L. DE RIJKE vette Bokking lO ct. „In 't Paradijs" TAXIKOLIJN 1 cent per kilo hosanna „philatelica" öe avontuRen van Rampetampie r BUIJS DE KONING C. A. Bikker A. JANSENS telefoon 2000 telefoon 2008 ReAte fengenö en ïïleityeA zijn ze duurder dan bij een ander! Wij gaan verkopen een grote partij prima aardappelen van de beste Zeeuwse gronden. Geen afvalt vorstvrij en van grote voe dingswaarde 10 pond Stoofperen 8 pond Bellefleurs 5 pond Goudreinetten 5 pond Jonathans Aardappel-, Groente en Fruitbedrijf v. d* Manderestraat 10 Vlissingen, Tel* 2904 f f f f Uitvoering Met de koude dagen voedzaam en gezond Vishandel JANSSEN DUO SCHROEVERS AAN H.H. WINKELIERS TE VLISS. LEZING DS. C. F. NOLTE Aquarium liefhebbers Henk Kamphuis Buijs de Koning De Mantel De Grote Visser Adverteerders Medewerking noodzakelijk v. d. Manderestr. 40 Verl. Paul Krugerstr. Maatschappelijk werk voor en door Buitenkerkelijken Uitvoering „Hosanna'' Neemt proef en laat U een kist aan huis "bezorgen V De Chr. Zangvereniging te Vlissingen, Dir. dhr J. Suur- mond, orgel Mej. S. de Ridder, nodigt U uit tot bijwonen har er op Dinsdag 7 Febr. a.s., in het Concertgebouw. Aanvang 8 uur. Programma's f 1.(bel. inqegr.) verkrijgbaar bij de leden en op de avond der uitvoering aan de zaal Zorg dat Uw kleintje geen kou de voetjes heeft. Koop zo'n mooi koperen Babykruikje van <2.50 Bedkruiken Warm waterzakken Petroleumkachels Walstraat 50 Telefoon 2860 Bellamypark 44, Tel. 2224 Het Centrum van gezellig heid in Vlissingen Café-Restaurant Bellamypark 7 Iedere Zaterdag- en Zondagavond van 8 tot 11.30 uur 't bekende met vrolijke accordeonklanken Het ligt in ons voornemen in de maand Februari een enquête te houden onder onze lezers door middel van een advertentie- prijsvraag, waaraan geldprijzen worden verbonden, te besteden bij de drie winnende adverteerders. 1. Het publiek zal aangeven, welke advertenties het meest de aandacht trekken. 2. Welke adverteerders in Februari de meest pakkende advertenties plaatsten enz. Aangezien deze reclame-campagne ook voor Uw zaak van groot belang is, zullen wij gaarne copie voor een aantrekkelijke advertentie van U ontvangen. DE ADMINISTRATIE. In de zo bij uitstekend voor het houden van lezingen geschikte intiem verwarmde en verlichte Luth. Kerk, hield de vroegere Vlissingse predikant Ds. C. F. Nolte, thans te Utrecht, Maandag avond een lezing over het wereldberoemde boek, dat alleen al in Amerika in millioenen exemplaren werd verkocht, terwijl ook in Engeland vele honderdduizenden exemplaren aan de markt kwamen. De titel van dit ook in ons land zo gunstig gerecenseerde werk van de Amerikaanse 74-jarige schrijver Douglas is „De Mantel" en handelt over de rok zonder naad door de Romeinen, na de kruisiging van Jezus, verdobbeld en in handen van een hunner naar Rome gebracht, waar zij uit eindelijk in het bezit van de Apostel Petrus komt. Naast ver schillende niet alle te waarderen gedeelten, bracht spr. ook vele goede kwaliteiten van dit boek naar voren. Ontvangen grote zending Tropische Siervissen zeldzame soorten o.a. Bijlzalm v. d. Spieghelstraat - 55-57 Vlis. Telefoon 2205 Zo'n stoompan, waarmee U in een minimum van tijd erwten en bonen gaar stoomt, is toch voordelig met deze koude. Ook met rooster van 3 vakken verkrijgbaar Walstraat 50 VlissingeD In voorraad bij Boekhandel Badhuisstraat 15'- Vlissingen Douglas Vele lezers zullen met verwondering kennis genomen hebben van ons vorig nummer, waarin wel advertenties, maar de be schouwingen van de redactie niet werden geplaatst, terwijl