Kan Kloetinge zich herpakken? Erwin Franse: geen nieuwe oorwassing ICEKART Steve Schalkwijk heeft nog wél iets om voor te spelen is c ‘We moeten ten koste van alles winnen’ SS? 15 ICEKART.NL Bergen val plezier bij SnowWorld Rucphen-Breda. Na twee nederlagen op rij is de druk toegenomen op de koploper in de vierde divisie. Het verschil met de nummer twee is geslonken naar drie punten. tervolger Capelle is nog slechts drie punten. Alles wat vierdedivisionist Goes de laatste weken aanraakt, lijkt in goud te veranderen. Met nog vijf wedstrijden te spelen is het ver schil met koploper Kloetinge nog maar vijf punten. De manier van voetballen is zo nu en dan oogstre lend. ,,Het spel is eigenlijk al maan den goed”, ervaart Franse. „Alleen Poelje. ,,Er is maar één remedie en dat is dat we laten zien dat we ten en de behendige aanvaller Mounir Mounji na een schorsing terug in de ploeg. ,,We zullen er iets tegen over moeten zetten’’, beseft Van Poelje. ,,De uitvoering is bepalend, maar we hebben er van de week over gesproken en op getraind. We hebben een plan.’’ Kloetinge kan tegen Odin’59 niet beschikken over Koen Plank. Vorige week zat de verdediger een schorsing van één wedstrijd uit en deze zaterdag verblijft hij vanwege zijn werk in Amerika. Dook van den Berg, die met een enkelbles sure kampte, is nog niet wedstrijd- fit. Daar staat de terugkeer van Gi anni Vandepitte tegenover. Hij was langdurig geblesseerd en is nu weer topfit. ,,Hij kan een extra wa pen zijn voor ons’’, meent Van Poelje. helft gingen we misschien te vlug één-op-één spelen. Daarna ging het snel.” Nederlagen tegen Spijkenisse (5-1) en Smitshoek (0-1) volgden. De buitenspeler gelooft niet in een herhaling. ,,Zo’n pak slaag gaat niet meer gebeuren. We zijn als echt gegroeid. Daarnaast we dereen waar we voor spelen kan letterlijk alle kanten op ploegen bovenin zullen druk ren. Als het zo doorgaat, ku we op een aantal punten van koploper komen.” Dany van Dijk is er vandaag van wege een enkelblessure niet bij. De 30-jarige aanvaller uit Vlissin- gen schoot dit seizoen inmiddels 17 keer raak. Op dit moment is GVVV-aanvaller Byron Burgering met 19 goals topscorer van de derde divisie. Schalkwijk wil er alles aan doen om hem te achterhalen en te passeren. ,,Dat heb ik ook gezegd te gen Quincy’’, vertelt Schalkwijk. ,,Ik wil zo hoog mogelijk komen op die topscorerslijst.’’ Vijf wedstrijden uitbollen rich- ting het einde van de competitie? Ze moeten er bij hem niet mee aan komen. ,,Ook tegen Harkemase Boys spelen we voor de punten, voor een winstpremie en voor ons eergevoel. En ik wil scoren. Als je nu naar het lijstje met topscorers in de derde divisie kijkt, dan staan daar veel j ongens in met een verleden in het profvoetbal. Die ervaring heb ik niet. Daarom vind ik het mooi dat ik er tussen sta. En het liefst wil ik op plek één staan.’’ de uitslagen lieten dat niet zien.” Negen wedstrijden eindigden in een gelijkspel. ,,Nu winnen we va ker.” Vandaag staat de ontmoeting met FC ’s-Gravenzande op het programma. In de eerste seizoens helft ging het mis tegen de mid denmoter. Het werd 1-7. De oor wassing kwam onverwachts, aan gezien Goes goed aan het seizoen was gestart. Franse herinnert zich het heen- duel nog goed. ,,Het ging hard hè”, grinnikt hij. ,,Een off-day waar we niet te zwaar aan moeten tillen. In de eerste helft konden we goed mee. We misten een aantal kan sen. Het stond 1-3. In de tweede Het skigebied waai/ driften is toegestaan. Sinds 12 november 2022 is Kloe- tinge de machthebber in de vierde divisie. Op de elfde speeldag werd met 3-2 gewonnen bij Odin’59 en nestelde de Bevelandse equipe zich aan de leiding. Vijf wedstrij den voor het einde mag de ploeg zich nog altijd de trotse koploper noemen, maar de druk neemt met de week toe. Twee nederlagen op rij hebben Kloetinge uit zijn evenwicht ge bracht. Zowel tegen Zwaluwen Vlaardingen (1-3) als Nieuwen- overde de koppositie in de vierde divisie. hoorn (4-1) was de ploeg van trai ner Jurriaan van Poelje zichzelf stander is. Tegen de ploeg uit niet. Vooral de laatste verliespartij Heemskerk, waarop op een onge- van vorige week in Hellevoetsluis woon warme herfstdag in novem- was er één met gevolgen. Immers: ber de koppositie werd veroverde, de concurrentie (Capelle, Smits- moet nu de leidende positie wor- hoek en Goes, Nieuwenhoorn) den behouden. Volgens Van Poelje won wel, sloop dichterbij en heeft heeft Kloetinge de twee nederla- de titelrace een extra boost gege- gen verwerkt. ,,We hebben afgelo ven. Het verschil met eerste ach- pen week prima gewerkt’’, zegt de oefenmeester. ,,We zijn weer hele maal fris in het hoofd en hebben er vertrouwen in. Natuurlijk wordt Eergevoel het een spannend slot, want ook ,,De waarheid ligt zaterdag op het na zaterdag is het nog niet ge veld’’, zegt trainer Jurriaan van speeld. Het wordt een lange race, met een gouden kans voor Kloe- tinge om twee keer achter elkaar koste van alles willen winnen. Die kampioen te worden.’’ mentaliteit moeten we aan de dag leggen. We voelen ook dat dat leeft Snelle omschakeling binnen de groep. De spelers zijn Zaterdag moet Odin’59 dus versla- toch in hun eergevoel aangetast en gen worden. Geen gemakkelijke we verwachten een reactie van de opgave. Odin’59 herbergt veel groep. Wij moeten gewoon win- kwaliteit binnen de ploeg, is voet- nen. Er is geen enkel excuus om er ballend sterk en krachtig, met een niet vol voor te gaan.’’ snelle omschakeling als extra wa- Hoe bijzonder is het dan dat za- pen. Bovendien keren de sterk- terdag Odin’59 wederom de tegen- houders Kick Groot (aanvoerder) I Steve Schalkwijk (links). GOES - Len Wolters ICEKART DRIFTEN, RACEN, FU Goes hoopt vandaag tegen FC ’s-Gravenzande de ongeslagen reeks van twaalf duels voort te zetten. ,,Ik heb al tijden het ge voel dat we iedere week moe ten winnen om mee te blijven doen”, stelt Erwin Franse over de promotiekansen van zijn club. Kloetinge won in de heenwedstrijd met 3-2 van Odin'59 en ver- FOTO RICHARD DE VOS Door de nederlaag van afgelo pen weekend tegen koploper ACV (1-4) lijkt Hoek dit seizoen nergens meer om te spelen. Vandaag wacht voor de formatie van trainer Quincy Rombaut de verste uitwedstrijd van het sei zoen, in Friesland tegen Harke- mase Boys. Staat er echt niks meer op het spel? Voor Steve Schalkwijk zeker wél, want de spits wil topscorer van de derde divisie worden. -X' A RUCPHEN-BREDA Jan Dagevos Kloetinge ■te Kloetinge-Odin’59, Wesselopark Kloetinge, aanvang 15.00 uur. Scheidsrechter: Pieter van Veelen (Hardinxveld-Giessen- dam). PM ZAtERDAG 22 APRIL 2023 ITER A* La' -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 43