ten gelei öe Labrujère's G. Polderman vlissingen W. STROO Boterletter P. M. Merk CHOCOLADE LETTERS qelö speelt een pol, imaR kwaliteit öe hooföRol van Ó6R maöen schoenen; Voor prima BRANDSTOFFEN M. P. v. d. HOEVEN LUXE BAKKERIJ P. VAN BELZEN Zie onze Sint Nicolaas tafel GROENEWOUD 35 Zeeuwse Blauwe VOOR FRAAIE Jan naar SCHOENENHUIS 9/L_/ Firma Buys 6 de Koning THEEBEURS Het is maar éénmaal St Nicolaas per jaar. Tracteer U op het allerfijnste, een met zuivere amandel spijs a f 3.50 Advcrteert in „DE SCHELDEBODE" fykC, 25 NOVEMBER/- le JAARGANG No. 1 SCHELDEBODE Gratis Advertentieblad voor Vlissingen en W. Z. Vlaanderen. Verschijnt elke Vrijdag Vele stadgenoten zullen vandaag bij het openvouwen van dit blad terugdenken aan vroeger dagen, aangezien aan ons blad oude herinneringen zijn verbonden. Jarenlang immers hebben zij elke week het Nieuws- en Advertentieblad gratis in de brievenbus aangetroffen. Het blad was traditie geworden en vormde een Vlissings eigene. Helaas heeft de grote wereldramp op 10 Mei 1940' ook deze traditie geschon den, doordat wij ons genoodzaakt achtten het Nieuwsblad, dat reeds haar 46ste jaar gang beleefde, tot betere tijden op te hef fen. Zoals inmiddels vele oorlogswonden in Vlissingen zijn geheeld en onze stad zich gelukkig door krachtig aanpakken weer aan het oprichten is, willen wij thans trachten de oude traditie van ons Nieuws blad in ere te herstellen. Als altijd willen wij ook nu proberen een schakel te vor men tussen de Vlissingse Middenstanders en het Vlissingse publiek, terwijl wij de grote Vlissingse gemeenschap willen voor leggen al datgene, wat voor Vlissingen van belang is, hetgeen bij onze stadge noten leeft en waarin zij belang stellen. Het terrein waarop wij ons zullen be wegen, zal veelomvattend zijn, omdat nu eenmaal de belangstelling in onze stad zich richt naar vele onderwerpen. In de eerste plaats zullen we natuurlijk door middel van advertenties de aandacht van het kopend publiek vragen voor alles wat de Middenstand heeft te bieden. Vooral nu de remmende distributiemaatregelen practisch zijn komen te vervallen en de zakenmensen zich moeten gaan toeleggen op het voeren van een krachtige reclame actie, om alle concurrentie het hoofd te kunnen bieden, willen wij hen de gelegen heid geven de volledige Viissihgse ge meenschap wekelijks te bereiken met hun aanbiedingen. Door ons blad kunnen ze ervan verzekerd zijn, dat hun bedrijf onder de aandacht zal komen van elk gezin, op doeltreffende wijze en tegen niet al te hoge kosten. Tegelijkertijd stellen wij het kopend pu bliek in de gelegenheid gratis kennis te nemen van de mogelijkheden, die de hui dige Middenstand weet te bieden voor de steeds zwaarder belast wordende beurs, waardoor de zakenmensen via een aan trekkelijke reclame kunnen tonen, dat men niet buiten de stad behoeft te gaan om minstens zo goed en billijk te worden be diend. Doordat U aan onze Administratie Uw familieberichten opgeeft dat zijn aan kondigingen van Verloving, Huwelijk, Ge boorte, Overlijden, enz., welke dan van de gehele week tegelijk worden geplaatst krijgt U een overzicht van wat er in de Vlissingse gezinnen heeft plaats gehad, en wordt de Scheldebode een waar Familieblad. Het spreekt vanzelf, dat het blad geen opeenvolging van advertenties mag wor den. Daarom zullen de advertentiekolom men worden afgewisseld met pakkende lectuur. Actuele onderwerpen zullen wor den voorgelegd en belangrijke gebeurte nissen opgenomen. Door het regelmatig plaatsen van een jeugdhoekje met Kinderverhalen, Puzzles en Prijsvragen, willen we ook de jeugd een blad geven waarnaar ze gretig kan grijpen