J. B. Schiller Gratis Verzekerd SNOEKJES DRUKWERK P. J. ROELSE Gebr* C* en J* Maas slijteRi] h. f. qoetheeR II vraagt en wij draaien Vulpenhouder Vulpotloden Vierkleuren potloden C. Janssen Predikbeurten Vrouwestraat 12 Telefoon 2296, Vlissingen Onze SintNicolaas tafel is gereed. Komt U zon der verplichtingen eens kijken Ruime sortering Choc, figuren, marse pain borstplaat, luxe dozen tabletten en repen Alles uit de beste grond stoffen vervaardigd Banketletters van zuiver amandelen Zie onze etalage Banketbakkerij en Chocolaterie St Jacobsstraat 29 Tel. 2908 Gesneden Rode Kool - Gesneden Savoye Kool Gesneden Andijvie - Gesneden Soepgroente Geschrapte Worteltjes Alles met de meeste zorg schoongemaakt en prima kwaliteit Alleen Zaterdag voor reclame 3 kilo Gieser Wildeman 50 ct. 2 kilo sterap pelen 45 ct. 10 kilo aardappelen 90 ct. 1 liter blik Appelmoes slechts 65 ct. Onze Diepvrieskast zit weer eivol heerlijke spullen Sinaasappelen en Citroenen St Nicolaas koopt bij ons een fijne schaal Fruit gesort. voor f 1. Kropsla, Spruiten, Witlof, Bloemkool enz. enz. Oude Markt 18 Telefoon 2632 Filiaal Havendorp Telefoon 2363 tegen verlies en diefstal is iedere van f 10.of duurder, welke bij ons wordt gekocht Groot is onze sortering vanaf f 7.35 Fa. Frans Timmerman U koopt toch ook bij de adverteer ders in De Scheldebode Dit blad wordt ie dere Vrijdag huis aan huis bezorgd! WIJ ONTViNGEN KATOENEN JONGENS BLOUSES IN BEIGE EN BLAUW C. J. v. d. Hemel 6 Zn De wintertijd vraagt ex tra energie, maak daar om eens een heerlijke Stokvis-schotel klaar! Drukkerij Wegeling het beste adres voor alle soorten Noordstraat 44 Vlissingen Telefoo i 2077 gezien, het verplicht stellen van sport beoefening onmogelijk is. Deze onmoge lijkheid immers ligt opgesloten in het wezen van de sport. De sport is een han delen, voortvloeiende uit de mentaliteit van de beoefenaar. Het belangrijke ken merk van die mentaliteit is daarin gelegen, dat de beoefenaar zich voelt aangetrokken tot een bepaalde handeling. Of hij dus een sport zal beoefenen, en welke tak van sport dat zal zijn, hangt geheel af van de richting, waarin zijn belangstelling en lief hebberij gaat. Het ontstaan van deze lief hebberij is geheel vrijwillig en laat zich in geen geval gebieden of dwingen. Men kan iemand wel dwingen tot het beoefenen van vaardigheden, die door anderen vrij willig als sport worden aanvaard, maar voor de gedwongene is het dan geen sportbeoefening. „Verplicht" en „sport" staan dus lijnrecht tegenover elkaar. Nu kan men zich op het standpunt gaan stellen, dat het hoofdzaak is, dat geoefend wordt en het er weinig op aan komt, uit welke oorzaak het oefenen geschiedt. Deze redenering is tot op zekere hoogte juist, indien het betreft de lichamelijke opvoe ding in het bijzonder. Van de persoon, die moet worden opgevoed, mag men niet verwachten dat hij in staat is te beoor delen welke maatregelen voor zijn op voeding de beste en de juiste zijn. Men dient de beslissing hierover aan de op voeder over te laten. Of de gekozen mid delen in de smaak vallen is van on dergeschikt belang. Dat een verstandig opvoeder bij het kiezen van de stof reke ning zal houden met de aard en de natuur lijke aanleg en voorkeur van de op te voeden persoon, is nog geheel iets anders dan de keus van de middelen over te laten aan hen die moeten worden opge voed. Voor de sport gaat deze redenering niet op. De sport moet zijn grote rol