Scheldebeker- Wedstrijd „De Verfbron" 1 Schoolvoetbal VERRASSING i „Stuijvesant" MANTELS Dierenbescherming Nieuw smederijbedrijf Tips uit onze Stoffen-afd. 1. Vistraline 2. Vistra Predikbeurten Verf Behang Waterverf i Kwasten Penselen 8 Aart Klip 1 MEI-VIERING te Vlissingen i 5 Mei 5 Mei uit de West voor anker VISHANDEL JANSSEN Heeft U n nog geen 7 Zomermantel 3. Grijs Kamgaren U/lil ye een ko-ek, maal niet „kei koekje" om? Kijk dan oo-o-l kei afyJLaan acJhlelom Doktersdienst Apothekersdienst s „Met een werkend Nederland, voor een verenigd Europa" Programma voor Maandag 1 Mei 1950 's Morgens acht uur i Boottocht naar Breskens. L. de Reyzer A. H.C. Mercy ^ll^EetVIS omdat het zo lekker is Deze week Prima verse kabeljauw Verse Tong Gestoomde makrelen Gestoomde Ponen Spekbokking Zalmbokking Fijne Koelhuisharing 3 (kreukherstellend) effen Vistra in 6 mo dekleuren 80 cm br. f 1.98 per m streepdessin in bleu- wit, cyclamen-wit, rood-wit, grijs-rood 80 cm br. 11.98 p. m voor costuums en rok ken, 150 cm breed f 9.75 per m Voor uw stoffen en betere damesconfectie eerst kijken bij Uw Modehuis Coosje Buskenstr. 63 De Heer J. W. Hupkes, Directeur der N.V. Kon. Mij. ,,De Schelde" heeft zich bereid verklaard het voorzitterschap van het Scheldebeker Comité op zich te nemen. Inmiddels is van de Kon. Ned. Zwembond toe stemming verkregen om de zwemwedstrijd te hou den op Zaterdag 15 Juli a s. VEILIG VERKEER op Zondag 30 April 1950 te Vlissingen Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. A. Verschoor. Geref. Gem.9.30, 2.30 en 5.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Leesdienst. Woensdag 3 Mei des avonds 8 uur Ds. Biesma van7Amsterdam. Ned. Herv. Kerk, St. Jacobskerk 10 uur Ds. F. S. Kloosterman, H. Doop. 5 uur Ds. Wagener van Zoutelande. Havendorp 10 uur Ds. J. S. Hartjes. Geref. Kerk Art. 314.30 uur Ds. D. Nieuwenhuis van Zaandam. Evang. Luth. Gem.10 uur Ds. H. Johannes. Doopsgez. Gem.10 uur Ds. S. M. A. Daalder van Haarlem. Vrijz. Herv.Geen dienst. R.K. Kerk, Nieuwe Markt Half 8 en 9 uur stille H. Missen. De gezongen Hoogmis om half 11. Na de H. Mis het Te Deum ter gelegenheid van de verjaring van H.M. Koningin Juliana. 7 uur Lof met Rozenkrans. In de week de H. Missen om 6.45, 7.30 en 8.30 uur (wijziging voorbehouden). Vrijdag, le Vrijdag van de maand, 7.30 uur gezongen H .Mis. Maandag 1 Mei, 's avonds 7 uur, Plechtig Lof bij de opening van de Meimaand verder iedere avond 7 uur Lof. Zaterdag, le Zaterdag van de maand. Donderdag, vooravond van de bevrijdingsdag. Havendorp H. Mis om 8.30 uur. Zondag 30 AprilDr. Boone, Badhuisstr. 24, Tel. 2950 Zondag- en nachtdienst vanaf Zaterdag 29 April t.e.m. Vrijdag 5 Mei Apotheek v. Ockenburg, Badhuisstraat Voor Slaagt U beter bij Nieuwstraat 62 Telefoon 2830 RIJWIELBEDRIJF GROENEWOUD 31 VLISSINGEN Een spannende sportweek ligt achter ons. Leerlingen van allerlei scholen hebben hun krachten gemeten op de voetbal velden. Dat de schoolvoetbal zich in een steeds groeiende belang stelling mag verheugen, bleek deze week wel. Niet minder dan 43 wedstrijden zijn gespeeld om uit te maken welke scholen over de beste elftallen beschikken. Dat hiervoor een uitgebreide organisatie nodig is, laat zich verstaan. Gelukkig beschikken we over enkele sportieve organisators in onze stad, n.l. de heren P. v. d. Pluijm en J. Oosterling, die zich niet hebben ontzien en hun vacantiedagen gaarne ter beschikking stelden van de voet ballende jeugd. Bijzonder aardig was het dan ook dat juist de heer Oosterling de beker aan de aanvoerder van de Vlissingse kampioenen, n.l. zijn zoon, ter hand kon stellen. Ook