VAN DE OOGARTS NAAR OPRUIMING 'T GESCHENKENHUIS L. DE RIJKE TAXIKOLIJN ArthurH.C.Mercy Jo van Boven Geen werk meer rn 6 pond Stoofperen f 0.50 4 pond Handappels best f 0.50 5 pond Ie soort Goudreinetten f 1.00 3 pond Handperen f 0.50 Best Witlof per kilo f 0.45 Spruiten per kilo f 0.40 10 Sinaasappelen beste f 1.00 öe AvontuRen van Rampetampie J Spotprijzen zijn er bij l telefoon 2000 telefoon 2008 Bakkers- Sportclub en WleityeA Erkend leverancier van alle Ziekenfondsen Jij Bellamypark 38, Vlissingen DUO SCHROEVERS IN 'T PARADIJS" Waarom zult U wachten tot het duurder wordt, koopt nog bijtijds Wij hebben voor U Prima Herencostuums Regenjassen in Gabardine en Egyptisch katoen Jongenscostuums met plusfour of lange broek Badhuisstraat 34 - Vlissingen Aardappel-, Groente en Fruitbedrijf v. d. Manderestraat 10 Vlissingen, Tel.£2904 VOOR N GOEDE v. d. Manderestr. 40 Verl. Paul Krugerstr. Ja, 't is heus waar! Seizoen-Opruiming Vlissing's Kruidenier Lucifers Filmsterren Groentehal „Goed Wonen" KLACHTEN Turners en Turnsters Witte Gymnastiekschoenen Schoenmagazijn D. ROELSE A- JANSENS Eedie fonqenó M. S. KOKELAAR muil! I BI) VAali+kz klanken in pAettiqz cunqeiUnq^ Het bekende Vlissingse Duo Schroevers speelt in Januari iedere Zaterdag en Zondag van 20 uur tot 23.30 uur tf Bellamypark 7 Vlissingen WALSTRAAT 63 VLISSINGEN LET OP ""N NAAR WALSTRAAT 45-76 TELEFOON 2916, VLISSINGEN VLISSINGEN (hoek Beatrixlaan) VLISSINGEN van 16 t.e.m. 28 Januari grote FANTASTISCH! Scherminkelstraat 32, le zijstraat van de Walstraat bij het Betje Wolfplein, Vlissingen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiin geen 22 ct. maar 20 ct op fotokaart nu 5 cent itiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Alle Bakkers die toe wen sen te treden bij onze Voetbalvereniging, nodi gen wij uit ter vergadering op 19 Januari 1950, des avonds 7,30 uur in het C.J.M V.-gebouw, Noord straat 34 Koopt Uw gesneden Groente in de Schuitvaartgr. 79. Alles panklaar Beleefd verzoek klachten over bezorging van De Scheldebode te melden Noordstr. 44, Tel. 2077 Zo juist ontvingen wij weer met versterkte neus en hiel Nieuwstraat 35, Vlissingen, Tel. 2488 Als Agent van „De Schelde bode" te Groede treedt op dhr. Voorstraat A 175 Advertenties en berichten wor den door hem gaarne in ontvangst genomen De oplossing van vorige week is 25 10 17 9 4 12 20 8 3 22 16 6 23 19 1 7 11 2 21 !24 5 18 15 13 14 Het spaarbankboekje met f2.50 was voor Rietje Wijkhuisen, Lammenstr. 8, Vliss. De waardebon van f 1.50 voor: Mina Velleman, Gerard Doulaan 5. VI De waardebon van f 1voor Jaap Jongman, Havenstr. 16, Breskens Deze week iets geheel anders. Met Nieuwjaar kreeg ik een visitekaartje van iemand dat er zo uitzag Niets bijzonders zullen jullie zeggen, maar toch is er iets bijzonders aan. De man van wie ik dit kaartje kreeg, had zijn beroep op dit kaartje gezet, maar, daar hij dit voor niemand wilde weten, liet hij het wegschuilen in de letters van zijn naam. Sturen jullie me nu, vóór Dinsdagavond 6 uur a.s., in een gesloten envelop, met het woord prijsvraag er op, even het be roep van meneer Kokelaar. In zijn .angst wilde Rampetampie zijn muts, die dreigde af te waaien, vastpak ken. Toen ontdekte hij zijn parapluie, die hij nog steeds met beide handen hield om kneld. Haastig deed hij hem open en direct verminderde de snelheid van zijn val. Toen hij de toppen van de bomen bereikte, was het net of hij met een para chute naar beneden kwam. Zo dachten ook een paar kraaien er over, die in een der boomtoppen hun nest hadden ge bouwd. Krassend vlogen ze op, en dat was maar goed