dag gratis kopen ULO WAS Bouman-Noach WERKSTER Een wonder Wonderpen FransTimmerman vlissmqs alleRlei Vlotte Damesregenjassen co Interlock Heren ondergoed Kaashandel [POPPE GEVRAAGD juBileum „ons genoegen" gemeentel, wonmgóienst St» Jacobsstraat 16 Opleiding Ten Hacken f8.50 Dingen van elke Dag Regenweer-Corlasweer! VjLdpenhmA, W.eqe£itiy J Woninginrichting 1 MEEUSEN 1 Ook een goed Heer voelt zich prettig N. V. voorheen 5 HEERLIJKE SEPTEMBER-KAAS DE BESTE MEI-KAAS C. J. VAN WEZEL Koekje^van de week. KRAKELINGEN R. VAN BELZEN BOEKHANDEL C. A. BIKKER DIEPVRIES DEMONSTRATIE GROENTEHAL GOED WONEN H. J. ten Hacken v.h. Drukkerij Wegeling is wederom de herboren in een nieuw kleed gestoken en nu slank van leest, 'n goede Ball Point Pen de prijs is terwijl een reserve vulling slechts 95 cent kost Ziet de etalage Gij vindt Goede, ook Goedkope Geschenken in 't Geschenkenhuis Extra aanbieding vanaf f 20,95 Kledingzaken Walstraat 45-76 Vlissingen Telefoon 2916 ter gelegenheid van de verplaatsing van 9ULPENHUI5 WE6ELINQ, Noordstraat 65 naar de Het op één der dagen tussen 14 en 24 Pebr. bestede bedrag wordt U op vertoon van de cassabon geheel terug betaald, behalve*voor reparaties. Welke dag dit is, wordt door één der kopers in tegenwoordigheid van anderen, op Zaterdag 25 Pebr. bepaald en bekend ge maakt per advertentie en met raambiljet in ST. JftCOBSSTRflflT 16 Boent met n de Koningin der n g Boenwas g Ook voor Hotels, Kantoren en an- j jj dere instellingen J zEE. =5 Vraagt prijs bij Scheldestraat 32 Beleefd aanbevelend H 9*- kleed Wij hebben een reuze sortering Prima kwaliteit Uiterste prijzen Voor Uw beurs- belangen staat altijd op de bres Lepelstraat 5-7 eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Wij maakten jarenlang zelf onze kaas. Daardoor krijgt U bij ons het neusje van de zalm. Geen massaproduct maar elke kaas met zorg behandeld Scheldestraat 70 ELECTRISCHE STEENHOUWERIJ Grafmonumenten inmarmer, graniet hardsteen en zandsteen Gevelbekleding en etalages in natuursteen ATELIER: VAN DISHOECKSTRAAT 24 TELEFOON 2116 WOONHUIS: PAUL KRUGERSTRAAT 96 TELEFOON 2768 Alles aan concurrerende prijzen en met korte levertijd 50 cent per 250 gram. Luxe Bakkerij Groenewoud 35 - Vlissingen In voorraad bij Badhuisstraat 15, Tel. 2483 Stofkoper „Op en om de Noordzee-Boule vard' gebonden f 3.90 Het boekje dat iedere Vlissinger bezitten wil. Binnenkort verschijnt „Wat krijg ik nog k f 0.90 Met behulp van dit boekje kan iedere belanghebbende zelf uit rekenen welke vergoeding van oorlogsschade hij tegoed heeft. op Vrijdag 24 Febr. a.s. GRATIS PROEVEN. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. Schuitvaartgracht 79, Vlissingen Speciale aanbiedingZoute Snij boontjes 50 ct. per K.G. (niet draderig) Practijkdiploma Boekhouden Moderne Bedrijfsadministratie Leraar M. 0. Boekhouden Spuistraat 58 - Vlissingen Dinsdags- of Vrijdagsmid dags van 47 uur en Zaterdagmorgen. Noordstraat 44, Vlissingen Administratiekantoor Bedrijfseconomische- en Belastingsadviezen Inrichten - bijhouden en controleren van Boekhoudingen Spulstraat 58 - Tel. 2179 - Vliia. FIRMA Walstraat 44 - Vlissingen Badhuisstraat 34 Vlissingen In de jaarvergadering van het district Zeeland van de Kon. Ned. Athletiek Unie, welke te Goes werd gehouden, werden tot bestuursleden gekozen onze stadgenoten F. A. Kolijn, voor zitter en G. ter Meulen Jr., lid. Secretaris bleef onze stadgenoot A. M. van Leuven. Een plaats in de Districts Technische Com missie werd opengehouden voor de heer Jac. Willemse