Toonaangevend in prijs en kwaliteit! Bouman-Noach Gebr. C. en J. Maas Direct voordeel lies Bessensap met suiker en 500 gr. prachtige Siam- rijst samen slechts 71 ffiwi )mm> Vlissingers ROODE KRUIS Eedie m ïïleiijei Een vacantiereis van twee vrienden 4.95 9.95 7.75 9.95 9.82 1.92 1.52 1.47 3.98 Bij betaling via Uw schadeboekje 5 Procent korting Voor Uw beursb elangen staat altijd op de bres de N.V. voorheen koopt een lot van het Daar zijn de appeltjes van Oranje weer Zo is 't en GOEDKOOP, SAPPIG EN ZOET Nieuwe aardappelen gratis geschrapt tegen dagprijs en natuurlijk concurr erend. VOOR RECLAME Busgroenten nog steeds tegen de lage prijzen Ons speciaal artikelAppelmoes 65 ct, p. blik Goedkoop en goed, als Maas 't doet co X g co Het succes van de week Alleen verkrijgbaar in de bekende Sperwerwinkels Leverpastei, groot blikje van 200 gram voor de reclameprijs van 39 cent Verder zolang de voorraad strekt; 1 fles puddingsaus en een pakje pudding samen voor 29 cent Sp&iM, Spiaft Tuj^tüotU wtdcd 6tó3tl ja, er stonden weer genoeg koopjes in I Luxe Damesgarnituur, 3-delig wit met schou derband en kantgarnering voor slechts 9.90 Onderjurk, hemdje en directoire van dit garnituur ook apart verkrijgbaar. Luxe Damesonderjurken (Valenciënne) met schouderbandje en garnering Valenc. kant. Kleuren: lila, zacht groen, geel, zalm en wit per stuk 8.25 Tea-shirts, wit en geel met ronde hals maat 5, 6, 7. Maat 5 2.55 Witte overhemden met vast boord en dub bele manchetten. Uitstekende kwaliteit per stuk 9.95 Witte polohemden vanaf Een uitgebreide sortering tricotages voor dames, heren en kinderen Een kerncollectie babykleding, de liefst ge klede baby's dragen kleertjes van de N.V. v.h. Bouman Noach, Vlissingen 2-pers. lakens, prima kwaliteit p. st. 9.76 Slopen vanaf 2.47 Geruite zomerdekens per stuk Schipperslakens 155 x 209 cm. Schipperslakens 180 x 225 cm Flanellen lakens Ivoor flanel per meter Gekleurd Flanel per meter Gestreept pyamaflanel Schortenbont, frisse dessins, p.m. v.a. 1.98 Glorialinnen (blauw) per meter 1.73 Molton dekens Alle soorten doeken in de beste kwaliteiten tegen uiterste prijzen Lepelstraat 5-7 Telefoon 2262 „VERFBRON" GEOPEND ïn 't pand Walstraat 8 opende de firma P. A. GiUissen en Zn. Zaterdagmiddag een nieuwe zaak in schildersbenodigdheden. De nodige bloemetjes zorgden ook hier voor een feestelijke stemming in deze moderne zaak. OPLICHTING Het wordt weer oppassen voor onze zakenmensen. Dit is deze week duidelijk gebleken toen zich in een dameszaak alhier enkele koopsters vervoegden, die twee mantelcostumes op zicht meenamen. Bij nadere informatie bleek op het opgegeven adres niets bekend te zijn, zodat het een oplichterstruc betrof. De politie stelt een onderzoek in. Het is wel treurig, dat op deze wijze misbruik wordt gemaakt van goed vertrouwen. Oppassen is daarom de boodschap voor de zakenmensen. 2 series le seriehoofdprijs retour Vlissingen-Folkestone met logies en ontbijt aan boord. 