u Ui o r Oliegeld van City dreigt romantiek van He 22 c NAC - Willem II, gestaakt na gooien met bekers 0 74:03 ca. Kort J Jo. L-i - Quote van de dag “El ’ORT Ruim anderhalve week geleden was Dennis van Bergen een van de bijna 19.000 voetbalfans die teleurgesteld afdropen, toen NAC-Willem II gestaakt werd. Gistermiddag keerde hij als verslaggever voor deze krant terug in het Rat Verlegh Stadion. ‘Zaterdag is hij weer terug. Maak je geen zorgen’ Vervolging overvaller Cerny verrast in Romandië Josef Cerny heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Tsjechische wielrenner, uitkomend voor Soudal-Quick Step, verraste erkende specialisten als To bias Foss en Rémi Cavagna. De Noor van Jumbo-Visma en de Fransman moesten één tel toegeven op een parcours over 6,8 kilometer in Le Bouveret. Jos van Emden was met een 28ste plaats de beste Neder lander in de proloog. Hij gaf 17 tellen toe. ‘Betere uitleg hands nodig’ De nieuwe voetbalraad van de UEFA wil heldere regels rond hands. Die zijn nu nog te onduidelijk, lieten de oud-voetballers, onder wie Ronald Koeman, weten. De ad viesraad wil dat spelers alleen uit het veld worden gestuurd als ze bewust hands ma ken. Er zou meer clementie moeten komen voor spelers die de bal via hun lichaam per ongeluk tegen een hand aankrijgen. Geld terug voor Spurs-fans Supporters van Tottenham Hotspur die zondag getuige waren van de nederlaag van 6-1 bij Newcastle United, krijgen hun geld terug. Dat hebben de spelers besloten. „Wij begrijpen jullie frustratie en woede”, schrijft de selectie in een verklaring. „We weten dat woorden in dit soort situaties niet genoeg zijn. Geloof ons, een nederlaag als deze doet pijn. We waarderen jullie steun en willen de kosten vergoeden.” ,,Een rare gewaarwording”, zegt Roy Kortsmit. Het restant van NAC-Willem II is net uitgespeeld, als de doelman van de Bredase club allerminst de indruk wekt alsof hij een flinke inspanning heeft gele verd. Hooguit alsofhij zijn voortuin wat heeft aangeharkt. Of zijn kat tenbak verschoond. Wat wil je ook na, blessuretijd meegerekend, acht tien minuten voetbal. ,,Je mist die mensen”, verzucht hij, doelend op het lege stadion waarin hij vandaag geen redding hoefde verrichten. Het contrast met anderhalve week eerder is groot. Na jaren waarin NAC een relatieve bijrol vervulde in de Keuken Kampioen Tot verbazing van presentator Chris Sutton belde een supporter van Tottenham Hotspur zaterdag avond naar programma 606 op BBC Radio 5 Live om rivaal Arsenal een hart onder de riem te steken. Na een wervelend seizoen gunde de oude man de ‘Gunners’ de titel. ,,Het mag vreemd klinken”, zei hij. ,,Maar ik Divisie, gaat het vrijdagavond 14 april eindelijk weer eens ergens om. Een ticket voor de nacompetitie gloort. Het zorgt voor een heerlijke atmosfeer met bijna 19.000 fans. Hoe anders is het deze dinsdag middag, wanneer het uitgestorven Rat Verlegh Stadion de sfeer ademt van een verlaten dorpsbibliotheek. Wie door de open stadionhoeken naar buiten loert, ziet een dame een boodschappentas naar haar auto sjouwen op de Jumbo-parkeer- plaats. Even verderop, op de plek waar de bierkraam gewoonlijk stroomt als een waterval, laat een man zijn hond uit. Corona is weer even terug in Breda, lijkt het. De surrealistische ambiance is een gevolg van de door de KNVB aangescherpte regels. Na het tijde- applaudisseer de komende weken voor doelpunten van hen.” De liefdesverklaring van de fan uit Noord-Londen stond niet op zichzelf. Arsenal heeft dit seizoen harten in alle delen van