SNOEKJES PRIJSVRAAG VIS Enveloppen Paraflx FransTimmerman Dingen van elke Dag bazar „ons genoegen veeRöienst vlissinqen-BReskens op uw dis iiiiiiiiiiiuwiiiiniiiiiiiiiniiiiNiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiffliiii DINGES Meningen van onze Lezers Prijs 50 cent per 15 woorden Elk woord meer 5 cent Predikbeurten Doktersdienst Apothekersdienst Verse kabeljauw Stokvis Geweekte stokvis Gebakken vis Vishandel JANSSEN Correspondentie- kaarten Eerst De Scheldebode Over rijwielen met hulpmotoren Leuk en practisch zo'n rijwiel met hulp motor. Of echter de gewone wielrijder het leuk vindt, is een publiek geheim. Vooral op het fietspad geeft het nogal eens reden tot een minder aangenaam gezicht, als zo'n ,,ding" voorbij raast. Er zijn op dit gebied „levenmakers", maar er zijn ook rustige rijwielen met hulpmotoren, welke over 's Heren wegen tuffen. Maar de rustige en kalme wielrijder kan gerust zijn. Nu reeds is bekend, dat de rijwielen met hulpmotor van het officiële rijwielpad moeten. Het is nog wel niet officieel, maar binnen afzienbare tijd zal de definitieve regeling zijn getroffen en zullen we weten, wat er met deze „buitenbeentjes" moet gebeuren. Wordt het dus van het rijwiel pad af en op de rijweg, dan is het hek van de dam voor deze berijders en zullen zo met een gangetje van ongeveer 25 km per uur het snelverkeer op de rijweg in disorde brengen. Immers, de stroom van gemotoriseerde fietsers groeit al meer en meer en men kan ze toch niet zonder meer onderste boven rijden. Reikhalzend en met enige bezorgdheid zien dan ook de „gemotoriseerden" uit naar de uiteinde lijke beslissing. Naar aanleiding van het artikel in „De Scheldebode" over het overslaan der gol ven over de boulevards, het gevaar daar voor en het ongerief voor de bewoners, moge ik het volgende opmerken. Natuurlijk leidt het ontbreken der palen en hoofdenrijen tot gevaarlijke consequen ties en eist dus voorziening. Echter op vele plaatsen zijn de boule vards te smal. En voor de bewoners èn voor de huizen zou het beter zijn, indien bij nieuwbouw niet te star aan de rooilijn werd vastge houden en de huizen een paar meter achteruit schoven. Gaat dit bloksgewijs, dan wordt het aspect niet geschaad. Van vele zijden hoort men ook de sug gestie om het strand te vergroten (zand winning) door de hoofden met de talrijke stenen vol te gooien en deze laatste dan bij voorkeur vast te leggen in beton. Aarde of zand mag nergens verloren gaan. Dit kan uitstekend dienen tot boule vardverbreding op verschillende plaatsen langs het gehele Scheldefront. „V1 i s s i n g e r". Wie kan zich een nationale feestdag of officiële gebeurtenis voorstellen zonder op luistering met muziek Wie geniet er niet van de vrolijke opwekkende klanken van de muziekkorpsen en van de dansende en hossende jeugd er achter? Het brengt ieder terstond in feeststemming en doet even de dagelijkse zorgen verdwijnen. Het zou er dan ook maar droefgeestig uitzien, wanneer we deze pittige muziekkorpsen niet hadden in onze stad. Een woord van waardering op deze plaats is dan ook ver diend voor alle bestuurders en leden van deze voor onze gemeenschap zo nuttige muziekverenigingen. Met woorden alleen echter zijn deze ijverige muzikanten niet gebaat. Dit heeft het bestuur van één der verenigingen in onze stad, n.l. „Ons Ge noegen", dan ook ingezien en in verband met het 60-jarig bestaan in Augustus a.s., zal deze vereniging binnenkort een bazar organiseren. Een mooie gelegenheid voor muziekminnend