8000 ex+ mM tips voor de Paasdagen Mantelcostuum Buijs de Koning U zómkeét aeteMtg, T" HACGOU „De Ster" lh.d& j uBileum-tentoonstellinq HOLLAERS-VERBERKT JAAR „GOED WONEN Niets voorniets, maar wel „De Scheldebode' Manchester- T wccd-pantalons Koopt voor de Pasen nog een FOTOTOESTEL Grote sortering Box- ©n Klap-Camera's vanaf f 16.50 2e. Bellamypark 38, Vlissingen Petroleum stellen Met Pasen „Grootvaders Rokertje" Sigarenmag. Lagaay Klokken Wekkers C. J. v* d. Hemel Zn. Gelderse Ham Boeren Kaas fa C. B. van Zwienen J0 VAN BOVEN Kleinigheden Wolhoeden vanaf f 10.75 Haarhoeden vanaf f 22.75 STOFZUIGER f 94 - Strijkijzers vanaf f 10.80 PIN-UP HAARWATER „EEN" 1 PRO-SKIN HORMOON CREME I Runder~ of Varkensrollade Vulpenhuis Wegeling 7 April 1950 - le JAARGANG No. 20 SCHELDEBODE Gratis Advertentieblad voor Vlissingen en W. Z. Vlaanderen. Verschijnt elke Vrijdag Dit blad wordt in een, door de Vlissingse Middenstand gecontroleerde oplage van huis-aan-huis verspreid, in Vliss. en W.Z.-Vlaanderen KUNSTKRING „HET ZUIDEN" Zaterdagmiddag 25 Maart j.l. vond in de benedenzaal van het museum in het Bellamypark de opennig plaats van de jubileum tentoonstelling van de Kunstkring „Het Zuiden", welke tentoon stelling was ingericht in verband met het 30-jarig bestaan van de Kunstkring. Ook de oud-leden van de kring zijn uitgenodigd te exposeren, zodat een verscheidenheid van werken te zien is. In aanwezigheid van een aantal genodigden opende de Voor zitter, Burgemeester Kolff, de tentoonstelling, waarbij hij een bijzonder welkom toeriep aan de oprichter de heer Gerard Jacobs, die op 27 Maart 1920 met enkele raadsleden overging tot de instelling van deze kring. Het doel ervan was het be vorderen van de vestiging van kunstenaars en het exposeren van hun werken. Spr. memoreerde, dat diverse leden overleden of vertrokken zijn, doch dat de heer Jacobs met vele van zijn leerlingen nog aanwezig konden zijn, hetgeen hem verheugde. Oud-Burgemeester van Woelderen, die altijd een warm voor stander van deze Kring was en spr. bij zijn komst in Vlissingen als een van de eerste instellingen in zijn aandacht heeft aanbe volen, had een gelukstelegram gezonden. Spr. deelde mede, dat deze tentoonstelling een verzameling is van de werken van de school van Jacobs, welke zijn vervaardigd in de afgelopen dertig jaar. Hij besloot met de wens dat het eenmaal mogelijk zou zijn de Kunstkring een nieuwe ruimte te verschaffen met gezicht op de zee. Hierna sprak de heer L. Heijmans uit Middelburg zijn ge noegen uit dat de heer Jacobs aanwezig kon zijn, alsmede over het feit, dat bij Burgemeester en gemeentebestuur een goed begrip heerste voor deze Kunstkring, die als enige in Zeeland in een grote behoefte voorziet. De Heer C. A. Bikker sprak een woord van felicitatie namens het Bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Hierna ging het gezelschap over tot het bezichtigen van de geëxposeerde werken. Onder de 55 werken troffen we naast diverse bekende stuk ken van Jacobs, Maas en v. d. Steen, enkele fraaie stilleven aquarellen van Wondergem aan van de laatste jaren. Het geheel vormt een fraaie collectie en zal ongetwijfeld belangstelling trekken. De tentoonstelling duurt tot en met Zaterdag 15 April en is dagelijks geopend van 10 tot half 