L Het Mostly Modern Festival prikkelt c Glimmend chroom en stijlvol geklede chauffeurs bij Dijken- en Krekenrally £3 5 Het evenement vond plaats in het kader van het Mostly Modern Festi val, een componistenfestival dat is overgewaaid uit New York en dit jaar voor de tweede keer ook gehou den wordt in Middelburg. Tijdens het festival wordt werk van twaalf internationale compo nisten, vaak voor het eerst, uitge voerd door professionele musici. De componisten uit onder meer Ca- in de familie. Mijn vrouw navi geert, eigenlijk is dat niet nodig. Mijn vader heeft genoeg met de wagen door Zeeuws-Vlaanderen getoerd. De Morgan kent hier de weg dus goed.” Vóór hij vertrekt trekt Cor van Diën uit Kloosterzande zijn opval lend giletje nog even strak. ,,Ja in de stijl van de jaren ‘70 uit Wales. Daar komt ook deze bijzondere Gilbern uit 1979 vandaan”, vertelt hij. ,,Van dit type zijn er maar ze venenveertig van de band gerold. Het stuur aan de rechterkant en een typisch houten Engels dash board. Naast het rally rijden ont- nada, Brazilië, Italië, Engeland en Duitsland zijn daarbij zelf ook aan wezig. Donderdag begon het 10-daagse festival in de Zeeuwse Concertzaal met een openingsconcert door het MMF Percussie Ensemble. Op za terdag was er een cello- en piano concert. Volgens projectmanager Renske van de Velde een moment waarop één van de aanwezige com ponisten diep onder de indruk was van de akoestiek in de kerk. ,,Zo’n prachtige plek als hier, dat hebben ze niet overal.” moet je hier liefhebbers met de zelfde passie voor klassiekers. Moest het zonnetje doorpiepen dan kan een gedeelte van het dak open. Lekker toch.” Twee dames, Anja en Chantal, lopen in jaren dertig kledij over de oren, ook een heuse eetbeleving aan het evenement gekoppeld. De gerechten werden verzorgd door het pop-up restaurant van de Food curators. Die namen bezoekers tij dens elke gang mee naar een ander stadium in ons voedselsysteem. Zo stond er onder het kopje degenera- tieve fase een (un)happy meal op het menu en moesten bezoekers bij binnenkomst zelfeten verzamelen. Het Mostly Modern Festival loopt nog tot en met zondag 30 april. Deze hele week vinden concerten plaats, op de laatste dag wordt het evenement afgesloten met een ‘food event’. Meer informatie en tickets op zeeuwseconcertzaal.nl markt. ,,Nee, wij rijden niet mee. We jureren de deelnemers die het meest in de tijdsgeest van hun au to’s uitgedost zijn. Daar is een spe ciale prijs voor. ,,Dus gekleed in stijl en niet verkleed. Dat laatste hoort bij carnaval.” Burgemeester Ilona Jense- van Haarst van Hulst vlagt de wagens één voor één af. ,,Ik zal morgen mijn armspieren wel voelen.” De tijdloze oldtimers rijden het eerste stuk van de tocht als aan- looproute tot Sluiskil. Het wed- strijdgedeelte in de toer- en sport- klasse wordt daarna in west Zeeuws-Vlaanderen afgewerkt. ,,Het is zeker geen racewedstrijd en ook geen toertochtje”, verdui delijkt Wilbert Tholhuijsen van de Rotary. ,,Volgens de bekende kaartlees-systemen moet de juiste route worden gevolgd. Snelheid is daarbij niet van belang. Hoofdwe gen worden zoveel mogelijk ver meden. Het is 170 kilometer hard werken. Ook fysiek, de meeste wa gens hebben geen stuurbekrachti ging.” De opbrengst van de rally gaat dit jaar naar het shelterbox project van de Rotary. Dit biedt noodhulp voor de aardbevingsge- bieden in Turkije en Syrië. Nieuwe plekjes Gekleed in een witte race overall en met een oude bril op het voor hoofd staat Rens belangstellenden te woord. ,,Ja, de kap kan er wel af. Dat had ik dan wel thuis moeten doen. Hij past namelijk niet in de kofferbak. Als het regent zitten we nu wel droog.” Zoon Dennis rijdt als navigator mee. De weg op Wal cheren kennen ze met de ogen dicht. ,,Hier gaan we zeker nieuwe prachtige plekjes ontdekken.” Als één van de weinige Belgi sche deelnemers is Gert-Jan van de Walle vanuit Retie met zijn Morgan uit 1974 naar Hulst getuft. ,,Mijn roots liggen hier in de Rey- naertstad. Mijn ouders runden in de Gentsestraat een kledingzaak. Deze oldtimer kocht mijn vader ooit splinternieuw. Die blijft zeker (Un)happy Meal Zondag was er in diezelfde Oost- kerk naast verwennerij voor de Ja, de kap kan er wel af, maar hij past niet in de kofferbak. Zaterdag vertrokken zo’n honderd blinkende bolides met veelal in stijl geklede chauffeurs van de Grote Markt in Hulst voor de veertiende editie van de Dijken en Krekenrally. e blinkende bolides vormen een mooi schouwspel en trek ken veel bekijks. Sommige eigenaars zijn nog druk in de weer. Nog even een controle onder de motorkap of met een poetsdoek vlug een vlekje wegvegen. De groene Austin Hea ley 100/6 van Rens Verhoeff uit Koudekerke valt al op door het ty pische motorgeluid. ,,Ik ben een echte liefhebber. Eerst had ik een Triumph, maar toen deze Austin uit 1959 in beeld kwam, ging een jongensdroom in vervulling.” 1 Ld; ii ■jSffl kJ VL MAANDAG 24 APriL 2023 Cor van Diën bij zijn Gilbern uit Wales. FOTO FRANK PETERS - Rens Verhoeff, deelnemer rally MIDDELBURG Zelf hengelen naar je eten of het ‘plukken’ uit een 'boom? In de Oostkerk in Middelburg werden bezoekers zondag getrakteerd op een heuse eetbeleving met tussen de gangen door muziek van celliste Frances-Marie Uitti. - Wendy de Jong Zie ook pzc.nl/video Edy De Witte Hulst In het pop-up restaurant van de Foodcurators moeten bezoekers zelf hun eten 'plukken'. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ‘De Morgan kent hier de weg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 52