Vlissingen, ja voor geheel Vlissingen om dë waardering daadwerke lijk te tonen voor deze Vlissingse muzikan ten. Wie weet schiet er bij gelegenheid nog een extra marsje op over. Als we be denken, dat een beroep op de muzikanten nooit tevergeefs is, op welke dag, bij welke weersomstandigheden ook, dan mag ook ditmaal het beroep van de muzikanten op de medewerking van het publiek niet tevergeefs zijn. In nummer twee van onze jaargang konden we melding maken van het feit, dat op de lijn VlissingenBreskens van de Provinciale Stoombootdiensten per 1 September 1949 reeds meer passagiers en auto's werden vervoerd dan in het gehele jaar 1948, n.l. 1.006.567 passagiers en 104.858 auto's. Uit het jaaroverzicht 1949 blijkt thans, dat in 1949 in totaal werden vervoerd i 1.351.128 passagiers en 160.420 auto's op deze lijn. In totaal vervoerde men op alle lijnen 3.121.413 passagiers en 447.154 auto's. Geen kleinigheid dusAlle be staande records zijn hiermede geslagen. De vele moeilijkheden in acht genomen, ondanks alle tegenslagen, hulde aan allen, die deze records hielpen vestigen 1 Het ligt in ons voornemen gedurende de maand Februari, door middel van een advertentie-prijsvraag, een enquête te houden onder de lezers van „De Scheldebode". De benodigde gegevens treft men in ons Februari-nummer aan. De jury wordt gevormd door de lezers zelf, aangezien de meeste stemmen gelden en de inzenders dus zelf de uitslag vast stellen. Onder de goede inzenders, wier antwoorden gelijkluidend zijn aan het grootst aantal eensluidende antwoorden of daarbij het meest nabijkomen, worden diverse geldprijzen beschikbaar ge steld, te besteden bij de winnende adverteerders. De prijzen bestaan uit bedragen van 1 X f 10.1 X f 5. en 4 x f2.50, alsmede 10 boeken. op Zondag 29 Januari te Vlissingen Ned. Herv. Gemeente Geen opgaaf ontvangen. Vrijz. Hervormden 10.45 uur Ds. R. Boonstra van Arnhem. Geref. Gemeente, de Lanoystr. 9.30, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst. Geref. Kerk, P. Krugerstraat9.30 en 5 uur Ds. A. Verschoor. Doopsgezinde Gemeente, Vrijdomsweg 10 uur Ds. M. de Boer. Chr. Geref. Kerk, Kasteelstraat9.30 en 5 uur Leesdienst. Evang. Lutherse Kerk, Walstraat5 uur Ds. H. Johannes. Geref. Kerk (onderh. Art. 31 K.O.), Doopsgez. Kerk 4.30 uur Ds. A. Hordijk van Goes. Herv. Evangelisatie29 Januari, 10 en 5 uur Ds. J. van Malenstein van Oud-Beierland, in Concordia, Palingstraat 25 Leger des Heils 10 uur vm Opdrachtdienst - 3,30 nm Openluchtsamen komst op de Kleine Markt - 5 uur nm |eugddienst - 7.30 uur nm Verlossingssamenkomst geleid door kapiteine H. G. Aulman R.K. Kerk: stille H. Missen half 5 en 9 uur. Hoogmis half 11. sAvonds om 7 unr Lof. In de week de H. Missen om kwart over 7, half 5 en half 9, wijzigingen voorbehouden. Donderdag en Vrijdag om half 8 gezongen H. Mis. Woensdag-, Don derdag-, Vrijdag- en Zaterdagavond om 7 uur Lof. Havendorp Zondag om half 9 H. Mis. Zondag 29 JanuariDr. Sluijter, Badhuisstr. 70. Telefoon 2225. Zondag- en nachtdienst vanaf Zaterdag 28 Januari tot en met Vrijdag 3 Februari Apotheek van Ockenburg, Walstraat 54. Banketbakkerij ,,P. M. Merk" De speciale aanbieding van deze week is „Pitmoppen", een lekker koekje met amandel, 60 cent per 250 gram Daar wij vorige week niet aan de grote vraag konden voldoen, ook deze week "Cocostruffels" 150 gr, voor 40 cent Wij breiden onze sortering eigen fabrikaat chocolade wekelijks uit Pure chocolaadjes van de beste couverture 58 cent per 100 gram repen met amandelen 15 cent, 