i Wielerwedstrijden Toonaangevend in prijs en kwaliteit Bouman-Noach moeöeRöaqi 1 schaal prima Vruchten L. DE RIJKE gaven goed partij VERF Kamper Paling Frans de Muijnck LEO HELDER v.. i Utat denH U Mooie geschenken EEN ACTIEVE WINKELJUFFROUW voor f 2.50 D.O.S. boksers G. KI SER ROG Blanke Zoutevis „C O R O N A" S COLBERTS KAMGAREN BROEKEN WALSTRAAT 63 - TEL. 2536 - VLISSINGEN Wielerclub „De Scheldemond" ZATERDAG as. Cjebr. l^eyens Bellamypark JUWELIERS HORLOGERS Voor Moederdag Voor Uw FOTOTOESTEL naar Slagerij de Jonge, Walstraat 46, Vliss. Voor de Zomer I Stoom- en Chem. Wasserij „ANTOINE" 0.47 Damesjarretelles 0,49 per paar Prima Sinaasappelen, vol sap, 5 of 6 voor een gulden. Jonathan, Smeltappels en Stoof peren. Prima Bloemkool, Bospeen, Kropsla, Spinazie, Postelein, Stoofsla enz. enz. Zoute snijbonen 25 ct per kilo 3 blik tomatenpure voor f 1.— 4 blik Soepgroenten voor 90 ct. Appelmoes (Goudreinetten) 66 ct per groot blik Aardappel-, Groente en Fruitbedrijf v. d. Manderestraat 10 Vlissingen, Tel. 2904 Radiotoestel, Strijkijzer of andere electr. apparaten Wij repareren het voor U soel en billijk onder garantie j J. LEFÈVRE YïlaaH Uw. ïïla&deA blij, MOEDERDAG Bloemenmagazijn ïïlaedeA een blijvend geschenk vele artikelen in alle prijzen 't Geschenkenhuis van een mooie combinatie? Wij hebben voor U in prijzen van f 37.50 tot f 50.- vanaf f 29.50 V in het Bellamypark te Vlissingen Aanvang des namiddags 6.30 uur FIRMA 20 Prijzen vanaf f 16.50 Bellamypark 38 Telefoon 2648 PU Slagerij de Jonge vraagt voor spoe dig een flinke vlotte Jongedame boven 18 jaar, die graag met het publiek om wil gaan, vriendelijk en vlug Als U hier voor voelt, kom dan liefst 's avonds na 7 uur praten bij Wi) trans pataseren zonder prijsverhoging Uw lijfgoederen, waar door deze soepeler worden en hun frisheid langer behouden Daarom laat men 's Zomers de was doen door Van Dishoeckstraat 26 - 28, Vlissingen - Tel. 2696 Vraagt geheel vrijblijvend inlichtingen REGEN SPELBREKER Alle ijver van de Vlissingse Bond van Buurtverenigingen „Oranje en Vlissingen" ten spijt is de bevrijdingsdag op een triestige dag uitgelopen. De regen trad op als spelbreker en stuurde het gehele programma in de war. De bedoeling was geweest op vijf plaatsen kinderfeesten, film- en poppenkast voorstellingen te geven voor de kinderen. Alleen de filmvoor stelling in Alhambra slaagde, omdat men daar de regen kon buiten houden. Op verscheidene plaatsen heeft men nog getracht er iets van te maken, maar regen en modder maakten dat alles ontijdig moest worden beëindigd. Zelfs Jan Klaassen en Katrijntje bleken niet tegen de regen opgewassen. Aanvankelijk meenden de turnsters en turners echter dat het nog wel zou gaan en met St. Caecilia lustig spelend voorop waagde men de rondtocht er op. Het is echter te hopen dat deze wel al te gedurfde tocht met de kleine gymnasten in hun eerst smetteloze witte, maar later totaal verregende costumes, geen voor de gezondheid nadelige gevolgen zal hebben. Het is wel verleidelijk wanneer alles in het nieuw en keurig uit gedost staat aangetreden om toch door te zetten, maar er zijn nu eenmaal ogenblikken dat het aanvaarden van dergelijke teleurstellingen noodzakelijk is. Het moet feest en sport blijven en mag niet worden overdreven. Het bleef echter een hard gelag voor organisatie en deelnemers, nu alles in het water viel. Het verdere