l Tholenaren gaan betalen per geleegde grijze container 6 c Elf huizen tussen de350.000euro en dik een miljoen 04 gl I. - L_ Binnenkort komen de elf huizen van Landgoed Schore op de markt. Een rij van vijf levensloopbestendige huizen, drie vrijstaande woningen en ook nog eens drie landhuizen. Discussies over luiers en inconti- nentiemateriaal en vragen over on duidelijke kosten vergden veel tijd. De raad voelde zich onder druk ge zet een knoop door te hakken en vroeg extra informatie. Het voorstel na een eerste schorsing van de ver gadering was de beslissing uit te stellen tot een volgende raadsver gadering in juni. Maar wethouder Corniel van Leeuwen liet weten dat En dan de drie landhuizen, die zijn een verhaal apart. Want als ko per van een van deze drie kavels word je automatisch ook mede-ei- genaar van het hele landgoed. De kavels meten 3000 vierkante meter per stuk. Daar mag een woning naar eigen keuze op worden gebouwd die echter wel aan een aantal eisen moet voldoen. Een daarvan is dat de inhoud van het landhuis tussen de 1000 en 1500 kubieke meter moet zijn. dan de invoering van diftar per 1 ja nuari dan onhaalbaar zou zijn. Na een tweede schorsing stemde de raad uiteindelijk in, als er maar beleid zou komen voor onder meer grote gezinnen en voor mensen die om medische redenen veel restafval aanleveren. ‘Van Afval naar Grondstofbeleid’ is het motto van de gemeente Tho- len. Als er zo veel mogelijk spullen uit de grijze bak blijven is dat voor iedereen beter. Restafval inzame len en verbranden is duur en wordt alleen maar duurder, het jaagt ge meentes en ook burgers op kosten. Veel Thoolse raadsleden kunnen zich wel vinden in de redenering. Maar zes van de acht politieke par- den gerekend. En dan zijn er ook nog weides die optioneel bijge kocht kunnen worden. Daar kun nen paarden, schapen of koeien op grazen, waarvoor ook stalletjes worden geplaatst. Een belangrijke voorwaarde voor een landgoed is dat er een groot tijen in de Thoolse raad hadden aan het begin van de raadsvergadering nog flinke bedenkingen. De wethouder had becijferd dat meerpersoonshuishoudens die ne gen keer per jaar een restafvalcon- tainer aanbieden per jaar ongeveer een tientje goedkoper uit zijn dan in het huidige systeem, zonder dif- tar. Maar hoe zeker is die rekensom vroegen raadsleden zich af. En hoe haalbaar is het voor grote gezinnen de restafvalcontainer niet elke vier weken aan de straat te zetten? In het raadsvoorstel had de wet houder voorgesteld wasbare luiers te promoten en geen wegwerplui- ers apart in te zamelen. Diverse fracties maakten zich onder meer deel openbaar toegankelijk moet zijn. Er moet door iedereen gewan deld kunnen worden. Dat is ook in Schore het geval. Volgens makelaar Wilco Neeskens is er al hard ge werkt aan de landschappelijke in richting van het geheel. ,,Vorig jaar heeft een loonwerkersbedrijf het hele gebied al aangepakt.” Daarvan zijn de eerste resultaten al zichtbaar: ,,De hele toegangslaan is ingeplant met linden, het is een echte lindenlaan geworden. De weides zijn afgepaald, daar kunnen straks dieren grazen. En er ligt ook al een groot deel van het wandelpad in het gebied. Dat wordt later door getrokken tot aan de Boomweide- laan. Verder komen er nog pick- zorgen over kosten voor gezinnen met jonge kinderen, grote gezinnen en over mensen die door bijvoor beeld incontinentie niet ontkomen aan veel afval. In een motie van CDA en SGP stond onder meer het voorstel luiers wél in te zamelen. Van Leeuwen vertelde