Hg!, I Smit bij winnend Goes: ‘Het was dom’ L F De Boys gaat weer eens onderuit: ‘Nu is SVOD’22 in vorm’ A n - —JwSSi SSLS- JKa if 3 ■r igti ity j b iy eerste stap gezet: 1-3 II ft r- 7’5 11 n A 7 I 1‘ f| i e; Is Schamp speelde als nummer tien op de plek van de afwezige Rik Im- pens en deed dat naar behoren. ,,Ik ben meer een zes of een acht, maar ik heb ook zes duels als rechtsback gespeeld. Dat beviel me ook prima.” Zoals het voetballeven in Hoek hem ook prima bevalt. De 21-jarige West-Vlaming verlengde recent niet voor niets zijn contract met een j aar. ,,Het Nederlands voetbal is makkelijk gaan denken.” Na een kwartier spelen opende de nummer vier van de vierde di visie de score. Een inzet met links van Daniël Wissel werd gekeerd door de doelman van de thuis ploeg. De rebound was voor Claude de Smit: 0-1. Tien minuten later was de spits wederom trefzeker. De aanval was er één uit het boekje. Mitchell de Nooijer gaf een strakke pass vanuit de achterhoede naar Timo Lijbers. De middenvelder bediende Erwin Franse aan de rechterflank. Met een afgemeten voorzet kwam de bal bij de tweede paal terecht. De Smit snelde voor zijn tegenstander en tikte de 0-2 binnen. veel aanvallender dan het Belgi sche. Als middenvelder is dat ge woon echt genieten.” Ook Rombaut blijft volgend sei zoen. Hij zal samen met Maxime Decraene voor de groep staan. De samenwerking zal op basis van ge lijkheid worden aangegaan, hoewel Decraene wel over de vereiste pa pieren beschikt en hij zelf (nog) niet. ,,Voor mij duurt dat nog an- Een kwartier voor tijd waren de ogen opnieuw op De Smit gericht. Een minuut nadat er een overtre ding op de spits gemaakt werd, kreeg hij rood voor vermeend na trappen. ,,Ik kreeg diverse verwen singen naar mijn hoofd die naar mijn mening niet op een voetbal veld thuishoren”, stelde de aanval ler. Niet veel later volgde er een ferme beuk in zijn rug. ,,Ik had in eerste instantie niet door dat hij geel kreeg. Ik dacht: dit mag dus ‘gewoon’. Ik zocht vervolgens de confrontatie op en gaf hem een schouderduw. Naar mijn beleving trok de scheidsrechter na appelle ren rood.” derhalfjaar”, aldus Rombaut, die de nieuwe trainer goed kent. ,,Maar we beginnen als collega’s en zetten sa men de schouders eronder. We vul len elkaar aan.” Terug naar de wedstrijd. Als je zelf de kansen mist, dan profiteert de tegenstander. Die voetbalwet ging ook in Friesland op, want Hoek kreeg al een minuut na de reuze- kansen van Schamp en Schalkwijk de rekening gepresenteerd. Ber- wout Beimers schoot, uit de eerste echte mogelijkheid van de thuis ploeg, direct raak. Het enige smetje op de middag van Hoek. ,,De orga nisatie was top vandaag”, aldus Rombaut. ,,Dat heb ik de j ongens in de rust ook gezegd. Als we zo blij ven spelen, dan mogen we niet meer in de problemen komen.” De 1-2 van Schalkwijk in de 45ste minuut maakte die toespraak een stuk gemakkelijker. De spits strafte een te korte terugspeelbal klinisch af en staat nu op achttien treffers. Tien minuten na rust ontglipte Syl- vio Hage aan de buitenspelval en was de buit binnen. De Smit keek een dag later met een vervelend gevoel terug op het voorval. ,,Ik heb er echt spijt van. Ik ben de laatste weken goed be zig.Het was heel dom van mij. Ik had me niet moeten laten verlei den.” Mogelijk gaat Goes in beroep tegen de straf, mocht deze fors zijn. Diep in blessuretijd maakte FC ’s-Gravenzande er nog 1-2 van. Volgens De Nooijer was er van een serieus slotoffensief geen sprake. Doordat Nieuwenhoorn met 5-0 van Capelle verloor, klom Goes naar een gedeelde eerste plek in de derde periode. Maar gemakkelijk ging dat, ze ker in het begin, niet. In de ze vende minuut schoot spits Che- reau Chobin op de paal. Nog geen minuut later moest Collin van den Berg aan de noodrem trekken, hij ontsnapte met geel. soms te ver vooruitliepen hadden we het achterin in de omschake ling bij balverlies lastig.” Het le verde de nodige gevaarlijke mo menten op, voor het doel van SVOD. In de 23ste minuut raakt Zwervers wederom de paal en even later moest Sander Versen- daal een schot van dichtbij blok ken om een doelpunt te voorko men. Na rust had Bruins zijn team dan ook iets anders weggezet. ,,Onze buitenspelers moesten