DU FOSSÉ's MEUBILERING anno 1950 BRESKENS Ook in deze jaarkring zullen wij goede meubelen leveren; meubelen waar U. staat op kunt maken In het kleine wereldje tussen Uw vier muren leven naast ,,'s werelds hoogst verlangen"!!, kleine geneugten en wellicht ook op meubelgebied. Wij kunnen hieraan voldoenDeze kamer b.v. vanaf f 695.- Komt onze grote verscheidenheid bezien prijs ad 30 tot 35 cent per kg binnen het bereik van de massa wordt gehouden. Deze regeling vraagt van de vissers een offer, maar zal ongetwijfeld goede vruch ten afwerpen. Vooral voor de toekomst speelt deze regeling een grote rol. Ziet men kans de industrie te interesseren voor de verwerking van haring in massa, dan -al deze vangst grote mogelijkheden bie den, vooral wanneer straks de export, waarop de haringvisserij thans steunt, mocht verminderen of verdwijnen. Via deze industrie zullen olie, vetten en eiwit na de chemische ontleding van de haring weer ten goede komen aan de volkscon sumptie. Mocht het dan ook gelukken de vangst op peil te houden, dan zal een nieuwe economische grondslag kunnen worden toegevoegd aan onze gemeen schap. Tegelijkertijd wordt de Neder landse groothandel blijvend geïnteres seerd voor de Zeeuwse visserij. De afge lopen jaren kwam de groothandel gaarne naar hier cm zaken te doen. Hoe men ook hoopte, dat de visgroothandel zich blijvend op Zeeland zou oriënteren, de kentekenen zijn er reeds, dat behalve voor mogelijke export per wagon naar Duitsland, het zwaartepunt van de afslag terugvalt naar IJmuiden. Daarom kan de nieüwe ver werking door de industrie van zeer groot belang worden. Moge het de ijverige voor vechters van onze visserij gelukken die mogelijkheden tot werkelijkheid te bren gen. OVERSLAANDE GOLVEN DUPEREN BOULEVARDBEWONERS Dat de overslaande golven op de boule vards, een aantrekkelijk schouwspel voor jong en oud, niet door alle Vlissingers in gelijke mate kunnen worden gewaardeerd, vernamen wij van een Boulevardbewoner. Voor de Boulevardmuur vanaf de Bom vrije toren tot de muur bij het vroegere standbeeld van Frans Naerebout stonden vroeger vier rijen palen als golfbrekers. Deze zijn echter in de loop der jaren ver dwenen. Hierdoor kan thans de vernielen de en niets ontziende zware golfslag met volle kracht op de Boulevardmuur beuken. Het gedreun hiervan maakt het de be woners onmogelijk te slapen des nachts. Terwijl in vroeger jaren het overslaan ter plaatse slechts sporadisch voorkwam en dan nog slechts bij het houten brugje en de muur van het z.g. „Klein Zandje", slaat het water thans over de volle lengte van deze muur over. De gevolgen hiervan zijn voor de bewoners zeer onaangenaam. Allereerst is het niet doenlijk tijdens het overslaan der golven het huis te bereiken of te verlaten zonder natte kleren op te lopen, terwijl bovendien het water in de huizen binnendringt, zeer tot schade en ongerief van de bewoners. Het is dan ook niet te verwonaeren, dat men hoopt op een spoedig herstel van de palenrijen, opdat het overslaan kan wor den beperkt. Hierdoot zal veel schade en ongerief worden voorkomen. Ook mag niet uit het oog worden verloren, dat mo menteel eventuele liefhebbers voor het bouwen van nieuwe woningen langs deze muur (waartoe nog volop gelegenheid be staat en hetgeen ook noodzakelijk is, te meer daar Vlissingen toch reeds over te weinig middenstandswoningen beschikt) zullen worden afgeschrikt door de bevin dingen van de huidige bewoners ter plaatse. Niet minder noodzakelijk is ook het herstel der palenrijen in het belang van de Boulevardmuur zelve, aangezien deze thans de Volle laag krijgt, hptgeen uiteindelijk nog meer herstelkosten zal meebrengen dan thans verbonden zijn aan de nieuwe palenrijen. Mogen de betreffende instanties de volle aandacht schenken aan deze onhoudbare toestand. NOODLOTTIGE ONGEVALLEN BIJ DE K.NLS. Het oude jaar is wel heel droevig ver lopen voor de Kon. Mij. „De Schelde". Vrijdagmiddag verloren twee personeels leden het leven door noodlottige ongeval len, terwijl een derde een been brak. Het eerste slachtoffer viel tijdens de las- werkzaamheden aan een watertank voor een der in aanbouw zijnde Argentijnse schepen. Door onbekende oorzaak viel een der nog niet geheel afgewerkte platen op onze stadgenoot P. Klap, die zwaar gewond werd aan hoofd en onderlichaam. Onverwijld werd hij vervoerd naar het St. Joseph ziekenhuis, waar dr. P. C. Kraan operatief ingreep. Helaas mocht het niet meer baten en overleed hij na korte tijd. Het slachtoffer was kortgeleden gehuwd en bereikte de leeftijd van 27 jaar. Het kortgeleden van stapel