1 en van half 2 tot 5 uur, behalve Zondag- en Maandagmorgen. Voorts elke Woensdagavond van 8 tot 10 uur. „Goed Wonen". Deze naam is een begrip geworden in onze Scheldestad. Verdere aanduiding is niet nodig voor de Vlissinger. Zodra we deze naam horen, denken we aan het Vlissingse ge deelte aan de overzijde van de waterleiding bij de Steenen brug, welk gedeelte in de loop der jaren echter behoorlijk is uitgebreid. Geleidelijk aan hebben we deze buurt zien uitgroeien tot een groot stadsgedeelte van 891 woningen. Nooit hebben we ons echter afgevraagd, hoe de woningbouwvereniging is ontstaan of wanneer deze is ontstaan, noch minder welke verdienstelijke stadgenoten hun beste krachten hebben ingezet voor de ont wikkeling van deze voor onze stad en vooral voor onze bevolking zo nuttige vereniging. Immers, we raakten er aan gewend, dat regelmatig door nieuwbouw de uitbreiding en aanwas der Vlis singse bevolking werd opgevangen. Het scheen zo heel een voudig. Nieuwe huizen werden gebouwd en spoedig bevolkt door inwoners, die regelmatig de huur betaalden en hiermede was de zaak rond. Door de oorlog echter maakten we allen in meer of mindere mate van nabij kennis met het woningvraag stuk. We gaan thans eerst beseffen, wat daar in Goed Wonen in de afgelopen 30 jaar is gepresteerd. Vooral na de oorlog, toen het water en oorlogsgeweld hun sporen achterlieten op de huizen in die buurt. Ga ze maar weer eens bekijken op een wandeling. Men mag er weer komen. Het is de moeite waard. Het is daarom zo goed, dat vorige week de diverse bestuurders en medewerkers van deze vereniging ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan eens flink in de bloemetjes zijn gezet. Het moet wel bijzonder veel voldoening hebben geschonken, vooral voor de heer L. J. Pieterse, die reeds van de oprichting op 31 Maart 1920 bestuurslid is, voor de heer A. C. v. d. Velde, die sinds 1923 bestuurslid en sinds 1928 Voorzitter is, alsmede voor de heer H. B. Kemeling, de penningmeester, die zijn zilveren jubileum als bestuurslid vierde. Als bij vele vooruitstrevende gebeurtenissen, heeft ook hier weer onze oud-Burgemeester, de heer C. A. van Woelderen, belangrijk bijgedragen in de ontwikkeling. Zowel voor de eerste huizen op 16 Juni 1923, als voor het badhuis op 5 April 1934, heeft hij de eerste steen gelegd. Dat hij ook thans nog meeleeft, blijkt wel uit het feit, dat hij zijn schriftelijke gelukwensen deed toekomen. Ook onze huidige Burgemeester, Mr. Dr. B. Kolff, heeft reeds een „steentje bijgedragen", n.l. op 12 Maart 1949 voor de 139 woningen in het Bonedijkeplan. Dat Vlissingen het werk waardeert is wel ondubbelzinnig gebleken. Het was druk op de receptie, om van de vele bloem stukken niet te spreken. Voorzitter v. d. Velde kon zich tot een groot aantal belangstellenden richten in „Noordzee Boulevard", toen hij de ontwikkeling van zijn vereniging memoreerde. De heer Pieterse werd gehuldigd door de Voorzitter. Gelukwensen werden aangeboden door Wethouder L. P. van Oorschot, en de heren D. Heijboer namens Gemeenschappelijk Belang, M. A. van Poelje namens de P. v. d. A., J. Verhagen namens de Vereniging -tot verbetering der Volkshuisvesting, W. A. Hol lander, namens de afd. Zeeland van de Nationale Woningraad, wethouder M. A. van Popering, A. R. König, H. v. d. Meer namens de Vlissingse Bestuurdersbond, J. Sinke namens de Broederband, J. Post namens het personeel der vereniging, C. v. d. Mark, Commissaris van Politie, A. 