2e serie hoofdprijs reisje per tourincar naar Brussel v.v. voor 2 personen (of gelijkw. reis in Ned.) Verder tal van fraaie prijzen De advert, werd ter beschikking gesteld door de Fa. Hooydonk HET RODE KRUIS OEFENDE Vele stadgenoten hadden zich verzameld rondom de Voor haven, toen de afdeling van het Rode Kruis aan het oefenen was. Het is een gelukkige gedachte geweest van de leiding, om deze oefening in het openbaar te houden en het publiek te demonstreren, dat onze Rode Kruis-mensen werkelijk paraat zijn, wanneer het er om gaat hulp te bieden. Het was geen eenvoudige opgave, die de ploegen kregen te verwerken. Het rondeeltje bij de Vismijn was omgetoverd in een brandend fabrieksterrein en daar de hulp slechts kon worden gebracht over de haven heen, was men uitgerukt met een kabelbaan, die met een boot naar het rondeeltje werd gebracht, teneinde de denkbeeldige gewonden hierlangs te kunnen vervoeren. In 22 minuten was de baan gereed, zodat een aanvang kon worden gemaakt met het overbrengen der gewonden. Vanaf de Boule vard keken honderden stadgenoten geïnteresseerd toe, hoe de Rode Kruismensen het er zouden afbrengen. De oefening ver liep zeer vlot. Rustig en beheerst werden de brancards naar de kabel gebracht en gleden de gewonden door het luchtruim naar de overkant, waar rappe handen hen overnamen, om deze op de gereedstaande auto te laden en de gewonden toe te ver trouwen aan de verpleegcolonne. Voorzitter van der Mark gaf een duidelijke toelichting, zodat ieder wist waar het om ging en de diverse houdingen der gewonden tot uiting kwamen. Ook de brandweer en de E.H.B.O. waren in de oefeningen betrokken en bleken de situatie volkomen meester te zijn. De oefeningen werden geleid door Dr. M. Schreuder. Aanwezig waren diverse autoriteiten, waaronder Burgemeester Mr. B. Kolff. Nog be trekkelijk onverwacht was de oefening reeds beëindigd en ver trok de auto met gewonden, terwijl de vele toeschouwers huis waarts keerden. Gelukkig kon deze „Ramp" worden besloten met een pittige mars door de luidsprekers. Laten we hopen, dat dit voorlopig zal kunnen blijven voortgaan. Toch is het nuttig dat in geval van werkelijke rampen een grote ploeg mensen beschikbaar is om de helpende hand te bieden. Daarom ver dienen al deze vrijwilligers onze warme hulde en zal ieder gaarne in deze weken de kans benutten om deze prachtige organisatie, die steunt op vrijwillige bijdragen, bij de inzame lingsactie metterdaad te waarderen. Reeds nu beschikt men over een noodziekenhuis met 90 bedden. Voor een stad met een inwonertal als Vlissingen kan deze capaciteit niet te hoog worden opgevoerd, terwijl ook de verdere organisatie over de nodige financiën dient te kunnen beschikken. Het Rode Kruis staat klaar om te helpen. Aan ieder de taak het Rode Kruis te helpen. De oplossing van -vorige week was Piet had in zijn portemonnaie 2 kwartjes, 3 stuivers en 4 centen. i.^Lxd le prijsSpaarbankboekje van de Vlissingse Nutsspaarbank met f2.50, Nelly Wolf, Schuitvaartgracht 61, Vlissingen 2e prijs Waardebon van f 1.50, Bertie v. d. Ham, Adr. Verdoelstraat 28, Vlissingen 3e prijs Waardebon van f 1. Jo Robijn, Schuitvlotstraat A 89, Groede Voor deze week het volgende Welk beroep heeft onderstaand persoon S. DER TOFFEE'S Oplossingen inzenden tot uiterlijk Dinsdag 5 uur a.s. Op de envelop vermelden het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdagsmiddags na 2 uur. ,,'t Is dus iemand, die een paar schoenen heeft met nieuwe gummihakken", zei Piet. Nu gingen ze verder zoeken. „Oppassen, dat je niet op de sporen trapt," zei Jan, „anders kunnen we het begin niet vinden. We moeten zoveel mogelijk op 't mos lopen." Na enige tijd hadden ze de richting van het spoor gevonden en langzaam ging het nu verder het bos in. Soms konden