>ato^4£% 3233-1950 Dat doet de deur dicht! Gebr. C. en J. Maas I J ÏÏLaaÈ dei ge^eMig thuiö! ONZE RAAD VERGADERDE TEDDY 1950 van ouö in nieuw qoeö en wel ma ar öAn met knakwoRSt van •T»*0"- Banketbakkerij Merk j. j. faber, banketbakker-kok badhuisstraat 28 vlissingen telefoon 2783 Wij staan aan de spits met 10 kg Blauwe of Witte Aardappelen 90 cent Goedkoop en Goed, als Maas het doet Heeft ruime sortering in REGENJASSEN blauw en beige gabardine, Egyptisch katoenen en Trenscoat gummi-jassen Losse Pantalons in verschillende kleuren Jongens plusfourcostumes maten 5 tot 16 Wij wensen onze ge achte clientele een Gelukkig Nieuwjaar ZURE HARING ingemaakt met zachte azijn hebben wij in potten van 3 - 4 - 7 en 25 stuks. ROLMOPS potten van 6 en 20 stuks Woltering-Verburg wenst alle BABY'S in het genot van het dragen van zijn luier Dc Teddyluier verkrijgbaar bij de N.V. voorbeen Bouman-Noach Lepelstraat 5-7, Vliss. M. P. v. d. HOEVEN St. Jacobsstraat 3 Tel. 2570 Kd »4«e*V\edeï .4, e»e „oïde^ ds«^ 30 DECEMBER - le JAARGANG No. 6 SCHELDEBODE Gratis Advertentieblad voor Vlissingen en W. Z. Vlaanderen. Verschijnt elke Vrijdag De zilveren klank van de kerstklokken, verkondigend de grote boodschap, klinkt ons nog na in de oren. De Kerstdagen gaven ons een ogenblik rust en bezinning in een gejaagde en rumoerige wereld. Weer staan we voor een jaarwisseling, welke ditmaal tevens het begin inluidt van de tweede helft der twintigste eeuw. Even gunnen we ons de tijd in gedachten een blik terug te slaan in het verleden. Dit ver leden zal tot ons komen voor korte of langere tijd, al naar gelang de feiten en omstandigheden ons dieper aangrijpen. Een mensenleven is kort, doch kan veel inhouden, ook al leven we snel, zo snel, dat we vaak vergeten te leven, doordat we te veel in de toekomst blikken en te weinig beseffen, dat ook het heden beleefd kan worden. We denken terug aan die eerste halve twintigste eeuw'en aan het afgelopen jaar. We denken vooral aan hen, die ons dier baar waren en de vorige jaarwisseling samen met ons ingingen of van verre be leefden, maar deze jaarwisseling niet mochten bereiken. Zij lieten een grote leegte achter en vestigden eens te meer onze aandacht op het zeer tijdelijke ka rakter van dit aardse leven. We zijn dank baar, dat wij ook dit jaar de overgang mogen meemaken. We zijn weer bezield met goede voornemens om het nieuwe jaar met een schone lei te beginnen. We nemen ons voor weer veel te vergeven en te vergeten en nemen afscheid van het oude jaar. Vele herinneringen komen naar voren. Het doet soms pijnlijk aan. Partir, c'est mourir un peu Een halve eeuw ligt weer achter ons, een halve eeuw, rijk aan gebeurtenissen, rijk aan rampspoed. Twee wereldrampen, waarvan de laatste ons nog vers in het geheugen ligt. Te diepe wonden werden geslagen, te veel oorlogsherinneringen komen we nog dagelijks tegen. Grote ge beurtenissen speelden zich af en spelen zich nog af. Een koloniaal tijdperk wordt afgesloten in deze dagen vlak voor de jaarwisseling. Gemengde gevoelens be kruipen óns. Machteloze gevoelens druk ken een stempel op deze tijd. De inter nationale stroom der gebeurtenissen sleept ons mee. Waarheen We weten het niet De tijd zal het leren, zoals straks de tijd zal leren of we dit tijdperk goed hebben geleefd en beleefd. De geschiedschrijvers zullen deze tijd boekstaven en een oordeel vellen over onze houding. Moge dit oor deel gunstig zijn 1 Het leven gaat verder, we moeten mee Angstgevoelens voor de naaste toekomst dringen zich op. We zijn geneigd toe te geven aan die angstgevoelens, maar we mogen er niet aan toegeven. We moeten vertrouwen hebben in die toekomst en in de donkerste uren blijven zoeken naar lichtpunten, zelfs naar de allerkleinste. Een volk, dat zich overgeeft aan die angst, kan zich niet handhaven. Het verleden was roemrijk, ons volk was groot, ook in de uren van de zwaarste beproevingen. Ver trouwen in de toekomst gaf steeds de door slag. We kunnen niet langer teren op dat verleden, maar moeten zelf geschiedenis maken. Dat wij juist een tijd van zware beproevingen moeten doormaken en grote offers moeten brengen, mag ons niet weer houden. Het nageslacht kan niet met lege handen worden afgescheept. Aan ons de taak te zorgen, dat ons nageslacht een gunstig oordeel kan vellen over ons en ons werk. Een zware taak rust op onze schouders, maar een verheven taak. Óns volk moet worden opgericht en moet zich kunnen handhaven in de maalstroom der geschiedenis. Die taak begint bij onszelf en in onze naaste omgeving. Laten we daarvan door drongen zijn, zoals onze voorvaderen daar van doordrongen waren. De planter van de boom kan nu eenmaal niet de vruchten plukken. We beseffen terdege, dat