alhier. Nieuwe zaken. Het pand Bellamypark 40, waarin de oude Vlissingers zich nog de goudsmidszaak van de heer Kalb- fleisch zullen herinneren, welke zaak later door de heer Kole werd voortgezet en een kwart eeuw geleden werd ingericht als magazijn van het Groene Kruis, is dezer dagen door de heer Peters weer in ere hersteld. Natuurlijk is alles thans in- en uitwendig gerestaureerd en ingericht tot een moderne Horlogerie. Het Bellamypark is weer een mooie winkelpui rijker geworden. Door de heer Meeusen is heden in de Scheldestraat 32 een nieuwe zaak geopend op het gebied van woninginrichting. Zolang de bloemisterij, die nu nog in het benedenhuis is ge vestigd, doch binnenkort naar elders in dezelfde straat wordt verplaatst, nog niet is ontruimd, wordt door de heer Meeusen voorlopig het bovenhuis nog als verkoopruimte gebruikt. De toegang tot de inrichting is geheel vrij, dus ieder kan zich boven overtuigen van de voorraad die daar is uitgestald. In de loop van Maart zal het restant van de vuilnisemmers, die door de Gemeente Reinigingsdienst worden uitgereikt, in Vlissingen aankomen. Per 1 April zullen dan aan alle woningen, waar nog geen nieuwe emmer geplaatst is, er een worden bezorgd. OP EN OM DE NOORDZEE-BOULEVARD Dit is de titel van een bekend boekje van de hand van een oud-Vlissinger. Over dit boekje zullen we het niet hebben, maar wel over onze Boulevard. Deze onvolprezen 3 km lange baan langs zee is in alle jaargetijden interessant. Vooral de laatste dagen met het stormgetij. De grote watermassa's, die dan over komen, trekken altijd belangstelling, het uitvaren der loods- bemanningbootjes en meerdere bezienswaardigheden. En de jeugd ontbreekt niet, als het „overslaat". Vele huismoeders zien hun kinderen met een nat pak thuis komen. Nat zijn is niet erg, maar doorweekt van het zeewater is niet best voor je pakje. Zout bijt uit en menig kledingstuk is hierdoor bedorven. Als je jong bent, geef je daar niet om, als je maar „lol" hebt. En dat hebben ze. Wanneer we dan weer enkele maanden verder zijn en kalmer weer is aangebroken en diezelfde zee is spiegelglad, dan zal een vreemdeling je niet geloven, dat het bij stormweer voorkomt, dat ditzelfde water meters hoog over de muur slaat. Wij Vlis singers weten echter dat het wel zo is. DINGES. van prachtige kwaliteit Egyptisch katoen geheel dubbel en degelijk afgewerkt 40-= 1 O 75 en Voor de Heren en Jongens brengen wij een zeer solide Trench-coat Regenjas Ook in Heren Gabardine en Popeline jassen brengen wij een prachtsortering Grote sort. Damosparapluie's vanaf f 7,75 Er gaat de laatste jaren een bijzondere activiteit uit van het Vlissings harmonie-orkest „Ons Genoegen". Niet alleen geven de leden spontaan hun tijd en muzikale gaven bij concerten en marsen, doch het blijkt ook, dat zij hard werken om hun ver eniging in alle opzichten sterk te maken en te houden. Hieraan is het dan ook te danken, dat „Ons Genoegen", dat in Vlissingen nog steeds niet die steun heeft kunnen vinden die het eigenlijk nodig heeft, na 60 jaar toch nog een gezonde vereniging is, die gehoord en gezien mag worden. Verscheidene uit het midden der muzikanten gevormde com missies behartigen de materiële en financiële belangen. De in strumenten- en uniform-commissies ontplooien een energie, die bewonderenswaardig is. Sedert kort is ook een jubileum-com missie aan het werk getogen, die de viering van het 60-jarig bestaan voorbereidt. Het is reeds bekend, dat er een feestweek georganiseerd zal worden in