ook, want nauwelijks waren ze van hun nest weg of Rampe tampie kwam er met een plof bovenop zitten. Hij was zo erg geschrokken, dat het even duurde voor hij bemerkte dat hij nog steeds zijn parapluie op had. Hoe moest hij nu beneden komen? Voor hij hier over na kon denken, waren de twee kraaien weer teruggekomen. Ze waren helemaal niet te spreken over de nieuwe bewoner van hun nest. Ze bleven boven zijn parapluie vliegen, terwijl ze allerlei rare krasgeluiden maakten. Eindelijk be sloten ze de vreemde indringer zelf uit hun nest te halen en plotseling voelde Rampe tampie zich geweldig aan zijn oren trek ken. Hij gaf een schreeuw van pijn en schrik, maar dat hielp ook niet en zo waar, daar ging hij de lucht weer in. De kraaien hielden hem ieder aan een oor vast. Maar toen ze een eindje gevlogen hadden, be merkten ze toch dat het vrachtje te zwaar was, en plotseling lieten ze onze vriend los. Gelukkig had hij zijn parapluie nog op en langzaam zeilde hij verder naar be neden. Tenslotte kwam hij dan toch nog op de grond terecht en wreef over zijn pijnlijke oren. Waar was hij nu aangeland? O, juist aan de andere kant van het riviertje. In die tien minuten was hij dus niet hard opgeschoten. Gelukkig was hij nu over het water heen. Hij moest nog wel een paar uur lopen en het was al bijna half acht. Als dat zo doorging, was hij nooit op tijd bij de Elfenkoningin. Terwijl hij zo liep te denken, hoorde hij opeens een ver schrikkelijk gekraak. Plotseling schoten de struiken vaneen enfloep, met een geweldige sprong schoot Kees Konijn uit de bosjes. Met een boog sprong hij over Rampetampie heen, terwijl hij riep Help Rampiede hondMeteen was hij weer in het struikgewas verdwenen. Ram petampie snapte er eerst niets van. Toen, ineens, begreep hij dat er een hond achter Kees aanzat. Zeker die hond van de jager. Wat moest hij doen? Eerst zijn boodschap of eerst zijn vriend helpen De keus was niet moeilijk. Maar hoé moest hij Kees helpen Hij kon toch die grote hond niet tegenhouden! Opeens... weer 'n geweldig lawaaidaar verscheen de hond. In zijn wanhoop om Kees toch te helpen, nam Rampetampie een grote sprong, en kon nog juist de hond bij zijn staart grijpen. En daar gingen ze samen de struiken in. Krampachtig hield Rampetampie met zijn ene hand de hondenstaart vast, terwijl hij in de andere zijn parapluie vastklemde. Elke keer moest hij zijn hoofd diep buigen achter de hond, anders kreeg hij een klap van een tak. Maar het vasthouden van de hondenstaart zou Kees Konijn niet veel helpen. Doordat de hond ineens een draai maakte, bleef een balijn van de parapluie achter een tak haken en ineens floep, daar ging de parapluie open. Rampetampie kon hem haast niet meer vasthouden, want de hond trok zo hard en de parapluie bleef achter zoveel takjes en twijgjes hangen, zodat Rampie haast in tweeën werd ge trokken. Tenslotte kon hij het niet meer volhouden en moest hij zijn parapluie in de struiken achterlaten. Intussen had Kees Konijn nu zo'n grote voorsprong op de hond gekregen, dat hij een schuilplaats in een konijnenhol kon zoeken. Weldra was langoor onder de grond in veiligheid. Toen de hond einde lijk bij het hol kwam, was hij veel te laat. Hij was woedend omdat Kees hem was ontsnapt. Hij keerde zich om en ontdekte Rampetampie, die met een angstig gezicht naar hem keek. Nijdig begon de hond te blaffen en te grommen. Wild sloeg hij met zijn staart heen en weer en het zag er voor onze vriend niet best uit. Hij stond te rillen en te beven van angst en zag zich al in de bek van de hond verdwijnen. (Wordt vervolgd).

Scheldebode | 1950 | | pagina 4