<A 9 È'r VIER REDENEN MAX HORAK TreeGees ALBUMPRESENTATIE Ze zijn allebei opgegroeid in Zeeland, maar inmiddels ‘uitgevlogen’ naar de Randstad om hun muzikale droom waar te maken. Max Horak (uit Zuiddorpe) en Desi Ducrot (afkomstig uit Middelburg) zijn talentvolle artiesten die vrijdagavond samen een optreden geven in De Spot in Middelburg. Montis, Goudsmit en Directie Vive la Chanson! In het nieuwe theaterconcert Vive la Chanson! spelen zangeres Britta Maria, pia- nist/zanger Maurits Fondse en accordeo nist Oleg Fateev ontroerende en opzwe pende Franse Chansons. De meeste num mers zijn van grote Franstalige zangers als Aznavour, Brel, Gréco, Gainsbourg, Bar bara, Montand, Piaf, Zaz en Clerc. Het ge heel wordt aangevuld met zelf geschreven chansons en een enkele vertaling naar het Nederlands. Henry van Loon Henry van Loon is een Nederlandse caba retier en acteur, bekend van onder meer De Luizenmoeder. Zijn shows kenmerken zich door veel fantasie, droogheid en humorvol absurdisme. Met de voorstelling Jannie The Show Dog toert hij momenteel door Neder land. De titel verwijst naar zijn hond Jan- nie, die Van Loon vlak voor de uitbraak van de pandemie in 2020 kreeg. In datzelfde jaar werd zijn dochter geboren. Genoeg in spiratie voor een nieuwe show. Gumbo Kings Groede Live! presenteert zaterdag een nieuwe soulsensatie. Gumbo Kings is een vijfkoppige band, waarvan alle leden strak in het pak zijn gestoken. De jonge muzi kanten hebben een moderne en eigen kijk op hun geliefde Soul Rhythm ’n Blues. De liveshow van Gumbo Kings brengt het publiek een chique nachtclub binnen, waar het feestje langzaam tot een kook punt wordt gebracht. band Son Mieux is daar een goed voorbeeld van, pas twee jaar gele den zijn ze echt doorgestoten, ter wijl ze al jaren bezig waren.” Toen kleine Max nog maar 9 jaar was, kwam zijn vader thuis met een gitaar. „Probeer het maar eens’’, zei hij tegen zijn zoon. ,,Als kind zong ik altijd al keihard in de auto mee, ook al kende ik de taal, tekst of melodie niet. Ik pakte mijn luchtgitaar erbij en de show kon beginnen. Vanaf het moment dat ik zelf een gitaar kreeg, kwam alles in een stroomversnelling. Ik her inner me een optreden in het Scheldetheater op een bonte avond van school. Daar, op het po dium, voelde ik me echt op mijn plek.” Guy gaat over het feit dat je moet wennen als je weer op een feestje staat, terwijl net je relatie uit is.” Pop aan Zee Academy Veel van zijn optredens vorig jaar kwamen voort uit de deelname van Horak aan de Pop aan Zee Aca demy. ,,Daarbij kreeg ik als coach Jaco van der Waal toegewezen, de manager van Son Mieux. Hij heeft me een belangrijke les geleerd: de muziekindustrie is voor mensen die volharden en niet opgeven. De Verbroken relatie Horak verhuisde in 2018 naar Rot terdam om aan het conservato rium de opleiding tot gitarist te volgen. Hij wilde zijn eigen mu ziek een kans geven en deed dit met succes. De EP I Know You Know kwam eind 2021 uit en in De Spot presenteert hij een nieuw al bum. ,,Inspiratie voor deze plaat heb ik gehaald uit een verbroken relatie. Het nummer Dancing around heeft als thema: het heft in eigen handen nemen en niet bij de pakken neer gaan zitten. Not that Gestructureerde chaos Bij Horak hoor je invloeden terug van zijn inspiratiebronnen John Mayer, Harry Styles en Jett Rebel. Explosief, energiek en catchy, zo zou je zijn genre kunnen noemen. ,,Ik ben een muzikant die houdt van gestructureerde chaos. Net als Jett Rebel zie ik muziek als een ambacht, om dat goed uit te voe ren moet je er veel tijd in steken.” Dat hij vrijdagavond een po dium deelt met dat andere talent Desi Ducrot is geen toeval. ,,Alle- bei komen we uit Zeeland en zit ten bij hetzelfde management. We gaan letterlijk terug naar onze roots. Ik wil Zeeland laten zien wat ik de afgelopen jaren allemaal geleerd heb. Mijn moeder woont in Zuiddorpe, dus ik kom er met regelmaat. Mijn ideale plaatje voor de toekomst zou zijn: een apparte mentje in Rotterdam en een mooi huis in Zeeland. Dat zijn voorlopig toekomstdromen, eerst maar eens al mijn energie in de muziek ste ken.” Gouden Eeuw Ze staan bij velen op het netvlies gegrift, de schilderijen uit de Gouden Eeuw. Ver meer, Hals, Rembrandt. Vaak zijn er in strumenten en muzikanten op het doek vereeuwigd en toch is er niet veel kennis over de muziek uit die tijd. Camerata Tra- jectina en Floris Kortie brengen muziek uit de Gouden Eeuw opnieuw tot leven. ijna een jaar geleden B maakte Max Horak een praatje met Blof-zan- ger Paskal Jakobsen. Dat feit op zich is niet zo bijzonder, maar wel omdat het vlak voor Horaks optreden was op Concert at Sea. ,,Als ik vanuit Ter- neuzen de bus pakte naar Goes om naar school te gaan, luisterde ik al tijd naar de liedjes van Blof”, ver telt Horak. ,,En nu stond ik ineens zelf op de plek waar Blof al zo vaak heeft gestaan, op de Brouwersdam. Wat een kick gaf dat. Vorig jaar be leefde ik sowieso een toffe zomer. Naast Concert At Sea speelde ik op North Sea Jazz, Vestrock, Bevrij dingsfestival en het Zeeland Nazo- merfestival en ik mocht optreden in Paradiso en Rotown. Mijn jaar kon niet meer stuk.” TERNEUZEN OM UIT TE GAAN ZIERIKZEE Ik wil Zeeland laten zien wat ik de laatste jaren geleerd heb’ CHANSONS Zaterdag 29 april, 20.15 uur bij Theaters aan Zee in het dorpshuis van Renesse. CABARET Zaterdag 29 april, 20.00 uur in Schel- detheater Terneuzen. SOUL, RYTHM ’N BLUES Zaterdag, 20.30 uur in de Grote Kerk Groede. Alle bekende songs van the BeeGees komen voorbij in een tri buteshow van The TreeGees. Een band met vier professio nele Italiaanse musici, die we reldwijd concer ten geven. Ze hebben de gave om het publiek terug te brengen naar de muziek en de beleving van de jaren 70. Vrijdag 28 april, 20.15 uur in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Twee dagen na het optreden van de Zuid-Afrikaan Gert Vlok Nel komt Anton Goudsmit naar Porgy en Bess in Terneuzen. Zon dag om 15.00 uur geeft de be faamde gitarist een optreden, samen met Frank Montis en Cyril Directie. Max Horak en Desi Ducrot: vrij dag 28 april, 20.30 uur in De Spot in Middelburg. Hans Puik Middelburg Max Horak op Concert at Sea. foto johan van der heijden. KLASSIEKE MUZIEK Zaterdag 29 april, 20.00 uur in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. GO WOENSDAG 26 APRIL 2023 ■i - - 4. -4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 41