L 1 13 voetbal én op het Europese toneel stadion. Dat laten ze me meestal sures heb, is de hoofdreden. M’n li en eenmaal gewend herstel ik ook lijk de baas. In die wedstrijden te gen Blauw-Zwart kreeg Nieuw- gaan. „Gelukkig niet al leen vet, nee. Ik voel meer prettig bij. Het besef is be gonnen in mijn Feyen- oord-tijd. We trainden in die coronaperiode maar drie keer per week en na een training ging ik eens padellen. Maar ik kon bijna niet vooruit komen. Toen besefte ik dat ik het met die paar boterham metjes niet ging redden. Ik hoorde wat jongens over een voedings- specialist en daar ben ik toen l ook mee gaan samenwerken.” volgens de openingstreffer maakte. Er zitten nu vaak Nieuwkoop kwam bij Feyenoord tot 81 wedstrijden, terwijl hij in Een kleine factor is ook zijn ver anderende voedingspatroon. Nieuwkoop eet nu meer dan vroe- Goede scouting Ook in zijn tweede successei- f zoen in België maakt Nieuw koop nu onder de nieuwe trainer Karel Geraerts (voor- f heen assistent) vrijwel altij d 1 de negentig minuten vol. j Dat het na het vertrek van L succescoach Felice Mazzü J* naar rivaal Anderlecht weer zo zou lopen, had Nieuw koop zeker niet gedacht. „Ook omdat Europa er nu bij zit. Er vertrokken ook nogal wat spe lers: Nielsen (Club Brugge), Mitoma, Undav (beiden Brigh ton) en in deze winterstop ook nog onze topscorer Vanzeir (New York RB). In de zomer kwam bijvoorbeeld Oussama El Azzouzi van FC Emmen, ge woon uit de Keuken Kampioen Divisie. Siebe van der Heyden kwam daar eerder ook van daan, opgepikt bij FC Eindho ven. Ze halen hier ook gerust jongens van het derde of vierde niveau van Duitsland, het scou- tingsapparaat is dusdanig goed.” Met een contract tot 2024 wordt er natuurlijk gespecu leerd over de toekomst van de Tholenaar. Zeker nadat analist en oud-voetballer Pierre van Hooijdonk hem aan tafel bij Studio Voetbal aanbeval voor Oranje, hoewel Nieuwkoop zelf 1 onlangs uitsprak ‘nog ver achter Jeremie Frimpong (Bayer Lever kusen) te zitten’, terwijl die de laatste tijd ook niet werd opgeroe pen voor het Nederlands elftal. ,,Met Union heb ik nog niet ge sproken en dat is op zich prima. Maar uiteindelijk heb ik ambi ties, en nu ook de leeftijd. Het zou raar zijn als er geen inte resse zou komen na zo’n sei zoen." J In zijn Feyenoord-jaren wilde zijn topspeler Charles De Ketelaere zijn carrière door veel blessures niet (nu AC Milan) op om de Zeeuw af wel merken tijdens de wedstrijd of geheel ontploffen. Oké, hij werd er te stoppen. Scoren is Nieuwkoop warming-up, haha.” Het antwoord in 2017 kampioen en vergaarde er sinds zijn komst in België trouwens trouwens: Gertjan Martens. bekendheid met ‘de beste inworp’ Dat stadion was even wennen ooit. In de kampioenswedstrijd te- voor Nieuwkoop. ,,Een kleine gen Heracles Almelo gooide hij de MM kleedkamer, met zes douches. Het bal snel richting Dirk Kuyt, die ver- is nu aangepast, maar als er daar drie van aanstonden, merkte je dat gelijk aan de waterdruk.” Ook de manier waarop Nieuwkoop extra werd gescreend verdient uitleg. Bij Andy van der Meijde in het pro gramma ‘Bij Andy in de auto’ raak ten de Belgen overtuigd van zijn persoonlijkheid. Ondanks het sam- onthouder - ooit in de maling werd genomen door wat ploeggenoten: hij daadwerkelijk aan de alcohol, zij aan het water. Maar wat is toch het geheim van Want als promovendus schreef huidige Hoek-speler speelde van het constante spel van Nieuwkoop? Union toen bijna geschiedenis met 2015 tot 2018 voor Union? Het was ,,Nou, dat ik nu gewoon geen bles- het binnenhalen van de twaalfde net voordat de club door gokmiljar- (en eerste naoorlogse) landstitel. dair Tony Bloom - ook eigenaar van chaam went aan al die wedstrijden Met vijf punten voorsprong begon het Brighton Hove Albion van het aan de competitie-ontknoping, Zeeuw Jan Paul van Hecke - voor supersnel. Begin dit seizoen had ik maar Club Brugge bleek uiteinde- zeven miljoen euro werd overgeno- nog een dagje extra nodig, dat is nu men. Geen Nederlander die de club niet meer het geval.” toen waarschijnlijk al volgde. ,,Ik koop misschien wel zijn mooiste wist in ieder geval niks van de compliment. Toenmalig Brug- club”, is Nieuwkoop eerlijk. ,,Er zit- ge-trainer Alfred Schreuder offerde ten nu vaak Feyenoord-fans in ons ger en is van 74 naar 81 a 82 kilo ge- Feyenoord-fans in bijna twee seizoenen België al in 84 ons stadion. Dat laten ‘matchen’ in actie kwam. ,,Vorig ze me wei merken weekend kreeg ik rust. Ik sta op scherp en bij een kaart zou ik de start van de play-offs missen. Klopt, dat betekent dat ik zondag ook niet ook gaan doen, iets wat hem in Ne- buca-verhaal, waarin Nieuwkoop actie kom. Maar op dit moment derland niet lukte. Hij staat in Brus- vertelt dat hij - als vrijwel geheel- denk ik zelf nog niet eens aan die selse dienst op acht goals, waarvan play-offs. Volgens mij begint het al vier met het hoofd. over twee weken. Vorig jaar ston den we daar natuurlijk heel anders Feyenoord-fans in.” Quizvraagje tussendoor: welke ..a V '■'w er geen interesse komt - Bart Nieuwkoop Bart Nieuwkoop in het shirt van Union Sint-Gilles. foto belga Bart Nieuwkoop (links) in duel met land genoot Mitchel Bakker in een van de Europa League-wedstrijden van Union Sint-Gillis tegen Bayer Leverkusen. FOTO BELGA f GO ZATERDAG 22 APRIL 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 41