bovendien het gebruikelijke formaat niet was aangehouden. Verschillende trouwe lezers hebben geïnformeerd naar de oorzaak en gaven te kennen, dat ze de diverse beschouwingen steeds met genoegen hebben gelezen en dus ditmaal teleurgesteld waren. Het komt ons dan ook gewenst voor, een en ander op deze plaats toe te lichten. Bij het verschijnen van onze eerste nummers was het mogelijk de advertentie-copie tijdig te doen inleveren of af te halen. Geleidelijk aan heeft men er echter een gewoonte van gemaakt om op het laatste nippertje de copie te komen inleveren of gereed te leggen. Dit brengt ernstige technische moeilijkheden met zich, omdat bij het zetten van ons blad geen overzicht mogelijk is over de te reserveren advertentieruimte. De vorige week was dit wel in hoge mate het geval, zodat eerst Donderdagmiddag een over zicht kon worden verkregen. Om toch tijdig te kunnen ver schijnen, juist in het belang van de adverteerder, die toch advertentiewaarde verlangt voor zijn geld, zagen wij ons genood zaakt ons nummer te verkleinen en de diverse beschouwingen te laten overstaan tot dit nummer. Wij vertrouwen dan ook, dat onze adverteerders het belang zullen inzien van een tijdig inzenden van copie, omdat slechts een met belangstelling gelezen blad vruchten afwerpt. Dat succes mogelijk is, is reeds gebleken in de afgelopen weken. Vele adverteerders kunnen dit met bewijzen staven. Zonder de medewerking van de zakenmensen kan dit succes echter niet worden bestendigd. Moge ieder dit beseffen en de copie zo mogelijk op Maandag of Dinsdag, doch uiterlijk Woens dag in te leveren of gereed te leggen, waardoor ook meer aan dacht kan worden besteed aan het zetwerk. Ongetwijfeld zal de lezer dan blijven grijpen naar „De Scheldebode" met Uw aankondigingen. DE DIRECTIE. Als Agent van „De Schelde bode" te Groede treedt op dhr. Voorstraat A 175 Advertenties en berichten wor den door hem gaarne in ontvangst genomen VLISSINGEN (hoek Beatrixlaan) VLISSINGEN Ook in de gemeente Vlissingen werd half 1949 een afdeling opgericht van de Vereniging voor Maatschappelijk werk op Humanistische grondslag „Humanitas". Deze vereniging schrijft ons dat zij zich ten doel stelt de maatschappelijke problemen en/of moeilijkheden, waarin buiten kerkelijken verkeren of dreigen te geraken, op te lossen of te voorkomen. Tevens komen uit haar midden voort de gezinsvoogden en toezichthouders, voor die gevallen van gezinsvoogdij of reclas sering, waar het buitenkerkelijke personen of gezinnen betreft. De afd. Vlissingen van „Humanitas" is onlangs overgegaan tot het stichten van een Advies- en Informatiebureau, waar adviezen e.d. worden gegeven op het maatschappelijk terrein. Dit bureau houdt zitting iedere le en 3e Dinsdag van de maand in het zaaltje van Goed Wonen aan de Schuitvaartgracht van des avonds 8.30 uur tot 9.30 uur. Iedere buitenkerkelijke, die op maatschappelijk terrein in lichtingen wenst, is daar van harte welkom. De Chr. Zangvereniging „Hosanna" te Vlissingen, geeft op Dinsdag 7 Februari a.s. onder leiding van haar directeur, de heer J. Suurmond, een uitvoering in het Concertgebouw. In een advertentie in ons nummer van heden worden hieromtrent nadere bijzonderheden medegedeeld. Dit jaar zal het vijf jaar geleden zijn, dat de Vlissingse post zegelverzamelaars om practische redenen uittraden uit de af deling Walcheren en overgingen tot een eigen afdeling „Phila- telica". Naast Vlissingen bestaan in Zeeland nog de afdelingen Middelburg en Goes en enkele buitenleden in de provincie. Elke afdeling beschikt