<A 12 c Bart Nieuwkoop maakt naam in het Belgische I - Kort Quote van de dag De puzzel stukjes vielen in elkaar Geen halve finale van de Europa League voor voetballer Bart Nieuwkoop (27) uit Tholen. Bij winst gloorde er wellicht een clash met ex-club Feyenoord (die uiteindelijk ook verloor), maar Bayer Leverkusen bleek donderdag te sterk voor Union Sint-Gillis: 1-4. Het avontuur in Europa zit er dus op, maar er is voor de Zeeuw nog genoeg om voor te spelen. Fitsch keert bij SSV'65 terug in een eerste elftal Lionel Fitsch gaat weer voor een eerste elf tal voetballen. De 34-jarige verdediger komt vanaf volgend seizoen uit voor SSV'65 uit Goes. Fitsch is een bekende naam in de top van het amateurvoetbal en zeker in Zeeland. Zo kwam hij in zijn loopbaan uit voor Goes, Hoek én Kloetinge en was hij tussendoor buiten de provincie actief bij Barendrecht. Hij speelde één seizoen bij de Zuid-Hol- landers. De afgelopen twee seizoenen was de verdediger op een lager niveau te be wonderen. Hij droeg het shirt van het tweede elftal van Kloetinge. Nu gaat Fitsch toch weer voor een eerste elftal spelen, bij SSV'65. Het lijkt erop dat hij met de ploeg van trainer Rohan de Geus na de zomer actief zal zijn in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De Goese- naren maken namelijk een moeilijk sei zoen door in de tweede klasse en staan daarin na 21 wedstrijden met veertien pun ten op de laatste plaats. Wolfaartsdijk kan eerste Zeeuwse kampioen worden De voetballers van Wolfaartsdijk (in het oranje op de foto) kunnen vandaag de eer ste Zeeuwse kampioen in het amateur voetbal worden. De ploeg staat al het hele seizoen bovenaan in de vierde klasse B, verloor nog geen wedstrijd en heeft in de thuiswedstrijd tegen nummer vier FC de Westhoek een eerste kans op de titel. Maar de mannen van trainer Carlos de Jonge hebben het niet in eigen hand. Bij het ingaan van de 22ste speelronde is de voorsprong van Wolfaartsdijk op nummer twee Herkingen’55 twaalf punten. Na van daag zijn er nog vier duels te gaan. Als beide ploegen vandaag winnen - Herkin- gen gaat op bezoek bij nummer elf Smer- diek - is de koploper officieus kampioen maar nog niet officieel. Wolfaartsdijk heeft dus een beetje hulp nodig van Smerdiek als het zichzelf vandaag voor eigen publiek al tot kampioen wil kronen. Twee goals Tolhoek Twee dagen voor de wedstrijd tegen de Duitsers spreken we Nieuwkoop voor het eerst. Aan de Zeeuwse Oesterdam, net na zijn bezoekje aan de kapper. Daar waar hij als kind graag kwam als het zonnetje scheen, bezit hij sinds een tijdje een vakantiehuisje. In Tholen dus, waar hij uitkwam voor Tholense Boys en zijn eerste centjes verdiende als af wasser bij Eetcafé The Sixties. ,,Ook op de dag van de wedstrijd tegen Leverkusen word ik hier straks wakker. Het was nu niet verhuurd en hier vind ik wat extra ontspan ning. Toch een klein beetje dat va kantiegevoel”, stelt Nieuwkoop. Twee dagen later staat hij niet in het eigen Joseph Marienstadion, maar is het Lotto Park van Ander- lecht in de halve finale van de Eu ropa League het decor van het Euro pese affiche. Het eigen stadion - na tionaal erfgoed - voldoet niet aan de richtlijnen van de UEFA voor de wedstrijd, die onder leiding staat van Antonio Mateu Lahoz - u weet wel, de man die de clash tussen Ar gentinië en Nederland op het voor