het ge meentebestuur liet zich niet onbetuigd en stelde zelfs het veld aan de Bosweg ter beschikking van de jeugd. Onze Commissaris van Politie, de heer v. d. Mark, heeft zich niet minder ver dienstelijk gemaakt door met een sympathiek gebaar het scheids- rechtersvraagstuk op te lossen. Tien mannen van de Hermandad traden op als scheidsrechter, zodat de bond er slechts drie be hoefde aan te wijzen naast dit politiepersoneel. Een prima samenwerking tussen jeugd en politie. Beter kan het niet. Dat de jeugd dit op hoge prijs stelde is ons meermalen gebleken en het zal niet nalaten een prettige sfeer te scheppen. Dit alles heeft ertoe bijgedragen dat het programma, dank zij de goede weersomstandighecj^n vlot is verlopen. De Vlissingse finalisten hebben zich kranig geweerd tegen de Middelburgse, toen het ging om het kampioenschap van Walcheren. In af deling A versloeg de R.K. Jongensschool de Middelburgse school met 31. In afdeling B ging de Chr. U.L.O. met 42 met de eer schuiven tegen de H.B.S. 3 uit Middelburg, terwijl in de afdeling C de Middelburgse H.B.S. het onderspit moest delven tegen de Vlissingse H.B.S. met 12. Over de gehele linie dus zegevierende Vlissingers. Bravo, jongens. Een record-uitslag heeft de Vlissingse Bonedijkschool geboekt door met 200 te winnen van de Biggekerkse school. Deze jongelui kwamen netjes uitgedost in hun beste kleren en blinkende schoenen naar het veld, in de verwachting, dat de organisatie ook wel voor shirts en schoenen zou zorgen. Toen dit niet het geval bleek te zijn, begonnen ze zo maar te spelen. Het strekt hun echter tot eer, dat ze tot de laatste minuut vochten voor een tegenpunt, hetwelk ze ook volledig zouden hebben verdiend. Vrouwe Fortuna weigerde echter elke concessie. Ook de Marnixschool uit Sou burg moest tegen deze voortvarende Bonedijkstraatmannen met 150 er aan geloven. Bonedijkschool 2 bleek met dezelfde kuren te zitten en toonde geen genade voor de Vincent van Goghschool door met 90 te winnen. Een minder prettige ervaring is opgedaan op het terrein aan de Bosweg, dat bij hoge uitzondering werd beschikbaar gesteld. Onverlaten hebben kans gezien van een oud kleedlokaal vijf en van een nieuw lokaal een ruit te breken. Wel een zeer ondank baar gebaar jegens de organisators van deze wedstrijden. Zij immers zijn verantwoordelijk voor de gang van zaken en moeten straks op het matje verschijnen en voor de kosten opdraaien. Een zeer onverkwikkelijk geval. Gelukkig betreft het hier niet deelnemers aan de wedstrijden. Mogen de leiders er daarom van overtuigd zijn, dat de deelnemers met bijzonder genoegen terugzien op deze dagen en met verlangen uitzien naar de vol gende keer. Er is goed werk verricht met deze sportdagen, daar van zijn we allen overtuigd. Onder bovenstaande leuze roepen wij alle leden van de Partij van de Arbeid, Vlissingse Bestuurdersbond, V.A.R.A^ Vrouwenbond P. v. d. A., Instituut voor ArbeiderSóntwikkeling, De Volksstem en de A. C. op tot deelname aan de Vertrek van de R.H.B.S., Brouwenaarstraat, Met de boot van half negen overkorte wandeling en samen komst met onze Zeeuws-Vlaamse vrienden: met de boot van elf uur terug. 's Middags half drie KINDERFEEST in het Goncertgebouw, Emmastraat, m.m.v. de A. J.C« afd. Vlissingenverder zullen er enige kinderilms worden gedraaid. (Inschrijving gesloten). 