'7 ■4 4 BI 27 Maak het jezelf gemakkelijk É4 u* iz \4 v WEEKDEALS Nu in de w 2 1 SPIJT VAN DEELNAME AAN REALLIFEDOCU FIAT Hogedrukreiniger Bij het volgende station zijn we ineens broer en zus - Ruud de Wild vergroting van onze filmpjes op soci ale media.” Dus kwamen na hun jawoord we kenlang een cameraman, een ge luidsman en een redacteur van de producent Vincent TV over de vloer bij de radiomaker en tv-presentator annex ondernemer. Met wel een planning, maar geen script. ,,Bij ons is niets onecht”, benadrukt De Wild. Gelach vanaf de andere kant van de tafel: ,,Ze moesten alert zijn. Kom bij Ruud niet aan met ‘doe dat loopje even over’. Hij laat zich niet sturen”, zegt Gulsen grijnzend. ,,Ik heb vooraf gezegd: als je iets mist, dan is dat jouw probleem. Ik kan dingen maar één keer zeggen of doen.” Wild: ,,Ik heb het totaal onderschat, ik was naïef. Het was zo’n oncomfor tabel pad. Maar weet je, in Nederland moet je je overal voor verantwoor den. We hebben het gewoon gedaan. Het leek me een mooi expe riment, dat was het ook. En ja, ik heb er enorm spijt van. Aan de andere kant, het heeft ons ook veel gebracht. Ik heb Olcay beter kennen en ik heb mijn familie weer terug.” De docuserie laat, behalve de ver bouwing, zien hoe Ruud de Wild zijn leven vormgeeft na zijn ziekte, hoe de rolverdeling is in het gezin met twee dochters en een zoon van twee exen, en hoe Ruud de Wild dankzij Olcay Gulsen zijn familiele den weer in de armen kon sluiten. Beiden hebben een traumatische jeugd achter de rug. De vroegere ja ren bij Olcay Gulsen werden over- schaduwd door huiselijk geweld, te- wijl Ruud de Wild met zes broers en vier zussen opgroeide in een streng- gelovig gezin. ,,Een sekte”, stelt hij. ,,Een schril contrast met Olcay. Bij haar groeiden ze uiteindelijk naar elkaar toe, terwijl mijn familie versplinterde. Eén boodschap: elf kapotte levens.” De Wild had nog amper contact met zijn broers en zussen. Het was Gulsen die het initiatief nam voor verbinding. „Eerst wilde niemand meewerken”, zegt ze. ,,Maar de ene na de andere haakte aan. En uiteinde lijk kwam iedereen bij elkaar in het huis van zijn zus. Het was fantas tisch. De mooiste verhalen werden verteld. Er sprak zoveel liefde uit. De bloedband bleek zo sterk.” Twijfel of camera’s mee moesten naar ramp in Turkije Te veel Eigenlijk wilde Ruud de Wild na drie draaidagen al stoppen. ,,Continu al die mensen om ons heen, ik wist wel dat dit naast radio, zijn podcast en de kunstbusiness te veel zou worden voor Ruud. Ze waren er altijd en je kunt nu eenmaal niet zomaar stop pen met draaien”, zegt Gulsen. De Jeugd De Wild: ,,Ik denk dat iedereen be sefte dat dit nog de enige kans was om bij elkaar te komen. We spraken elkaar in alle openheid. Hoe had een ieder van ons gezin de jeugd beleefd? Eigenlijk zou het voor iedereen goed zijn om zoiets te ondergaan. Onge makkelijk, maar zo puur. Dit zijn les sen, daar kan geen therapie tegenop. Het heeft me zoveel gebracht. Ik heb mijn familie weer terug. Eigenlijk is er nu een familie voor en na de docu.” Gulsen: ,,Het raakt me elke keer als jullie foto’s of lieve berichtjes naar el kaar sturen. Dan denk ik: Wow! Maar ook: zo zonde van die verloren tijd.” De Wild roemt zijn geliefde. ,,Met zoveel liefde en emotie bracht Olcay mij op het idee om de familie bij el kaar te brengen. Ook ik realiseerde me dat zoveel mensen dingen laten liggen voor later. Maar ja, later ben je soms al dood.” De Wild en Gulsen zijn door de docu nóg dichter bij elkaar gekomen, stellen ze. ,,Ruud is ook mijn beste vriend geworden”, zegt Olcay Gul- sen. Ruud de Wild met een knipoog: ,,Dat is gevaarlijk, want bij het vol gende station zijn we ineens broer en zus.” r t y j V. ei® „4^ X I 4 «ia AEG Robotstofzuiger 50% 57% PC WOENSDAG 26 APriL 2023 m Perfect voor de échte doe-het-zelver Bereik van tot wel 5 meter Inclusief handige opzetborstelset Ruud Olcay is vanaf woensdag 26 april wekelijks te zien om 21.25 uur bij PowNed op NPO 1 Ruud de Wild en Olcay Gul sen twijfelden of ze de ca mera’s mee wilden toen ze kort na de aardbeving naar Turkije afreisden. ,,Het laat ste wat je wil, is de ramptoe rist uithangen”, aldus Olcay Gulsen. „Maar het zou ook weer gek zijn geweest om al les te filmen en dit juist niet”, voegt De Wild toe. Ze reisden met een team van hulpverleners en verpleeg kundigen naar Gaziantep om mensen te helpen. ,,ik had contact met iemand die daar met een groep vrienden men sen aan het redden was. ‘Je moet me helpen’, zei hij. Men sen die onder het puin van daan werden gehaald, overle den daar alsnog, omdat er geen zorg was, geen medisch personeel, geen ambulances. Er was nul hulp”, vertelt Gul sen. ,,ik heb twee, drie artsen in mijn kennissenkring. Bin nen no-time hadden we een team van mensen die bereid waren hun diensten te ver schuiven en te helpen.” De Wild: ,,ik ben supertrots op Olcay. Dat ze voor elkaar heeft gekregen om mensen op te trommelen en daar echt te helpen.” Ruud de Wild en Olcay Gulsen zijn naar eigen zeggen door de docu nóg dichter bij elkaar gekomen. FOTO’S POWNED ,i .1 KORTING KORTING Maakt zelfs de moeilijkste hoekjes schoon Uniek 3D Vision System™ Eenvoudige bediening via de app scan SHOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 27