en waardoor we ons blad een huiselijke sfeer willen geven. Ook aan de lichamelijke opvoeding en sport zullen we regelmatig onze aandacht schenken, omdat deze in onze huidige ge meenschap een zo belangrijke plaats zijn gaan innemen. Vooral de jeugdverrich tingen in de sport willen we onder de loupe nemen, omdat nu eenmaal de jeugd de basis vormt, waarop de na-oorlogse maatschappij moet worden opgetrokken. Gaarne roepen wij hiervoor de medewer king in van alle verenigingsbestuurders en leiders, om door het verstrekken van ge gevens deze jeugdprestaties te kunnen belichten. Hoewel we ons verre willen houden van sportoverdrijving, komt het ons gewenst voor de sport in het algemeen te stimu leren. De brede massa dient te beseffen, dat de sport niet alleen bestaat uit het eerste elftal van een voetbalclub, waar over de dagbladen vol staan, doch dat er bovendien een brede laag der bevolking regelmaitg bezig is door oefening en ont spanning een gezond lichaam en een ge zonde geest te kweken. Ook op cultureel gebied willen wij van onze belangstelling doen blijken en we hopen door aankondigingen en verslagen van alle gebeurtenissen op dit gebied in Als U een wringer nodig hebt, is de prijs natuurlijk belangrijk. De kwaliteit bepaalt echter de levensduur en dat is nog veel belangrijker. Daarom, neem een wringer, die „stok oud" kan worden en toch altijd nog met „jeugdig enthousiasme" zijn taak blijft vervullen. Koop een „ERRES' Niet de goedkoopste, wel de beste. f 56.75 SPECIAALZAAK KLEINE MARKT 1 VLISSINGEN Aannemer van Begrafenissen voor Vlissingen, Souburg e.o. Billijke tarieven k., Stoom- en Chem. Wasserij jjANTOINE Laat ons nu Uw was behandelen. Binnen een week thuis bezorgd. Keurige afwerking. Probeert U eens geheel vrijblijvend een proefwas. Geeft ons even bericht en wij komen direct Van Dishoekstraat 26, Vlissingen, Telef. 2696 Biedt U een pracht sortering (in vier verschillende merken) MARSEPAIN EN SUIKERFIGUREN Wilt U goede Aardappelen PROBEERT u eens onze Ze zijn werkelijk van bui tengewone kwaliteit MEIJER, Kleine Markt 3 Telefoon 2271 eenj.jnef^ neus W y de fooi jLi>o/iée^sscAoen^i Coosje Buskenstraat 58 Vlissingen - Tel. 2672 Vervoer met lijkauto binnen en buiten de stad Badhuisstraat 16 Telefoon 2344 Beleefd aanbevelend U. W.UaAmó Wijn-, Likeur- en Gedis- tilleerdhandel Zo niet de beste, dan toch zeker de meest gesorteer de gedistilleerdzaak in de ze gewesten Huis van Vertrouwen Franco toezending Spuistraat 6, Vliss Telef. 2013 Neem nu een kloek en goed besluit Koop DIEPVRIES groente; DIEPVRIES fruit Van alle soorten ruim voorzien Kunnen w' U daarvan 't beste blên Bloemkoolroosjes, Doppers lijn Sperclebonen, Postelein Komkommers en Spinazie En overheerlijke Bami Peren, Perziken en Pruimen Alles uit de beste tuinen Appel- en Rabarbermoes Heus Mevrouw het Is geen Smoes Wordt een DIEPVRIES consument 't Spaart U menige hulshoudcent Aardappel-, Groente- en Fruithandel GLACISSTRAAT 140 TELEFOON 2737 Voor een aardig St. Nic. cadeau met nieuwste zijsluiting, zuivere kapokvulling vanaf f 16.27 Walstraat 50 - Telef. 2816 Wij leveren LI alle soorten huisbrand- en indu- striekolen. Speciaal in brechcokes voor centrale verwarming J- -v. Opgemaakte harten en hammen, ruime sortering dozen bon bons, amand. marsepain, slagroomborstplaat van Ie kl. huizen (Droste, Lindt, Ringers enz.) Chocolade letters enz. enz. Badhuisstraat 28 Telefoon 2783 "V ~r onze stad de belangstelling van het Vlis singse publiek te trekken. Om tevens een spreekbuis te kunnen vormen van onze gemeenschap, zullen wij schrijflustigen gaarne ruimte bieden voor het openbaar maken van wensen