's Avonds acht uurFEESTVERGADERING in het Concertgebouw Opvoering van het Meispel „De eerste dag van Mei", van Ton Oosterhuis. De Mei-rede wordt uitgesproken door dhr. A. de Boon uit Rotterdam, hoofdbestuurder van de Alg. Transport- arbeidersbond. Toegangskaarten f 0.50 verkrijgbaar aan onder staande adressen en voor zover voorradig des avonds aan de zaal. Verk. Quakkelaarstraat 89, Brouwenaarstraat 6 ben., Badhuisstraat 45, Anjelierenlaan 47, Bonedijkestraat 142, Leeghwaterstraat 91, Koudek.weg 80 en Haven dorp 402. Voor Souburg; v. Teylingenstraat 21. Voor het Mei-comité, D. Romijn, Voorzitter Ch. J. Gillissen Verschage, Secr. H. de Quellerie, Penningm. Voor iedereen is bij ons 1 maal beschikbaar van de bekende Fa. SIEBRAND uit Kampen 1 fl. Borreltje Rood 1 fl. heerlijke limo- belegen vruchtenwijn met nadesiroop ongeëvenaard exqtfls bouquet sinaasap., voor uw kinderen Alleen nu, samen f 2.25 Havendorp Scherminkelstraat 32 Op deze adressen is verkrijgbaar Goudboon Koffie en B.F.M. margarine Zondagavond om tien uur gooide de „Stuijvesant" het anker uit op de rede van Vlissingen in afwachting van de debarkatie van 105 repatriërenden uit de West. Het wauwel een hard gelag voor de opvarenden om niet even te kunnen doorvaren naar de buitenhaven, maar de omstandigheden lieten dit nu eenmaal niet toe. Over afleiding hebben ze echter niet te klagen gehad. Diverse autoriteiten, waaronder natuurlijk de eerste Zeeuw, onze Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, begaven zich aan boord om het eerste contact met het vaderland voor de opvarenden tot stand te brengen. De vijf aanwezige Zeeuwen, waaronder onze stadgenoot A. A. Strohmeijer, waren zichtbaar verrast, toen de heer de Casembroot hen opzocht en in hun eigen Zeeuwse taal een geanimeerd gesprek begon. Hoe goed hij inzake de gehele provincie is geöriënteerd, bleek wel toen hij elke Zeeuw direct de bijzonderheden uit hun eigen plaats wist te vertellen, hetgeen allen met genoegen aanhoorden. Vele verhalen werden verteld. Ieder bleek rijke ervaringen te hebben opgedaan in dat mooie maar soms moeilijke land, zoals een opvarende vertelde. Hij had eens een afspraakje gemaakt met een meisje, dat prompt haar hele familie meebracht. Werke lijk wel eens moeilijk om je uit een dergelijke situatie te redden, wanneer de belangstelling eigenlijk in hoofdzaak naar de dochter uitgaat. Leuke verhalen werden verteld, maar ook het minder prettige werd naar voren gebracht. Niet elke Hollander JkÜjft Hollander tegenover de militair, vooral wanneer ze kans gezien hebben maatschappelijk de ladder hoog op te klimmen. Hierover waren de militairen niet best te spreken. Alles bij elkaar echter hebben ze een mooie tijd gehad in die twee jaren, dat ze in de West vertoefden. De reis was bijzonder vlot verlopen. Dek- spelen en wedstrijden, toneelavonden, muziek van het militaire orkest Sunny Boys. Een tocht over het eiland Madeira, waar voor de passagiers geld hadden ingezameld. Afscheid van de Engelse passagiers in Plymouth, het wisselen van telegrammen met de dankbare Engelsen enz. De Heer Soetbrood was als vertegenwoordiger van het Min. van Unie Overleg (M.U.O.R.) aanwezig. De debarkatie verliep buitengewoon vlot, dank zij de prettige medewerking van de douane. Intussen zijn de gerepatrieerden al weer thuis en menig verhaal zal worden verteld in huiselijke kring over dat verre, mooie en zoals we reeds aanhaalden moei lijke land. Ook wij roepen allen, vooral onze stadgenoot, een hartelijk welkom toe. Beliamypark 44 Tel. 2224 Dat vele stadgenoten de dieren een warm hart toedragen, bleek wel in het Strandhotel, waar de Nederlandse Vereniging tot bescherming van Dieren afd. Zeeland-Zuid een film ver toonde, n.l. „Onze Dieren in Huis en Hof". Ondanks het feit dat in onze stad dezelfde avond diverse bijeenkomsten waren, liep de zaal meer dan vol, tot genoegen van de