muzikanten <D 2 Earring-concert met duizend Verdriet om zangeres van Spargo 26 necrologie 1960-2023 Lilian Day Jackson RUUD DE WILD EN OLCAY GULSEN HADDEN EVEN VA TELEVISIE MUZIEK Yaël Vinckx ANGELA HEEFT VAKANTIE Ruud de Wild en Olcay Gulsen zijn geliefden, en werken graag samen. Na werk voor radio en sociale media is er nu een zesdelige reallifedocu. ‘Spijt? Jazeker, maar het heeft ons ook veel gebracht.’ Ik geloof dat je de stress nog niet eens heel erg goed terugziet Linda de Mol keert terug Uitstel van comeback ‘Mijn alles, m’n liefde, m’n voor beeld. Ik ben je zo dankbaar voor alles wat je mij hebt gegeven. De liefde van m’n leven, mijn beste vriendin. Je hebt gevochten tot het aller laatste moment. Ik hou zoveel van jou lieve mama. Fly high’, staat er onder een zwart-witfoto waarop Bemshi haar moeders hand vasthoudt. ‘Met veel verdriet en pijn moet ik vertellen dat mijn prachtige moeder gister op 24 april is ko men te overlijden. Ze is rustig vertrokken met haar familie om zich heen.’ De in New York geboren Jack son werd bekend als zangeres van de formatie Spargo, die vooral in de jaren 80 een aantal hits scoorde. Het bekendste nummer was You and Me, dat het tot num mer 1 in de Nederlandse hitlijst schopte. In 1985 stopte de band ermee, hoewel er later nog wel reünie-optredens zouden volgen. Jacksons stiefvader was Art Blakey, een beroemde Ameri kaanse jazzdrummer die werkte met onderen anderen Thelonious Monk en Miles Davis. In de jaren 80 speelde Jackson nog een gast rolletje in de tv-serie Kanaal 13. ,,Maar wel hoe ongeorganiseerd we zijn.” De Wild, schouderophalend: ,,Wij zijn in de voorbereiding nogal Zuid-Europees zeg maar, maar met de uitvoering is het nog erger. Lekker manana, het komt allemaal wel goed. Of niet.” Olcay Gulsen en Ruud de Wild hadden al samen radio gedaan, ma ken filmpjes voor sociale media en er was al een aangrijpende documen taire waarin De Wild werd gevolgd nadat bij hem de diagnose darmkan ker was vastgesteld. Vorig jaar begon het brainstormen over televisie. Een reisprogramma? Anderen intervie wen? De eerste gesprekken werden nog gevoerd met KRO-NCRV, De Wilds vorige werkgever. ,,Ik heb daar een prachtige tijd gehad, maar zij za ten inmiddels op het pad van kleur, kerk, havermelk en biologische kip.” De Wild stapte over naar PowNed, waarna de NPO, zo zegt hij, zelf met het idee kwam voor een reallifedocu. ,,Iets waar de kijkers zich in zouden her kennen, maar dan niet - zoals zo vaak gebeurt - gescript”, stelt De Wild. ,,Remco van Westerloo van de NPO noemde het een uit- Het enthousiasme is groot, merkt initiatiefneem ster Yaël Vinckx (inzetfoto), die ‘op een donkere februariavond’ op het idee kwam om te proberen duizend muzikanten synchroon een aantal liedjes van Golden Earring te laten spelen. Een van de eer sten die ze raadpleegde, was Earring-drummer Cesar Zuiderwijk. Die haalde vergelijkbare stunts uit met duizend en tweeduizend drummers aan respectievelijk de Maas en aan zee. ,,Dat wordt moeilijk, dacht ik eerst”, reageert Zuiderwijk op het initiatief dat op 18 oktober moet leiden tot een concert in Ahoy. ,,Ik heb enige erva ring, en dat heeft me beide keren een jaar van mijn leven gekost. Maar er is een goed team gevormd en Ahoy doet goed mee, dus heb ik er wel vertrouwen in.” Vinckx zoekt vanafvan- daag maximaal duizend mu zikanten die in elk geval moeten bewijzen dat ze kun nen meespelen met Radar Love. ,,Dat is de testcase, mensen moeten een