4 voor 50 cent Grote sortering heerlijke koekjes met roomboter 32 cent per 100 gram. Cocosmacroontjes 35 cent per 100 gram. Cocosmacronen 12 cent per stuk Speciaal adres voor slagroom ge bak, slagroom petit fours 12 ct. P. M Merk, Badhuisstraat 28, Telefoon 2783, Vlissingen Batavus schaatsen, Rijwiel Cen trale, Koudekerkseweg 59, Tele foon 2544 Vlissingen Te koop kamerameublement be staande uit: bank, 2 armstoelen en 4 stoelen f 65. Noordstraat 50 Vlissingen Voor Rijwielen en onderdelen, Vlugge en billijke bediening. Aart Klip Groenewoud 31 Vliss. Onze grondverf dekt prima, on ze lakverf vloeit mooi uit en glanst prachtig. Emaillelak voor fietsen, gasstellen enz. enz. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, Vlissingen Te koop 2 herenfietsen, 1 trans portfiets, alles nieuwe onderdelen nieuwe binnen- en buitenbanden Rijwielhandel A. Klip Nieuwstr. 6 Vlissingen. Speciaal adres voor goede reparatie Te koop Gaskachel 3 pits. Weijens Walstraat 25 (huis) Vlissingen Profiteert van het ijs. maar met een paar fiine schaatsen van 1. J. Toussaint. Prijzen vanaf f 5.95 Noordstraat Vlissingen Melkchocoladerepen 15-20 cent met hazelnoten 20-30 cent. Cho- coladetahletten met hazelnoten. Mars Butterfly 15 [cent. Grool, Bellamypark 36 Vlissingen 10 prima Inmaakharingen voor 60 cent. J. de Ridder, Leliënlaan 29 Vlissingen In- en uitwendig schoonmaken van Uw rijwiel, tegen billijke prij zen. Aart Klip, Groenewoud 31 VI. Te koop gevraagd, Eengezins woning in Vlissingen of naaste omgeving. J. Blaasse Noordstraat 27, Vlissingen Te koop een rolveger, houten koffer, herenfiets en damesman tel Nijverheidstraat 6 Vlissingen Te koop z g.a.n. Dames-winter mantel. Korte Zelke 18 Vliss. Te Koop z.g.a.n. kunstschaatsen met schoenen maat 38. Mesdag laan 17 Vlissingen Te koop mooie nieuwe Swagger 44-46, koopje. St. Jacobsstr. 24. Vlissingen Te huur gezocht kleine boven- of benedenwoning, voor gezin zonder kinderen te Vlissingen. Brieven onder letter W, bureau van dit blad Wij hebben de middelen tegen hoest, griep en verkoudheid. Drogisterij Jilleba, Kerkstraat 7. Voor betere reparatie, vlugge en billijke bediening Aart Klip, Groenewoud 31 Vlissingen Te koop ongebruikte Snelweger' geschikt voor groente- of fruit handel. B, van der Ent, Callen- felstraat 5, Vlissingen Het koekje van de week. Fon- dantsprits 55 cent per half pond P. van Belzen, Groenewoud 55 Vlissingen Grote stoofperen 8 kg. 50 cent. Zoete appelen en bellefleurs 25 cent per kg. Jonathans en goud- reinetten 35 cent per kg. Centrum Kerkstraat 4 Vlissingen Uw adres voor het slijpen van roestvrije tafelmessen is M. Hak- kenbrak, Sliip- Polijst- en Nikkel inrichting Noordstraat 75, Vliss. Alle soorten drop, katjes, knoop jes. kruisdrop, zoute jujubes, sal miak, pastilles en griotten. Grool, Bellamypark 36 Vlissingen Wij verkopen de beste merken blikgroenten zoals Hero, Sleutels, Zwanenberg enz. Ook hebben wij weer amandelen, pinda's co- cosnoten. jaffa's, mandarijnen ci troenen, pindakaas, enz. En na tuurlijk bij Piet Maas, Walstraat 40 Vlissingen ook in moten Bellamypark 44 - Tel. 2224 in doosjes van 25 st. 0.30 in doosjes van 25 st, f 0 40 de envelop die niet behoeft te worden bevochtigd In doosjes van 20 st. f 0.45 Mapjes en doosjes wit en gekleurd, met en zonder enveloppen, in vele prijzen Nog enkele dag-, week- en maandkalenders, Bureau- en Succes-agenda's voor 1950 FIRMA Walstraat 44 Vlissingen De Scheldebode wordt elke Vrijdag in Vlissingen en West Zeeuwsch -Vlaanderen gratis