DE 8000 ex. DE MARINE en vlissingen Consternatie rond de vissershaven Vfissingsche Nutsspaarbank Toonaangevend in prils en kwaliteit! Bouman-Noach Ontvangen Reclame met Diepvriesbnnen L. DE RIJKE ..Be Ster".... HACCOU „Brylcreem" Jo van Boven vide S* Prima partij aardappels 5000 blikken Groenten 60, 65, 66 en 67 ct. per blik Appelmoesvan Goudr. 66 ct bi. Appels 45 cent per kilo Alle soorten verse Groenten Prima Sinaasappelen 6 voor f 1 f§| f 1.50 Chr. Geref. Kerk Ds. D. Biesma Lepelstraat 5-7, Vliss. de Snoekjes op pagina drie r Aardappel-, Groente en Fruitbedrijf v. d. Manderestraat 10 Vlissingen» Tel. 290^ Reclame Ontbijtlaken f 4.95 Eet ou Kaas fa C. B. van Zwienen Tweka poloshirts Ligstoelen Vouwstoelen Terras-stoelen Terras-tafeltjes en Tuinbanken Magazijn „H E FA" Polohemden Slagerij SNEL Fa. C. J. v. d. Hemel 6 Zn. Grote tube 0©* \0 c0tvl !s _^°®dtcveet oll -°° 4*. td®** \S*W\ ^o©*1 28 April 1960 - le JAARGANG No. 23 as**3 SCHELDEBODE Gratis Advertentieblad voor Vlissingen en W. Z. Vlaanderen. Verschijnt elke Vrijdag Dit blad wordt in een, door de Vlissingse Middenstand gecontroleerde oplage van huis-aan-huis verspreid, in Vliss. en W.Z.-Vlaanderen Met verbazing zijn we in de zaal „Concordia" binnengestapt, toen de Kapitein ter Zee S. Dobbenga, Commandant van het Marine Opleidingskamp te Hilversum zijn ervaringen vertelde van voor, tijdens en na de oorlog. Immers, een handjevol toe hoorders voor een interessante lezing over de Marine is voor Vlissingen iets dat niet klopt. Te veel hebben wij ons het vertrek van de Marine destijds aangetrokken en te veel hebben wij overal en altijd, waar dat te pas komt, ervan gewaagd dat de Marine en Vlissingen nauw verbonden waren en moeten blijven. Wij begrijpen het daarom niet goed, hoe het mogelijk was dat zo weinig Vlissingers de zaal bevolkten. Of wel heeft het ont broken aan tijdige en voldoende kennisgeving van deze lezing, of wel zou men moeten concluderen dat de belangstelling voor de Marine aan het tanen is. Dit laatste kunnen wij echter niet aannemen. Daarom zullen we de geringe belangstelling moeten wijten aan het feit, dat de lezing werd gehouden voor een beperkte kring, n.l. de kring bestaande uit leden van Onze Vloot. Zien we het dus als een bijeenkomst van een kleine vereniging, dan behoeven wij ons niet ongerust te maken over de belang stelling, maar spreekt het voor zichzelf. De enige oplossing is een poging om de vereniging te doen uitgroeien tot een grotere, opdat voortaan alles wat op dit gebied wordt ondernomen, in groter verband kan geschieden. De Marine is voor onze stad te belangrijk om de belangstelling ervoor te beperken tot enkele vooruitstrevende lieden, die ondanks de afwezigheid van de Marine in onze stad nog een vereniging in stand hielden, waar door een laatste herinnering aan die Marine bleef bestaan. Wanneer we de zaak van deze zijde bezien, verdienen bestuur en leden alle lof, omdat zij tenminste hebben gezorgd, dat er nog iets was in Vlissingen, waardoor deze Commandant naar Vlis singen kon komen om zijn ervaringen te vertellen. Mogelijk kan deze lezing nog eens worden herhaald en dan vooral voor onze Vlissingse jeugd. Het doet elk Vlissings hart goed wanneer men die ervaringen hoort. Ze roepen herinneringen wakker aan onze Grote Michiel, die de naam van Vlissingen over wereldzeeën bracht. Niet te verwonderen was dan ook de reactie in de zaal, door welgemeend handgeklap, toen kapitein Dobbenga vertelde hoe hij met de Australiërs wedijverde om het eerst aan het strand te zijn en de Nederlandse vlag te planten. Hoe hij weigerde om zijn schip te doen vertrekken op bevel van een Brits vlagofficier en hoe hij op Damar werd gekroond tot koning. Zulke staaltjes zijn in de geest van Michiel de Ruijter en doen ons Vlissingers goed. Elke Vlissingse jongen zal bij het horen daarvan onrustig op zijn stoel zitten schuiven en in gedachten meevechten voor die Nederlandse driekleur. Onze nationale trots heeft in de afgelopen jaren een gevoelige klap gekregen. Het was goed te horen, dat we toch nog beschikken over zeelieden met karakter en nationale trots. Dat we nog als maritime natie worden beschouwd, toonde de spreker aan door de mededeling dat straks de Atlantische oefeningen zullen worden gehouden onder leiding van een Nederlands vlagofficier. Die traditie moet worden voortgezet. Daarom moet onze jeugd daarvan kennis nemen. Hoe eerder hoe beter. De Marine heeft er recht op die belangstelling te krijgen. Dat is ons in Concordia duidelijk