l Togo kiest voor jong trainersduo kV TOGO 1. .1 c Ondo weet dat er een grote kans is om naar de hoofdklasse te gaan 14 Versterkte promotie Het contrast is groot: in de zaalcompetitie degradeerden de korfballers van Ondo, maar vanaf vandaag wordt er op het veld voor het kampioenschap gespeeld. ,,De knop is inmiddels omgezet”, zegt Kelly Sanderse. Eerst even terug naar dat teleur stellende zaalseizoen voor de club uit Sint Laurens. In de overgangs klasse waren er kansen om te over leven, maar uiteindelijk kwam Ondo een aantal weken geleden net tekort. Waar in de voorlaatste ronde een gelijkspel tegen concur rent RWA genoeg was, verloor de ploeg met 16-15. ,,Ik vind dat wij een betere ploeg hebben dan RWA”, laat Kelly San- derse weten. ,,maar zij zijn toch net boven ons geëindigd en erin gebleven. Ik denk dat het heel sim pel was: we hebben in sommige wedstrijden te weinig gescoord. In bepaalde fases korfbalden we heel aardig, maar dan volgden er weer tien minuten zonder doelpunt Mede daardoor hebben we drie keer met één punt verschil verlo ren.” De selectie van de veld-tweede- klasser werd donderdagavond inge licht. De aanstelling van de twee oudgedienden had niemand zien aankomen, maar de reacties waren zeer positief. ,,Toen we met de se lectie en het bestuur samen zaten, dachten de meesten dat wij weer bij de ploeg zouden aansluiten en dat wij daarom ook het nieuws over de nieuwe trainer zouden horen. Maar kan ze dus weer belangrijk zijn voor het team. Ondo was de verrassing uit de eerste helft van het veldseizoen. In de eerste klasse - één niveau lager dan in de zaal - bleef het team met zes overwinningen en twee remi ses ongeslagen. De voorsprong op gaan we met z’n tweeën ook het eerste doen’. De vraag kwam wel eerder voorbij dan ik had bedacht, nummer twee Kios is twee pun ten. Sanderse: ,,In de eerste twee speelrondes treffen we ploegen die redelijk laag staan, DVS'69 en IJs- selvogels. In principe zouden we vier punten moeten kunnen pak ken. Het mooie is dat zaterdag al meteen de nummers twee en drie Ongelukkige val Dat coach Wim Allaart met di verse blessuregevallen te maken kreeg, werkte ook niet mee. Onder anderen Kelly Sanderse was er lang uit. Zij brak bij een ongeluk kige val in een wedstrijd een handwortelbeentje. ,,Ik was acht a negen weken uit de roulatie.” In middels heeft ze nergens last meer van en kan ze ongehinderd de veldcompetitie hervatten. Met haar doelpunten - vaak zit ze een beetje boven in de scorelijstjes - tegen elkaar spelen. Dat kan voor delig voor ons uitpakken.” Door een nieuwe opzet van de veldcompetitie na de zomer (zie kader) is er nu een versterkte pro motie. Als Ondo kampioen wordt, schiet de club in één keer door naar de hoofdklasse en slaat het dus de overgangsklasse over. Als de Walcherse equipe één van de beste nummers twee wordt, ge beurt exact hetzelfde. Nog zes du els scheiden Ondo van de stap naar dat tweede niveau van Neder land. ,,Voor de titel spelen is het mooiste dat er is”, geeft Sanderse aan. ,,Maar we weten natuurlijk ook dat er op ons gejaagd gaat wor den.” Op welk niveau Ondo ook speelt volgend seizoen, het is met trainer Wim Allaart voor de groep. Hij verlengde donderdag zijn contract bij de club. Voor de titel spelen is het mooiste dat er is wij waren nou juist het nieuws", vertelt Mijke Biesterbosch-Ta hapary (31) lachend. Zij speelde zo’n veertien seizoenen maar uiteindelijk heb ik wel ja ge in Togo 1 en keert nu na een zwan- zegd. Het fanatisme en mijn To- gerschap terug bij de selectie, maar go-hart gaven de doorslag.” wel in een andere rol. De Munck ,,Wij kennen elkaar al heel lang”, (ook 31) speelde tien jaar in Togo 1, vult De Munck aan. ,,Als ik met ie- maar is door knieblessures al lang mand voor deze jonge groep zou uit de roulatie. willen staan, dan was het met De twee werden aanvankelijk Mijke. We spreken dezelfde taal. door het bestuur gevraagd om mee Het voelt heel vertrouwd om dit te te denken over opvolgers van Goed- doen.” koop. Uiteindelijk werden ze zelf Togo staat op het veld zesde. Pro- benaderd om voor de groep te gaan motie naar de eerste klasse is even- staan. ,,We hebben in het verleden wel nog mogelijk. Er is dit seizoen al samen jeugdteams getraind”, legt door een totale verandering van de Biesterbosch-Tahapary uit. ,,Toen veldcompetitie namelijk een ver- hebben we wel eens gezegd: ‘Ooit sterkte promotie. i oi, GOES Korfbalvereniging Togo uit Goes heeft voor volgend seizoen twee jonge trainers gevonden, Mijke Biesterbosch-Tahapary en Wietse de Munck. Zij volgen Arco Goedkoop op, die na één seizoen naar Swift vertrekt. De veldkorfbalcompetitie gaat helemaal op de schop. Na de zomer zijn er maar liefst 32 ereklassers (nu 12) en ook 32 hoofdklassers (nu 16). De tweede en derde klasse slinken juist. Veel (Zeeuwse) clubs gaan de ko mende maanden profiteren van de versterkte promotie. In de overgangsklasse van Swift, dat nu vierde staat, gaan de nummers één tot en met zeven één of zelfs twee klasses omhoog. In de eerste klasse van Ondo en Fortis is dat weggelegd voor de eer ste vier. Daar zitten beide clubs op dit moment bij. In de tweede klasse is Atlas, nu de nummer drie, kansrijk om te promoveren. - Kelly Sanderse Roeland van Vliet Sint Laurens Dndo-korfbalster Kelly Sanderse heeft de bal in het duel met nummer twee Kios. De ploeg uit Sint Laurens speelt op het veld voor het kampioenschap. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Degradant in de zaal, maar dé titelkandidaat op het veld Wietse de Munck, Jordi Dommisse, Mijke Biesterbosch-Tahapary en Mike van Daele (vlnr) vormen de staf van Togo 1 en 2. ZATERDAG 22 APRIL 2023 PM 1 UI Uil M V :-g k*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 42