huis-aan-huis bezorgd Voor een flinke stamppot kunt U bij ons kopen zoute snij- en sperciebonen, zuurkool, boerekool enz. Ook hebben wij met de beste maschines gesneden wor telen, uien, kool, soepgroenten enz. Piet Maas, Walstraat 40 Flesjes koffiemelk, heerlijk voor de koffie 32 cent. D. Sohier Ho- beinstraat 7 Vlissingen Kaas volvette boere belegen 36 en 38 cent per 100 gram. D. So hier. Hobeinstraat 7, Vlissingen Te koop 2 paar Friese schaatsen Spuistraat 57 ben. Vlissingen Waswringers met flinke zuiver rubber rollen vanaf f 35 •- Rij wiel Centrale, Koudekerkseweg 59, Telefoon 2544, Vlissingen Bevroren aardappelen? Neen hoor' Want wij hebben lekker gegeten en ze gekocht bij Piet Maas, Walstraat 40 Vlissingen Welke cliënt heeft j.l. Zaterdag van een andere cliënt, per abuis een paar Nappa-handschoenen meegenomen? Duijm's Kleding magazijn, Walstraat 37. Telefoon 2984, Vlissingen Onder de vele wijn-, likeur-, en gedistilleerdzaken in Zeeland neemt de zaak van Harms nog steeds een bijzondere plaats in Vlissingen, Spuistraat 6 Tel. 2013 Stofzuigers 127 en 220 volt, met flinke zuigkracht en voordelig in stroomgebruik en prijs. Rijwiel- Centrale Koudekerkseweg 59, Telefoon 2544, Vlissingen Jonge volvette kaas, 30 cent per ons. Belegen Edammer kaas 34 cent per ons. Sohier, Hobeinstr. 7 Vlissingen U koopt deze week toch ook wel Uw aardappelen, groenten en fruit uit de onbevroren win kel van Piet Maas, Walstraat 40 Vlissingen De bekende Delftse Pot marga rine, neemt proef 34 eent per pakje. D. Sohier, Hobeinstr. 7, Vlissingen Te koop een electrisch kacheltje en een gewoon kacheltje. Adri- aan Brouwerlaan 11, Vlissingen Te koop Electrisch Comfoor 2 plaats 220 volt. Ambr. Bosschaert- straat 5 bov. Vlissingen Strenge vorst zegt de Bilt, dan omdiepvriesgroenten naar Polder man, Glacisstraat 140 Vlissingen Het koekje van de week. Fon- dantsprits 55 cent per half pond P. van Belzen, Groenewoud 55 Vlissingen Te Koop Mooie Eengezinswoning, kamer en suite, keuken, 3 slaapkamers en stenen schuurtje. Brieven let ter E, Bureau Scheldebode Vliss. Te koop een perceel bouwgrond gelegen aan de Spuistraat. Adres Hyacinthenlaan 17 Vlissingen Te koop gevraagd Jongensjas leeftijd 8 jaar. In goede staat. Tooroplaan 13, Vlissingen Te koop armstoel ameublement leerbekleding. 2 armstoelen tn 4 stoelen f 75.-- Emmerkacheltje f 15.-- Noordstraat 50 Vlissingen Etsen, kleur-etsen, reproducties en schilderijen. Lijstenmakerij Jo Maes, St. Jacobsstraat 15 Vliss. Te huur, Bovenwoning Kolve- nierstraat 38. Te bevragen Hotel Neerlandia, Nieuwendijk 31, VI. Geen dure eieren meer. Altijd vers bij G. Polderman Olacisstr. 140 Heeft U Guérand's Java-mocca- wafeltjes al eens geproefd? Haal ze eens, 28 cent per ons Paling straat 38 Vlissingen Ontvangen mooie sortering Da messchortjes vanaf f 3.85 Binnen enkele dagen flanellen Dames nachthemden. S. Hollebrandse, Nieuwendijk 37, Viissingen Het koekje van de week. Fon- dantsprits 55 cent per half pond P van Belzen, Groenewoud 55 Vlissingen Voor de koude nachten. Mooie wollen Aa-Be dekens en andere. L. Filius, Groenewoud 63. Vliss. Dubbel overgehaalde jonge jene ver van het bekende huisJ.J. Me- der en Zn. te Schiedam, f 4.55 per liter. (Ook kleinere hoeveel heden verkrijgbaar) H. W. Harms, wijn-, likeur- en gedistilleerdhandel, Spuistraat 6, Telefoon 2013, Vlissingen zelf uitlezen en haar dan opsturen naar Uw familie of vrien den in binnen- of buitenland, want ook zij spellen haar van A tot Z

Scheldebode | 1950 | | pagina 3