1 vrouwen worden gek’ ‘Onze 'Ww J r. Bloemen in je blikveld i o- BIJPRATEN MEZZA. 9 V2 ‘Dat kun je wel stellen. Het begon toen Tjarko en ik huis- en studiegenoten waren en last hadden van studie- ontwijkend gedrag. We begonnen met gekke liedteksten die we uitdeelden aan vrienden en daarna kwamen de cartoons met woordgrappen. Voor de lol, al besloten we wel: als we dit goed willen doen, moet er elke week een nieuwe komen. Eerst op zo’n gratis .tk-website, vervolgens op het weblog Flabber en daarna kwamen social media op. We hebben het aardig vol gehouden, binnen ons ontwerpbureau besteden we inmiddels het grootste deel van de tijd aan Evert Kwok.’ Nog twintig jaar erbij? ‘Wat mij betreft wel, maar ik kijk nooit zo ver vooruit. We gaan door zolang we er zelf om moeten lachen. Ik denk dat de eenvoud van de cartoons de grote kracht is. Het lullige, zeg maar. Het bedenken van woordgrappen is voor ons een tweede natuur geworden. Soms lees ik een woord eerder ‘verkeerd’ dan in de juiste betekenis, en dat geldt voor Tjarko ook. Daar hebben we zelf veel lol om. Onze vrouwen worden weleens gek van ons en dan probeer ik het uit hangen van de lolbroek wat te doseren. Niet dat dat echt lukt, hoor. Het mooie is: de Nederlandse taal is zo rijk, je kan er eindeloos mee spelen.’ - jl’-' 1 z- Üpd Is Evert Kwok een beetje uit de hand gelopen? EELKE DE BLOUW (41) is samen met Tjarko Evenboer de man achter de populaire cartoons van Evert Kwok, die deze maand twintig jaar bestaan. Evert Kwok - De 150 beste woordgrappen, 14,95 in de winkel of via kwokshop.nl Als de tulpen bloeien, slaat het hart van menig bollenstreekbewoner een tikje harder. Al die bloemen pracht wordt omgezet in een hele stoet praalwagens, die tijdens het r Bloemencorso van Noordwijk naar Haarlem trekken. Langs de route is plek om de wagens te bewonderen. De optocht eindigt ’s avonds in Haarlem, waar de praalwagens tot zondagavond te zien zijn. 22 april, bollenstreek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 89