glunderende inspec teur, onze dierenvriend Goethart, alsmede de bestuursleden. Tevoren had men de jaarvergadering gehouden, waarbij Mevr. Niemeijer haar voldoening uitsprak over het contact met de leden op deze avond. Tot zevende bestuurslid werd benoemd Mevr. E. J. de Regt. Nadat de jaarverslagen werden goed gekeurd, ging men over tot benoeming van een kascommissie, n.l. Mevr. de Regt en de heer Pot. Medegedeeld werd, dat ten behoeve van de „zwerfdieren" zal worden overgegaan tot uit breiding van de asylruimte met een hoekje van het terrein der gemeentereiniging. Ieder kan straks medewerking verlenen door het opgeven van liefhebbers voor een hond of kat, waardoor de zwerfdieren weer huisdieren worden. De film, waarin aan het begin der eerste drie acten opnamen werden vertoond van H.M. de Koningin en de Prinsesjes, werd op boeiende wijze toegelicht door het hoofdbestuurslid, de heer G. Nieuwenhuijsen uit Den Haag. De film speelde zich af op een modelboerderij in de Wieringermeer en gaf een duidelijk beeld van het mooie streven der vereniging. Speciaal wees de heer Nieuwenhuijsen op het euvel van het couperen van staarten, zoals dit geschiedt bij het Zeeuwse paard en van oren bij honden enz., waarvan men hoopt dat dit zal verdwijnen. Het resultaat van deze avond was o.a. dat 18 nieuwe leden werden geboekt. Van de zijde der jeugd bestond een verheugende belang stelling. Bambi's Blaadje, het Dierenbeschermingsorgaan voor de jeugd, zal ongetwijfeld door vele jongeren worden gelezen deze week. Ook wij willen hier nog even de laatste wenken voor de jeugd overnemen, n.l. nestelende en broedende vogels laten we met rust, watersalamanders gaan we niet vissen, omdat deze een bijzondere behandeling nodig hebben in gevangenschap, terwijl bovendien de vrijheid ook voor deze mooie diertjes het beste is, omdat ze in sloot en plas het juiste voedsel, voldoende ruimte, steeds fris water en de gelegenheid om eitjes te leggen moeten hebben. De natuur op ons eiland is momenteel niet rijk en mag niet meer verarmen. Door de Heer A. J. Brugge is dezer dagen een nieuwe zaak geopend in een voormalig herenhuis aan het Beursplein. Deze zaak was voorheen gevestigd, in de Slijkstraat, de bekende kachelsmederij, welke wel mojfcelyk lij^'jaar bestaat, voorheen gedreven door Gebr Krug. Dit pand is ,<&ans, mede door oorlogs beschadiging en onteigening in verband met nieuwe bouw plannen onbruikbaar geworden. Vanwege uitbreiding der zaak werd door de tegenwoordige eigenaar naar meer ruimte omgezien en is nu een moderne zaak ontstaan, met ruime werkplaatsen voor autogeen- en electrisch lassen, lood-, zink- en smeedwerk. Aan de voorzijde is een ruime toonzaal met kantoor, aan de achterzijde is de ingang werkplaats in de Noordzeestraat. Door vernieuwingsplannen in dit oude stadsgedeelte is men overgegaan tot een verbreding van 10 meter voor de Noordzee straat, welke doorgetrokken zal worden onder de Boulevards langs tot aan de Oprit, de toekomstige Gasthuisstraat. De gehele zaak is voorzien van centrale verwarming en ruime bergplaatsen voor materiaal. Een grote voorraad sanitair, kachels, gas- en kolenkachels, electrische- en huishoudelijke artikelen is aanwezig in de modern getimmerde en verlichte toonzaal, die met vele bloemstukken versierd, grote belangstelling trekt. Wij brengen een zéér uitgebreide collectie in de nieuwste kleuren en model len en de prijzen vallen best mee 152.50, (55, (63 50, f69.50 ook in de maten 46 - 48 - 50 - 52 Voor uw stoffen en betere damesconfectie eerst kijken bij Uw ModeMuis! C. Buskenstraat 63

Scheldebode | 1950 | | pagina 2