Peesontsteking houdt Tolhoek aan de kant tf) Dankzij zijn moeder staat Sollie alweer op de baan jjw MB .^Mr c Landskampioen is na blessure even terug in geboortestreek 11 icMM Prof in Duitsland De Tennisser vertrok zeventien jaar geleden uit Zeeuws-Vlaanderen en keerde daar zaterdag even terug. Topfit was hij nog niet, door een val met een scooter op Bali. Maar een oplapbeurt deed wonderen. Tennisser Thorsten Sollie (25) was af gelopen weekend met landskampioen Krimpen even terug in zijn geboorte streek Zeeuws-Vlaanderen. Hij won de afgelopen weken al zijn enkelpar- tijen in twee sets voor de koploper van de topklasse en sloeg in Terneuzen ook tegen Animo toe. Maar meer dan één wedstrijd spelen zat er niet in. Door een val in februari met de scooter op het Indonesische eiland Bali doet Sollie het wat rustiger aan. ,,Mijn fysieke gesteldheid is nog niet optimaal. Ik heb een flinke schuiver gemaakt, waardoor mijn hele rechter kant gekneusd en geschaafd was’’, ver telde Sollie in Terneuzen. ,,Een flinke wond is later ook gaan ontsteken. Ik ben ondanks de val toch het water in gegaan, maar de hygiëne op Bali is toch wat anders dan hier. Waarschijnlijk zijn er bacteriën in de wond gekomen. Ik kreeg antibiotica tegen de ontste king en heb anderhalve maand met mij n been gesukkeld. Als j e dan ineens van niks heel veel gaat doen, ofwel competitie gaat spelen, zegt het li chaam op een gegeven moment ‘ho’. Gelukkig is mijn moeder fysiothera peut. Zonder haar had ik nu nog niet kunnen tennissen. Zij heeft mij heel goed opgelapt.” Verhuizen was moeilijk Het gezin Sollie (vader Jos, moeder Anke en zoons Thorsten en Tom) ver huisde zeventien jaar geleden van Ter- neuzen naar Oostvoorne, vanwege het werk in de autobranche van pa. Thor- sten Sollie zat toen op basisschool De Geulle, tenniste bij Animo en voet balde bij VV Terneuzen. ,,Ik was acht Het is allemaal het gevolg van een valpartij in de eerste etappe van de UAE Tour op 20 februari van dit jaar. De ren ner van Trek-Segafredo ver beet de pijn, maar had daarna nog zoveel last van zijn ver- wondingen aan de knie dat hij besloot om voor de zesde rit niet meer op de fiets te stap pen. Begin april dacht Tol- hoek vervolgens volledig her steld te zijn en ging hij met de ploeg op trainingskamp naar de Sierra Nevada, als voorbe reiding op de Ronde van Ro- mandië en mogelijk ook de Ronde van Italië. toen we vertrokken uit Terneuzen. Dat was moeilijk, want ik had het erg naar mijn zin in Zeeuws-Vlaanderen.” Hij wist echter ook in Zuid-Holland al snel zijn draai te vinden. De sterke tennisser volgde een opleiding sport marketing in Rotterdam, gevolgd door een master Human Resource (HR) aan de Tilburg University. In zijn tennis team uit Krimpen aan den IJssel speelt inmiddels ook Ronetto van Tilburg (23), afkomstig uit Walcheren. ,,We hebben vroeger nog voor de Zeeuwse jeugdkampioenschappen tegen elkaar gespeeld. Toevallig trainden we later ook op dezelfde tennisschool in Rot terdam. Ronetto speelt wat meer op power dan ik.” Naast competitie op za terdag in de topklasse bij Krimpen, speelt Sollie op zondag in de eredivisie bij Spijkenisse. Ook dat team won af gelopen weekend met 6-0. naar. Zij hebben op papier misschien nog een beter team dan wij.” Ondanks zijn hoge speelsterkte heeft Sollie een bestaan als fulltime tennisser nooit zien zitten. ,,De echte topspelers raken de bal zo hard en zui ver. Daar zit ik wel wat vanaf’’, aldus Sollie. „Sowieso heb ik steeds naast het tennissen een studie gevolgd. Sport marketing is extern gericht, HR in tern. Meer psychologisch dus.” Dat psychologische aspect komt ook terug op de tennisbaan volgens Sollie. ,,Je moet eerst het mentale gevecht met jezelf aangaan. Waarom sla je bij 0-0 een forehand goed