filmpje insturen waarop ze meedoen met dat liedje. Daarna maken we een selectie van hoogstens duizend, meer kunnen we er niet kwijt.” Bassist Rinus Gerritsen van Golden Earring vindt het, net als Zuiderwijk, een sympathiek ini tiatief. Of ze zelf in oktober gaan kijken, is niet ze ker. ,,Ik ga sowieso niet meespelen”, zegt Gerritsen lachend. ,,Ik heb ooit in Den Haag honderd gitaris ten gezien die samen gingen spelen, dat gaf me een herrie! Met muziek had dat weinig te maken. Dat zullen ze hier vast in goede banen gaan leiden.” Daarvoor is gezorgd, zegt Vinckx, die geen huur hoeft te betalen aan Ahoy en verder crowdfunding, sponsoring, kaartverkoop en goodwill nodig heeft om uit de kosten te komen. Mocht er winst over blijven, dan gaat die naar de stichting ALS. ,,Als we de selectie hebben gemaakt, krijgen de deelnemers instructies en volgen in september regionale repe tities. Op 18 oktober repeteren we overdag met de hele groep en ’s avonds is dan het concert. We heb ben op alle instrumenten mensen die voorspelen, en stoplichten geven het ritme aan.” In Ahoy speelt het gezelschap enkele nummers van Golden Earring. Er is ook een voorprogramma met artiesten die een link hebben met de band die noodgedwongen moest stoppen omdat gitarist George Kooymans lijdt aan de spierziekte ALS. aniekmomentje. Kan het interview wel doorgaan? Ruud de Wild en Olcay Gulsen komen er ineens achter dat er binnen een half uur mannen voor de deur staan. Met apparatuur voor de verbouwing van de onderverdieping. Zorgelijke blikken, licht gemok. De koffie en thee in De Ysbreeker, het etablissement aan de Amstel in Am sterdam, zijn nog niet eens gebracht. Een telefoontje biedt soelaas en op luchting. ,,Die verbouwing”, ver zucht Olcay Gulsen, ,,is helemaal uit de hand gelopen. We dachten aan een kleine opknapbeurt, maar wer kelijk alles moet worden aange pakt. Een nachtmerrie, maar we houden ons sterk. Het duurt nu al acht maan den.” De Wild veert op: ,,Acht maanden? Een jaar!” De verbouwing, vanzelfsprekend zien we die terug in de reallifedocu Ruud Olcay die vanaf vandaag wordt uitgezonden op PowNed. ,,Ik geloof dat je de stress nog niet eens heel erg goed te rugziet”, vervolgt Gulsen. WOENSDAG 26 APriL 2023 PC weer terug m Dennis Jansen - Olcay Gulsen FOTO WESSEL DE GROOI Door Olcay heb ik mijn familie Wie zich wil aanmelden, kan dat doen op de site deearringenik.nl Gezocht: drummers, bassisten, gitaristen en zangers die zich willen wagen aan de muziek van Golden Earring. Vanaf vandaag kunnen dui zend hobbymuzikanten zich aanmelden voor een optreden in Ahoy, ter ere van de Haagse band die noodgedwongen moest stoppen. Een optreden van Golden Earring in Ahoy in Rotterdam. foto marcel wagenaar TELEVISIE Linda de Mol (58) keert dit na jaar terug als presentator van Ik hou van Hol land. De Mol stootte afgelo pen jaar veel werk af na de onthulling van de misstanden bij the Voice of Hol land. MUZIEK Zanger Ernst Daniël Smid stelt zijn twee come- backconcerten uit. De opera zanger (69) zou ondanks de ziekte van Parkinson op 29 mei twee keer optreden in Afas Live, maar voelt zich er niet klaar voor. Er is nog geen nieuwe da tum gevonden. - Alexander van Eenennaam Lilian Day Jackson, de zange res van de Nederlandse band Spargo, is maandag op 63-ja- rige leeftijd overleden. Dat maakte Jacksons dochter Bemshi gisteren bekend op Facebook. De zangeres was al geruime tijd ziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 26