gelopen schip Cari Maré eiste een tweede slacht offer. Tijdens de loswerkzaamheden in het schip wierp de 39-jarige ongehuwde Poolse arbeider Z. Bukraba, afkomstig uit Na- rowla, een hijstouw in het ruim en werd meegesleept in het 13 m diepe ruim. De ongelukkige was op slag dood. Na jaren lange omzwerving van vele landen als militair bij de Poolse legergroep, die Ne derland hielp bevrijden, verloor hij ver van huis op deze noodlottige wijze het leven. De verslagenheid onder zijn Poolse vrienden is zeer groot. Mogen beiden 40-jarige zegenrijke loopbaan beëindigd. Omvangrijk was de taak, die deze chirurg zich heeft gesteld en waarbij hij met inzet van zijn gehele persoon zijn leven in dienst van mens en maatschappij heeft gesteld. Veel dank zijn we verschuldigd aan deze sociaal voelende pionier. Ruim veertig jaren heeft hij zijn krachten ge geven aan de ongevallendienst van de Kon. Mij. „De Schelde", met welke dienst, de eerste in Nederland, baanbrekend werk is verricht, met grote steun van Mr. Jan Smit, de vroegere Schelde-Directeur. Reeds in 1932 werd dokter Staverman hier voor benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, in 1948 gevolgd door een zameling schilderijen, aquarellen en pas tels, een' 70-tal, welke in zijn huiskamers zijn te bezichtigen Voor het kunstminnend publiek. Op deze expositie bleek, dat van der Steen, naast zijn gymnastiek en water sport, volledig opgaat in de schilderkunst. Het pleit voor deze krasse Vlissinger, dat hij ondanks gemis aan medewerking van de toch reeds kleine groep kunstschilders in Vlissingen, heeft doorgezet en het pu bliek in de gelegenheid heeft gesteld ken nis te maken met de mogelijkheden, welke blijken te bestaan voor een amateur, die weet aan te pakken. Wij hebben genoten en velen met ons van deze fraaie collectie. Zijn gevoel voor samenstelling van kleu- V J rustpn in vrede Een derde ongeval, gelukkig niet van dodelijke aard, vond plaats te Lutterade, waar Scheldepersoneel bezig was met de installatie van een ketel voor de Staats mijn Maurits. De Vlissinger I. Roeting viel zo ongelukkig, dat hij met een gebroken been moest worden opgenomen in het ziekenhuis te Sittard. Maandagavond werd de 33-jarige P. de Kuijper uit de Aagje Dekenstr. getroffen door een uit een draaibank vliegend stuk metaal, waardoor hij een zware hoofdwond opliep. De getroffe ne is opgenomen in het St. Joseph- Ziekenhuis. Zijn toestand is redelijk wel. DOKTER A. STAVERMAN HEEFT ZIJN PRAKTIJK NEERGELEGD Op 1 Januari j.l. heeft dokter A. Staver man, de overbekende en bekwame chirurg te Vlissingen, zijn praktijk als heelkundige overgedragen aan dr. P. C. Kraan. Hier mede heeft deze geziene chirurg een ruim benoeming tot Officier in deze Orde. Ook in de voorbereiding van de fabrieks- artsenwet voor Nederlgnd leverde hij in 1928 een aandeel als commissielid. Bij de diverse huldigingen in 1948 in Vlissingen en Z.-Vlaanderen bleek overduidelijk hoe hogelijk deze chirurg overal werd gewaar deerd. Gelukkig gaat dokter Staverman niet geheel verloren voor( onze gemeenschap, aangezien hij een belangrijke taak heeft aanvaard bij de reorganisatie van het ziekenfondswezen, terwijl hij de vele be stuursfuncties zal blijven waarnemen. Moge het werk van deze geziene dokter nog vele vruchten afwerpen en hem tevens een tevreden levensavond schen ken. VLISSINGSE AMATEUR-SCHILDER L. v. d. STEEN EXPOSEERT Vorige week zijn we op bezoek geweest bij een bekende in de sportwereld, n.l. de Vlissinger L. v. d. Steen. Ditmaal was het ons echter niet om de sport te doen, doch brachten wij een bezoek aan zijn ver ren en toon, de durf die in enkele stukken tot uiting komt, heeft ons getroffen. Zijn bijzondere liefde blijkt uit te gaan naar landschapjes en stadsgezichten, vooral, die uit Zeeland. Dankbare onderwerpen vond hij in Veere, Middelburg, Vlissingen, Zierikzee, Friesland, Tholen en zelfs Brugge. Ook de dichting van het Nollegat behandelde hij in diverse stadia. Het ge heel motiveert een bezoek aan deze expo sitie ten zeerste. Het deed ons bijzonder genoegen, te constateren, dat de heer v. d. Steen ook de jeugd wist te trekken en met zijn ver haal over de door hem geschilderde zee sloep menige Vlissingse jongen enthou siast maakte. Het spijt ons, dat we door omstandig heden vorige week deze beschouwing niet meer konden plaatsen. We hopen dan ook dat onze lezers hedenavond de laatste gelegenheid zullen benutten om deze gratis expositie van deze vastberaden Vlissinger met een bezoek te vereren. Zijn adres is Badhuisstraat 92.

Scheldebode | 1950 | | pagina 2