programma, n.l. ringrijden op de fiets, concerten op het Bellamypark en in het Havendorp, alsmede de muzikale rondgang werden dan ook maar afgelast. De feestvreugde werd zwaar getemperd door deze tegenslag. Met dit al werd het een feestdag, die grotendeels in de huiselijke kring werd door gebracht. Sajet per knot 1.59 Jeagerwol per kn. 1.49 Gebloemde meisjesjur ken, maat 70-90, maat 70 9.58 Mouwloze kinderjurken met strookgarnering m. 35-50. m. 35 5.95 Gekleurde zijden dames blouses met fijn nopje 7.40 Witte jongensblouses met k.m. maat 2-5 maat 2 4.19 Wafeldoeken st. 0.98 Baddoeken v.a. 1.29 BI. handdoeken 1.39 Uitstekende kwaliteit theedoek 1.29 Vaatdoeken Pr. stofdoeken 0.47 Washandjes 0.30 Linn. ontb.laken 6.95 Snoezige babygarnituur jasje met mutsje (doos- verpakking) 6.95 Linksgew. dameskousen uitst. kwaliteit 2.93 Damesschortjes vanaf 3.44 DameszakdoekenO. 24 Herenzakdoeken 0.39 Kinderzakdoeken met leuke dierengarn. 0.19 Rode zakdoeken 0.49 Herensokken fil d' écosse 1.36 Witte poloshirts 5.33 Khaki overhemden krimpvrij 9.85 Overalls maat 40-58 maat 40 11.25 Witte moltond. 3.98 Gebloemd tijk 140 cm breed 3.49 Gestreept tijk 140 cm breed 2.95 Cocos deurmatjes 100 Pet cocos 2.39 Ruige cocosmatten 100 Pet cocos 7.40 Rail compl. p. m 0.98 Gordijnveer plastic per m 0.35 De nieuwe zending ba latum is aangekomen 200 cm br. p. m 2.50 Spiralen 27.50 Extra aanbieding hand- weefgordijnstof, terra en groen. Zeer goede kwaliteit 120 cm breed 3.90 Tafelzeil p. m. 3.47 Cocos in de breedten 50-70-100 cm 100 Pet cocos Bedstellen 1 -pers. 3-dlg wolvulling met kapok kussen vanaf 39.75 Bij aankopen via Uw schadeboekje 5 Pet. korting Voor Uwbeursbelangen staat altijd op de bres de N.V. voorheen LEPELSTRAAT 5-7 Onder flinke belangstelling opende Zaterdagavond Voorzitter Nieuwpoort de laatste boksavond van dit seizoen in het Concert gebouw. Spr. verwelkomde de bokspromotor Theo Huizenaar met zijn leerlingen, de boksot'ficials en anderen. Medegedeeld werd, dat half October het le lustrum zal worden gevierd met een interessant programma. Van een stadgenoot had men een nieuw ringzeil cadeau gekregen, waardoor men bestaande moei lijkheden had kunnen oplossen. Hierna werd overgegaan tot het programma. Allereerst kwamen tegen elkaar uit A. de Jonge van D.O.S. en M. van Gerven van de school Huizenaar. Gerven opende met een felle aanval, doch de Jonge bleef er kalm onder en pareerde beheerst. Geleidelijk aan nam hij het initiatief over en bevocht zich een overwinning op punten. Ook bij de tweede partij, waarin de C-klasser J. Visser van D.O.S. het moest opnemen tegen J. Buit van school Moerkerk uit Amsterdam, zag de Vlissinger de eerste ronde even aan, om in de tweede bijzonder agressief te worden. Ook de derde ronde liet geen twijfel, zodat ook hij overtuigd won op punten. De derde partij bracht G. de Meijer van D.O.S. tegen J. Kristalijn^an de school Huizenaar. Kristalijn toonde een goede stijl, dochBeperkte zich veelal tot de verdediging. Meijer daar entegen viel steeds aan, maar verwaarloosde zijn dekking te veel, waardoor hij nog al eens een linkse directe moest incas seren. Ondanks zijn overwicht moest hij door zijn incorrecte slagen het onderspit delven. O.i. zou onbeslist een betere uitslag zijn geweest, vooral daar de scheidsrechter geen waarschuwing had gegeven voor de incorrecte slagen. In de vierde partij kon H. de Klerk