Dag Huis! Jk *1 1 s I' 10 w Info Achter elk huis zit een verhaal. In Dag Huis! vertellen mensen waarom ze hun huis kochten, wat ze er hebben meegemaakt en waarom ze het verkopen. Deze week: Noordlangeweg 29 in Colijnsplaat. ,,Ja, dat was het zeker. Absoluut. We woonden in die tijd in Brussel voor het werk van mijn man en hadden een boot in Kamperland. Ik zei tegen mijn man: ‘Ik vind het erg leuk, die boot, maar ik zou zo graag een huis met een tuintje willen.’ Hij pakte de kaart erbij en vroeg: ‘Waar zou je willen wonen?’ Ik prikte met mijn vinger op de kaart en zei: ‘Hier, aan de Ooster- schelde.’ Kort daarna ging hij naar een café in Colijnsplaat waar de mannen een borreltje zaten te drinken en het nieuws van het dorp bespraken. Hij vroeg of ie mand een makelaar kende en daarop antwoordde een van de mannen: ‘Mien uusje is te koop.’ ’s Avonds kwam Tom thuis en zei lachend: ‘Je zult het niet geloven, maar precies op die plek waar jij je vinger hebt gezet, is een huis te koop.’ Zoiets wonderlijks. We zijn gaan kijken en het was net of ik thuiskwam. Zo heerlijk.” Jullie kochten een oud huis, moest er veel aan gebeuren? ,,We zijn eerst gaan verbouwen omdat het voor ons beter was om een paar dingen te veranderen. Het huis bestond uit allemaal kleine kamertjes, maar wij wilden graag ruimte om ons heen, dus hebben we het allemaal openge broken. We hebben de oude ele menten wel zoveel mogelijk intact gelaten, zodat het huis zijn bijzon dere karakter zou behouden. De meeste balken in het plafond zijn nog origineel en het grootste deel van de vloer is nog van het origi nele hout. Van dat Amerikaans grenen, prachtig vind ik dat. Over hout gesproken: die balk boven de open haard komt uit de Ooster- schelde. Ik denk dat die is losgesla gen in 1953, want hij lag hier voor U heeft oude foto’s van het huis laten zien, daarop staat een boe renschuur. Hoort die bij het huis? ,,Vroeger wel, maar die heb ik ver kocht. In 1974, toen we het huis net helemaal hadden verbouwd, overleed mijn man. Een auto-on- geluk. Toen ben ik hier samen met mijn zoon gaan wonen en moest ik het alleen verdienen. Dan houd je niet zoveel over. De buurman wilde die boerenschuur kopen en daarna had ik weer wat geld om het huis verder op te knappen. Ik heb een nieuwe keuken laten zet- de kust. Buurman De Regt senior heeft hem hier naartoe gesleept met zijn tractor en ze hebben die balk er met vijf man op moeten leggen. Daarnaast zie je nog de ori ginele mangaantegeltjes op de muur. Die zijn echt heel zeld zaam.” Heeft u nog meer plekken in of om het huis waar u graag bent? ,,Ik zit het liefst hier, in de serre. Als het zo warm wordt dat het hier niet meer prettig is, kan ik lekker in de tuin zitten. Er zitten zoveel vogeltjes in de tuin. Andere voge laars die hier komen, zijn jaloers op mijn mussenpopulatie. En je loopt zo de Oosterschelde in. Er is tegenover mijn huis een trap met een leuning, dat was ideaal toen mijn heup slecht werd. Doordat ik me vast kon houden, kon ik toch nog gaan zwemmen.” ,,Het is teveel werk. Ik deed ont zettend veel zelf en dat vond ik heerlijk om te doen, maar de laat ste jaren moet ik altijd om hulp vragen. Vorig jaar was ik dat in eens zat en besloot ik om iets an ders te gaan zoeken.” Heeft u al iets anders gevonden? ,,Ja, een appartement. Heel keurig. Dus dat is wel iets anders dan ik hier heb. Dit is een oud huis, dit leeft, dit heeft een ziel. Een eigen wil. Mijn verstand zegt dat ik het goed heb gedaan, maar mijn ge voel heeft er een klein beetje. Nee, heel erg veel moeite mee. Maar het zal daar wel lukken. Ik kijk vanuit mijn nieuwe apparte ment ook in het groen, dat is voor mij heel belangrijk. Ik heb hier vijftig jaar in het groen gewoond en moet er niet aan denken om te gen stenen aan te kijken. Dat zou mijn hoofd niet aankunnen.” ten en een inloopdouche in de badkamer laten maken. Op een ge geven moment heb ik deze serre laten plaatsen. Dat is de koop van mijn leven geweest. Het is zo’n heerlijk plekje. Hier kan je bijna het hele jaar in het zonnetje zit ten.” ls je over het tuinpad naar het huis loopt, zie je haar al in de serre zitten. Ont spannen achterover leunend in het zonnetje. ,,Ik twij felde of ik dit wel wilde, zo met mijn huis in de krant”, steekt de 87-jarige Petra Sloof van wal. ,,Maar ik vind dat dit huis die aan dacht verdient. Het is een heerlijke woning met karakter. Het heeft een ziel. Ik ga het vreselijk missen, maar ik heb toch besloten om het te verkopen.” BK i I i „■-Tip K- ij d E •OW w1 O tWL ‘Dit huis heeft karakter en een ziel. Ik ga het vreselijk missen Aan de woning is een serre gebouwd. Was het liefde op het eerste ge zicht, toen u dit huis kocht? U bent nog steeds verliefd op dit huis en de omgeving. Waarom gaat u verhuizen? De woning van Petra Sloof ligt aan de Noordlangeweg 29 bij Colijnsplaat, onderaan de zeedijk. Het is een halfvrij- staande woning uit 1830 op een perceel van 1725 vier kante meter. De woning staat te koop bij Ruiterplaat Make laardij en de vraagprijs is 470.000 euro (kosten koper). Petra van Sloof in haar keuken met de woonka mer op de achter grond. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Rachel van Westen Colijnsplaat ZAtERDAG 22 APRIL 2023 GO V/ '1 r g.,’L i s#

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 38