niet alleen met woorden onze maatschappij kan worden opgebouwd. Op daden zal het aankomen. Laten we niet verhelen, dat 1950 een jaar zal worden van opoffering, een jaar van worstelen. Ook aan dit jaar zit echter niets vreemds. Het worstelen dateert van eeuwen her, zoals ons Zeeuwse devies aangeeft, maar daarbij behoort ook het ontzwemmen Wanneer straks de klok twaalf slagen geeft en de laatste slag verstomt, staan we voor een nieuwe periode. We zullen elkaar toeklinken en het allerbeste toewensen. We zullen in gedachten verpozen bij allen die ons dierbaar zijn, waar ter wereld ze zich ook zullen bevinden. Mogen wij allen de moed bezitten te vertrouwen op de toe komst, wat deze ons ook zal brengen en welke offers zullen worden gevraagd. Zal dit vertrouwen ons bezielen, dan kunnen we gerust het nieuwe jaar ingaan, met de vaste overtuiging, dat we zullen worstelen en ontzwemmen. Zalig uiteinde en gelukkig Nieuwjaar! Zoals reeds aangekondigd in een onzer vorige nummers, kwam de Vlissingse ge meenteraad Vrijdag voor Kerstmis bijeen, teneinde naast enkele andere voorstellen de gemeentebegroting 1950 te behandelen. Tot ons genoegen kwam tijdens de alge mene beschouwingen tot uiting, dat aller- wege de volle aandacht wordt geschonken aan een onderwerp, hetwelk wij kortelings aan een beschouwing hebben onderwor pen, n.l. de eenzijdige economische basis van onze stad, ontstaan door de omstan digheid, dat na het vertrek van de Kon. Marine en de Mij. Zeeland alsmede de verplaatsing van de afdeling vliegtuig bouw, en koelhuizen paar elders, onze stad hoofdzakelijk is aangewezen op de scheeps- en machinebouw. Hierdoor be staat het gevaar, dat ingeval van een on verhoopte crisis in deze branche, de terug slag voor Vlissingen funest zal worden. Zowel bij de raadsleden als bij het College van Burgemeester en Wethouders bleek levendige belangstelling te bestaan voor deze aangelegenheid, terwijl uit de mededeling van de Burgemeester, dat een rapport van de E.T.I. op komst is, blijkt dat men de zaak energiek wenst aan te pakken. Moge het de vroede vaderen ge lukken, ondanks alle moeilijkheden, die aan deze materie kleven, spoedig een op lossing te vinden, waarmede de grootste gevaren straks kunnen worden bezworen. Ook de reparatie der sluizen, een zeer urgente zaak, bleek de volle aandacht te hebben, en duidelijk kwam tot uiting, dat men zich teleurgesteld voelde door de houding van Rijkswege. Vele sprekers voelden behoefte aan het toezwaaien van lof aan het College van Burgemeester en Wethouders voor het vele verrichte werk, hetgeen de heren onge twijfeld zal stimuleren ook in het komende jaar op de ingeslagen weg voort te gaan. Na de artikelsgewijze behandeling der begroting, versierd met uiteenzettingen in zake de algemene beginselen der politieke partijen, werd de begroting 1950 onge wijzigd aangenomen. Een principe-voorstel tot verlening van subsidie aan de Ned. Herv. Gezinszorg werd aangenomen. Een poging om de kermis te torpederen, kon geen genade vinden. Aangehouden werd een voorstel tot het verlenen van een kolentoeslag aan ouden van dagen wier inkomen ingevolge de noodwet Drees bleef beneden de normen van Maatschappelijk Hulpbetoon. Als inmiddels de oudjes nu maar niet in de kou moeten zitten, anders komt de toeslag straks als mosterd na de maaltijd. 'XL eenuoorspoeèig 1930 lj wensen Succesarti kelen Gesneden Rode Kool Gesneden Savoye Kool Gesneden Andijvie Gesneden Soepgroenten Geschrapte Worteltjes Reclameartikelen 2 kilo Sterappelen 45 ct 3 kilo Stoofperen 50 ct 1 literblik Appelmoes 65 ct 1 kilo Spruiten 40 ct 1 kilo Smeltappelen 20 ct Iedere Maandag en Dinsdag gekookte Kroten Dicpvricsproductcn Sperciebonen Bami Aardbeien Snijbonen Appelmoes Aalbessen Spinazie Rabarbermoes Frambozen Andijvie Komkommers Kersen Postelein Doperwten Perziken enz. Wegens enorm succes wederom een Sinaasappelweek Griepbestrijders, Vitaminen en Goedkoop Door groter aankoop, het laagst geprijsd Winterartikelen die inslaan Zuurkool en gezouten Snijbonen Partijen verse groenten ontvangen wij dagelijks in alle soorten en spotgoedkoop Oude Markt 18, Telefoon 2632, Vlissingen Havendorp, Telefoon 2363, Vlissingen Al onze klanten en toekomstige klanten wensen wij een Zalig Nieuwjaar walstr4at 63 vlissingen Ook zure haring a 11 ct. p. stuk Rolmops a 13 ct. per stuk Kerkstraat 5, Tel. 2614, Vliss, Aannemer van Begrafenissen voor Vlissingen, Souburg e.o. ~k Billijke tarieven Vervoer met lijkauto binnen en buiten de stad Badhuisstraat 16 Telefoon 2344 Beleefd aanbevelend SNEL Wij hebben steeds een ruime sortering Vlees en Vleeswaren Zie onze etalages Aan allen een voorspoedig 1950 toe- I gewenst

Scheldebode | 1949 | | pagina 1