Hoofdrol De l FC Axel kan na zege degraderen maar ook promoveren Terneuzen neemt woord ‘kampioen’ niet in de mond Door een overwinning op Steen (1-3) en gunstige uitslagen van de directe concurrenten (verlies Groen Wit en gelijkspel HVV’24) is Terneuzen bijna kampioen in de derde klasse van het zondagvoetbal. Maar bij de ploeg van Hubert van den Hemel, willen ze het daar nog niet over hebben. 10 c Tegen Harkemase Boys wordt door Hoek de ■oïiu» n i/V' ,A KOUDEKERKE Nadat de strijd om zowel de eerste als de tweede periodetitel in de tweede klasse G zonder Zeeuwse ploegen bij de bovenste drie zijn afgesloten, laat de stand in de derde periode een heel ander beeld zien. De lijst wordt weliswaar (op doelsaldo) aangevoerd door NSVV, maar daarna volgen RCS en FC Axel met een gelijk aantal punten. Denk niet dat Hoek de laatste vier duels van dit seizoen zomaar voor niets speelt. Trainer Quincy Rombaut en zijn team hebben een duidelijk doel voor de seizoensfinale. De eerste stap werd zaterdag met winst op Harkemase Boys (1-3) in ieder geval gezet. Claude de Smit eiste zaterdag een hoofdrol op bij de ontmoeting met FC ’s-Gravenzande. De spits scoorde twee keer en kreeg direct rood. Het duel in de vierde divisie eindigde in een 1-2 overwinning voor Goes. odetitel komt te vervallen wan neer dezelfde ploeg degradeert of op een ‘herkansingsplaats’ ein digt. Degradatie geldt voor de on derste drie in de eindrangschik king in de tweede klasse G, terwijl ‘herkansing’ (nacompetitie om degradatie te voorkomen) geldt voor de nummers negen tot en met elf. gen”, vertelde trainer Jesse de Waal van Steen. Voor rust had de thuisploeg ook nog kansen op de voorsprong, maar Jeremy Geensen keepte een goede wedstrijd. In de rust zette Van den He mel het tactisch wat om bij de zijn ploeg. Jeremy Noa ging meer vanuit het middenveld spelen, hierdoor kreeg Terneu- zen weer grip op het spel. Bart van Hanegem zette zijn ploeg op een 1-2-voorsprong en via Jasper van Asten stelde Terneu- zen de drie punten veilig: 1-3. Terneuzen staat nu op mat chpoint om het kampioen schap binnen te slepen, maar Van den Hemel neemt het woord nog niet in de mond. ,,Het was een heel leuke wed strijd voor de neutrale toe schouwer, maar vooral voor ons een goede overwinning. We hebben nog één punt nodig en het liefste nog een keer win nen natuurlijk. Dat moet in de komende twee wedstrijden ge beuren. Als je het nu nog weg geeft mag je nooit meer over het kampioenschap praten.” ,,We treffen de laatste vijf competi tiewedstrijden ploegen waar we in de eerste seizoenshelft negen pun ten tegen haalden”, zei Hoek-trai- ner Quincy Rombaut voor aanvang van het verre uitduel in Harkema. ,,Dat willen we deze keer beter doen.” Het is een lapmiddel om het seizoen niet als een nachtkaars uit te laten gaan, maar het zet in ieder geval nog iets van druk op de ploeg. De oefenmeester deed ook een be roep op het eergevoel van zijn spe lers om revanche te nemen voor de nederlaag tegen ACV (1-4) van vo rige week, waar gemaakte afspra ken aan dovemans oren waren ge richt. Dat was tegen Harkemase Boys niet het geval, aldus Rombaut. ,,Ook nu waren we goed voorbe reid. We wisten dat ze achterin kwetsbaar waren en dat we spelers hebben die de bal achter hun verde diging kunnen leggen. Daarom wilden we gecontroleerd beginnen en de