geworden. Het was Zaterdag een hele consternatie in de buurt van de vissershaven. Het was dan ook geen alledaagse ontdekking, die men 's morgens deed. Allereerst lag daar de Vlissingen 7 lek gestoten op de beschoeiing, terwijl bij nadere beschouwing van de situatie de pas in Arnemuiden 15 omgedoopte Vlissingen 3 van de gebr. de Nooijer verdwenen was. Bij de reconstructie kwam men tot de conclusie, dat onbevoegden hadden getracht weg te varen met de Vlissingen 7, doch hiervoor geen kans hadden gezien doordat de motor onklaar raakte. Het resultaat was een aanvaring met de beschoeiing. Hierna is men over gestapt op de Arnemuiden 15 en daarmede lukte het beter. Direct na deze ontstellende ontdekking heeft men de politie gealarmeerd, waarna radio IJmuiden een bericht rondzond aan de schepen in de omgeving om uit te zien naar het vermiste scheepje. Antwoord hierop ontving men van het inmiddels reeds op de Noordzee varende Engelse motorschip Nyroca, dat mede deelde tijdens het passeren van de Spijkerplaat bij Borssele een vissersvaartuig te hebben gezien. De R.P. 4, het politievaartuig, trok er op uit en trof inderdaad het vermiste scheepje op de plaat aan, doch zonder bemanning. Het werd daarom in af wachting van opkomend water bemand en later op de dag naar Vlissingen gebracht. Om 5 uur arriveerde het weer in de vissers haven onder grote belangstelling van allen, die zich voor de visserij interesseren en er iets van wisten. Natuurlijk vormde de raadselachtige verdwijning van het scheepje het gesprek van de dag en vele gissingen werden ge maakt. Ook de granaat, die destijds aan boord van het scheepje was gevonden, werd er bij gehaald, om het verhaal rond te maken. Inmiddels heeft de politie echter een uitgebreid onder zoek ingesteld en koestert verdenking jegens een drietal vreemdelingen, die zich enkele dagen op verdachte wijze hebben opgehouden in de omgeving van de vissershaven, ook in de bewuste nacht. Niet onmogelijk acht men het, dat de daders in zee zijn overgestapt op een zeeboot en het scheepje aan stroom en wind hebben prijsgegeven. Hoe het echter ook zal uitlopen met het onderzoek, het verdwijnen en het beschadigen van schepen is voor onze vissers wel een zeer onaangename ervaring. Herhaling ervan zal in de toekomst moeten worden voor komen, hoe dan ook. Het vissersbestaan is toch reeds zwaar en hard. Dergelijke stroppen kan men er niet bij hebben. Het is dan ook maar te hopen, dat de politie of internationale politie de daders zal kunnen vatten en afdoende zal kunnen straffen. Met spanning wacht Vlissingen de ontknoping van deze raadsel achtige zaak af. BANKETBAKKERIJ p. m. mepk J. J. Faber, Banketbakker-Kok Alleen Vrijdag en Zaterdag Wilhelmientjes 60 cent per 250 gram een lekker licht koekje Hazelnootbonbons 45 cent per 150 gram BADHUISSTRAAT 28 - VLISSINGEN - TELEF. 2783 Coosje Buskenstraat 61 Telef. 2591 Met ingang van l|"Mei 19Q0 worden door ons spaarzegels a f 1.en f 0.50 uitgegeven, waarmede later te betrekken brandstoffen kunnen worden betaald Tot heden zijn bij deze spaarregeling aangesloten I. Catsman Callenfelsstraat 23 Fa. J. Daalhuizen Zn. C. Buskenstr 42 Fa. C. M.[Dommisse Zn. Palingstr. 31 J. Dommisse Bellamypark 46 W. Louwerse Hellebardierstr. 8 L. de Nooijer Nieuwstraat 21 W. StrooNoordstraat 82 N.V. F. Wibaut&Zn. Bellamypark 22 Kasteelstraat 73 Woensdag 3 Mei 's avonds om 8 uur van Amsterdam De nieuwste Herensok ken (Ankiets) vanaf 1.95 Zware kwaliteit cocos 100 °/o 1 m. br. 6.79 70 cm breed 4.67 50 cm breed 3.44 Cocosdeurmatjes 100 °/0 cocos 2.39 Rail compleet p m. 0.98 Gordijn veer plastic p. m. 0.35 Bij aankopen via Uw schadeboekje 5 Pet. korting U bespaart guldens op Uw textieluitgaven^door te kopen bij de N.V. voorheen geen afval al bloem alle soorten met blauwe of gele rand 130 x 150 Alleen bij ons de echte Boeren kaas volvet per 100 gr. 25 ct Fijn belegen kaas per 100 gr. 30, 32, 34 en 36 ct N-Holl. Edammer per 100 gr. 22 ct. Roodbol per 100 gr 24 ct St. Jacobsstr. 33 - Tel. 2134 in grijs, groen, crème en wit Maat 4, 5 en 6 f 8.15 Maat 7 f9.— Telefoon 2395 heeft prima geplatteerde wit, beige, grijs, bleu Maat 4 5 6 7 f6.35 f6.75 f7.15 f7.49 Voor fijne boterham belegging kunt U bij ons steeds terecht Onze vleeswaren zijn van eigen fabrikaat en van de beste kwaliteit Onthoudt het wel, voor vlees en vleeswaren naar St. jacobsstraat 3, Tel. 2570 Lentetijd Verlovingstijd Ringen voor Uw leven Zonder inlevering bij Kleine Markt 9 t.o. Albert Hein

Scheldebode | 1950 | | pagina 1