Engeland veroverd. Deze aantrekkingskracht doet denken aan de periode van The Invincibles. Met sterren als Dennis Bergkamp en Patrick Vieira stormde de ploeg in 2003-2004 on geslagen naar de (laatste) landstitel. Highbury gold destijds als de ka thedraal van het voetbal met de Franse trainer Arsène Wenger als hogepriester. Na jaren van verval, mede inge geven door de verhuizing naar het Emirates Stadium, verschoof de aandacht naar andere teams. Arse nal gold als een schoolvoorbeeld lijk stilgelegde bekerduel Feyen- oord-Ajax, waarin een batterij het hoofd van Davy Klaassen trof, wordt gooi- en smijtwerk vanaf de tribunes keihard aangepakt. NAC-Willem II beleefde hiervan de primeur. Nadat Elton Kabangu de Tilburgers in de 74ste minuut op 0-1 had gebracht en hij en zijn ploeggenoten vervolgens enkele plastic bekers tegen zich aan kre gen, werd het duel abrupt gestaakt. Later gebeurde hetzelfde bij FC Groningen-NEC. Sindsdien laaide de discussie op. Kern ervan: staat het gooien van een plastic bekertje bier door een enkeling in verhouding tot het naar huis sturen van ongeveer 20.000 mensen, zoals in Groningen en Breda doorgaans op de tribune zit- van een club in de greep van kille investeerders. Totdat de Spaanse coach Mikel Arteta, met horten en stoten, voor optimisme en nieuw elan zorgde. Met een jong en ener giek elftal greep hij dit seizoen de koppositie in de Premier League. Niet met een samenraapsel van onbekende spelers met Franse ach ternamen - een erfenis van het tijd perk van Wenger - maar met een kern van serieus getalenteerde voetballers. Rechtsbuiten Bukayo Saka (21), opgegroeid in Londen, de Noorse spelmaker Martin 0de- gaard (24) en de Ghanese midden velder Thomas Partey schetsten de contouren van een jaloersmakend sprookje. Het chagrijn, onderdeel van de club, maakte plaats voor vro lijkheid en optimisme. - Rus in hoofdtoernooi Tennisster Arantxa Rus heeft zich voor het hoofdtoernooi in Madrid geplaatst. Ze was in het tweede optreden in de kwalificaties te sterk voor de Duitse Anna-Lena Friedsam: 7-5 6-3. De nummer 107 van de wereld rekende eerder deze week al af met de Spaanse Carlota Martinez: 7-6 (1) 6-4. 1973 4 Vrolijkt ConnectTota: 1 “ttj r De droom van Arsenal om voor het eerst sinds 2004 weer kampioen te worden, kan vanavond tegen Manchester City alsnog in duigen te vallen. Vermoeid slepen de Gunners zich naar de finish. j 0 UW LOGO HIER? DAT KAN! F in; 1 w.. 1 I Rs _L_1 ii 'p Hup NJUZ! ^iTfi^R&T VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL - De geblesseerde Ousmane Dembélé maakt dit weekeinde na drie maanden zijn rentree bij Barcelona. VOLLEYBAL Blessure Savelkoel Oranje zal het komend inter- landseizoen moeten doen zonder Fleur Savelkoel. De 27-jarige international heeft in een play-offduel van haar club SC Potsdam een zware knieblessure opgelopen. Ze scheurde haar voorste kruisband af, terwijl ook de binnenband van de knie beschadigd is. Die moet eerst helen, voordat ze kan worden geopereerd. De 25-jarige man die in oktober Mark van Bommel probeerde te overvallen, wordt vervolgd voor poging tot afpersing met geweld. De man zei bij de rechtbank in Antwerpen niets met de zaak te maken te hebben. Van Bommel werd in zijn garage door de belager opgewacht. Hij reed snel weer de garage uit om aan hem te ontsnappen. TENNIS MHAAR IBfKER «i Wtiw I Gtóudsimans Geert Langendorff Londen Dennis van Bergen Breda -® “Tl 1 WOENSDAG 26 APRIL 2023 GO Fr i BgPT Le - £3» dln L 11 11 -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 22