L HWP komt niet in buurt van lijfsbehoud c Driebanders van Dallinga.com verrassen met fraaie zege tl 13 Bij Dallinga.com durfden ze niet verder te gaan dan hopen op een gelijkspel tegen Bousema Lochem/JBS. Het werd echter een glansrijke overwinning voor de eredivisionist: 6-2. De driebanders van Dallinga.com hebben gisteren een fraaie over winning geboekt in de eredivisie. Bousema Lochem/JBS werd met 6-2 verslagen. Man van de wedstrijd werd Jean Paul de Bruijn, die in een fantastische partij de Duitse top- speler Martin Horn alle kanten van de tafel liet zien en met 40-10 won in slechts 11 beurten. Met een brede grijns op het ge zicht zei De Bruijn na afloop: ,,Bal drie lag vaak in de weg.” Met andere woorden: wat hij ook deed, elke bal was raak. ,,We hebben met Steven van Acker een luxepaard in het team. Hij steekt al weken in top vorm en ook vandaag was hij niet te stuiten." Dat klopte, maar De Bruijn leidde met die uitspraken wel de aandacht af van zijn eigen fantastische optreden. 40 Caram boles in 11 beurten, ofwel 3.636 ge middeld, verdient alle credits. Daarmee mocht hij zich, om in zijn eigen termen te blijven, het para depaard van zijn team noemen. Voor het ingaan van de laatste speeldag zag het er al niet best uit voor de Zeeuws-Vlamingen. In de laatste ronde zou winst op Gronin gen nog een kans hebben gegeven, maar dan moesten De Stukkenja- gers 1 en Amstelveen 1 ook nog eens allebei verliezen. Verder kon Het Witte Paard niet beschikken over de sterkste spelers. Basiskrachten als Thibaut Maenhout, Glen de Schampheleire, Rein Verstraeten, ‘Slava’ Ikonnikov en Warre de Waele waren niet aanwezig en daarmee was de opgave om te handhaven al bijna onmogelijk. Koen Leenhouts, de kersverse grootmeester, kwam aan het eerste bord tegen collega-grootmeester Sipke Ernst nooit in de problemen en remise was daar een terechte uitslag. Daarna ging het al snel mis bij Helmut Cardon, die een niet al te best seizoen had, en Adrian Roos, die in tijdnood mistastte. Tom Pi- ik al mijn partijen gewonnen, met weer een sterk gemiddelde (1.700). ceu deed wat terug door een prima partij af te leveren. Ondanks deze zege kwam HWP er totaal niet aan te pas. Daar werden we samen derde, dus weer op het podium en niets te kla gen. Daar ben ik zeer blij mee.” won hij overtuigend van de Duitser Stefan Galla, die met 40-17 in slechts 18 beurten (2.222) naar huis werd gestuurd. Voor de pauze had Peter de Bac ker al de basis gelegd voor de over winning, door een sterke zege op zijn levensgevaarlijke landgenoot Johan Loncelle. De Backer won met 40-30 in 21 beurten. Alleen Berry Dallinga kwam niet tot winst, maar dat werd door zijn teamgenoten meer dan gecompenseerd. Lichtpuntjes Teamleider Hans Groffen werd op een nederlaag getrakteerd en ook Benjamin Decrop moest het onder spit delven. Daarmee was het kwaad wel geschied. Enige licht puntjes waren Enrico Follesa, die een veel sterkere tegenstander in het eindspel te grazen nam, en de zeer jonge Elias Ruzhansky, die knap remise speelde tegen een ster kere tegenstander. Grote stap voorwaarts Luxepaard Van Acker won tegen Bousema Lochem/JBS voor de elfde keer op rij zijn partij en onder streepte het compliment dat hij van zijn kopman kreeg. Vorig seizoen eindigde de jonge Belg op 1.200 ge middeld en nu staat hij op 1.538. Een grote stap voorwaarts. Gisteren Er mogen er maar twee in de finale spelen en daar was ik er een van Genieten De Hulstenaar verkeert toch in een uitstekende vorm de laatste weken. Afgelopen week speelde hij een fraaie partij in de Belgische hoogste klasse, die hij won in 13 beurten. daar was ik er één van. Mijn tegen- Sinds het EK in Turkije loopt het stander Cuenca was de terechte voor hem op rolletjes. ,,In Turkije winnaar.’’ voelde ik me heel aangenaam. Naast ,,In het driebanden ging het ook de wedstrijden had ik voldoende goed’’, ging de Hulstenaar verder. tijd om samen metAnita (zijn part- ,,In het individuele toernooi ner, red.) te genieten van het weer speelde ik na een paar gewonnen en en elkaar. Sportiefben ik ook tevre- goed gespeelde wedstrijden tegen den. Ik heb in het bandstoten heel Dick Jaspers en die partij won ik goed gespeeld. Tot de finale, waar ik bijna weer. In de slotfase was Dick onder mijn kunnen heb gepres- net de betere en daardoor werd ik teerd en verloor. Maar er mogen er negende in de eindstand. In het maar twee in de finale spelen en teamtoernooi samen met Dick heb VL MAANDAG 24 APriL 2023 Luxepaarden’ schitteren Jean Paul de Bruijn en zijn Dallinga.com beleefden gisteren uitstekende dag. FOTO ANNE HANA - Jean Paul de Bruijn BUNSCHOTEN-SPAKENBURG - Roeland Alders De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent hebben zich niet kunnen handhaven in de meesterklasse, het hoogste niveau van Nederland. In de ge zamenlijke slotronde in Bun- schoten-Spakenburg werd kans loos verloren van Groninger Combinatie 1. De noorderlingen wonnen met 6,5-3,5. Volgend seizoen speelt Het Witte Paard daardoor in de eerste klasse. Joop van den Oudenhoven Sluiskil Grootmeester Koen Leenhouts speelde in de slotronde van de meesterklasse remise voor HWP, dat is gedegradeerd. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 55