momenteel over een honderdtal leden-ver zamelaars. In de afdeling Vlissingen wordt het Dagelijks Bestuur gevormd door de heren A. Rorye, voorzitter, J. van Boven, pen ningmeester en S. Weerpas, secretaris. Philatelica houdt maandelijks bijeenkomsten, ruilmiddagen en -avonden en neemt een geheel neutrale houding aan, waar door postzegelverzamelaars van alle rangen en standen en alle gezindten dan ook deel ervan uitmaken. Via rondzendverkeer door en voor de leden circuleren de dubbele exemplaren en krijgt ieder de gelegenheid zijn collectie han te vullen door ruiling of aankoop. In de loop der jaren zijn dan ook diverse mooie collecties tot stand gekomen. Om nu de brede massa van onze bevolking een overzicht te kunnen geven van de aangelegde verzamelingen en bestaande variëteiten, wil Philatelica d§ze zomer, eind Juni, een tentoonstelling organiseren. Hiertoe is een verloting aangevraagd en reeds goedgekeurd, omdat nu een maal zonder contanten niet veel tot stand kan worden gebracht. De hoofdprijs bestaat uit een cassette Zilmeta tafelzilver, terwijl vele luxe- en gebruiksvoorwerpen als prijzen beschikbaar wor den gesteld. De verkoop van loten is reeds aangevangen, zodat het wachten is op de resultaten ervan, alsmede op de verrich tingen van de organisators. Helaas was er in onze vorige krant geen plaats voor een prijsvraag. Jam mer hè! Doet nu echter maar weer allen goed je best. Wie weet ben je dit keer de gelukkige zelf. Deze week hebben we weer iets anders. In ieder van de volgende vijf zinnen zit een verborgen dierennaam. 1. Nederland behoort tot een van de kleine landen. 2. Oda stond dikwijls voor de spiegel. 3. Piet reed op de fiets rond. 4. Moeder kocht een paar dekens. 5. Bello stond te kwispelen. Zendt de vijf dierennamen in een ge sloten envelop, met 't woord „Prijsvraag" erop, vóór Dinsdagavond 6 uur aan de redactie van „De Scheldebode", Noord- straat 44, Vlissingen. Opeens werd er gefloten, en tot Rampe- tampie's geluk was dat de jager, die zijn hond terug riep. Toen stond hij daar weer alleen. Op Kees Konijn zou hij maar niet wachten. En met nieuwe moed begon hij zijn verdere tocht. Dit was het moeilijkste stuk, want hij moest nog een grote heuvel overklimmen. Aan de andere kant woon de de Elfenkoningin. Hij had nog maar' een eindje gelopen of daar begon plotse ling de grond onder zijn voeten te be wegen. Rampetampie gaf een schreeuw van schrik. Wat zou hem nu weer over komen. Daar sprong de grond open en verscheen meneer Mol. Daar hij boven de grond in het felle zonlicht niet zien kon, zette hij zijn zonnebril op en keek nieuws gierig in het rond. „Hé, ben jij dat, Rampetampie", zei hij. Wat kom je hier doen. Heb je een bood schap voor mij „Nee," zei Rampetampie, en hij vertelde waar hij heen moest en dat het nog zo'n eind was over de heuvel heen en dat hij nooit op tijd zou komen. „Maar je moet toch niet over de heuvel heen," zei meneer Mol. „Ik weet een veel kortere weg. Ga maar met mij mee." „Waar gaan we dan heen?" vroeg Rampetampie. „Wel, onder de grond natuurlijk," zei meneer Mol. „Van hier loopt een weg juist onder de heuvel door en dan ben je in tien minuten bij de Elfenkoningin." „Ja, maar ik kan toch niet in het donker zien", zei Rampetampie, „en je gang is misschien niet hoog genoeg voor me, zo dat ik telkens bukken moet." „Laat dat maar aan mij over," zei meneer Mol, „daar weet ik wel wat op te vinden. Ga maar mee naar beneden, dan zal ik wel eens laten zien, hoe we dat voor elkaar krijgen." (Wordt vervolgd).

Scheldebode | 1950 | | pagina 4