dat een- nickplekken met vuilnisbakken.” Halfmei wordt de bestemmings planprocedure in gang gezet. Als dat allemaal een beetje soepeltjes verloopt zou er eind dit jaar aan de woningen begonnen kunnen wor den. Belangstellenden kunnen zich inschrijven bij Bouwgroep Schrij ver of makelaar Neeskens. Volgens die laatste is er overigens al een lijst van elf belangstellenden voor de drie landhuizen. „Omdat die ook al in een eerder plan voorkwamen.” De overige acht huizen zijn alle maal nieuw in het plan, maar tij dens de informatiebijeenkomst bleek daar ook al voldoende belang stelling voor. malige kosten voor luierinzameling 150.000 euro zouden zijn en de jaar lijkse kosten 30.000 euro. En dat de gemeente best wilde meewerken aan financiële tegemoetkoming van specifieke groepen. De tweede schorsing duurde lang. Maar dan stemde de raad toch in met diftar per 1 januari 2024. Voorwaarden zijn wel dat luierin- zameling in alle kernen er komt en dat grote gezinnen en mensen met een medische indicatie worden ontzien. Met vijftien stemmen voor en vijf tegenstemmen van SP, CDA en PvdA/GL haalde het diftar-voor- stel het. Zandweg Verder zijn er drie vrijstaande wo ningen te koop. Die huizen worden, net als de levensloopwoningen, door Bouwgroep Schrijver ge bouwd. Deze kunnen in overleg met de gemeente en koper nog worden aangepast. De percelen me ten één keer 700 vierkante meter en twee keer 725 vierkante meter. De toegang tot de huizen loopt via de Zandweg. Daarmee woon je dan aan het landgoed, met uitzicht over datzelfde landgoed. De indicatieve richtprijs ligt, inclusief grond, tus sen de 700.000 en 750.000 euro. Weides Daarnaast dragen de drie landhuis- bezitters ook zorg voor het onder houd van het landgoed, waar zo’n 9000 euro per jaar voor moet wor- Er ligt al een groot deel van het wandelpad, dat wordt later doorgetrokken Aan de zuidoostkant van Schore wordt een landgoed aangelegd van ruim zesenhalve hectare. Op dat landgoed worden de komende ja ren elf woningen gebouwd. De in woners van Schore zijn daar deze week over bijgepraat door de ge meente en projectontwikkelaar Bouwaccent, de eigenaar van de grond. De eerste conclusie van deze informatiebijeenkomst in het eigen dorpshuis lijkt: een mooi plan, fijn dat er eindelijk weer gebouwd wordt, maar het kost allemaal best wel veel geld. Wat is er te koop? Om maar te beginnen met het goedkoopste; dat zijn de vijflevens- loopbestendige woningen, ontwor pen door Roos Ros Architecten. Twee hoekhuizen en drie tussen woningen. Allemaal met slaap- en badkamer op de begane grond en gelegen aan de nog te verlengen Boomweidelaan. De indicatieve richtprijs ligt tussen de 350.000 en 400.000 euro. Daar koop je dan een zeer energiezuinige woning voor die op de verdieping nog ingedeeld moet worden. C Er komt luierinzameling in alle kernen en grote gezinnen en mensen met een medische indicatie worden ontzien *Z- Wonen op Landgoed Schore THOLEN - Arie Westeneng Om afval terug te dringen gaan Tholenaren betalen per ge leegde restafvalcontainer vanaf 1 januari 2024. De Thoolse raad nam donderdagavond die beslis sing, na twee schorsingen van de vergadering. - Wilco Neeskens, makelaar Willem Adriaansens Schore De vijf levensloopbestendige woningen die aan de Boomweidelaan worden gebouwd. Aan de achterzijde grenst het Landgoed Schore met nog eens drie vrijstaande woningen en drie landhuizen. FOTO BOUWACCENT ZATERDAG 22 APRIL 2023 PM ...'3 F, V- •.„.u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 34