tegenstander nu maar eens la ten komen.” den twee opgelegde kansen om de voorsprong verder uit te breiden. ,,Ik nam die bal perfect mee en koos een hoek”, blikte Schamp terug, die alleen op Boys-doelman Feike Spoor afging. ,,Helaas koos de doel man dezelfde. Ach, zo vaak kom ik ook niet in die positie.” De Belgi sche middenvelder kon er na afloop wel om lachen, want zijn misser had geen consequenties. Even leek het een vervelende mid dag te worden voor Goes. Al na een halve minuut moest doelman Matthew Lentink handelend in actie komen. ,,We schrokken aar dig wakker”, aldus trainer Dennis de Nooijer. ,,We winnen onze wedstrijden de laatste tijd vrij makkelijk. We moeten niet te ge- Genieten Wachten op foutjes van de tegen stander dus en dan toeslaan. Rom- baut werd al na twaalf minuten op zijn wenken bediend. Sylvio Hage ontfutselde Harkemase Boys-ver- dediger Milan de Koe de bal en bood Mathieu De Smet een niet te missen kans. Dat die score nog voor rust niet hoger uitviel, mochten Jelco Schamp en Steve Schalkwijk zich aanrekenen. Zij kregen in de 37ste minuut binnen dertig secon- Je wilt niet met een lang gezicht de bus in stappen voor een vier uur durende terugreis Voor Terneuzen was de wed strijd tegen Steen in de voor gaande jaren altijd heel lastig. Een soort ‘angstgegner’. Met die term rekende de formatie gisteren voorlopig af, door met 1-3 te winnen. De bezoekers kwamen via Thomas Dieleman op een 0-1-voorsprong, maar kregen het daarna lastig. Steen speelde een goede eerste helft en be loonde zichzelf via Marvin de Beule door de gelijkmaker op het bord te zetten. ,,Het was een leuke wedstrijd, waarbij beide ploegen er vol voor gin- Paar jaar ouder Zaterdag boekte FC Axel dus een belangrijke 0-1-overwinning bij VCK, dat uit de laatste vijf duels slechts één gelijkspel wist te be halen. Eenvoudig was dit niet vol gens de winnende coach: x „Het was een heel mooie iddag, maar het voelt ra wel alsof ik tijdens de wedstrijd een paar A/J? jaar ouder ben ge worden.” Teun Wieland mocht zich na een kwartier tot matchwin- naar kronen door de bal droog binnen te schieten na een goede inspeelbal van Urmelon Martis: 0-1. ,,Tot die tijd hadden wij een overwicht, maar daarna kwam VCK beter in de wedstrijd. Doelman Bart Monsieurs heeft de drie punten echt voor ons over de streep weten te trekken, honderd procent.” Vooral de positie van FC Axel is hierbij opvallend. De ploeg van Christoph Praet, die begin januari David Destorme als hoofd trainer opvolgde, neemt ook na een p. goede serie van vier zeges uit de laatste vijfduels nog altijd de voorlaatste positie op ranglijst in. Om die reden keek de trainer dan ook na afloop van de gewonnen partij bij VCK meer naar mogelijk lijfsbehoud dan naar een eventuele periodeti- tel: „Natuurlijk is dit een leuke bij komstigheid, maar tweedeklasser blijven is belangrijker.” Wijze woorden van de inte rim-coach, want de reglementen geven aan dat een eventuele peri- -- vatte* i L fl MAANDAG 24 APriL 2023 VL Beter doen dan SINT JANSTEEN 'S-GRAVENZANDE - Lars van Paemel - Quincy Rombaut Meine Stegenga Harkema Claude de Smit was zaterdag voor Goes tweemaal trefzeker, maar kreeg later in het duel een rode kaart. FOTO JAN KRUIJDENBERG - Jos van Belzen 1 k-- J •■•<0 AA’’- - - -- 'A.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 53