M Veel gulle giften voor getroffen stoff enspeciaalzaak De Draad Binnen twee dagen heeft de stoffenspeciaalzaak De Draad meer dan 6000 euro binnen uit een inzamelingsactie. De win kel is getroffen door een enorme lekkage en is tot nader order gesloten. 1 Schrijfster Chantal van Gastel signeert haar nieuwste boek 5 c Dierenarts titert honden aan ‘lopende band’ in Ouwerkerks dorpshuis Twee keer per jaar vindt er in het dorpshuis van Ouwerkerk een titersessie plaats. Baasjes krijgen na een prikje bij hun hond te horen of die genoeg antistoffen heeft. De Brabantse schrijfster Chantal van Gastel signeerde dit weekend in Goes en Middelburg haar nieuwe boek Nu we hier toch zijn. De lekkage werd veroorzaakt door bouwwerkzaamheden van de ver huurder van het winkelpand aan de Melkmart, in het centrum van Zierikzee. De Draad van Gerda van der Welle staat bekend als knusse en gezellige stoffen- en fournitu- renwinkel met een grote collectie. Van knusheid is nu even geen beetje bloed afgenomen. De bloedmonsters worden aan het eind van het dagdeel tegelijkertijd ingezet. ,,Na ongeveer 25 minuten heb ik de uitslagen. Dan komen baasjes en hondjes terug voor de uitslag, worden de honden des noods ingeënt en krijgen ze het ingevulde paspoort terug. Nor maal gesproken kom ik bij mensen thuis om deze tests te doen. Bij een titersessie krijg je meerdere honden binnen op een dag. Baas jes hoeven daarom minder te beta len, omdat het een beetje meer ‘lo- pendebandwerk’ is”, aldus Judd. ,,Voor ons zijn de lage kosten niet de hoofdoorzaak dat we nu komen met onze honden. De sfeer gunnen, zijn wij deze crowdfun ding gestart. Zodat Gerda de draad weer kan oppakken”, meldt Ja- cintha op de site van de actie. in het dorpshuis is relaxter dan bij een dierenkliniek. Hier wordt niet geblaft. Je ontmoet hier niet veel andere honden.” De enige andere hond is dorpshuishond Koda van beheerster Stephanie Fennet. Voor deze gelegenheid ligt die nu vast in een hoekje bij de bar. Judd, die vanuit Roosendaal haar onderne ming Zen Pets bestiert, geeft na de priksessie bij de honden elk beest een snoepje. Als beloning. Via de Zierikzeese Judith Pilger van Hart Voor Je Hond belandde Judd in Zeeland. Chantal van Gastel komt uit Breda, maar is geen onbekende in Zee land. Vaak komt ze op vrijdag naar het strand van Vlissingen of Zou- telande. En omdat eerdere signeer sessies in Zeeland met ‘fijne boek winkels en veel enthousiaste le zers’ bevielen, was de locatiekeuze niet zo vreemd. De schrijfster van het genre chicklit, romantische en grappige feel good-verhalen, trok geen meterslange rijen voor boek handel Paard van Troje in Goes. Eigenaar Anthoni Fierloos vindt dat ook niet heel gek. ,,Met regen zijn er weinig mensen in de stad. Dan heeft een nog wat onbekende auteur het moeilijk. Volgende week komt in boekenzaak Kope ren Tuin zanger Hans de Booij (van hit Annabel) zijn biografie signeren. Als het dan mooi weer wordt, is er veel aanloop.” De eerste twee bezoekers voor Van Gastel waren haar ouders. pect.” Pilger werkt voornamelijk op Schouwen-Duiveland. ,,Ik ben Natuurvoedingsadviseur en Or thomoleculair Therapeut zowel humaan als voor honden. Ook heb ik diverse cursussen gevolgd, on der meer op het gebied van hon dengedrag, massage voor honden en voeding en kruiden. Ik infor meer mensen graag over de voor delen van gezonde voeding voor zowel honden als katten, want die zijn er volop Ondertussen zijn Suzy en Punky uitgeprikt. Het wordt nog even wachten op de uitslag. ,,Blij dat het er weer op zit, maar je wilt toch het beste voor je honden”, be sluit Lucia van Brakel. Cocktail ,,Titeren is bloedtests afnemen om te kijken hoeveel antistoffen hon den hebben tegen parvo, honden ziekte en hepatitis. Het advies bij honden om standaard ieder drie jaar tegen deze ziektes in te enten is achterhaald. Vaak werkt de be scherming langer door en kun je onnodige inentingen voorkomen”, aldus dierenarts Judd. Ze krijgt bijval van Lucia die ook vindt dat je honden niet te vaak moet vacci neren. ,,Onnodig. Je weet nooit precies wat er in zo’n cocktail zit. De prikken zijn wel veilig denk ik, maar waarom zo vaak? Nergens voor nodig”, aldus Lucia. Bij de honden die zaterdag wor den nagekeken wordt een klein Online door Sinds 1 september 2011 is stoffen- winkel De Draad gevestigd aan de Melkmarkt in Zierikzee. De be doeling is om 10.000 euro in te za melen voor Gerda van der Welle. Er kwamen binnen enkele dagen al giften binnen van kleine bedra gen tot donaties van 1750 en 1000 euro in een keer. Online zijn er nog stoffen en materialen te bestellen. Gedrag Judith Pilger, aanwezig met een stand, houdt zich bezig met ge zonde en holistische voeding voor honden. ,,Ook ik vind het belang rijk dat mensen de keuze hebben om wel of niet te vaccineren. Dat we onze huisdieren niet overbodig te veel vaccinaties toedienen, om dat dit belastend kan zijn wat be treft het fysiek en het mentale as- Baasjes hoeven minder te betalen, omdat het ‘lopende- bandwerk’ is sprake. Grote delen van het pla fond zijn naar beneden gekomen. Ook is er vocht in de muren en kasten getrokken. De vloer is be schadigd. Daarnaast is er veel schade aan de stoffen en patroon boeken. „Hierdoor is de winkel on veilig en moet deze tot nader orde gesloten blijven”, meldt De Draad. ,,Of en op welke manier de schade gecompenseerd wordt is vooralsnog onduidelijk”, laat dochter Jacintha van der Welle uit Kerkwerve weten. Zij startte een inzamelingsactie. ,,Om Gerda bij te kunnen staan in deze onzekere tijd en we haar zaak een toekomst onden ruiken of een locatie waar ze heen gaan veilig en leuk is. Naderen ze een die renarts met allemaal zenuwachtige beesten, dan gaan ze in verzet. ,,Suzy draait om als ze de voordeur van onze dierenarts in Noordgouwe nadert”, vertelt haar baasje Jules van Brakel. Suzy is een Roemeense hond. Ze is samen met de Macedonische hond Punky en baasjes Jules en Lucia van Brakel zaterdagochtend van Burgh-Haamstede naar Ouwer- kerk gereden. Vooraf moest een af spraak met dierenarts Marianna Judd gemaakt worden. Zij gaat de honden titeren. -x. - EI MAANDAG 24 APriL 2023 ‘Je moet niet te veel vaccineren’ - Marianna Judd, dierenarts ZIERIKZEE GOES - Gerrit van Loon - Gerrit van Loon Gerrit van Loon Ouwerkerk Dierenarts Marianna Judd titert de hondjes Suzy (wit) en Punky (donker) en Judith Pilger (in het groen) helpt haar. Baasjes Lucia en Ju les van Brakel kijken toe. FOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 50