20 c Hassan heeft na zege in marathon van Londen Het krappe programma op de Spelen Kort Dilemma Quote van de dag Het ongeloof over haar marathonzege in Londen is amper neergedaald en toch doemt automatisch de vraag al op hoe Sifan Hassan (30) de rest van haar carrière gaat indelen. Ze beheerst zo veel afstanden dat de keuze reuze is. Een historische combinatie op de Olympische Spelen gloort. Concurrentie Nederland Nederland, België en Duitsland concurre ren met drie andere kandidaten voor de or ganisatie van het WK voetbal voor vrou wen in 2027. Dat heeft de FIFA gisteren be kendgemaakt. Naast Brazilië en Zuid- Afrika willen de Verenigde Staten en Mexico de eindronde gezamenlijk organi seren. De FIFA neemt 17 mei volgend jaar een beslissing. Het komende WK is deze zomer in Australië en Nieuw-Zeeland. Ne derland heeft zich daarvoor geplaatst. AZ-jeugd schrijft historie AZ heeft als eerste Nederlandse club de prestigieuze Youth League gewonnen. De Alkmaarse talenten klopten Hadjuk Split (5-0). AZ baarde eerder opzien in dit toer nooi met overwinningen op Real Madrid en Barcelona. Voor AZ scoorden Mexx Meerdink en Ernest Poku tweemaal. ‘Gelukkig alleen polsbreuk’ Tadej Pogacar (24, foto) is blij dat hij bij zijn valpartij in Luik-Bastenaken-Luik ‘alleen’ zijn pols heeft gebroken. ‘Shit hap pens en gezien de gekke crash had het veel erger kunnen zijn’, zei hij op Instagram. De Sloveen dankte iedereen voor de steun die hij zondag kreeg. ‘Het is geweldig hoe ie dereen meeleeft. Ik ben daar erg dankbaar voor. Ik hoop jullie allemaal snel terug te zien.’ Nepomniatsjtsji nadert titel Ian Nepomniatsjtsji is weer een stap dich ter bij de wereldtitel. De 32-jarige Rus kwam gisteren in de elfde ontmoeting met de Chinees Ding Liren remise overeen. Het was de vierde keer op rij dat de tweestrijd tussen Nepomniatsjtsji en Liren geen win naar opleverde. Na elf partijen leidt Ne pomniatsjtsji met 6-5. Er staan nog drie ontmoetingen op het programma in Astana, waar Nepomniatsjtsji en Liren uit maken wie de Noor Magnus Carlsen op volgt als wereldkampioen. ‘Ik denk dat het heel goed zou zijn als hij nog een jaar bij PSV blijft’ Coach Tim Rowberry is het inmid dels wel gewend dat Sifan Hassan hem op vele manieren verrast. Toch keek hij laatst vreemd op toen de at lete uit haarzelf begon over een Tsjechische loper en diens presta ties in 1952. Wat bleek: Hassan was in de geschiedenis van haar sport gedoken en was gestuit op Emil Zatopek, een legendarische Tsje chische loper die heerste in de jaren na de Tweede Wereldoorlog. Op de Olympische Spelen van 1952 in Helsinki liep ‘De Locomotief naar goud op de 5000, de 10.000 meter én de marathon, zo vertelde Hassan aan de Amerikaan. Navol ging kreeg Zatopek nooit. Niet bij de mannen, niet bij de vrouwen. En hoewel het zeker niet vaststaat dat de keuze van Hassan voor de Spelen van Parijs op deze drie afstanden valt, is er wel een zaadje geplant in haar hoofd. De combinatie volgend jaar zomer tussen afstanden op de baan én de marathon op de weg is alleen maar dichterbij gekomen na haar ongekende debuut op de klas sieke afstand in Londen. niet voor niets het eerste in het Ne derlands uitgesproken zinnetje na de finish, toen ze de uitzinnige Jos Hermens van haar management Global Sports Communication zag staan. Even later trok Hassan, zoals we van haar gewend zijn, een rookgor dijn op. Op de vraag wat haar zege in 2.18.33 betekent voor de rest van het jaar, volgde een geheimzinnige grijns. ,,Niets. Helemaal niets.’’ Ze houdt van de mysterie, laat haar concurrenten graag tot het laatste moment in onzekerheid. Toch is haar plan voor de zomer duidelijk. Ze gaat voor goud op de WK in Boe dapest. ,,Ik hou van de baan, daar verandert dit niets aan.’’ Maar ze houdt nu ook van de marathon. ,,Ja, dat is waar. Ik ben iemand die alles wil en overal wil zijn.’’ Op de WK in Doha in 2019 (goud op de 1500 meter en 10.000 meter) en Spelen in Tokio (goud op de 5000 en 10.000 meter en brons op de 1500 meter) groeide ze uit tot een grootheid op de baan. Nu ze ook op de marathon tot de absolute wereldtop behoort, zijn haar moge lijkheden vrijwel onbeperkt. Ze is pas 30 jaar, nog lang niet uitgeblust omdat ze na Tokio ook de tijd nam te herstellen. Heeft het soms al over de Spelen van Los Angeles in 2028. En ze is populair. Gisteren wierp ze alvast een balletje op voor een na- jaarsmarathon in de Verenigde Sta ten. Reken maar dat de organisaties van Chicago en New York interesse hebben. Met Hassan aan de start krijg je namelijk ‘drama’, zoals ze het zelf noemt. ,,En pure inspiratie’’, zei Nienke Brinkman, vijf minuten na dat ze haar Nederlands record had afgestaan. ,,Als je dan het record kwijtraakt, dan aan zo’n vrouw. Het Verbaasd Een teleurstellend optreden had geen streep door die optie gezet. Maar ze blijkt de marathon nu al te beheersen. Ondanks een voorberei ding met obstakels, een race vol be- ginnersfoutjes en een zeurende lin kerheup. ,,Ik ben verbaasd’’, was Motorsport Voetbal Voetbal A 5 Ik ben iemand die alles wil en overal wil zijn (0 VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN SCHAKEN - Bondscoach Ronald Koeman over de toekomst van Xavi Simons Duitsland speelt de duizendste interland 12 juni tegen Oekraïne. Het jubileumduel moet een sym bool voor vrede worden, meldde de Duitse bond. Het duel is in Bremen, die stad is voor het eerst sinds 2012 de cor van een in terland. Barpa-doelman Marc-André ter Stegen (30, foto) heeft een club record geëven aard. De Duitser hield zondag te gen Atlético (1-0) voor de 23ste keer dit seizoen de ‘nul’ in La Liga. Alleen Claudio Bravo slaagde daar eerder in. Jeffrey Herlings won ook de tweede wed strijd van de Dutch Masters. De Brabander was in Markelo in beide man ches in de 500cc de beste. Herlings won eerder al de openingswed strijd in Harfsen. 2 augustus 2024, avond: 5000 meter (eerste ronde) 5 augustus, avond: 5000 meter (finale) 6 augustus, ochtend: 1500 meter (eerste ronde) 8 augustus, avond: 1500 meter (halve finale) 9 augustus, avond: 10.000 meter (finale) 10 augustus, avond: 1500 meter (finale) 11 augustus, ochtend: marathon 1 1010 23 Pim Bijl Londen DINSDAG 25 APRIL 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 20