niet spelen tijdens de opvoeding maar daarna. Er komt een tijdstip, dat de directe invloed van de opvoeder behoort op te houden. Het oefenen moet echter blijven voortgaan. Liefhebberij en inzicht in het nut van ge regeld oefenen zijn dan nog de factoren, waarvan zal afhangen of nog iets wordt gedaan. Van deze twee is de liefhebberij de belangrijkste factor. Wil men de sport beoefening bevorderen en er iets van maken, dat waarde heeft voor de gemeen schap, dan zal men niet tot sport moeten verplichten, maar dient men de beoefening te animeren en voor ieder mogelijk te maken. Dit alles wil niet zeggen, dat tijdens de opvoeding niets aan sport moet worden gedaan. Sport kan een uitstekend middel in de opvoeding zijn voor hen, die het weten te hanteren. Sport is in zekere zin ook één der doelstellingen van de opvoe ding, omdat, wanneer de opgevoede op eigen benen moet staan, de sport in de zelfopvoeding een taak heeft te vervullen. De jeugd dient te worden opgevoed tot sport. Middel hiertoe wordt gevonden in een juiste spelbeoefening. Eerlijk en cor rect spelen is de hechtste basis voor een gezonde sportmentaliteit. Een ander middel is de schoolsport, welke het karakter van een overgang moet dragen. Schoolwedstrijden moeten een eigen sfeer behouden. Hierbij moet aan het houden van groepswedstrijden de voorkeur worden gegeven, boven wed strijden die ertoe leiden dat de persoon lijke prestaties te veel de aandacht trek ken. Steeds moet rekening worden ge houden met wat de deelnemers geestelijk en lichamelijk kunnen verdragen. Te veel jongelui nog worden te vroeg geforceerd en verdwijnen vroegtijdig van het sport- toneel. Te veel jongelui worden na be hoorlijke prestaties over het paard getild en kunnen de weelde niet dragen. Ze worden een verveling voor zichzelf en voor anderen en zullen hun weg in de maatschappij heel moeilijk vinden. Uit dit alles zal wel duidelijk zijn ge worden dat lichamelijke opvoeding en sport vele aspecten bieden. Daarover een volgende keer meer. te Vlissingen op Zondag 27 Nov. 1949 R. K. Kerk, op Zondag H. Missen om 7 30, 9 en 10.30 uur. Op weekdagen om 6 45, 7.30 en 8.30 uur Ned. Herv. Gem. Geen opgaaf ontvan gen Geref. Kerk P. Krugerstr. 9.30 en 5 uur Ds. A. Verschoor Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat, 9.30 u. en 5 uur Ds. M. v. d. Klis v. Zierikzee Geref. Gemeente de Lanoystr. 9.30 uur 2,30 en 6,30 uur Leesdienst Woensdag 30 Nov. Dankdag De Heer Wijting van Amersfoort Evang. Lutherse Kerk Walstraat. 10.30 uur Ds. van Empel, van Middelburg Walstraat 19 - Vlissingen Telefoon 2104 Ruime keuze in: W ijncn, Br lewrjn Oude Genever Sclullcn Lik euren, Cognac, Punsli B ran de wij n Brood-, Beschuit- en Banketbakkerij Specialiteit in Speculaas 50 ct per half pond Banketletters 28 ct per ons Boterletters met amandel p. ons 45 ct Dik speculaas m. amand. p. ons 35 ct Marsepain, Choc, letters, f^uime sor tering fijne Marsepainkoekjes 40 en 45 ct p. ons. Uitgebreide 5t. Nicolaas tafel Sint Nicolaas is aanwezigVrijdag 2 Z aterdag 3 en Maandag 5 Dec. 