Fa. J. W, v. d, Linde Zn. volop 00Y00NK Kerstwijdings- Samenkomst Labrujère's Voor do Kerstdagen iets extra fijns POL's Slagerijen G. M. Prins Schouwenaar keRstveRhaal Vlissingsche Nutsspaarbank GESLOTEN Iets fijns! KERSTMIS Nieuwjaar In verband met de afsluiting der boeken zijn wij van Maandag 19 Dec. 1949 tot 2 Januari 1950 maar dan van P. M. MERK VOOR DE KERSTDAGEN Walstraat 32 Vlissingen Telefoon 2067 Bakkerij J. VERHAGE Gooi een Snoekje uit om.... SCHOENEN van: fox>t SCHOENENHUIS tracteer dan op Vlees en Uw huisgenoten Fijne Vleeswaren KERSTKRANS v.h. Firma J. DEKKER IJZERWAREN HUISH. ARTIKELEN Het bekende adres voor prima gereedsch. Momenteel een mooie sortering Handzagen van Amerikaans, Engels en Zweeds fabr. Op het gebied van kaarten en boekjes met Nederlandse en met Engelse tekst voor en vindt U bij Fa. Frans Timmerman ZIET DE ETALAGE! Kerstbomen in alle maten UITERSTE KWALITEIT SLAGERIJ U koopt toch ook bij de adverteer ders in De Scheldebode Dit blad wordt ie dere Vrijdag huis aanhnis "bezorgd! Beste Jongens en Meisjes r xl&S&tx Vv BROOD- EN BANKETBAKKERS Walstraat 98, Vliss., Tel. 2479 Beleefd verzoeken wij U vroegtijdig te bestellen m t- Welke dame zou geen mooie wollen stoffen of zijden JAPON willen heb ben voor de a.s. Kerst dagen Wij tonen U gaarne vrijblijvend onze zeer uitgebreide collectie Geen seriegoed Ook in Mantels hebben wij weer zeer mooie modellen ontvangen U komt toch ook even kijken bij DAMESCONFEC7IE Voor de a.s. Feestdagen! Fijne Weihnachtstol, Tul band en Krentenbrood, Kerstkrans gev. met aman delspijs f 2.75, Kerstkrans gev. met goede spijs f 1.75 Allerhande koekjes 25 ct per '100 gr., Chocolade en Suikerwerken Bellamypark 37 Voor 2 kwartjes ver koopt ge Uw Kinder wagens, raakt ge Uw oude Tafels en Stoelen kwijt, brengt men Uw weggelopen poesje te rug. Inzenden vóór Woensdagavond aan het adres Noordstr. 44 Op 23 December a.s. hoopt de Evang. Commissie van de Ge reformeerde Kerk te Vlissingen een Kerstwijdingsavond te geven in de Geref. Kerk aan de Paul Krugerstraat. Aanvang 8 uur. Behalve zang van ongeveer 100 zangers en zangeressen van ver schillende plaatsen op Walch., zullen als sprekers optreden Ds. Elshout van Koudekerke en Ds. J. van den Berg van Souburg. Het geheel belooft weer een mooie avond te zullen worden en vriendelijk worden alle belang stellenden uitgenodigd. De plaat sen en de toegang zijn vrij en de kerk is verwarmd. Collecte bij de uitgang loopt ah een ,,jboo(céeiïsscAoe<njeti Coosje Buskenstraat 58 Vlissingen - Tel. 2672 Runderrollade Varkensrollade Rosbief Ossehaas Ribstuk Antrecóte Blinde vinken Kalfsfrica ndeau Varkensfricandeau Lamsbout enz. enz. o. a. Kersthammetjes Boere Ham Gekookte Ham Gekruide Ham Rauwe Ham Bacon Procureur spek Ontbijtspek Rookvlees Pekelvlees Brunswijker Smeerworst enz. De Oude Stad De Nieuwe Stad Noordstraat 84, Tel. 2681 Bloemenlaan30, Tel. 2592 VLISSINGEN A Voor een heerlijke met uitsluitend zuivere amandelen a f 3.50 Badhuisstraat 28 Telefoon 2783 Mooie kersttaarten, klokken en polenaises vanaf f 1.50. Cho colade-, marsepain- en slagroomkransjes Grote sortering zoutge- bak en zoute amandelen Speciale kerstkoekjes. Bestel s.v.p. vroegtijdig WALSTRAAT 86 - VLISSINGEN - TELEFOON 2365 Walstraat 44 - Vlissingen BLOEMENMAGAZIJN j S'lc/riacinse-j Scheldestraat LID FLEURQP EN BLOEMENEXPRESSE WALSTRAAT 45-76 TELEFOON 2916, VLISSINGEN levert U in Vlees en Vleeswaren Apart is wekelijks onze heerlijke Leverworst Hoofdkaas, verse Worst en gesmolten Reuzel Beleefd aanbevelend Bellamypark 16, Vliss., Tel. 2747 De oplossing van de vorige week is als volgt: Jantje had 2 kwartjes, 4 dubbeltjes en 2 stuivertjes. Bij de bakker betaalde hij met 1 kwartje en 1 dubbeltje, hij kreeg 1 stuiver en 3 cent terug. Bij de slager betaalde hij 1 kwartje, 1 dub beltje en 2 stuivers, hij kreeg 1 cent terug. Bij de kruidenier betaalde hij met 2 dubbeltjes en 1 stuivertje, hij kreeg 3 cent terug. Hij hield toen 7 ct over. Deze week waren de gelukkigen le prijs: Spaarbankboekje met f 2.50, F. Schets, Spuistraat 22, Vlissingen 2e prijs: Waardebon van f 1.50 René Dusebout Ph. v. Kleefstraat 64, Breskens 3e prijs: Waardebon van f 1. Piet Moens, Wagenaarstr. 