.a. or chideeën), kinderbedjes, kinder stoelen enz. Jo Maes, St. Jacobs straat 15, Telefoon 2294 Het neusje van de zalm! Triumph- Rijwielen, met oliebad ketting- kast, trommelremmen en versnel lingsnaaf. Zie etalage. Aart Klip, Groenewoud 31, Vlissingen „De Hal" heeft weer enorme voorraden en goedkoop! Aardap pelen nergens zo goedkoop! Voor aardbeien en kersen naar „De Hal", Noordstraat 80, tele foon 2792, Vlissingen Prima komkommers en grote bossen kroten 2 voor 25 cent Pracht sla 6 voor 25 cent. „De Hal", Noordstraat 80 Eet nu worteltjes! 2 grote bos sen voor 35 cent „De Hal" Noord straat 80, Vlissingen Haal bij ons Uw aardappelen, dan heeft U de beste voor het minste geld. „De Hal" Noord straat Vlissingen Philips Rijwielen de nieuwste modellen sport- en toerrijwielen ook R.S. en Renirijwielen. Aart Klip, Groenewoud 31, Vlissingen Ripolin binnen- en buitenlak, Glans- en lakverven voor binnen en buiten. Plastic-emaillak, pla muur, stopverf, kwasten en pen selen. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, Vlissingen, Telefoon 2294 Bodedienst, Vlissingen, Middel burg, Goes en verhuizingen. Fa. Jongepier en Luitwieler, Nieuw- straat 30, Molenstraat 61, Schel destraat 8, Tel. 2559 en 2794 Te huur aangeboden een gedeelte van bovenwoning. Zeer geschikt voor man of vrouw alleen of bejaard echtpaar. Te bezichtigen na 6 uur 's avonds. Te bevragen Bureau „De Scheldebode" Te koop bakfiets. W. Fleurbaay Leeghwaterstraat 88, Vlissingen Te koop donkerblauw Mantelcos- tuum en guramiregenmantel. Bo- nedijkestraat 19 bov. Vlissingen H. W. Harms' wijn-, likeur- en gedistilleerdhandel, Spuistraat 6, Telefoon 2013, Vlissingen. Speci ale zaak. Huis van vertrouwen. Billijke prijzen.Franco toezending De volksslijterij bij uitnemendheid Tijdens kermis gesloten Te koopt i.g.s.z. crème kinder wagen, merk „Patria" Te bevra gen na 7 uur. Singel 87 bov. VI, Kersen, bessen, aardbeien, zeer goedkoop. Zie de prijzen in de etalage. Centrum, Kerkstraat 4 Te koop 1 paar nieuwe witte bruidsschoenen m. 39 en bruids sluier. |an van Gooyenlaan 49, Vlissingen Net persoon van Chr. huize vraagt net kosthuis in Vlissingen, met huiselijk verkeer. Brieven on der No. 579, bureau v. d. blad De feestvreugde stijgt ten top! Wanneer U voor Uw bruiloften en gezellige avondjes de electri- sche Pick-up met versterker als mede dubbele luidsprekers met microfoon en de allernieuwste gramofoonplaten huurt bij J. J. Kloprogge, Bonedijkestraat 24, Vlissingen. Zeer billijke prij zen Te koop 3/4 viool, kist, muziek- lessenaar, 1 paar zwarte suède damesschoenen 38, hoge hak z. g.a.n. Woltering, Kerkstraat 5 Te koop electrisch kacheltje en z.g.a.n strijkijzer 127 volt of te ruilen tegen 220 volt. Bellamy park 7 bov. Vlissingen Zoutloze kaas, pakjes van 2 ons Woltering-Verburg, Kerkstraat 5 Te koop tegen spotprijs groot kruisnet met lier enz. en hand naaimachine. Brieven onder No 580, bureau van dit blad Kinderzitjes en dubbele bagage- tassen, autopeds in prima afwer king. Alles onder volle garantie. Aart Klip, Groenewoud 31, VI. Bussen etalageverf „eta" en„de- corol" Potjes plakkaatverf en plak- kaatinkt. Prima plakkaatschrijvers en marterharen letterzetters. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, Vliss* Reuze collectie witte colliers. Zie etalage. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, Vlissingen Dames- en Herenrijwielen com pleet met prima lamp, jasbescher- mer en slot 115-129 en 139 Sport- rijwielen 125-129-139 Alle rijwie len met garantie. J. Goedbloed, Nieuwendijk 7-9 Vlissingeu Voor betere haarverzorging is Kapsalon Goormachtig Spuistraat 58, Telefoon 2641, het beste adres Heden verkrijgbaar prima Franse Eau de Cologne voor f 0.75 De nieuwste Amerikaanse kam bor stel f 1.— Uw Ioge's slagen bij ons abso luut voor een souvenir! Jo Maes, St. jaeobsstraat 15, Vlissingen Te koop 10 witte Leghorns kui kens 9 weken. 1 kinderledikantje gasstel, 1 zwarte keukenkachel Jan Vermeerlaan 40, Vlissingen Te koop een paar zwarte Heren schoenen maat 38, Zeilmarkt 6 Zolang de voorraad strekt. Jaeger wol voor f 1.38 per 100 gram. Zwarte Scheepjes sajet f 1.65 per 100 gram. S. Hollebrandse, Nieu wendijk 37, Vlissingen Plak zelf geen dot soldeer op Uw mooie ketel enz het kan on zichtbaar bij L. Outermans, Korte Zelke 3, Vlissingen Te koop nieuw zijden commu niejurkje leeftijd 12-13 jaar, een plusfourpak leeftijd 15-16 jaar, een herencostuum kleine maat. Scheldestraat 34, Vlissingen Te koop 10 kuikens 14 weken R.I. Jan Vermeerlaan 25, Vliss. Behang vanaf 45 cent, Rehang- linnen, spijkers en grondpapier Lfnerusta, kinderbehang en kin- derranden. Jo Maes, St. Jacobs straat 15, Vlissingen Een eigen verenigingsorgaan verstevigt de band in een ver eniging of club. Laat zo'n orgaan verzorgen door Lichtdruk- en Co- pieerinrichting Van Berkel, Nieu wendijk 45, Vlissingen Rijwielsloten 1.25-1 50 Binnen banden 1.25 Buitenbanden 2.95 3.60 Para 3.85 Jasbeschermers 1.50 2,25-2 75 Fietsvlaggatjes nationa le en internationale kleuren wol 65-75-85 cent Zeeuwse 75 cent J. Goedbloed, Nieuwendijk 7-9

Scheldebode | 1950 | | pagina 3