en ver langens en opbouwende critiek, waardoor ons blad zal wordenVoor en door het Vlissingse publiek Het startschot is thans gelost. Het eerste nummer bevelen wij hierbij in Uw volle belangstelling aan. Alle begin is moeilijk, maar met vereende krachten is veel te bereiken. Moge ons blad meehelpen aan de op bloei van handel, industrie en nijverheid, vreemdelingenverkeer en toerisme en niet het minst aan het vormen van een krach tige Vlissingse gemeenschap DE REDACTIE. Een naam met betekenis. Een stad Een stad met een roemrijk verleden, ge legen aan de rivier de Schelde. De bakermat van grote zonen, mannen met historische namen, waarop we nu nog trots zijn en de gedachte waaraan we ook thans nog de moed en de. kracht ontlenen tot voortzetting van tradities. Eeuwen gingen voorbij, oorlogen en rampen bleven de stad niet gespaard, zonneschijn overgoten haar boulevards en stranden, stormen beukten op dijken en muren, mensen werden geboren en men sen stierven, Vlissingers zwierven over wereldzeeën en door verre landen, maar kwamen veelal terug, zoals nu eenmaal elke Vlij,singer de drang heeft om altijd weer terug te keren naar zijn geboorte plaats. De wereld is groot en op vele plaatsen mooi. Er is echter maar één Vlissingen. Die stad waar we opgroeien, en spelen op en langs de boulevards, stranden en glooiingen, duinen en dijken, waar we wandelen als we ouder worden en waar we rustig op een boulevard-, park- of stadsbankje zitten als we nog ouder wor den. Waar we ons op het strand koesteren in de zomerzon, genieten van de zeldzame aanblik van de verlichte schepen, die vlakbij op de door het maanlicht over goten zilveren Schelde aan ons voorbij varen, waar we bij stormweer met hoed of pet' voor de ogen gedrukt tegen de wind optornen, waar we bij hoogwater én wind het door de hoogslaande golven over slaande zoute zeewater op de lippen proe ven. Waar de vissersvloot uitvaart of de loodsboten als notendopjes op de golven slingeren en grote zeeschepen beloodsen, waar mailboten en veerboten in- en uit varen. We kunnen ver weggaan en lang weg gaan, maar we komen er terug. Zo ging het eeuwenlang, zo gaat hét nu en zo zal het altijd blijven gaan. Vlissingers voelen wij ons, wanneer we daar 't standbeeld van Michiel de Ruijter in fiere houding stormen en wind zien trotseren, zoals deze zeeheld vroeger ge varen en volkeren trotseerde op de wereld zeeën. Vlissingers voelen wij ons ook, wanneer we komen op de plaats waar het stand- beeld van de mensenredder Frans Naeré- bout heeft gestaan, de stoere Vlissinger, die destijds kokende golven en levens gevaar trotseerde, omdat daar een of meer medemensen als schipbreukelingen in nood verkeerden. We zouden geen Vlissingers meer zijn, als daar niet een maal een nieuw standbeeld zou verrijzen. Onze stad is mooi, dat beseffen wij, wanneer we haar beleven in al haar variaties, wanneer vreemde toeristen hier ronddolen en genieten, wanneer we het badseizoen aanschouwen, wanneer we het lied van de arbeid horen op de werf in het geklop en gehamer om en nabij de in aanbouw zijnde schepen, wanneer er drukte is aan de havenkant. We zijn ervan overtuigd en willen onze kinderen er op wijzen. Ook de niet-Vlissingers, die van elders kwamen in de handel, nijverheid en in dustrie of met welk ander doel ze ook kwamen. We willen ze opnemen in onze gemeenschap en wijzen op de betekenis van Vlissingen, opdat ook hun nakome lingen geboren en getogen Vlissingers zullen worden en mede daardoor inspira ties zullen opdoen voor het leveren van prestaties tot heil van onze stad en de daarin levende gemeenschap 1

Scheldebode | 1949 | | pagina 1