ze het niet meer volgen, want de „gummihakloper", zoals ze de onbe kende noemden, was vaak ook over het mos gegaan, zodat de afdruk niet meer te onderscheiden was. Piet sneed van tijd tot tijd met zijn mes een kruis in een boom, zodat ze de weg wel terug zouden kunnen vinden. Soms waren er verschillende voetafdrukken door elkaar, waaruit bleek dat de „gummihakloper" niet alleen was, maar vergezeld werd door anderen. Op sommige plaatsen was het zo'n gewirwar van sporen, dat de jongens eerst na lang zoeken het spoor weer vonden. Het was op een van die plaatsen, dat Piet ontdekte dat er een papiertje aan een boom was bevestigd. Het zat niet vastgeplakt of gespijkerd, maar was tussen de schors van de boom geklemd. Nieuwsgierig holden de jongens er naar toe. „Niet aanraken," zei Jan, „je kan niet weten of er iets bijzonders met dat papier is." „Er staat anders niets op te lezen," zei Piet, „alleen een streepje en een punt, en een eindje verder drie strepen achter elkaar." De jongens begrepen er niets van en besloten om het spoor maar verder te volgen. Ze waren nu al een heel eind het bos in getrokken en hadden besloten niet eerder met het zoeken op te houden voordat ze de „gummihakloper" gevonden hadden. Eindelijk kwamen ze aan een smalle zandweg, die dwars door het bos scheen te lopen. Het spoor waren ze meteen kwijt, want hoe ze ook in het zand speurden, er was geen enkele voetstap te zien. „Zullen we een eindje de zandweg opgaan," stelde Piet voor, „misschien vinden we verderop wel iets „Welke kant wil je opgaan zei Jan. „Er zijn twee rich tingen mogelijk." „Laten we dan ieder een kant opgaan, mogelijk vindt een van ons tweeën wat. Wie iets gevonden heeft, moet fluiten." „We moeten niet te ver gaan, want die weg kronkelt nogal en anders raken we elkaar ook kwijt." Zo werd afgesproken, en ieder ging een kant op. En werkelijk, Jan was nog maar een paar honderd meter de weg op of een langgerekt gefluit kondigde aan dat Piet succes had. Piet kwam op een holletje aanlopen en riep hijgend „Heb je het „Nee," zei Piet, „maar kijk eens Hij liet Jan een blikken E.H.B.O.-doosje zien. „Dat moet iemand hier toch verloren hebben, het lag schuin tegen deze kant hier." Q O cm O M LU CO <~n X h- CO t— cm O co LU Zo juist ontvangen grote partij Sinaasappelen, 7 voor 100 cent en niet zo maar van die prullen hoor, neenMoordsinaasappelen En verder grote aanvoer van partijen groenten tegen fantastisch lage prijzen. KOMT, ZIET EN OORDEELT! U zult zelf zeggen zo goedkoop is het nergens Kropsla 6 voor 25 ct. Bloemkool vanaf 20 ct. 2 Kilo mooie appelen 100 cent Oude Markt 18, Telefoon 2632, Vlissingen O C/> 03 m N O O o AFLOOP VERKOPING HUIZEN TE VLISSINGEN Door Notaris J. L. Verhagen zijn op 24 Mei in het openbaar verkocht de volgende huizen en erven te Vlissingen. De Erve Bok, Walstraat 65, 67, 69, 71, 73 en 75. Koopster De gemeente Vlissingen voor f 13.000. Het woonhuis aan de Hobeinstraat 81, groot 1.20 are. Koper De heer C. J. Mommaas voor f 3425. Het woonhuis aan de Molenstraat 28, groot 93 c.A. Koopster De gemeente Vlissingen voor f 4000. Het woonhuis aan de Molenstraat 40, uitkomende aan de Spuistraat, groot 1.06 are. Koopster De gemeente Vlissingen SR ijst met besssensap is fijn, Gaat het weer de Sperwer zijn Die in deze ook weer spiedt, Shfaar wat 7L 7 mééste voordeel biedt!

Scheldebode | 1950 | | pagina 4