Augustus, die begint en eindigt met een internationaal muziekfestival in deze stad. Hiervoor zijn vanzelfsprekend gelden nodig, waarvoor o.a. een groot gecostu- meerd bal wordt georganiseerd op Zaterdag 18 Februari in het Concertgebouw. De animo hiervoor is reeds groot. Moge de belangstelling, vooral wat de financiële zijde betreft, zo blijken, opdat het feest van het diamanten orkest op waardige en tref fende wijze met alle Vlissingers gevierd kan worden. De pen ningmeester van de feestcommissie, de heer D. Valkier, Hendr. de Keyserstraat 1 (giro 544236) is geen werk te veel. Wanneer er één dienst is, die voor problemen heeft gestaan en nog staat, is het wel onze gemeentelijke woningdienst, inge richt onmiddellijk na de bevrijding, om de vele moeilijkheden, verbonden aan de woningnood, op te vangen en zo mogelijk te overwinnen. Het spreekt vanzelf, dat dit echter een zware opgaaf is geweest, omdat men nu eenmaal niet meer woningen beschik baar kan stellen dan er zijn. Dat er in de vijf jaren dat de dienst nu bestaat, heel wat is gepresteerd, blijkt wel uit het vijfde jaar verslag van de leider van deze dienst, de heer A. Rorije. Van het aantal evacué's, dat op 1 Januari 1949 ongeveer 650 bedroeg, keerden er gedurende 1949 207 terug. Door het ver krijgen van woongelegenheid elders en wegens overlijden be draagt het aantal evacué's, dat nog buiten onze gemeente ver toeft, ongeveer 400. In het afgelopen jaar kwamen 823 woningen gereed, waarvan 65 van particulieren, 4 van de gemeente, 71 (waaronder 55 mon tagewoningen) van Gemeenschappelijk Belang, 309 van Goed Wonen, 48 montage en 96 duplex van St. Willibrord, 207 van de Vereniging tot verbetering der Volkshuisvesting en 23 van Gemeenschappelijk Belang (tuinstad). Nog op te leveren zijn er 337. In totaal in aanbouw waren 1275 woningen, waarvan er voor 1 Januari 1949 reeds 115 gereed kwamen. De verdeling vond plaats in drie groepen, n.l. de Kon. Mij. „De Schelde" voor het personeel, Overheidspersoneel, waaronder begrepen Marine- en Spoorwegpersoneel en verder particulieren, dus de overige gegadigden. Toegewezen werden aan de K.M.S. 527, Overheid 180 en particulieren 250 woningen. Hieronder waren 247 woningen voor van elders gekomen gezinnen. Door verhuizing waren nieuwe woningen vrijgekomen, die zijn toegewezen als volgtK.M.S. 127, Overheid 66 en particu lieren 206, in totaal 399 woningen. De woningtoestand is thans als volgt In 1940 beschikbaar 6222 woningen. Vernield of gesloopt 1472 woningen. Bleef beschikbaar 4750 woningen. Herbouwd of nieuwbouw 1131 woningen. Totaal beschikbaar 5881 woningen, waarvan 57 woningen nog te herstellen. Totaal bewoond 5824 woningen met nog 580 noodwoningen is 6404 woningen. Het inwonertal bedroeg op 1 Januari 1949 21.384 1 April 21.754 1 Juli 22.277 1 October 22.572 en 1 Januari 1950 23.053. In het afgelopen jaar werden 918 vergunningen uitgereikt aan gezinnen van elders voor vestiging binnen de gemeente. Het aantal afgegeven vergunningen voor verhuizing binnen de ge meente bedroeg 1556. Ingeschreven als woningzoekenden stonden op 31 December 1949 916 gegadigden, waarvan 192 a.s. echtparen. Hieruit blijkt dus wel dat er nog genoeg gegadigden zijn over gebleven, ondanks de prestaties die er in onze stad op woning- gebied zijn geleverd. Het is nog niet zover, dat we even naar de woningdienst kunnen stappen om een woning te huren. Toch zal de dienst ook dit jaar klaar staan voor ieder gegadigde en alle inlichtingen verstrekken.

Scheldebode | 1950 | | pagina 2