't Hooft, architect, J. Moll namens het personeel van Gemeentewerken en vele anderen. Diverse cadeaux werden bij de gelukwensen aangeboden. Vrijdag, Zaterdag en Zondag werd in een vol Concertgebouw een interessant programma ten beste gegeven voor de leden, verzorgd door het gezelschap Walden. Dat dit feestprogramma over drie avonden moest worden verdeeld, toont aan welk een omvang deze vereniging heeft genomen en wat een belangstelling er was. Een zeer verdienstelijke periode is voorbij. Een periode van vooruitstrevende activiteit in het belang van de volkshuisvesting en volksgezondheid. Mogen alle medewerkers de kracht vinden op de ingeslagen weg voort te gaan en krachtdadig het herstel en de uitbreiding van onze stad verder te bevorderen. Onze beste wensen bij het thans gestelde doel Op naar de duizend. BANKETBAKKERIJ p. m. meRk J. J. Faber, Banketbakker-Kok BADHUISSTRAAT 28 - VLISSINGEN - TELEF. 2783 Speciale Paas-aanbieding Nougatkoekjes (zeer fijn) 60 cent per 250 gr. Pinda Rotsjes 45 cent per 150 gram Voor fijn Paasgebak: P. M. Merk van de nieuwste stoffen vindt U bij ons in alle maten Vlissingen, Walstraat 78 Middelburg, L. Noordstraat 35 3 I "toppers die vlotte korte jas jes in aparte model len en 6div. kleuren f42.50, f46.50, f47.50 in ribfluweel f 37.50 (kleermakerswerk) in d blauw, beige en grijs kamgaren, maten 38 t. e. m. 46 f67.50, f75.50, f89.50 "mantels in alle nieuwe pastel tinten, swaggers en aangesloten modellen f55.50, f67.50, f72.50 Voor Uw stoffen en betere damesconfectie eerst kijken bij Bobbe UW MODEHUIS Coosje Buskenstr. 63 Tweede Paasdag geopend 1, 2, 3 en 4 vlam Walstraat 50 een goedkope én goede sigaar 15 ct per stuk 'n Abonné-product Uw grootvader rookte ze reeds Uitsluitend Badhuisstraat 12 met een mooie zingende klank vele merken Horloges ook goedkoper Zie etalage en de ruime Sortering binnen Kleine Markt 9 t.o. Albert Hein Extra Paas-aanbieding De echte van 42 voor 38 cent per 100 gram Onze heerlijke vanaf 24 ct per 100 gr. St. Jacobsstr. 33 - Tel. 2134 I! Three Flowers crème per tube 100 enóOct POEDER per doos 150 cent Spec, combinatiedoos extra prijs 220 cent op nr. 7 Witte Overhemden 2 boorden 11.75 vaste boord 10.75 Leren riemen 12 verschillende soor ten vanaf f 1.79 die U niet kunt missen Alleen Vrijdag en Zaterdag Prima Jarretels 50 ct Rolletjes Naadband 5 m. zwart, wit, grijs, bruin 25 ct Linnen knopen 2 dozijn op kaart 45 ct op nr. 8 „E1 SG« *»"- Voor de Schoonmaak een nieuwe prijzen vanaf K. J. MEULMEESTER ST. JACOBSSTRAAT 13, TEL. 2636 Home Permanent ook compl. aanvul- lingsdozen de nieuwe anti rimpel 1 Herman Fastenau MAGAZIJN :,HEFA" glllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Wilt U met Pasen lekker eten, neem dan een fijne Vleeswaren zijn dan pas fijn, als ze van slager zijn Als extra reclame deze week Hollandse Met worst 25 ct per ons De enige Vulpen-speciaal zaak in Zeeland, want wij verkopen en repareren uit sluitend vulpennen en vul potloden Repareren, graveren en polijsten Vullen van kogelpennen St. Jacobsstraat 16

Scheldebode | 1950 | | pagina 1