bije WK uit de hand liet lopen. Voor de Unionisten dus een soort van uitwedstrijd in eigen stad, maar bij de aftrap zindert het. 1 minuut en 8 seconden later is het stil. Na de 1-1 - de halve finale bestaat uit twee wedstrijden, uit en thuis - van een week eerder is er nu al de voor sprong voor de Duitsers. De num mer zes van de Bundesliga is de ploeg in vorm, met na donderdag al twaalf ongeslagen duels op rij. Na een half uur komt Union, de hui dige nummer twee van België, wat beter in de wedstrijd, maar het is Nederlander Mitchell Bakker die de Duitsers op 0-2 brengt. Na rust wordt het zelfs 0-3; Nieuwkoop loopt naar de zijlijn, pakt een flesje, neemt er een slokje van en smijt het daarna vol frustratie weg. Toch blijft het publiek erachter staan, er gloort zelfs nog wat hoop na de aan- sluitingstreffer, maar tien minuten voor tijd volgt de definitieve gena deklap. Geen 2,8 miljoen euro extra dus voor Union, waarachter een hyper modern Londens bedrijf met 160 werknemers schuilgaat. ,,We ken den een hele moeilijke eerste helft”, vertelt Nieuwkoop na afloop. ,,Al met al denk ik dat we over de gehele wedstrijd niet de kwaliteit hebben geleverd om een resultaat te halen. Je weet dat je niet de favoriet bent, maar er is veel ontgoocheling.” In zijn groepsapp met Feyenoorders als Justin Bijlow en Oussama Idrissi blijft het na afloop ook akelig stil. HBC’22 naar de zaterdag Jean-Marie Pfaff Terug naar de dinsdag in Tholen. Nieuwkoop komt daar dus nog ge regeld, maar bij Tholense Boys zien W «o- b- ze hem bijna niet meer. Zijn broers Sam en Koen kenden de nodige blessures en hebben hun ‘voetbal carrière’ daar op een lager pitje ge zet, ook omdat ze sinds vorig jaar samen Timmerbedrijf Nieuwkoop runnen. Het Thoolse ‘Hotel Restau rant SAM’ (niet van Sam, maar van de vriendin van Koen) renoveerden ze volledig, zoals ze ook de hele in richting deden in het huis van hun broer Bart in Rotterdam. Maar echt wonen doet Nieuwkoop in Bras- schaat, waar hij bekende plaatsge noten heeft. ,,Jean-Marie Pfaff heb ik er één keer gezien”, zegt hij la chend. ,,Ons stadion is natuurlijk in Brussel, maar we trainen in Lier. Dat complex was voordat ze failliet gingen van Lierse SK. Prima facili teiten, ik had het erger verwacht. Vroeger speelden we weleens toer nooien in België, nou VOETBAL ‘Zou raar zijn als VOETBAL VOETBAL VOETBAL - De Vlissingse trainer Ruud Pennings over het kampioen schap met RBC in de tweede klasse van het zondag- voetbal. Voetbalster Da- nique Tolhoek heeft zich weer laten zien bij Jong Ajax. Met de Amsterdamse talenten won ze met 0-3 bij Sparta en de speelster uit Ka- pelle nam twee doelpunten voor haar rekening. Dinsdagavond wacht Tolhoek met Jong Ajax een bezoek aan PSV. Tegen die ploeg scoorde ze onlangs bij haar rentree na een blessure. Bart Nieuw koop (uiterst rechts) werd in 2017 kampi oen met Fey- enoord. foto anp Nadat eerder deze week Corn Boys besloot na de zomer met het eerste elftal over te stappen naar het zater- dagvoetbal, volgt ook de kers verse fusieclub HBC’22. Het be stuur van de Hoofdplaat-Bier- vliet-Combinatie heeft dat in een schrijven aan de leden bekend gemaakt. De la gere elftallen van de club blij ven op zondag spelen. K—Eï Juriën Dam Brussel ZATERDAG 22 APRIL 2023 GO zn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 40