BOBBE Weekprofijt r ■If ^4 Eed^e fonqeni en YÏUtijeA r Een vacantiereis van twee vrienden Bij betaling via Uw schadeboekje GEWELDIG Hugo Reynders „In 't Paradijs" V Nieuwe U kent toch de Girly japonnen, die vlotte sportieve modellen in de populaire prijs klasse De japon welke niet overal te koop is, waarvan wij voor Vlissingen de alleen verkoop hebben. Ook in tennis- en strandjaponnen zéér aparte modellen VLISSINGEN Gebloemde Meisjesjurken Korte mouw Frisse kleuren Lengtes van 60-90 cm Badwol 8 kleuren f 2.50 per 100 gram Er is een leuke kleurwed- strijd voor alle kinderen van 6-12 jaar. Wil je mee doen? Kom dan maar eens naar onze etalages kijken! L. de Keyzer Havendorp - Tel. 2059 A, H. C. Mercy Scherminkelstraat 32 Telefoon 2816 Autorijders, kent Uw püchten, Dimt op de weg bijtijds Uw lichten. VEILIG VERKEER Ontbijtspek slechts 28 ct per ons Elly Abrahamse, Nieuwendijk 43 bov., Vlissingen Dikky Gebuys, Rembrandtlaan 46, Vlissingen 3e prijs Waardebon van f 1. Ko van Heulen, Verk. Quakkelaarstraat 19, Vliss. Witte wollen baby capes 6.95 Woll. gehaakte babycapes 14.21 Handwerk, prachtpatronenl5.90 Wollen babyjasje met capuchon 8.26 Babymutsjes (o.a. Lindberg model) 2.25 Babypakjes vanaf 2.88 Babyjurkjes vanaf 3.15 Baby bretel broekjes vanaf 2.10 Slobbroeken vanaf 3.44 Baby truitjes vanaf 1.86 Luiertruitjes vanaf 1.71 Ledikantgarnituren, geborduurd 6.27 Babyhemdjes vanaf 0.65 Teddyluiers 1.43 Oogjesluiers 1.16 Luchtgevulde bedzeiltjes 2.98 Gummi luierbroekjes 0.85 Cadeau-artikelen voor Baby Rammelaars, poederstrooiers, ba byschoentjes, babykruikjes, garni turen - borsteltje, kam, poeder en zeepdoos in leuke verpakking Kinderdirectoires vanaf 1.31 De liefst geklede baby 's dragen kleer tjes van de N.V. v.h, Bouman-Noach Diverse mooie garnituren, onder jurk en directoir, w,o. in doos- verpakking vanaf 5.67 Witte damesblouses vanaf 5.25 Damesbadpakken, zuiver wol vanaf 8.95 Damesregenmantels uitstekende kwaliteit 24.93 Kinderregencapes, effen en geruit vanaf 11.90 Leuke kleuter jasjes vanaf m. 000 maat 000 21.20 Verpleegsterlinnen, dubbel breed zeer zware kwaliteit p. m. 3.75 Katoenen herenpyama's 11.95 Ribfluweel voor sportjasjes per m 4.38 Tafellaken vanaf 5.76 Ruime sortering baddoeken, thee doeken, handdoeken, wafeldoeken, vaatdoeken, washandjes Fama stofdoeken 0.47 Hospitaaldoek per m 3.12 Witte moltondekens p.st. 3.98 Tafelkleden vanaf 7.90 Gekleurde vitrage, dubbel breed p. m. 1.79 Gebloemde tijk, 140 cm breed per m 3.49 Gestreepte tijk 140 cm breed per m 2.95 Ruige cocosmatten, p. st. 7.40 Cocos deurmatjes 100 Pet cocos 2.39 Balatum, 200 cm br. p.m 2.50 Tafelzeil per m. 3.49 Gordijnrail compl. per m 0.98 Gordijnveer plastic per m 0.35 IJzersterke vloerbedekking terra en groen per m 12.87 Bedstellen 1-pers. 3-dlg met kapokkussen vanaf 39.75 Prima kapokstellen 2-pers, 3-delig 149.50 Voor Uw beursbelangen staat altijd op de bres de N.V. voorheen Lepelstraat 5-7 Telefoon 2262 is het succes van en zijn Ensemble in Café-Restaurant Bellamypark 7, Vlissingen Iedere Zaterdag- en Zondagavond van 8-11.30 uur Ook 2e Pinksterdag muziek. Voor niets komt de zon op Maar De Scheldebode ligt iedere Vrijdag gratis in uw bus Het koekje van de week Allerhande P. van Belzen J' Voor Uw stoffen en bete re damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUIS Coosje Buskenstraat 63 I DAMESHANDWERKENenWOI. St. Jacobssfraat 28, Tel. 2872 DEPOT PALTHE is een artikel met vele mogelijkheden 1. Dik gesneden en gebakken met een eitje 2. Dun gesneden een delicatesse op het brood 3. Aan het stuk en gekookt, smaakt het als ham en is veel goedkoper Heeft U dit al eens geprobeerd Een stukje rookspek van 5 a 6 ons of meer, IV2 uur in goed heet water plm. 85 graden, laten trekken, daarna uit het water nemen, het zwoerd er warm afhalen en het spek koud of warm dun gesneden op de boterham. Het hele gezin smult er van en de prijs is deze week van Vrijdag 19 t.m. Donderdag 25 Mei Profiteert er van Uitsluitend a contant afgehaald aan de winkel GEORGANISEFRDE SLAGERS VAN VLISSINGEN EN SOUBURG Het beroep van de meneer van vorige week was Modelmaker. De prijzen vielen als volgt le prijsSpaarbankboekje van de Vlissingse Nutsspaarbank met f 2.50, 2e prijs Waardebon van f 1.50, Daar gebleken is, dat velen een opgave als die van vorige week, op prijs stellen, geven we ditmaal weer een verborgen beroep. V. RECHTER, TIEL. Oplossingen voor Dinsdagavond 5 uur Noordstraat 44. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdags na twee uur. Nu ze tot rust kwamen, voelden ze zich toch wel erg moe. Het was alsof ze lood in hun schoenen hadden, zo wogen hun benen. Ook bemerkten ze, dat hun benen onbehagelijk gingen gloeien. Ze lieten zich geen tweemaal noden om te gaan eten, want ook hun maag gaf tekenen van belangstelling. En terwijl ze aan het eten waren, vertelden ze om beurten en soms ook wel tegelijk, van hun belevenissen van die dag, en ook hoe het gekomen was dat ze er zo laat waren. „Waar of ze die nacht wilden slapen vroeg de boer. De jongens vertelden dat ze hun tent hadden meegebracht. De boerin wilde daar echter niets van horen. Het was veel te laat om nu nog een tent op te slaan, vond ze. Bovendien had ze op zolder een twee-persoons ledikant staan en ze zou het even in orde maken, want de jongens zouden wel graag naar bed willen. Dan konden ze morgen nog wel praten met elkaar. Hoewel de jongens het leuk vonden om hun tent nog op te slaan, hadden ze toch ook wel oren naar het voorstel van de boerin, want eerlijk gezegd, ze konden hun ogen haast niet meer open houden. Ze stemden dan ook grif toe en spoedig volgden ze de boerin op het smalle laddertje, na eerst de baas nog wel te rusten gewenst te hebben. Het was een grote zolder waar ze terecht kwamen. Bij het schijnsel van Jans zaklantaarn zagen ze in een hoek een grote hoop graan liggen. Aan de andere kant van de zolder stond hun bed klaar. Ze wensten ook de boerin een goede nacht en spoedig lagen onze vrienden onder de wol. Het was vreemd dat ze beneden haast omrolden van de slaap en nu ze eindelijk in bed lagen, wilde de slaap niet komen. Allerlei voorvallen van die dag speelden door hun hoofd. Zacht spraken ze er over met elkaar, doch tenslotte kondigde hun regelmatige ademhaling aan, dat de slaap zich over hen had ontfermd. De volgende morgen waren Jan en Piet al vroeg uit de veren. Ze hadden heerlijk geslapen. „Als een blok", was Piets antwoord, toen de boerin vroeg of ze fijn geslapen hadden. -Zelfs het gekraai van de hanen, en er waren er wel drie, had hen niet gewekt. Nu zaten ze achter een flinke stapel boterhammen en een beker melk, plannen te maken voor de komende dag. Ze vonden het wel vreemd om in de „keuken" te eten, want op de vloer lag geen kleed of mat, maar er was fijn wit zand gestrooid. De boerin, die buiten druk bezig was met haar werk, kwam af en toe eens zien of de jongens soms ergens gebrek aan hadden. Telkens moest ze de kippen uit het voorhuis jagen. Dat waren daar blijkbaar geregelde gasten, want telkens kwamen ze weer terug en toen de jongens kruimels en kleine stukjes brood begonnen te voeren, was het hek helemaal van de dam. Een kip was er bij die het speciaal op een glimmend knoopje van Piets rijbroek had voorzien. Telkens pikte zij er naar al joeg Piet haar weg, even later kwam ze weer terug. Ondertussen leek het wel een kippenfeest, want iedere keer stapte een nieuwe gast het vertrek binnen, gelokt door het gekakel en gezang van haar zusters. Ook waren er een paar hanen binnengekomen, die bazig de grootste brokken voor zich zelf reserveerden en een ander ogenblik met hun verleideijk getok de hennen naar zich toe lokten. Toen Piet weer de ene kip van zijn broeksknoopje weg joeg, sprong plotseling een grote haan tegen hem op, die hem met zijn sporen een gevoelige klap gaf. Piet schrok geweldig en gaf een grote schreeuw. Luid kake lend en fladderend maakten de verschrikte kippen dat ze weg kwamen. De boerin kwam aanhollen en vroeg wat er gebeurd was. Nadat de jongens haar verteld hadden wat er aan de hand was, ging ze, gerustgesteld, weer aan haar werk. Toonaangevend in prijs en kwaliteit BOUMAN-NOACH U vraagten zij spelen Melodiën, die U Uw dagelijkse zorgen doen vergeten Komt en geniet Met een gezellige avond in 't verschiet- zeer licht in gewicht 50 ct per half pond Luxe Bakkerij Groenewoud 35 - Vliss.

Scheldebode | 1950 | | pagina 4