'sn.m Zondags geopend van 2 tot 6 uur. Alles wordt zonder prijsverhoging thuisbezorgd Walstraat 44 - Vlissingen ^ST.JQCOSS W? VLISSINGEN Prima Zangkanaries, volle zang. Schitterende kleu ren. Zie onze etalage. Siervis en Vogelhandel Dorpmans/Noordstraat 70 Te koopPetroleumkachel in prima staat. Div. petro leumstellen. een geyser, haardje, fornuis, vulkachel koperen ketel. L. Outer- mans, Korte Zelke 3. Henk en Mina zijn weer tezamen en genieten nu van het pracht Aquarium met schitterende Vis, ge leverd door Dorpmans, Noordstraat 70. Koper- en Blikslager L. Outer mans. Alle repara ties aan Huishoudelijke artikelen en Speelgoed. Korte Zelke 3. HuisLange Zelke 50. Opgemaakte Hammen, Harten en Borstplaat. Surprise? van Marsepain Luxe dozen Bonbons en Marsepain. P. M. Merk, Badhuisstr. 28, Tel. 2783 Ontvangen Pracht tropi sche- enkoudwatervissen Prima gezond, schitterend van kleur. Dorpmans, Siervishandel Noordstr. 70 Te koop een groot model i.g.s.z. emaille Keukenka chel, Noordstaat 42 P. den Hollander, Bree- waterstraat 29. Aannemer van begrafenissen vervoer van overledenen van en naar alle plaatsen. Billijke tarieven, Nette bediening Gemakkelijke betaling 1 V er warmings-appar aten pompjes, aquariums, vis, vogels enz. Komt eens praten. Dorpmans, Noordstraat 70 Koopt deze maand AaBé- Dekens bij L. Filius, Groenewoud 63, Vliss. M4AT 30 F. 6.08 MAAT 31 F. 6.28 HERENMODES MAAT 32 MAAT 33 MAAT 34 F. 6.55 F. 6.75 F. 8.02 ff ST. JACOBSSTRAAT 25 oor Uw 'Uurwerken Uw Gout! en Zil v Uv Reparaties naai firma Klein Markt 9 Eiwitrijk - Voedzaam Licht verteerbaar Vishandel, Bellamypark 44 Vlissingen - Tel. 2224 Voor één gulden, 7 kilo Groningerkroon of 7 kilo Zoete appels of 7 kilo stoof peren of 10 kilo Uien of 4 kilo grote Gieserwilde- man. ,,DE HAL" Noord straat 80. Telefoon 2792 S.O.S. Siervissen vragen levend voer. Wij hebben iedere dag vers Dorpmans, Noordstraat 70 Te koop prima Meisjes mantel, lengte 1.10 meter slechts f10.Rembrand laan 32 Vlissingen Firma P. v. d. Meer. Alle Bloemwerken en Grafbe plantingen. Badhuisstraat, Bosweg, Vlissingen Voor een heerlijke Spe culaaspop met amandelen Zeeuwse Speculaas en fijn gekruid Speculaas P. M. Merk, Badhuisstraat 28, Tefefoon 2783. Glacé- en Wollen Heren handschoenen. L Filius, Groenewoud 63, Vliss. Heeft U onze Slagroom- Borstplaat al geproefd eigen fabrikaat. Banketbakkerij P. M. Merk Badhuisstraat 28. Tel. 2783 Groentehal Goed Wonen Schuitvaartgracht 79, Tel. 2012. Uw adres voorpuike Zeeuwse aardappelen 10 cent per K.G. Te huur tegen Febr. 1950 grote Loods, desgewenst met Hh 2 gemeten Bouw land, gelegen Koudekerk- se weg Vlissingen, te be vragen Walstraat 40 Te koop Slaapkamerameu blement, Bim-bam klok en ombouw voor Opklapbed Noordstraat 50 Vlissingen Te koop Studiepiano, Ei ken kamerbuffet, Jongens- en Damesrijwiel. Noord straat 50 Te koop 1 kinderw. f 25 1 kamervulkachel f 35 en 1 kamervulkachel f 30 te bevr. J. Meyer, KL Markt 3 Simon Krol, Begrafenis ondernemer Noordstr. 24 Goedkope tarieven. Beleefd aanbevelend. Gr ooi, Bellamypark 36 VI. Grote sortering Borstplaat beesten 28 een. per ons, Sigaren 3 a 25 cent Zak jes marsepein Patates Fri tes, Muizen, Kikkers, Mos sels 2 voor 25 cent Heden ontvangen mooie Flanellen Heren-Hemden f 6.95. L. Filius, Groene woud 63, Vlissingen Net Meisje gevraagd voor de huishouding, geheel zelfstandig kunnende wer ken. Adr. Nieuwendijk 27 Telefoon 2275 Zelfs Sinterklaas en zwar te Piet die kopen bij de Ijsbeer frites. Oude Markt Grote porties! Te huur in centrum stad droge inrijkelder geschikt voor metsel-of stucadoors- bedrijf met veel bergruim te. bevragen,. Bureau De Scheldebode, Noordstr. 44 Wij verwerken in al onze Boterletters en Marsepain uitsluitend amandelen. P. M. Merk, Badhuisstraat 28, Tel. 2983

Scheldebode | 1949 | | pagina 3