door, terwijl je bij 5-5 en 30-gelijk spanning in je arm voelt? Ook als sommige gasten de bal beter raken, blijf ik stoïcijns de rally aangaan.” Tolhoek, die komende za terdag zijn 29ste verjaardag viert, durft nog niet te zeggen wanneer hij zijn rentree in een wedstrijd kan maken. ,,Ik zou in mei meedoen aan de Ronde van Noorwegen, maar dat komt te vroeg, denk ik’’, vertelt de Yersekenaar. ,,Bo- vendien is de ploeg ook voor zichtig met me. Ik hoop in juni de Dauphiné ofde Ronde van Zwitserland te kunnen rijden, zodat ik uiteindelijk in de Vuelta kan starten. Daar voor sta ik opgesteld en die voorbereiding heb ik ook wel nodig om te kunnen zien waar ik sta.’’ Met 9-1 onderuit Patellapees ,,Maar de ontsteking kwam weer terug en mijn knie was ook opgezwollen’’, vertelt Tolhoek. ,,De patellapees is ontstoken. Ik laat me hiervoor behandelen en moet volledig rust nemen. Het is een zeu rende pijn, waar ik nog best Duitse competitie In Terneuzen won Sollie voor topklas- ser Krimpen met 6-2 6-3 van de Vlaamse Animo-speler Bjarne Van Der Herten. Het was voorlopig zijn laatste wedstrijd voor Krimpen. ,,Vanaf zaterdag speel ik competitie in Duitsland, bij Bayer Wuppertal. We strijden om lijfsbehoud. Vorig jaar zijn we er net in gebleven. Ik won toen het beslissende duel van een Brit, de num mer 300 van de wereld. In juni speel ik ook weer voor Krimpen, tijdens de na tionale titelstrijd in Santpoort. We zijn al zes jaar regerend landskampi oen, maar dit jaar hebben we de no dige concurrentie van Oud Wasse- doorheen zou kunnen trap pen, maar dat is niet de oplos sing. Dan wordt het op den duur alleen maar erger. Met een extra week rust is de hoop nu dat het over gaat en dat ik dan dit weekend weer kan beginnen met trainen. Als dat niet lukt, be staat de kans dat ik onder het mes moet, maar daar moet ik niet aan den ken.’’ Sinds zijn overgang van Jumbo-Visma naar Trek-Se- gafredo in 2022 zit het de ren ner uit Yerseke niet mee. Vo rig seizoen liep hij bij een val- partij in de Ronde van Polen drie gebroken ribben en een breuk in zijn schouder op. ,,Dat hoort bij het wielren nen’’, meent Tolhoek. „Natuurlijk is het ge woon klote, maar ik kan er weinig aan doen. Ik moet berusten in mijn lot. Voor die breuken stond twee maanden en toen zat ik na vijf weken alweer op de fiets. Bij zo’n peesontsteking is het moeilijker om te zeggen wanneer je hersteld bent. In mijn hele profcarrière heb ik in elk geval nog nooit zo lang niet kunnen fietsen.’’ - Ji GO WOENSDAG 26 APriL 2023 HANDBAL ZAALVOETBAL - Jan Dagevos Thomas Houte- pen mag zich professioneel handballer noe men. De Middel burger heeft een profcontract tot 2025 getekend bij zijn Duitse club TBV Lemgo Lippe. Vandaag kan een volgend hoogtepunt vol gen voor Houte- pen. Hij kan in het EK-kwalifica- tieduel met Bel gië zijn debuut maken voor de Nederlandse ploeg. De zaalvoetbal- lers van Groene Ster Vlissingen zijn ruim onder uit gegaan in de inhaalwedstrijd bij topclub Hovo- cubo. in het Noord-Hollandse Zwaag eindigde het duel in de kampioenspoule van de eredivisie in 9-1. Halver wege stond het al 5-0 voor de thuisploeg. Bij een 8-0-stand maakte Ufuk Kahveci de enige treffer van Groene Ster. Normaliter had hij gisteren de proloog van de Ronde van Romandië gereden, maar voor Antwan Tolhoek verloopt dit wielerseizoen tot dusverre in mineur. Een peesontsteking in de rech terknie houdt hem op de bank thuis. „Zelfs een wan deling naar de bakker is verboden’’, vertelt de ren ner uit Yerseke. ,,Ik moet volledige rust houden.’’ Henk van de Voorde Terneuzen Tennisser Thorsten Sollie keerde zaterdag weer even terug in Terneuzen, waar hij met landskampioen Krim pen tegen Animo speelde. FOTO FRANK PETERS - I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 43