aan de binnenkant gaan spelen om het veld wat smaller te maken.” Wat ook hielp was dat spits Luuk van Wuyckhuyse in de 49ste mi nuut al de 2-0 liet aantekenen. Sjoerd Verhulst gooide de wed strijd na ruim een uur spelen in het slot. Bruins was na afloop trots op de volwassenheid van zijn ploeg, maar baalde toch. ,,Helaas hebben de concurrenten ook gewonnen. Het gat met de negende plek is nu vier punten. Tegen Terneuzense Boys is wederom cruciaal.” «A 1 v Extra motivatie Alles viel op zijn plek voor Hoek in Harkema. Het tactische plan van Rombaut ging op, Schalkwijk heeft de topscorerstitel nog in zicht en de verste uitwedstrijd van het seizoen werd winnend afgesloten. ,,Dat was een extra motivatie vandaag”, wist Rombaut. ,,We wilden heel graag, want je wilt niet met een lang ge zicht de bus in stappen voor een vier uur durende terugreis.” Nog één doelstelling blijft over: Hoek wil uit de laatste vier duels nog mi nimaal zeven punten halen. En op basis van de wedstrijd van zaterdag, lijkt ook dat doel haalbaar. Noodrem En dat klopt, want de formatie van Pim Bruins, won zaterdag op nieuw. SVOD’22 De eersteklasser deed op eigen veld tegen concur rent CVV Zwervers uit Capelle aan den IJssel uitstekende zaken: 3-1. Zelfvertrouwen Het tempo lag vrijwel de gehele wedstrijd hoog en het spel golfde op en neer. In de 17de minuut pikte uitblinker Sven Wisse de bal op, dribbelde naar binnen en schoot vanaf twintig meter de bal snoeihard in de kruising: 1-0. Bruins: ,,Sven was dominant van daag, zowel als centrale midden velder als in het coachen van zijn medespelers. Doordat hij en Ste ven Meiresonne in de beginfase Vorige week zag je dat ook al een beetje, op een moment raakt de energie op Met de Zeeuwse derby in de eerste klasse voor de deur ging Terneu- zense Boys zaterdag voor het eerst sinds 11 februari weer eens onder uit. ,,Een daar houden we best een vervelend gevoel aan over’’, zei trainer Kevin Hollander kort na de 4-2-nederlaag bij Nieuw-Lekker- land. ,,Vooral de manier waarop we hebben verloren, doet wel zeer.’’ De energie die zijn ploeg tijdens de zeven wedstrijden waarin het ongeslagen bleef op de mat legde, ontbrak zaterdag. ,,Vorige week, toen we met 1-1 gelijkspeelden te gen DVC, zag je dat ook al een bé- tje. De afgelopen weken hebben de jongens alles gegeven voor el kaar, voor de ploeg. Op een gege ven moment raakt de energie op. Dat moment was nu.’’ ,,Ik heb dat ook al eerder tegen de jongens gezegd: je weet dat die ongeslagen reeks niet voor altijd zal duren’’, aldus Hollander, die Rick Gort er zaterdag na een 1-0-achterstand 1-1 van zag ma ken. Kort voor de pauze sloeg Nieuw-Lekkerland echter nog eens toe. ,,In een fase waarin wij de betere ploeg waren, maar een aantal goede kansen misten.’’ Na ruim een kwartier in de tweede helft moest Terneuzense Boys met tien man verder. Bij een opstootje kreeg Ibrahim Eryürük een rode kaart. Toch lukte het de Zeeuws-Vlamingen Met een man minder via Miroslav Peric op 2-2 te komen. Maar daarna pakte Nieuw-Lekkerland alsnog de punten. ,,Nu moeten we ons gaan herpakken. Er komt een mooie wedstrijd aan. Maar SVOD’22 is nu juist de ploeg in vorm.’’ '11 Br fr r v VL MAANDAG 24 APRIL 2023 NIEUW-LEKKERLAND die 9 op 15’ l - Len Wolters i - Harkemase Boys-Hoek 1-3 (1-2). 12. Ma thieu De Smet 0-1, 38. Berwout Beimers 1-1, 45+1. Steve Schalkwijk 1-2, 55. Sylvio Hage 1-3. Scheidsrechter: S. Dröge. Geel: Em- brechts (Hoek). Aantal toeschouwers: 300. Hoek: Lars Knipping, Artuur Zutterman, Tom Vermeire (72. Koby van Acker), Alexan der Embrechts; Roycel James; Jelco Schamp, Sylvio Hage (68. Ennio Martens), Steve Schalkwijk, Gertjan Martens, Robbe Godyn; Mathieu De Smet (90. Amarildo Gjoka). Na zeven wedstrijden zonder nederlaag ging Terneuzense Boys zaterdag onderuit in de eerste klasse C van het zater- dagvoetbal. Nieuw-Lekkerland was met 4-2 te sterk. Miroslav Peric kwam namens Terneuzense Boys opnieuw tot scoren, genoeg voor drie punten was het niet. FOTO FRANK PETERS - Kevin Hollander -- X- X ww» s SEgSl Mathieu De Smet viert de 0-1 namens Hoek in het duel met Harkemase Boys. FOTO PIETER VAN DER WOUDE/ORANGE PICTURES 7 JtJfsf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 54