het niet bolwerken tegen Evert Ooms uit Amsterdam en verloor op punten. Een harde strijd ontstond daarna tussen M. Riteco van D.O.S. en A. Pantekoek van school Oorschot. Hoewel Riteco zijn tegen stander vaak in de touwen dreef, bleek deze heel wat te kunnen verdragen. Minder fraai vonden wij zijn klemmen, waardoor Riteco zich echter niet van de wijs liet brengen. Toen de uitslag onbeslist werd bekend gemaakt, kregen beide taaie vechters een luid applaus. Een heel ander karakter vertoonde de volgende partij tussen Jan Meulmeester van D.O.S. en W. Doof van school Huizenaar uit Rotterdam. De Vlissinger ging direct in de aanval, maar de Zuid-Hollandse kampioen bleek een goede verdediging te heb ben. Zijn stijl was iets beter dan die van de Vlissinger, doch deze laatste vertoonde veel meer vechtlust en wist vaak goede treffers te plaatsen. Hoewel algemeen een onbeslist werd ver wacht, riep de jury de Zuid-Hollander als winnaar op punten uit. Beide boksers ontvingen de stijlprijs, waarop ze ook beiden volledig recht hadden. Het was een zeer fraaie partij, waarbij het uithoudingsvermogen een hartig woord meesprak. Na de pauze brachten Kouwijzer en Koks een partij stijl- boksen. Hierna bevochten in het vrije gewicht elkaar onbeslist J. de Haan en J. Schreutelkamp. Een pittige partij was ook die tussen A. de Jong van de school Oorschot tegen P. Mohr van school Huizenaar. Twijfelachtig vonden we echter ook hier de uitslag, toen Mohr winnaar verklaard werd. Jammer, dat de jury alleen uit Rotterdammers bestond, waardoor de uitslagen niet steeds konden bevredigen. Tot slot gaven de beide nationale boksers Jan de Bruin en Job Roos een demonstratie moderne boksles. Nooit hebben we geweten, dat met een springtouw zoveel variaties in de oefe ningen zijn te bereiken. Het was een lust de beide boksers met een aangeboren gemak zich in het touwtje te zien bewegen. Ook de verdere oefeningen lieten zien, hoe men deze sport tot in de finesses weet uit te werken. Bijzonder aardig en een com pliment voor de schoolleider Huizenaar was het optreden van de twee twaalfjarige boksertjes, die zowel in techniek als snel heid niet onderdeden voor de ouderen en waarbij bleek, dat de lessen reeds vroeg vruchten kunnen afwerpen. Met een bal werd de avond besloten. Vlissingen kan terug zien op een sportieve boksavond, waarmede D.O.S. alle eer heeft ingelegd. Mankeert er iets aan Uw Paul Krugerstraat 84 Vlissingen, Tel. 2895 Grondverf hele bus f 1.65 halve bus f 0.90 Glansverf hele bus f 2.45 halve bus f 1.25 klein busje f 0.60 Vliprine Waterverf Witkwasten Verfkwasten Het vertrouwde adres J. R O ELSE Scheldestr. 25 Tel. 2944 Vlissingen Onze bekende voor elke beurs vanaf f 0.90 per half pond Nieuwe buitengewoon mooi Kaas- en Vishandel Oude Markt 10, Vlissingen Wenst U een HULPMOTOR voor Uw Rijwiel Transportrijwiel Tandem of Invalidewagen dan naar Rijwiel- en Motorhandel Scheldestraat 45. Vlissingen Ook leverbaar Kaptein Mobylette Het rijwiel van klasse geeft haar op een mooie plant, een mooi bloemstuk of een aardig bakje. Wij hebben al iets moois vanaf 50 cent Fa. P. VAN DER MEER Badhuisstraat 36, Tel. 2669, Vliss. LID VAN DE FLEUROP Wij hebben ook EAU DE COLOGNE in kleine en grote flacons, of losse verkoop. ^Badhuisstraat 34, Vliss, 't Verkeer passeert U veilig. want Uw rode achterlichtje brandt VEILIG VERKEER

Scheldebode | 1950 | | pagina 2