1, Vlissingen De opgave voor deze week ziet er als volgt uit: Vorige week' heb ik een fietstochtje ge maakt. Het was nogal regenachtig, en daar heb ik heel wat last mee gehad. Jullie moeten dan weten, dat ik al de namen opgeschreven had van de plaatsen waar ik langs fietste. Ongelukkig genoeg had ik dat met zo'n paars potlood gedaan en jullie weten wel, als dat nat wordt, loopt het door. Nu kon ik die plaatsen niet meer lezen. Willen jullie me nu helpen .om de namen weer terug te vinden? Geef dan op een briefkaart of brief op, in de juiste volgorde, de 18 plaatsen waar ik langs gefietst ben. Wat ik nog op mijn boekje lezen kan, zal ik aan jullie op geven. 1ingen; 2. Bk3 zand; 4etran5luis; 6brug; 7. ......burg; 8. Ee......; 9burg; 10. zcmde; 11vliet; 12de; 13. Schke 14. IJke 15. Bt; 16. Hoof17kens; 18. Vissen. De oplossing moet uiterlijk Dinsdag 20 December in ons bezit zijn. De uitslag wordt volgende week Vrijdag weer bekend gemaakt. Doe je best, en denk aan de juiste volgorde. De gelukkigen kunnen hun prijs dan Zaterdagmiddag af komen halen. 2. De dienstmaagd des Heren Ach, de schepter was van Juda ge weken Geen koning uit Davids huis zat meer op de troon van Israël. Davids ge slacht was geheel vervallen. Het was als een afgehouwen stamwèg was de schone kroonde wortel nog wel in de grond, maar stam en takken en bladeren verdwenen. Zou God vergeten, wat Hij had beloofd? Zou er uit de afgehouwen tronk geen rijsje meer voortkomen? Zou dan uit Davids huis niet meer voortkomen de grote Koning, Wiens rijk eeuwig zou bestaan O, de vromen in Israël, ze baden om Zijn komst, ze verlangen naar Hem, de Vorst Messias 1 Maarzou hun gebed verhoord worden? Ja, Gods tijd was nabij. v Daar leeft, hoog in 't Noorden van Kanaan, in 't verachte stadje Nazareth, in Galilea, een jonge vrouw. Nederig is haar woningarm haar gewaad. En toch is ze uit een koningsgeslacht. Zij, de arme maagd Maria, is uit het huis van David 1 Maar vergeten is al de vroegere glorie en geen zweem is meer over van de vorige luister. Maar zij is niet vergeten bij God. En zij heeft God niet vergetenootmoedig dient ze Hem. Ze is één van de weinigen, die wachten op de vervulling van Gods beloften, die hopen op de komst van de beloofde Verlosser. Eens is ze in haar armoedig vertrek alleen. Plotseling vult een heerlijke glans haar woning. Gods engelen komen niet alleen in de tempel; ook de huizen der nederigen bezoeken ze. Een zilveren stem klinkt haar in de oren: ,,Wees gegroet, gij begenadigde, de Heer is met u, gij zijt gezegend onder de vrouwen!" Ontroerd hoort Maria deze vreemde groetenis aan. Wat mag dit betekenen Maar, vóór zij kan vragen, verklaart de Engel het haar reeds. „Gij zult de moeder worden van een Zoon, wiens naam zal zijn Jezus. Want Hij zal Zijn volk zalig- maken van hun zonden. Hij zal de Zoon van de Allerhoogste genoemd worden. De troon van David zal Hem gegeven worden en Hij zal een eeuwig Koning zijn 1" De Messias komt! De Verlosser! De Beloofde aan de vaderen, die ook zij zo vurig verwachtte. En dat zal haar zoon zijn? „Hoe zal dit zijn?" zo vraagt ze. 't Is haar zo onbegrijpelijk, zo wonderlijk, zo groot „De Heilige Geest zal over U komen; daarom zal uw zoon tegelijk wezen de Zoon van God Begrijpt Maria het Neen. Maar zij ge looft het. En daarom antwoordt ze„Zie de dienstmaagd des Heren, mij geschiede naar Uw woord De engel verdwijnt. Hij heeft haar nog gezegd, dat ook Maria's nicht Elizabeth een zoon zal krijgen. Vol blijdschap reist zij er heen. Drie maanden blijft ze bij haar nicht. En samen spreken ze over de won dere beloften en de heerlijke-daden des Heren. Maria zingt een schone lofzang tot eer van haar God, Die haar, arme, heeft uitverkoren tot de Moeder des Heren I Op de bestemde tijd wordt Johannes ge boren, de zoon van Zacharias en Elisa beth. En als de geburen hem vragen, of nu toch wel waarlijk dit kind Johannes moet heten, dan schrijft hij op een schrijf tafeltje Johannes is zijn naam I Neen, niemand in de familie heet Johannes, het is waarmaar God zal iets nieuws doen. Dan worden de boeien van Zacharias' tong losgemaakt en hij breekt uit in jube lende lof over Gods genade en ontferming. Want deze zoon is immers de voorloper van de langverwachte Messias (Wordt vervolgd).

Scheldebode | 1949 | | pagina 4